Kyohei Yamane

12. února 2015 v 21:35 | Alfaraptor
Dr. Kyohei Yamane je fiktivní postava z filmů Godzilla z roku 1954 a Godzilla vrací úder z roku 1955. Ztvárnil jej herec Takashi Shimura (1905 - 1982).


Dr. Kyohei Yamane


Yamane je přední japonský paleontolog, který se účasní schůze, na které podávají své výpovědi svědkové katastrofy na ostrově Odo. Navrhuje, aby byla sestavena vyšetřovací komise, která celou záležitost prozkoumá. Na ostrově nachází obří zvířecí stopy a živého trilobita, obojí vykazuje vysoké hodnoty radiace. Později se mu podaří pořídit fotografii neznámého obřího obojživelného plaza, kterého pojmenuje podle monstra z ostrovní legendy Godzilla. Při pobytu na ostrově se také ujme sirotka Shinkichiho (ztvárnil jej herec Toyoaki Suzuki (data neznámá)) , kterému monstrum zabilo matku a staršího bratra a vychovává ho jako vlastního syna.


Shinkichi

Narozdíl od ostatních, kteří chtějí Godzillu zničit, chce Yamane toto monstrum, jakožto jediného tvora, který přežíil výbuch vodíkové bomby, podrobit vědeckému výzkumu a názor většiny tvrdě odsuzuje.

Po porážce pvního Godzilly Destruktorem kyslíku Yamane předpovídá, že další jaderné testy mohou probudit nová monstra, což se o rok později potvrzuje objevem nového exempláře Godzilly a také ankylosaura Anguira. Také při této příležitosti využívají vláda a armáda Yamaneho znalosti, avšak jeho angažovanost zde končí.


Zdroje


Informační zdroje a obrazové materiály:

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Takashi_Shimura

[2] Gojira [film]. Režie Ishiro Hodna. Japonsko, TOHO, 1954.

[3] Gojira no Gyakushū [film]. Režie Motoyoshi Oda. Japonsko, TOHO, 1955.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama