Srpen 2015

Crustaceous Rex

22. srpna 2015 v 19:56 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Crustaceous Rex

Druh: zřejmě radiací ozářený hlubokomořský korýš

Výška: 50 metrů

Délka: 70 metrů

Hmotnost: 300 tun

Status: naživu


Charakteristika


Jméno této mutace vzniklo jako slovní hříčka spojením anglických slov crustacean (korýš), Cretaceous (křída, křídový - označující závěrečnou část období druhohor) a latinského slova rex, znamenajícího král, vládce. Doslovný překlad názvu tohoto tvora by tak mohl znít Korýšovec královský.

Tělo C-Rexe je typicky pro korýše rozděleno na hlavu, hruď a zadeček, avšak celková stavba těla a vzhled tvora nesou znaky typické spíše pro obratlovce a měkkýše, konkrétně hlavonožce.


C-Rex

Hlavové části dominuje ústní otvor krytý čtyřmi pohyblivými pyskovitými útvary. Za nimi se je pár stopkatých očí. Na hrudi se nacházejí tři páry chapadlovitých přívěsků sloužící k znehybnění kořisti, z nichž první pár, nacházející se nejblíže k hlavě, je zakrnělý. Dva páry trnů na svrchní části hrudi je možné najít i na zadečku, jehož konec je zakončen trnem největším. Čtyři páry hmatových přívěsků jsou rozmístěny po stranách zadečku, na jehož konci jsou opět největší. Pouhé dvě kráčivé končetiny se dvěma trny na každé holeni a s širokými chodidly se čtyřmi prsty po obvodu jsou zřejmě vyztuženy chrupavčitou strukturou nebo nějakou obdobou kostí. Celé tělo postrádá jakýkoliv chitinový krunýř. V případě ohrožní může na útočníka z úst vystříknout obsah svého žaludku.


C-Rex se brání

C-Rex je hlubokomořský predátor specializovaný na lov obřích krakatic, z nichž vysává dehet s natrávenou potravou, jelikož sám zřejmě nedokáže přijímat jinou než tekutou potravu. Jeden z těchto dravců, patrně samec, jasněji zbarvený, sleduje svoji kořist až k pobřeží Jamajky, kde jsou však zbylé krakatice zničeny Godzillou. Hladový C-Rex se tak vydává do nedaleké vesnice, kde se živí dálničním asfaltem, je však přiveden zpět na pobřeží Dr. Nickem Tatopoulosem pomocí nakladního vozu plného čerstvého asfaltu. Zde svádí bitvu s Godzillou, po které umírá pod sutinami útesu, které na něj padají poté, co jej Godzilla podhrabal.


C-Rexovy poslední momenty

Další jedinec, zřejmě samice C-Rexe, se objevuje v trilogii epizod s názvem Válka monster, kde mimozemšťané z vesmírné lodi Leviathan nasazují tuto mutaci do Londýna. Později se však obrací proti svým zotročovatelům, když se týmu Dr. Tatopoulose podaří zneškodnit zařízení na ovládání monster. C-Rex je poté mimozemšťany poražen, avšak ne zabit. Americká armáda jej později přesune na ostrov s krycím názvem Stanoviště omega, kde měli mimiozemští dobyvatelé dříve svoji základnu. Vzniká zde výzkumné zařízení, kde jsou některé z mutací studovány a je jim zde umožněno poklidně žít.


C-Rex v Londýně

Pozdějí je C-Rex spolu s King Cobrou, Obřím netopýrem a Skeetrou vypuštěn na ostrov teroristickou organizací S.C.A.L.E. Zásluhou Godzilly a týmu Dr. Tatopoulose však byla všechna monstra opět odchycena.


Záběr z bezpečnostní kamery zobrazující setkání všech čtyř mutací

V alternativní budoucnosti, kdy je svět ovládnut geneticky vytvořenými monstry zvanými D.R.A.G.M.A., Major Hicks vypouští všechny mutace, aby s nimi bojovaly. Žádná z nich ale nepřežila. Naštěstí však tým Dr. Tatopoulose spolu s Godzillou dokázal v přítomnosti zničit mláďata tohoto monstra dřív, než mohlo dojít ke katastrofě, takže byly všechny mutace, včetně C-Rexe, ušetřeny strašlivé smrti.


Kam dál?

< | Zmutovaná krakatice | Rozcestník mutací a monster | Nanotechnologický tvor | >Krakatice obrovská (mutace)

19. srpna 2015 v 13:43 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Krakatice obrovská (Architeuthis dux)

Druh: radiací ozářený hlubokomořský hlavonožec

Potrava: ryby a jiní mořští živočichové

Výška: 5 metrů

Délka: 20 metrů

Hmotnost: 300 kg

Status: neznámý


Charakteristika


Hlavová část je protažená do špičky, s nápadným ploutvovitým lemem, dvěma výraznýma očima po stranách a třemi hroty na svrchní straně hlavy. Zobanovitý ústní otvor lemuje osm chapadel, čtyři tenčí bez přísavek a čtyři silnější, ze spodní strany pokryté přísavkami a šípovitými konco chapadel.


Krakatice obrovská (mutant)

Tito obyvatelé mořských hlubin mají inkoustovou žlázu sloužící původně k obraně před predátory přeměněnou na žlázu dehtovou. Kořist loví tak, že ji dehtem zcela obalí a zaživa mimotělně natráví. Dehet z kořisti vysává všechny elektrolyty, krevní cukry a jiné důležité látky, které do sebe krakatice zároveň s dehtem opět absorbuje.


Ryba uvězněná ve vrstvě dehtu je pomalu zbavována tekutin

Skupina těchto hlavonožců se nečekaně objevuje u pobřeží Jamajky, kde loví plavce a potápí lodě. Posádku jedné z potopených lodí tvoří doktoři Elsie Chapman a Mendel Craven, spolu s robotem N.I.G.E.L.em, kteří sem přijíždějí záhadné tvory studovat. Jsou nakonec zachráněni Dr. Nickem Tatopoulosem krátce poté, co jeho výzkumný asistent, Randy Hernandez zachycuje nouzový signál vysílaný N.I.G.E.L.em. Dehet se daří rozpustit pomocí řasového roztoku.


Dr. Tatopoulos zachaňuje členy svého týmu z asfaltového vězení

Později krakatice napadají i loď Dr. Tatopoulose. Nick a jeho tým jsou však zachráněni Godzillou, který se s hlavonožci vypořádá pomocí svého atomového dechu. Nikdo si nedokáže vysvětlit, co donutilo tyto hlubokomořské živočichy lovit u hladiny. Tým si ale všímá, že kromě sežehnutých krakatic se na pláži nacházejí také zdechliny, které jsou však zcela zbaveny veškerých tekutin. Z těchto závěrů vyplývá, že hlavonžci zřejmě slouží jako kořist nějkému jinému dravci. Tímto dravcem je obří korýš předzdívaný Crustaceous Rex, nebo-li C-Rex, který svoji kořist sledoval až k hladině. Tento obyvatel mořského dna loví krakatice pomocí svých hrudních chapadlovitých přívěsků a vysává z nich dehet s natrávenou potravou.


C-Rex vysává krakatici


Kam dál?

< | Godzilla "Junior" | Rozcestník mutací a monster | Crustaceous Rex | >


Godzilla "Junior"

18. srpna 2015 v 18:28 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Godzilla

Druh: radiací ozářený leguán druhé generace

Potrava: ryby

Výška: 60 metrů

Délka: 100 metrů

Hmotnost: 500 tun

Status: naživuCharakteristika


Podle filmu z roku 1998 jméno Godzilla vniklo zkomolením slova Gojira, které podle japonské mytologie označuje obávaného mořského draka. Tato skutečnost se vztahuje i na monstrum zmiňované v tomto článku, jakožto potomka filmového Godzilly. Pro odlišení tohoto Godzilly od svého rodiče je v seriálu označován jako "nový", "další" nebo "jiný" Godzilla. Fanouškové jej označují jako Godzillu "Juniora". Nesmí však být ztotožňován z Godzillou Juniorem z filmu Godzilla vs. Destroyah z roku 1995 z Heisei éry, jelikož nesdílí stejnou kontinuitu, ani universum.


Godzilla "Junior"

"Junior" se vylíhl z posledního nezničeného vejce, které přežilo nálet na Madison Square Garden, kde se nacházelo hnízdo prvního Godzilly. Narozdíl od svého rodiče "Junior" nedisponuje schopností asexuálního rozmnožování (bez partnera opačného pohlaví). Je tedy možné, že je buď sterilní nebo což je pravděpodobnější, je u něj vyvinuto pouze jedno pohlaví (samčí) a nemá tedy vhodný protějšek k spáření. Změna pohlaví mohla nastat po výbuchu způsobeném náletem na hnízdo. Následný žár zřejmě nepřímo zasáhl "Juniorovo" vejce a ovlivnil vývin jeho pohlaví podobně, jako u všech plazů.


"Juniorovy" první okamžiky na světě

Ani tento Godzilla není vůči lidem agresivní, pokud není napaden nebo nebo nejsou napadeni jeho blízcí. Velmi silné pouto si vytváří k Dr. Nicku Tatopoulosovi, který byl prvním tvorem, kterého mládě po vylíhnutí spatřuje a považuje jej za svého rodiče. Později s ním a jeho týmem putuje po celém světě a bojuje s ostatními mutacemi, na které po cestě narážejí. "Junior" tak činí hlavně kvůli obraně svého teritoria nebo samotného Nicka. Pouze ve dvou případech se Godzilla obrací proti svému adoptivnímu otci. Poprvé při setkání se svým skurečným rodičem, coby znovuzrozeným Cyber-Godzillou. "Junior" odmítá zaútočit, čehož využívají mimozemšťané z vesmítné lodi Leviathan k jeho ovládnutí. Druhý případ se váže k objevení samice radiací ozářeného Varana komodského, přezdívané Komodithrax, pečující o vejce, což v "Juniorovi" probouzí rodičovské instinkty, přičemž Nicka a jeho tým považuje za hrozbu pro svoji družku a její vejce.


"Junior" a Komodithrax

Kromě velikosti "Juniora" od svého rodiče výrazně odlišuje poměrně velký mozek schopný konat morální rozhodnutí spolu s atomovým dechem zelené barvy sloužícím k obraně i útoku. Podobně jako jeho rodič je i on zdatný běžec, skokan a plavec. Rovněž dokáže norovat.


"Juniorův" zelený atomový dech

Mezi "Juniorovy" slabiny patří ostré světlo, malá odolnost vůči jedům a dehydratace.


"Junior" se brání před ostrým světlem


Kam dál?

< | Godzilla/Kybergodzilla | Rozcestník mutací a monster | Zmutovaná krakatice | >


Seriál Godzilla - Nová rodina, část druhá

13. srpna 2015 v 18:00 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: New Family, part 2 (Nová rodina, část druhá)

Premiéra: 19. 9. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skir a Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Audu Paden


Děj

Po údajném zničení Godzilly není jisté, kdo dal armádě informace, kde se obří ještěr nacházel. Podezření padá na Audrey a Elsie, ačkoliv obě tvrdí, že s tím nemají nic společného. Elsie s Mendelem se vydávají na Jamajku pátrat po neznámém tvorovi potápějícím lodě. Randy a Nick zjistí, že jim do laboratoře vloupala neznámá žena. Představí se jim jako Monique Dupré z Francouzské tajné služby. Nick se dovtípí, že to ona upozornila armádu. Monique ho požádá o pomoc s novou mutací, ale Nick už nechce řešit problémy, které měla na svědomí francouzská vláda. Nakonec však souhlasí, když mu za tím účelem nabídne špičkové výzkumné plavidlo a zbraně.


Monique informuje Nicka o nové mutaci

Na Jamajce Mendel s Elsie zjišťují, že dehet nalezený na pláži slouží tomu záhadnému tvorovi k natrávení kořisti.


Elsie, Mendel a N.I.G.E.L. zkoumají dehet

Nick zjišťuje, že jeho "špičkové výzkumné plavidlo" je ve skutečnosti rezavý vrak. Na loď bez ohlášení vstoupí Audrey a Bivoj. Audrey se pokouší z Nicka vypáčit, proč Mendel a Elsie odjeli na Jamajku, ale Monique jim zabrání, aby se cokoliv dozvěděli.


Nick zjišťuje stav lodi

Elsie Nickovi po telefonu sděluje informace, které zjistili o dehtu, když jejich loď napadnou obří sépie a potopí ji.


Na Mendela a Elsie útočí obří sépie

Nick, Randy a Monique připlouvají na místo, kde se potopila loď Mendela a Elsie. Nacházejí jen trosky a dehtovou skvrnu na hladině.


Nick a Randy prohledávají trosky lodi

Randymu se podaří zachytit nouzový signál N.I.G.E.L.a a navést ho k hladině. K trupu N.I.G.E.L.a jsou přilepeni a celí zakryti dehtem Mendel a Elsie. Nickovi se daří dehet rozrušit pomocí speciálního roztoku a oba zachrání.


Nick vysvobozuje Mendela a Elsie z dehtu

Audrey a Bivoj jsou také na Jamajce. Pokoušejí zjistit, kvůli čemu sem Nick a jeho tým přijeli.


Audrey a Bivoj pátrají po Nickovi a jeho týmu

Krátce po záchraně Mendela a Elsie je i Nickova loď rovněž napadena sépiemi. Když už to vypadá, že bude loď potopena, z nenadání z vody vynořuje Godzilla a spálí několik hlavonožců pomocí svého atomového dechu.


Dá si někdo smažené kalamáry?

Tým na pláži objevuje kromě ohořelých sépií také několik kusů, které jsou zbaveny veškerých tekutin. Výskyt hlubokomořských sépií u hladiny si vysvětlují jako útěk před predátorem, který je loví. Avšak nedokážou si vysvětlit, co by to mohlo být za tvora. Z přemýšlení je vytrhává obrovský korýš přezdívaný Crustaceous Rex, neboli C-Rex, který vystupuje z moře. Nick a ostatní zjišťují, že byl k hladině přiveden svojí kořistí, z niž vysává dehet s natrávenou potravou. Přežívající sépie ale byly zničeny Godzillou. C-Rex se proto vydává do nedaleké vesnice, kde se živí dálničním asfaltem. Nick a Monique jej přivedou zpět k pláži pomocí náklaďáku s čerstvým asfaltem. Tam už na něj čeká Godzilla a svede s ním bitvu. Mezitím na místo dorážejí armádní helikoptéry spolu s majorem Hicksem.


C-Rex přichází

Godzilla vede obřího korýše na vysoký útes, který podhrabe. Útes se pod C-Rexem propadá a zasypává ho hromada kamení. Neopatrný Godzilla se však sám chytá do vlastní pasti a padá na něj zbytek útesu. Vzápětí se ale nezraněný ze sutin opět vynořuje. To už jej ale obkličují armádní helikoptéry očekávající rozkaz k palbě. Náhle udělá Godzilla cosi nečekaného. Potápí se do moře a vyhrabává ze dna všechny ztracené lodě napadené sépiemi, které se jedna po druhé i s posádkami vynořují na hladině. Hicks fascinovaný tím, co vidí a také díky Nickovu naléhání, aby Godzillu ušetřil, jakožto jedinou věc stojící mezi nimi a jakoukoliv další mutací, která se může někde na světě vyskytnout, útok na Godzillu ruší.


Godzilla vyhrabává potopené lodě

Audrey poté o celé záležitosti natáčí reportáž, záměrně však vynechává zmínky o Godzillovi. Je si totiž velice dobře vědoma, stejně jako Nick a ostatní, že je to jejich jediný spojenec v boji proti ostatním monstrům.


Z Godzilly se stává obránce Země


Kam dál?

< | Nová rodina, část první | Rozcestník filmů a epizod | Odpadlík | >


Seriál Godzilla - Nová rodina, část první

9. srpna 2015 v 18:25 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: New Family, part 1 (Nová rodina, část 1)

Premiéra: 12.9 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skirt a Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Audu Paden


Děj

Krátce po zabití prvního Godzilly se Nick vydává k nově povýšenému majoru Hicksovi s žádostí, aby znovu prohledali stanici metra Penn Station, jestli se zde nenachází nějaká přeživší mláďata. I když si Hicks myslí, že je to nesmysl, vydává se spolu s Nickem a několika vojáky do stanice metra. Nick je však oddělen od zbytku skupiny závalem z nestabilního stropu tunelu. Nachází osamělé Godzillí vejce, které bez úhony přežilo nálet na budovu Madison Square Garden. Z něj vylíhlé mládě na Nicka k jeho údivu nezaútočí, jelikož je celý pokrytý tekutinou z vajec, do které před malou chvílí spadl. Přesto se jej Nick rozhodne zahnat pryč. Vyděšené mládě se tak utíká schovat do řeky Hudson.


První setkání Nicka s malým Godzillou

Po návratu se Nick od Hickse dozvídá, že je spolu s Elsie a Mendelem odvolán ze služby, protože si nalezení nového Godzilly bere na starost armáda. Nick má však obavy, že to armáda nezvládne včas a ničení začne nanovo. Navrhne Elsie a Mendelovi, že mohou organizovat pátrání z jeho výzkumného zařízení na Staten Islandu.


Nick, Elsie a Mendel se dozvídají špatnou zprávu od majora Hickse

Mezitím se v pobřežních vodách Jamajky objevuje záhadná černá skvrna, která pohlcuje návštěvníky pláže.


Záhadný tvor útočí na pobřeží Jamajky

Ve výzkumném zařízení na Staten Islandu Nick seznámí Elsie a Mendela se svým asistentem Randym Hernandezem. Také jim navrhne, aby mládě Godzilly studovali, namísto toho, aby se jej pokoušelii zabít. Mendel pak všem představí svého robota zvaného N.I.G.E.L., který byl sestrojen k sběru dat z nejnehostinějích prostředí.


Mendel představuje N.I.G.E.L.a

Armáda hledá Godzillu v Atlantském oceánu. Netuší však, že je stále v řece Hudson.


Armáda bezvýsledně pátrá po Gozdillovi

Na Staten Islandu chystá Mendel s pomocí N.I.G.E.L.a past na Godzillu. Randy na internetu nachází informace o zvláštních zmizeních na Jamajce. Nick navrhuje, aby celou záležitost prošetřili. Randy s Mendelem rozmisťují kolem pobřeží Staten Islandu bóje vydávající zvuk prvního Godzilly. Pomocí nich se snaží mládě nalákat ke břehu. Godzilla nakonec dorazí. Je však mnohem větší, než když ho Nick naposledy viděl a do pasti se už nevejde. Překvapený Nick zjišťuje, že na něj Godzilla nezaútočí. Domnívá se, že jej považuje ho za svého rodiče. Elsie má z toho špatný pocit a navrhuje, aby zavolali Hicske. Nick se jí to snaží rozmluvit.


Chtělo by to větší past

Armáda na pobřeží Jamajky shromažďuje ryby v domnění, že tvor vytvářející dehtové povlaky na vodě je Godzilla. Hicskovi však kdosi v záhadném telefonátu prozradí, že je Godzilla stále v New Yorku.


"Cože jste viděla?!"

Nicka a ostatní navštíví jeho přítelkyně Audrey spolu s kameramanem Bivojem. Audrey netuší, že existuje další Godzilla, kterého Nick studuje a vyčítá mu, že se jí neozývá a že s ní stále nenatočil slíbenou reportáž. Jen tak tak se jim podaří před Audrey a Bivojem utajit existenci Godzilly pomocí Mendelovy prezentace N.I.G.E.L.a.


"Tak fajn... Já teda půjdu, kdy o mě nestojíte."

Na Jamajce se už začínají ztrácet i lodě. Vina okamžitě padne na Godzillu. Nick ale ví, že to musí být něco jiného, protože byl Godzilla stále s nimi.


Jedna z lodí těsně před potopením

Večer se Audrey s Bivojem proplíží na Nickův pozemek, aby zjistili, čím se skutečně zabývá. Nevšimnou si Godzilly spícího před budovou a probudí jej. Než však Nick dokáže celou situaci uklidnit, obklíčí celou oblast armáda a zaútočí na Godzillu. Zcela nečekaně se Godzilla začne bránit zeleným atomovým dechem. Nakonec je před naváděnými raketami donucen ustoupit do vody. Po jejich výbuchu není vůbec jisté, zda je Godzilla stále naživu.


Nick brání vlastním tělem Godzillu před armádou


Kam dál?

< | Godzilla | Rozcestník filmů a epizod | Nová rodina, část druhá | >