Seriál Godzilla - Nová rodina, část druhá

13. srpna 2015 v 18:00 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: New Family, part 2 (Nová rodina, část druhá)

Premiéra: 19. 9. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skir a Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Audu Paden


Děj

Po údajném zničení Godzilly není jisté, kdo dal armádě informace, kde se obří ještěr nacházel. Podezření padá na Audrey a Elsie, ačkoliv obě tvrdí, že s tím nemají nic společného. Elsie s Mendelem se vydávají na Jamajku pátrat po neznámém tvorovi potápějícím lodě. Randy a Nick zjistí, že jim do laboratoře vloupala neznámá žena. Představí se jim jako Monique Dupré z Francouzské tajné služby. Nick se dovtípí, že to ona upozornila armádu. Monique ho požádá o pomoc s novou mutací, ale Nick už nechce řešit problémy, které měla na svědomí francouzská vláda. Nakonec však souhlasí, když mu za tím účelem nabídne špičkové výzkumné plavidlo a zbraně.


Monique informuje Nicka o nové mutaci

Na Jamajce Mendel s Elsie zjišťují, že dehet nalezený na pláži slouží tomu záhadnému tvorovi k natrávení kořisti.


Elsie, Mendel a N.I.G.E.L. zkoumají dehet

Nick zjišťuje, že jeho "špičkové výzkumné plavidlo" je ve skutečnosti rezavý vrak. Na loď bez ohlášení vstoupí Audrey a Bivoj. Audrey se pokouší z Nicka vypáčit, proč Mendel a Elsie odjeli na Jamajku, ale Monique jim zabrání, aby se cokoliv dozvěděli.


Nick zjišťuje stav lodi

Elsie Nickovi po telefonu sděluje informace, které zjistili o dehtu, když jejich loď napadnou obří sépie a potopí ji.


Na Mendela a Elsie útočí obří sépie

Nick, Randy a Monique připlouvají na místo, kde se potopila loď Mendela a Elsie. Nacházejí jen trosky a dehtovou skvrnu na hladině.


Nick a Randy prohledávají trosky lodi

Randymu se podaří zachytit nouzový signál N.I.G.E.L.a a navést ho k hladině. K trupu N.I.G.E.L.a jsou přilepeni a celí zakryti dehtem Mendel a Elsie. Nickovi se daří dehet rozrušit pomocí speciálního roztoku a oba zachrání.


Nick vysvobozuje Mendela a Elsie z dehtu

Audrey a Bivoj jsou také na Jamajce. Pokoušejí zjistit, kvůli čemu sem Nick a jeho tým přijeli.


Audrey a Bivoj pátrají po Nickovi a jeho týmu

Krátce po záchraně Mendela a Elsie je i Nickova loď rovněž napadena sépiemi. Když už to vypadá, že bude loď potopena, z nenadání z vody vynořuje Godzilla a spálí několik hlavonožců pomocí svého atomového dechu.


Dá si někdo smažené kalamáry?

Tým na pláži objevuje kromě ohořelých sépií také několik kusů, které jsou zbaveny veškerých tekutin. Výskyt hlubokomořských sépií u hladiny si vysvětlují jako útěk před predátorem, který je loví. Avšak nedokážou si vysvětlit, co by to mohlo být za tvora. Z přemýšlení je vytrhává obrovský korýš přezdívaný Crustaceous Rex, neboli C-Rex, který vystupuje z moře. Nick a ostatní zjišťují, že byl k hladině přiveden svojí kořistí, z niž vysává dehet s natrávenou potravou. Přežívající sépie ale byly zničeny Godzillou. C-Rex se proto vydává do nedaleké vesnice, kde se živí dálničním asfaltem. Nick a Monique jej přivedou zpět k pláži pomocí náklaďáku s čerstvým asfaltem. Tam už na něj čeká Godzilla a svede s ním bitvu. Mezitím na místo dorážejí armádní helikoptéry spolu s majorem Hicksem.


C-Rex přichází

Godzilla vede obřího korýše na vysoký útes, který podhrabe. Útes se pod C-Rexem propadá a zasypává ho hromada kamení. Neopatrný Godzilla se však sám chytá do vlastní pasti a padá na něj zbytek útesu. Vzápětí se ale nezraněný ze sutin opět vynořuje. To už jej ale obkličují armádní helikoptéry očekávající rozkaz k palbě. Náhle udělá Godzilla cosi nečekaného. Potápí se do moře a vyhrabává ze dna všechny ztracené lodě napadené sépiemi, které se jedna po druhé i s posádkami vynořují na hladině. Hicks fascinovaný tím, co vidí a také díky Nickovu naléhání, aby Godzillu ušetřil, jakožto jedinou věc stojící mezi nimi a jakoukoliv další mutací, která se může někde na světě vyskytnout, útok na Godzillu ruší.


Godzilla vyhrabává potopené lodě

Audrey poté o celé záležitosti natáčí reportáž, záměrně však vynechává zmínky o Godzillovi. Je si totiž velice dobře vědoma, stejně jako Nick a ostatní, že je to jejich jediný spojenec v boji proti ostatním monstrům.


Z Godzilly se stává obránce Země


Kam dál?

< | Nová rodina, část první | Rozcestník filmů a epizod | Odpadlík | >

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 14. srpna 2015 v 14:54 | Reagovat

Tenhle seriál mě začíná docela zajímat. Líbí se mi především jejich nápad s obřími sépiemi. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama