Anguirus

10. dubna 2015 v 21:19 | Alfaraptor

Základní informace


Původní jméno: Angirasu

Americké/mezinárodní jméno: Anguirus, dříve Angilas

Druh: radiací ozářený dinosaurus

Potrava: maso

Výška: 45 až 60 metrů (při vzpřímené poloze)

Délka: 100 metrů

Hmotnost: 30 000 tunCharakteristika

Jméno Angirasu je zkomolenina slova Ankylosaurus, jenž ozančuje vyhynulý rod čtyřnohých opancéřovaných býložravých dinosaurů žijících v období křídy, přibližně před 68 až 66 miliony let.


Typická rekonstrukce ankylosaura

Stejně jako skutečná předloha je i Anguirus čtyřnohý a těžce opacéřovaný. Jeho hlavu zdobí na temeni šest prohnutých rohů a jeden menší se nachází na špičce nosu. Tlama je protáhlá, s řadou ostrých zubů a dvěma výraznými, ale ne moc dlouhými šavlovitě zahnutými špičáky v přední části. Zvláštností, která se nebojevila u žádného z jeho příbuzných je sekundární přechod na masitou potravu. Záda kryje mohutný krunýř posetý ostny, které jsou patrné i na ocase. Absence kyjovitého výrůsktu na konci ocasu naznačuje, že se možná jedná o zástupce čeledi Nodosauridae, skupiny příbuzné Ankylosauridům nebo podčeledi Polacanthinae. Jedinými zranitelnými body na těle jsou měkké břicho a krk. Zadní končetiny jsou delší než přední, což mu umožňuje na krátkou dobu vzpřímený postoj.


Anguirus v Monsterlandu

Anguirus žil v rozmezí geologických období jury a křídy, přibližně před 150 až 70 miliony let. Byl současníkem Godzilly, vůči němuž choval velice nepřátelské sympatie.


Střet Godzilly a Anguira

Narozdíl od většiny ostatních monster Anguirus nedisponuje žádnou speciální vlastností. Místo toho používá své zuby, rohy, ostny a drápy. Je také zdatný plavec a dokáže norovat na dlouhé vzdálenosti.


Anguirus se vynořuje ze země

Zda je Anguirus, který se objevil v roce 1955 totožný s tím, jenž se poprvé objevil v roce 1972 dodnes není zcela jisté. Zatímco jedna z možných teorií tvrdí, že Anguirus bojující s Godzillou v roce 1955 byl zabit a jedinec viděný v pozdějších letech s Godzillou je jiný, další teorie přepokládá, že armáda ze strachu před šířením radiace z těla těžce raněného Anguira deprotovala monstrum na nějaký opuštěný ostrov nebo jej shodila do moře, kde se začalo pomalu zotavovat.


Těžce poraněný Anguirus leži pod Osackým hradem

Vycházíme-li z druhé teorie, tak to vypadá, že se Anguirus zachoval podle rčení "koho nemůžeš porazit, k tomu se přidej" a vytvořil spojenectví s Godzillou. Společně se tak postavili proti kyborgovi Giganovi a vesmírnému drakovi King Ghidorahovi (film Godzilla vs. Gigan: Příkaz k zničení Země) a o několik let později za pomoci ostatních monster Ghidoraha porazili (film Útok pochodujících monster). Jen jedinkrát se Anguirovi vymstila jeho náklonnost k Godzillovi, když si jej spletl se zamaskovaným Mechagodzillou (film Godzilla vs. Mechagodzilla). V boji je velmi odvážný a neústupný.


Ani tisíc slov nedokáže dostatečně popsat tuto situaci

Anguirův řev vznikl zpomalením zvuků saxofonu.
Design AnguiraNa těchto dvou obrázcích si můžete prohlédnou změny v designu Anguira v průběhu let 1955 až 1975. Nejvýznamnější rozdíly u pozdější verze jsou větší oči a ostny na krunýři jsou rozmístěny nahodile a ne v řadách jako u prvního kostýmu.

Zdroje


Informační zdroje, obrazové a zvukové materiály:

[1] http://godzilla.wikia.com/wiki/Anguirus

[2] http://www.dinosaurfarm.com/wp-content/uploads/2013/11/Ankylosaurus-Papo.jpg

[3] Gojira no Gyakushū [film]. Režie Motoyoshi Oda. Japonsko, TOHO, 1955.

[4] Kaijū Sōshingeki [film]. Režie Ishiro Honda. Japonsko, TOHO, 1968.

[5] Gojira tai Mekagojira [film]. Režie Jun Fukuda. Japonsko, TOHO, 1974.

[6] https://www.youtube.com/watch?v=lX0sREfMQOE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jursky-svet jursky-svet | Web | 13. dubna 2015 v 19:16 | Reagovat

Jeden z mých nejoblíbenějších dinosaurů (mám jich hodně). Je hezký vidět na jednom místě tolik jeho verzí přes které dělá čáru sám čas. A nejvíc mně zaujal ten obrázek ke kterému máš napsáno "Ani tisíc slov nedokáže dostatečně popsat tuto situaci". A z toho co jsem přečetl (jsem línej si číst věci celý) se mi nejvíc líbí jak si hezky čtenářům přiblížil a hezky vysvětlil ten zásadní filmový zlom v "Vycházíme-li z druhé teorie, tak to vypadá, že se Anguirus zachoval podle rčení "koho nemůžeš porazit, k tomu se přidej" a vytvořil spojenectví s Godzillou" já ani jeden film s Godzilou neviděl ale je to prostě fenomen jednom na to příjde.

2 jursky-svet jursky-svet | Web | 13. dubna 2015 v 19:18 | Reagovat

^^Megakoment^^ - to se přímo k takovým monstrům hodí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama