Godzilla/Kybergodzilla

29. července 2015 v 11:06 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Godzilla/Cyber-Godzilla

Druh: radiací ozářený leguán/kyborg

Potrava: ryby

Výška: 60 metrů

Délka: 100 metrů

Hmotnost: 500 tun

Status: mrtvý (1998)


Charakteristika


Podle filmu jméno Godzilla vniklo zkomolením slova Gojira, které podle japonské mytologie označuje obávaného mořského draka.


Celkový pohled na Godzillu

Svým vzhledem Godzilla připomíná obřího teropodního dinosaura, zejména chodidly se třemi prsty, držením těla a ocasu v jedné rovině se zemí. Přední končetiny jsou poměrně dlouhé, se čtyřmi prsty, palec je v opozici. Hlava je podlouhlá a krabicovitá, zuby v tlamě polokuželovité a rýhované. Od hlavy po konec ocasu se táhnou tři řady prohnutých trojúhelníkových plátů, největší z nich se nacházejí v oblasti lopatek. Rozmnožuje se asexuálně (bez potřeby partnera opačného pohlaví) pomocí partenogeneze, což znamená, že nově vzniklí jedinci budou opět samičího pohlaví. Je vynikající plavec a neméně zdatný běžec. Svojí tlamou dokáže vyvolat takzvaný silný dech, který obsahuje vznětlivé plyny schopné zapálit hořlavé látky, jako je benzín nebo nafta.


Ukázka Godzillova silného dechu

Vůči lidem není Godzilla nijak agresivní, pokud ovšem není vyprovokován. Jeho chování vykazuje určitý stupeň inteligence. Dokázal přelstít armádní helikoptéry a nafingovat vlastní smrt. Rovněž se mu podařilo potopit jednu z ponorek pomocí jejích vlastních torpéd. Truchlí pro své blízké.


Godzilla se pokouší probrat jedno z mrtvých mláďat

Godzillův původ je možné vysledovat na atol Mururoa nacházející se ve Francouzské Polynésii, kde od 60. do 90. let dvacátého století Francie testovala jaderné zbraně. Následky těchto testů ovlivnily místní populaci leguánů. Po dosažení pohlavní dospělosti jej migrační instinkt donutil hledat si vhodné hnízdiště. Přes Tahiti a Jamajku doputoval až do New Yorku. Zde si za využití tunelů metra vybudoval rozsáhlé doupě, v němž začal shromažďovat ryby pro své početné potomstvo. Později nakladl okolo 200 vajec. Mláďata se po vylíhnutí ihned začala živit přinesenými rybami. Všechna až na jedno byla zničena při náletu na budovu Madison Square Garden, kde se nacházelo jejich hnízdo. Dospělého jedince potkal podobný osud, když se zapletl do ocelových lan Brooklynského mostu při nahánění domnělých vrahů jeho potomků. Zahynul na následky zranění způsobených raketami při leteckém útoku.


Godzilla zapletený v ocelových lanech Brooklynského mostu

Zvuky Godzilly obsahují kromě upraveného ikonického řevu japonského monstra také zvuky slona, lva a amerického herce a dabéra Franka Welkera (*1946), který propůjčil hlas animovaným postavám, jako například Scooby-Doo nebo Decepticonovi Megatronovi ze seriálu Transformers.


Zvuky Godzilly

Kybergodzilla


Původní monstrum se vrátilo zpět v animovaném seriálu Godzilla, konkrétně v trilogii nazvané Válka monster. Na vojenské základně Sandy Point je oživen mimozemšťany z vesmírné lodi Leviathan.


Kybergodzilla ožívá

Pravou přední končetinu má zcela protetickou, hlava, trup a stehna jsou opancéřované. Na každém z dvou největších plátů nad lopatkami má připevněny čtyři raketomety. Talíř ukrytý v hrudní části dokáže odrážet útoky zbraní vlnového charakteru zpět k útočníkovi. Mimo vlastností uchovaných z minulého života, jako například rychlý běh a obojživelnost, nově disponuje modrým atomovým dechem.


Celkový pohled na Kybergodzillu


Ukázka Kybergodzillova modrého atomového dechu

Poprvé byl Kybergodzilla nasazen v japonském Tokyu, kde působil chaos a zkázu, podobně, jako jiná monstra kontrolovaná mimozemšťany v hlavních městech po celém světě. Ačkoliv byl pod jejich úplnou nadvládou, dokázal rozpoznat svého vlastního syna. Ten jej však zabil na ostrově s krycím názvem Oblast omega sloužícím mimozemšťanům jako operační základna.


Godzilla "Junior" vytrhává kabely z těla svého rodiče


Kam dál?
<| Megalon | Rozcestník mutací a monster | Godzilla "Junior"|>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Godzilla/Kybergodzilla?

Ano 100% (3)
Ne 0% (0)

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 2. srpna 2015 v 21:00 | Reagovat

Velice zajímavé! Ten první obrázek vypadá skvěle!

2 HAAS HAAS | Web | 3. srpna 2015 v 13:02 | Reagovat

Jinak já teď napsal článek o Dinoparku v Praze, který jsem teď nedávno navštívil, pokud budeš mít zájem, můžeš se podívat. :-)

3 HAAS HAAS | Web | 5. srpna 2015 v 18:28 | Reagovat

Alfaraptore, díváš se teď na Jurský park? Dávají to zase každou neděli. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama