Seriál Godzilla - Odpadlík

25. září 2015 v 11:03 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Talkin' Trash (jelikož se jedná o nepřeložitelnou slovní hříčku, použil jsem tematicky odpovídající český ekvivalent)

Premiéra: 3. 10. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skir a Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Tim Eldred


Děj

Během stávky technických služeb se New York mění v obrovské smetiště. Starosta Ebert se s řešením problému obrací na Deana Whiteheada, správce Manhattanského institutu pro pokročilé technologie, který navrhuje použití nanotechnologií ovládané kolonie ropou živících se bakterií navržených Dr. Felixem Hoenikkerem. Protože se však u nich nepodařilo ještě vyladit všechny nedostatky, napadají pracovnici ústavu. Přes protesty Dr. Hoenikkera trvá správce Whitehead na jejich použití.


Hrnečku vař

Na Staten Islandu Randy dokončuje výzdobu lodi, kterou tým používá při cestování za mutacemi a pojmenovává ji Heat Seeker. Spolu s ostatními členy týmu se shodují na tom, že si budou říkat H.E.A.T. - Humanitárně Environmentální Analyzační Tým. Mendel pomocí N.I.G.E.L.a nachází 7,5 kilometru od jejich základny doupě Godzilly.


"Jestli máme být předním týmem lovců monster,
musíme mít hrozivě vypadající plavidlo."

Před zraky starosty a radních je kolonie mikrobů vypuštěna do kontejneru, kde likviduje odpad, avšak narůstá do obrovských rozměrů a odmítá regovat na příkazy Dr. Hoenikkera. Nick a ostatní se o katastrofě dozvídají z televize a okamžitě vyrážejí na pomoc.


Zdá se, že "hrnečku dost" nepomáhá

Přístavní stráž pomocí vodních děl zatlačuje kolonii do vody. Ta se ale mění v tvora s veslovitými útvary a míří si to přimo k ropnému tankeru. Tým v Heat Seekeru tvora předjíždí a snaží se jej zneškodnit omračovacími zbraněmi původně navrženými proti Godzillovi. Podaří se jim získat malou část kolonie, kterou Elsie a Mendel podrobují výzkumu. Bakterie mezitím doráží k tankeru a čerpají z něj ropu. Kolonie získává nový tvar a chystá se zaútočit na Heat Seeker, když se z vody náhle vynořuje Godzilla. Zaútočí na ni, ale je jí zcela pohlcen.


Godzilla předvádí nový model z pyžamové kolekce pro podzim 1998

Elsie s Mendelem zjišťují, že jsou-li bakteriím odstraněny nanotechnologické ovladače, celá kolonie se rozpadá. Nick žádá Dr. Hoenikkera o zaslání ovládacích protokolů kolonie a pověřuje Randyho vytvořením počítačového viru, který by kolonii ochromil.


Mistři při práci

Godzillovi se daří vyprostit se ze sevření kolonie, která napadá ropnou rafinerii a roste do ještě větší velikosti. Na místo přilétá armáda v čele s majorem Hicksem, který Nickovi hrozí zničením obou monster. Nick jej však seznamuje s plánem vpravit do kolonie vzorek infikovaný virem, který vytvořili Randy a Mendel a žádá jej o asistenci.


Zabít či nezabít, to je oč tu běží

Armádní helikoptéra vypouští Nicka zavěšeného na bezpečnostním laně přímo nad kolonii. Nick aktivuje zařízení s infikovanými baktetiemi a pouští jej přímo na ni. Uniknuvší bakteie se začleňují do kolonie, což má za následek její zánik. Major Hicks opět nechává Godzillu utéci, ačkoliv jeho existence už déle není tajemstvím.


Tohle raději nezkoušejte


Kam dál?

< | Nová rodina, část druhá | Rozcestník filmů a epizod | Bez šance na úspěch | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama