Crustaceous Rex

22. srpna 2015 v 19:56 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Crustaceous Rex

Druh: zřejmě radiací ozářený hlubokomořský korýš

Výška: 50 metrů

Délka: 70 metrů

Hmotnost: 300 tun

Status: naživu


Charakteristika


Jméno této mutace vzniklo jako slovní hříčka spojením anglických slov crustacean (korýš), Cretaceous (křída, křídový - označující závěrečnou část období druhohor) a latinského slova rex, znamenajícího král, vládce. Doslovný překlad názvu tohoto tvora by tak mohl znít Korýšovec královský.

Tělo C-Rexe je typicky pro korýše rozděleno na hlavu, hruď a zadeček, avšak celková stavba těla a vzhled tvora nesou znaky typické spíše pro obratlovce a měkkýše, konkrétně hlavonožce.


C-Rex

Hlavové části dominuje ústní otvor krytý čtyřmi pohyblivými pyskovitými útvary. Za nimi se je pár stopkatých očí. Na hrudi se nacházejí tři páry chapadlovitých přívěsků sloužící k znehybnění kořisti, z nichž první pár, nacházející se nejblíže k hlavě, je zakrnělý. Dva páry trnů na svrchní části hrudi je možné najít i na zadečku, jehož konec je zakončen trnem největším. Čtyři páry hmatových přívěsků jsou rozmístěny po stranách zadečku, na jehož konci jsou opět největší. Pouhé dvě kráčivé končetiny se dvěma trny na každé holeni a s širokými chodidly se čtyřmi prsty po obvodu jsou zřejmě vyztuženy chrupavčitou strukturou nebo nějakou obdobou kostí. Celé tělo postrádá jakýkoliv chitinový krunýř. V případě ohrožní může na útočníka z úst vystříknout obsah svého žaludku.


C-Rex se brání

C-Rex je hlubokomořský predátor specializovaný na lov obřích krakatic, z nichž vysává dehet s natrávenou potravou, jelikož sám zřejmě nedokáže přijímat jinou než tekutou potravu. Jeden z těchto dravců, patrně samec, jasněji zbarvený, sleduje svoji kořist až k pobřeží Jamajky, kde jsou však zbylé krakatice zničeny Godzillou. Hladový C-Rex se tak vydává do nedaleké vesnice, kde se živí dálničním asfaltem, je však přiveden zpět na pobřeží Dr. Nickem Tatopoulosem pomocí nakladního vozu plného čerstvého asfaltu. Zde svádí bitvu s Godzillou, po které umírá pod sutinami útesu, které na něj padají poté, co jej Godzilla podhrabal.


C-Rexovy poslední momenty

Další jedinec, zřejmě samice C-Rexe, se objevuje v trilogii epizod s názvem Válka monster, kde mimozemšťané z vesmírné lodi Leviathan nasazují tuto mutaci do Londýna. Později se však obrací proti svým zotročovatelům, když se týmu Dr. Tatopoulose podaří zneškodnit zařízení na ovládání monster. C-Rex je poté mimozemšťany poražen, avšak ne zabit. Americká armáda jej později přesune na ostrov s krycím názvem Stanoviště omega, kde měli mimiozemští dobyvatelé dříve svoji základnu. Vzniká zde výzkumné zařízení, kde jsou některé z mutací studovány a je jim zde umožněno poklidně žít.


C-Rex v Londýně

Pozdějí je C-Rex spolu s King Cobrou, Obřím netopýrem a Skeetrou vypuštěn na ostrov teroristickou organizací S.C.A.L.E. Zásluhou Godzilly a týmu Dr. Tatopoulose však byla všechna monstra opět odchycena.


Záběr z bezpečnostní kamery zobrazující setkání všech čtyř mutací

V alternativní budoucnosti, kdy je svět ovládnut geneticky vytvořenými monstry zvanými D.R.A.G.M.A., Major Hicks vypouští všechny mutace, aby s nimi bojovaly. Žádná z nich ale nepřežila. Naštěstí však tým Dr. Tatopoulose spolu s Godzillou dokázal v přítomnosti zničit mláďata tohoto monstra dřív, než mohlo dojít ke katastrofě, takže byly všechny mutace, včetně C-Rexe, ušetřeny strašlivé smrti.


Kam dál?

< | Zmutovaná krakatice | Rozcestník mutací a monster | Nanotechnologický tvor | >


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Crustaceous Rex?

Ano 100% (3)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama