Seriál Godzilla - Bez šance na úspěch

27. září 2015 v 11:26 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: D.O.A. (zkratka pro anglický výraz Dead on Arrival - úmrtí během příjezdu (z nemocničního prostředí), přeneseně znamenající žádnou šanci na úspěch)

Premiéra: 26. 9. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Richard Mueller

Hudba: Jim Latham

Režie: Frank Squillace


Děj

Ze středoamerické oblasti Costa Rocha je hlášen výskyt obřího červa, jehož místní nazývají El Gusano Gigante. Na místo je povolán H.E.A.T. Nick má pocit, že by jeho zdokumentování mohlo být velkým přínosem pro komunitu vědců studující žížaly. Tým nachází v džungli obří brázdu plnou čerstvě vzniklé půdy a nedlouho poté i jejího původce, který na ně zaútočí. Na pomoc jim přispěchá Godzilla a dává se s El Gusanem do boje. Oba protivníci jsou zasaženi palbou místní armády. Její vojáci pomáhají H.E.A.T.u dostat se z dosahu bojujících monster. Generál nařídí použití biochemické zbraně, po které El Gusano povyroste a zesílí. Godzilla se po vdechnutí toxického plynu stáhne se do vody, kde upadá do bezvědomí.


Vítejte u další epizody pořadu Můj život s obezitou

Aby mohl H.E.A.T. Godzillovi pomoci, pumpuje do jeho plic pomocí kompresorů vzduch, aby pomocí vztlaku vyplul na hladinu. Při této činnosti je však v jeho tlamě uvězněn N.I.G.E.L., který zde provádí toxikologickou analýzu. Nick pověřuje Randyho a Monique, aby z generálovy základny získali biologickou složku jeho zbraně. Sám se vydává s Mendelem vyzvednout toxikologická data z N.I.G.E.L.a, který je stále zaklíněný mezi Godzillovými zuby.


To vám pořádně protáhne dutiny

Randy a Monique pronikají do základny v přestrojení za obsluhu popelářského vozu a daří se jim získat vzorek jedu. Zpět na palubě Heat Seekeru Mendel zvažuje odchod z týmu, jelikož má pocit, že se pro tuto práci nehodí. Ze získaného vzorku vyplývá, že jed pochází z místních orchidejí. Pro výrobu protijedu je však potřeba získat čerstvý vzorek přímo z rostliny, jeliokž jed ze zbraně byl dále upravovaný.


Pořádek dělá přátele

Tým nachází velké množství orchidejí rostoucích na čerstvě vzniklé půdě v El Gusanových tunelech. Usuzují, že červ žije s těmito rostlinami v symbióze, přičemž orchideje rostou na půdě vytvořené El Gusanem a ten se jimi živí. Odebírají několik vzorků a rozhodují se celou oblast spálit, aby tak monstru zabránili v dalším růstu a generálovi zničili hlavní součást jeho ničivé zbraně.


Sen každého geobiologa

Pach spálené potravy přiláká El Gusana. Zatímco se jej ostatní pomocí plamenometů snaží držet na slunci, aby jej oslabili, Mendel se k údivu všech dobrovolně hlásí k cestě s nasbíranými rostlinami zpět na loď, aby připravil protilátku pro Godzillu. Tým zahání monstrum na útes, kde se k nim nečekaně přidává generálova armáda. Všichni přítomní členové H.E.A.T.u jsou zatčeni za kráděž jedu ze základny.


Střelec Mendel

Mendelovi se úspěšně daří podat Godzillovi protijed a ten se opět probírá k životu. Nick se pokouší generálovi vysvětlit, že jeho biologická zbraň, El Gusana pouze posílí, ten ale na jeho rady vůbec nedbá. Randymu se však daří odklonit dráhu rakety s biochemickou zbraní mimo dosah monstra. Na scénu vstupuje Godzilla, který nakonec svým atomovým dechem vysuší El Gusana na jeho původní velikost a ten se prchá schovat pod zem. Celý tým je Mendlovi vděčný za vyléčení Godzilly a jejich záchranu a Mendel opět přijímá své místo v H.E.A.T.u.


Godzilla nerad extra propečené


Kam dál?

< | Odpadlík | Rozcestník filmů a epizod | Kde ty loňské sněhy jsou | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 27. září 2015 v 12:04 | Reagovat

Zajímavé... Ale nemá být náhodou "Costa Rocha" vlastně Kostarika? :-D

2 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 27. září 2015 v 12:36 | Reagovat

[1]: Tady jde zřejmě o fiktivní oblast. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama