Seriál Godzilla - Nová rodina, část první

9. srpna 2015 v 18:25 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: New Family, part 1 (Nová rodina, část 1)

Premiéra: 12.9 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skirt a Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Audu Paden


Děj

Krátce po zabití prvního Godzilly se Nick vydává k nově povýšenému majoru Hicksovi s žádostí, aby znovu prohledali stanici metra Penn Station, jestli se zde nenachází nějaká přeživší mláďata. I když si Hicks myslí, že je to nesmysl, vydává se spolu s Nickem a několika vojáky do stanice metra. Nick je však oddělen od zbytku skupiny závalem z nestabilního stropu tunelu. Nachází osamělé Godzillí vejce, které bez úhony přežilo nálet na budovu Madison Square Garden. Z něj vylíhlé mládě na Nicka k jeho údivu nezaútočí, jelikož je celý pokrytý tekutinou z vajec, do které před malou chvílí spadl. Přesto se jej Nick rozhodne zahnat pryč. Vyděšené mládě se tak utíká schovat do řeky Hudson.


První setkání Nicka s malým Godzillou

Po návratu se Nick od Hickse dozvídá, že je spolu s Elsie a Mendelem odvolán ze služby, protože si nalezení nového Godzilly bere na starost armáda. Nick má však obavy, že to armáda nezvládne včas a ničení začne nanovo. Navrhne Elsie a Mendelovi, že mohou organizovat pátrání z jeho výzkumného zařízení na Staten Islandu.


Nick, Elsie a Mendel se dozvídají špatnou zprávu od majora Hickse

Mezitím se v pobřežních vodách Jamajky objevuje záhadná černá skvrna, která pohlcuje návštěvníky pláže.


Záhadný tvor útočí na pobřeží Jamajky

Ve výzkumném zařízení na Staten Islandu Nick seznámí Elsie a Mendela se svým asistentem Randym Hernandezem. Také jim navrhne, aby mládě Godzilly studovali, namísto toho, aby se jej pokoušelii zabít. Mendel pak všem představí svého robota zvaného N.I.G.E.L., který byl sestrojen k sběru dat z nejnehostinějích prostředí.


Mendel představuje N.I.G.E.L.a

Armáda hledá Godzillu v Atlantském oceánu. Netuší však, že je stále v řece Hudson.


Armáda bezvýsledně pátrá po Gozdillovi

Na Staten Islandu chystá Mendel s pomocí N.I.G.E.L.a past na Godzillu. Randy na internetu nachází informace o zvláštních zmizeních na Jamajce. Nick navrhuje, aby celou záležitost prošetřili. Randy s Mendelem rozmisťují kolem pobřeží Staten Islandu bóje vydávající zvuk prvního Godzilly. Pomocí nich se snaží mládě nalákat ke břehu. Godzilla nakonec dorazí. Je však mnohem větší, než když ho Nick naposledy viděl a do pasti se už nevejde. Překvapený Nick zjišťuje, že na něj Godzilla nezaútočí. Domnívá se, že jej považuje ho za svého rodiče. Elsie má z toho špatný pocit a navrhuje, aby zavolali Hicske. Nick se jí to snaží rozmluvit.


Chtělo by to větší past

Armáda na pobřeží Jamajky shromažďuje ryby v domnění, že tvor vytvářející dehtové povlaky na vodě je Godzilla. Hicskovi však kdosi v záhadném telefonátu prozradí, že je Godzilla stále v New Yorku.


"Cože jste viděla?!"

Nicka a ostatní navštíví jeho přítelkyně Audrey spolu s kameramanem Bivojem. Audrey netuší, že existuje další Godzilla, kterého Nick studuje a vyčítá mu, že se jí neozývá a že s ní stále nenatočil slíbenou reportáž. Jen tak tak se jim podaří před Audrey a Bivojem utajit existenci Godzilly pomocí Mendelovy prezentace N.I.G.E.L.a.


"Tak fajn... Já teda půjdu, kdy o mě nestojíte."

Na Jamajce se už začínají ztrácet i lodě. Vina okamžitě padne na Godzillu. Nick ale ví, že to musí být něco jiného, protože byl Godzilla stále s nimi.


Jedna z lodí těsně před potopením

Večer se Audrey s Bivojem proplíží na Nickův pozemek, aby zjistili, čím se skutečně zabývá. Nevšimnou si Godzilly spícího před budovou a probudí jej. Než však Nick dokáže celou situaci uklidnit, obklíčí celou oblast armáda a zaútočí na Godzillu. Zcela nečekaně se Godzilla začne bránit zeleným atomovým dechem. Nakonec je před naváděnými raketami donucen ustoupit do vody. Po jejich výbuchu není vůbec jisté, zda je Godzilla stále naživu.


Nick brání vlastním tělem Godzillu před armádou


Kam dál?

< | Godzilla | Rozcestník filmů a epizod | Nová rodina, část druhá | >

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jursky-svet jursky-svet | Web | 9. srpna 2015 v 18:28 | Reagovat

To musí bejt pořádnej animák! Líbí se mi jak uvízla v tom kontejneru!

2 HAAS HAAS | Web | 10. srpna 2015 v 8:21 | Reagovat

Úžasný popis, sice se už na animované pořady nedívám (vlastně se mi ani žádné nedostávají do cesty), ale tohle vypadá skvěle. Ty obrázky jsou skvělé.

3 HAAS HAAS | Web | 10. srpna 2015 v 8:21 | Reagovat

[2]: A kdybych na to někdy narazil v televizi, určitě se podívám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama