El Gusano Gigante

27. září 2015 v 19:27 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: El Gusano Gigante

Druh: mnohoštětinatec adaptovaný k životu na souši (možná druh Nereis pelagica)

Potrava: půda, endemické orchideje z oblasti Costa Rocha

Výška: 40 metrů

Délka: 100 metrů

Váha: 10 000 tun

Status: mrtvý (1998)


Charakteristika

Jméno El Gusano Gigante pochází ze španělštiny a znamená "obří červ."


"Já nejsem tlustý, jsem jen prostorově výrazný..."

Celé tělo je článkované, na horní straně hlavové části se nacházejí dva páry hmatových přívěsků. Vedle nich má červ ještě šest očí. Ústní otvor lemuje osm chitinových zubů na horní i dolní straně - celkem tedy šestnáct zubů. Ze hřbetu vyrůstá šestice tmavých ostnů, před začátkem ocasní části těla je další čtveřice tmavých ostnů a na obou vybouleninách ocasní části po čtyřech světlých ostnech. K pohybu slouží šest párů parapodií, každé se třemi "prsty," která se nacházejí na každém tělním článku, vyjma hlavového a posledních šesti ocasních.


První setkání s El Gusanem

Po vdechnutí upraveného extraktu z orchidejí vypuštěného armádou, coby biochemickou zbraň, El Gusanovy hmatové přívěsky zbytní a stanou se z nich ostny. Počet hřbetních ostnů se zdvojnásobí a čtveřice tmavých ostnů na konci těla mizí. Na každém prstu u všech parapodií se objevují drápy.


El Gusanova finální podoba

El Gusano je mnohoštětinatý červ (třída Polychaeta), který se adaptoval z mořského prostředí na suchozemské a také tomu přizpůsobil svoji potravní specializaci. Z dravého způsobu života jeho předků přešel na strategii příbuzné skupiny žížal (podřád Lumbricina). Vedle zpracování půdy a její obhocování svými výměšky si vytvořil symbiotický vztah s místním společenstvem endemických orchidejí. El Gusano vytváří pro orchideje půdu bohatou na živiny a ty mu slouží jako potrava.


Zdroj El Gusanovy potravy

Jeho největší slabinou, podobně, jako u většiny jeho příbuzných je sucho. Je to způsobeno tím, že dýchá pomocí celého povrchu těla, který musí zůstat vlhký, aby jím mohl pronikat kyslík. Po Godzillově útoku atomovým dechem se El Gusano zmenšil na původní velikost, kterou měl, když ještě nebyl ovlivněn pozměněným jedem z armádní biochemické zbraně. Hmatové přívěsky zůstaly v podobě ostnů a na zádech má o jeden pár ostnů méně než v předchozí fázi.


El Gusanova původní forma

El Gusano se naposledy objevuje v trilogii Válka monster ve své finální podobě, kde pod nadvládou mimozemšťanů z
vesmírné lodi Leviathan napadá Moskvu a ničí chrám Vasilije Blaženého. Byl však poražen svými zotročovateli, když se týmu Dr. Tatopoulose podaří zneškodnit zařízení na ovládání monster. Jeho další osud není znám.


Prostě blázen do památek

Design El Gusana byl zřejmě vytvořen podle skutečného mnohoštětinatce druhu Nereis pelagica.


Nereis pelagica
Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Nereis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám El Gusano Gigante?

Ano 100% (2)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama