Shoichi Tsukioka

13. dubna 2015 v 23:42 | Alfaraptor
Shoichi Tsukioka je fiktivní postava z filmu Godzilla vrací úder z roku 1955. Ztvárnil jej herec Hiroshi Koizumi (1926 - 2015).


Shoichi Tsukioka


Tsukioka je bývalý pilot Japonských vzdušných obranných sil (JASDF) později pracující pro osackou konzervárnu jako vyhledávač rybích hejn. Je zasnouben s Hidemi Yamaji (hrála ji herečka Setsuko Wakayama (1929 - 1985)), dcerou ředitele konzervárny. Při jednom svém pátracím letu je základnou požádán, aby se vydal hledat svého kolegu Kojiho Kobayashiho, který krátce předtím oznámil zástavu motoru u svého letadla. Kobayashiho nalezne na ostrově Iwato, kde se oba stanou svědky souboje dalšího Godzilly s dosud neviděným monstrem. Poté, co obě monstra spadnou do oceánu, spěchají nahlásit celý incident příslušným úřadům a s pomocí vědců identifikují druhé monstrum jako Anguira, čtyřnohého dinosauřího současníka Godzilly.


Tsukioka a Hidemi

Ve chvíli, kdy Tsukioka s Hidemi tančí v nočním klubu, je zpozorován Godzilla, jak se blíží k Osace. Tsukioka odváží Hidemi do domu jejího otce nacházejícího se v kopcích za městem. Tam na něj čeká Kobayashi se vzkazem, aby okamžitě zajeli za jejich šéfem do Osaky. Po cestě jsou zastaveni policisty a požádáni, aby pronásledovali uprchlé zločince ujiždějící v kradené cisterně. Cisterna ale prorazí zeď a skončí mezi sudy s naftou, což způsobí rozsáhlý požár. Tsukioka s Kobayashim se pak přidají ke svému šéfovi a společně sledují bitvu mezi Godzillou a Anguirem.


Tsukioka a Kobayashi přemlouvají svého šéfa, aby s nimi odešel do bezpečí

Tsukioka pak dále pracuje v pobočce konzervárny na Hokkaidu, jelikož osacká konzervárna byla zničena bojujícími monstry. Na firemní slavnosti se setkává se svým bývalým velícím důstojníkem a spolužáky, kteří s ním dříve sloužili u letectva. Manažer pobočky na Hokkaidu mu pak oznámí, že jedna z jejich lodí byla potopena Godzillou. Kvůli nalezení monstra se tak rozbíhá velká pátrací akce, jíž účastní i Tsukioka ve svém letadle. Podaří se mu Godzillu lokalizivat na ostrově Shinko. Nahlásí polohu konzervárně a letí se vystřídat s Kobayashim. Při prvním bombardování Godzilly sedí jako druhý pilot v stíhacím letounu, který pilotuje jeho bývalý spolužák. Stává se tak svědkem hrdinské smrti svého kolegy a kamaráda Kobayashiho, který je při pokusu zabránit Godzillovi v odchodu z ostrova zasažen atomovým dechem monstra. Jeho stroj naráží do hroského úbočí a následně exploduje, což spouští lavinu, která Godzillu částečně zasype. To přivede Tsukioku k myšlence, aby při druhém náletu Godzillu zasypali lavinou vziklou bombardováním horských úbočí. Při druhém náletu už Tsukioka pilotuje vlastní stíhač a ačkoliv dojde k velkým ztrátám na životech i strojích, je to právě on, kdo dokončí bombardování a zasype Godzillu úplně. Poté se slzami v očích vzkazuje Kobayashimu, že Godzillu porazili právě pro něj.


Tsukioka sleduje, jak lavina způsobená jeho střelami zasypává Godzillu

Zdroje

Informační zdroje a obrazové materiály:

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Hiroshi_Koizumi

[2] Gojira no Gyakushū [film]. Režie Motoyoshi Oda. Japonsko, TOHO, 1955.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jursky-svet jursky-svet | Web | 15. dubna 2015 v 17:09 | Reagovat

Kdo by řekl že "vyhledávač rybích hejn" má něco společného s GODZILOU? No já teda ne. A nejvíc mně zaujal v tvým článku ten konec. "Tsukioka sleduje, jak lavina způsobená jeho střelami zasypává Godzillu" užasný, a skvělý zakončení článku. Sice nemám rád když mi někdo prozrazuje, co se bude dít ve filmu ale co jinýho po tomto článku s tímto zaměřením chtít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama