Krakatice obrovská (mutace)

19. srpna 2015 v 13:43 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Krakatice obrovská (Architeuthis dux)

Druh: radiací ozářený hlubokomořský hlavonožec

Potrava: ryby a jiní mořští živočichové

Výška: 5 metrů

Délka: 20 metrů

Hmotnost: 300 kg

Status: neznámý


Charakteristika


Hlavová část je protažená do špičky, s nápadným ploutvovitým lemem, dvěma výraznýma očima po stranách a třemi hroty na svrchní straně hlavy. Zobanovitý ústní otvor lemuje osm chapadel, čtyři tenčí bez přísavek a čtyři silnější, ze spodní strany pokryté přísavkami a šípovitými konco chapadel.


Krakatice obrovská (mutant)

Tito obyvatelé mořských hlubin mají inkoustovou žlázu sloužící původně k obraně před predátory přeměněnou na žlázu dehtovou. Kořist loví tak, že ji dehtem zcela obalí a zaživa mimotělně natráví. Dehet z kořisti vysává všechny elektrolyty, krevní cukry a jiné důležité látky, které do sebe krakatice zároveň s dehtem opět absorbuje.


Ryba uvězněná ve vrstvě dehtu je pomalu zbavována tekutin

Skupina těchto hlavonožců se nečekaně objevuje u pobřeží Jamajky, kde loví plavce a potápí lodě. Posádku jedné z potopených lodí tvoří doktoři Elsie Chapman a Mendel Craven, spolu s robotem N.I.G.E.L.em, kteří sem přijíždějí záhadné tvory studovat. Jsou nakonec zachráněni Dr. Nickem Tatopoulosem krátce poté, co jeho výzkumný asistent, Randy Hernandez zachycuje nouzový signál vysílaný N.I.G.E.L.em. Dehet se daří rozpustit pomocí řasového roztoku.


Dr. Tatopoulos zachaňuje členy svého týmu z asfaltového vězení

Později krakatice napadají i loď Dr. Tatopoulose. Nick a jeho tým jsou však zachráněni Godzillou, který se s hlavonožci vypořádá pomocí svého atomového dechu. Nikdo si nedokáže vysvětlit, co donutilo tyto hlubokomořské živočichy lovit u hladiny. Tým si ale všímá, že kromě sežehnutých krakatic se na pláži nacházejí také zdechliny, které jsou však zcela zbaveny veškerých tekutin. Z těchto závěrů vyplývá, že hlavonžci zřejmě slouží jako kořist nějkému jinému dravci. Tímto dravcem je obří korýš předzdívaný Crustaceous Rex, nebo-li C-Rex, který svoji kořist sledoval až k hladině. Tento obyvatel mořského dna loví krakatice pomocí svých hrudních chapadlovitých přívěsků a vysává z nich dehet s natrávenou potravou.


C-Rex vysává krakatici


Kam dál?

< | Godzilla "Junior" | Rozcestník mutací a monster | Crustaceous Rex | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Krakatice obrovská?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 20. srpna 2015 v 11:34 | Reagovat

Pěkný článek. Jen škoda, že to nenatočili také jako hraný seriál. Je škoda, že už se v televizi dlouho neobjevilo něco jako Pravěk útočí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama