Godzilla "Junior"

18. srpna 2015 v 18:28 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Godzilla

Druh: radiací ozářený leguán druhé generace

Potrava: ryby

Výška: 60 metrů

Délka: 100 metrů

Hmotnost: 500 tun

Status: naživuCharakteristika


Podle filmu z roku 1998 jméno Godzilla vniklo zkomolením slova Gojira, které podle japonské mytologie označuje obávaného mořského draka. Tato skutečnost se vztahuje i na monstrum zmiňované v tomto článku, jakožto potomka filmového Godzilly. Pro odlišení tohoto Godzilly od svého rodiče je v seriálu označován jako "nový", "další" nebo "jiný" Godzilla. Fanouškové jej označují jako Godzillu "Juniora". Nesmí však být ztotožňován z Godzillou Juniorem z filmu Godzilla vs. Destroyah z roku 1995 z Heisei éry, jelikož nesdílí stejnou kontinuitu, ani universum.


Godzilla "Junior"

"Junior" se vylíhl z posledního nezničeného vejce, které přežilo nálet na Madison Square Garden, kde se nacházelo hnízdo prvního Godzilly. Narozdíl od svého rodiče "Junior" nedisponuje schopností asexuálního rozmnožování (bez partnera opačného pohlaví). Je tedy možné, že je buď sterilní nebo což je pravděpodobnější, je u něj vyvinuto pouze jedno pohlaví (samčí) a nemá tedy vhodný protějšek k spáření. Změna pohlaví mohla nastat po výbuchu způsobeném náletem na hnízdo. Následný žár zřejmě nepřímo zasáhl "Juniorovo" vejce a ovlivnil vývin jeho pohlaví podobně, jako u všech plazů.


"Juniorovy" první okamžiky na světě

Ani tento Godzilla není vůči lidem agresivní, pokud není napaden nebo nebo nejsou napadeni jeho blízcí. Velmi silné pouto si vytváří k Dr. Nicku Tatopoulosovi, který byl prvním tvorem, kterého mládě po vylíhnutí spatřuje a považuje jej za svého rodiče. Později s ním a jeho týmem putuje po celém světě a bojuje s ostatními mutacemi, na které po cestě narážejí. "Junior" tak činí hlavně kvůli obraně svého teritoria nebo samotného Nicka. Pouze ve dvou případech se Godzilla obrací proti svému adoptivnímu otci. Poprvé při setkání se svým skurečným rodičem, coby znovuzrozeným Cyber-Godzillou. "Junior" odmítá zaútočit, čehož využívají mimozemšťané z vesmítné lodi Leviathan k jeho ovládnutí. Druhý případ se váže k objevení samice radiací ozářeného Varana komodského, přezdívané Komodithrax, pečující o vejce, což v "Juniorovi" probouzí rodičovské instinkty, přičemž Nicka a jeho tým považuje za hrozbu pro svoji družku a její vejce.


"Junior" a Komodithrax

Kromě velikosti "Juniora" od svého rodiče výrazně odlišuje poměrně velký mozek schopný konat morální rozhodnutí spolu s atomovým dechem zelené barvy sloužícím k obraně i útoku. Podobně jako jeho rodič je i on zdatný běžec, skokan a plavec. Rovněž dokáže norovat.


"Juniorův" zelený atomový dech

Mezi "Juniorovy" slabiny patří ostré světlo, malá odolnost vůči jedům a dehydratace.


"Junior" se brání před ostrým světlem


Kam dál?

< | Godzilla/Kybergodzilla | Rozcestník mutací a monster | Zmutovaná krakatice | >

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám Godzilla "Junior"?

Ano 100% (1)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama