Nanotechnologický tvor

27. září 2015 v 15:19 | Alfaraptor |  TriStar

Základní informace


Původní název: Nanotech Creature

Druh: kolonie ropných bakterií ovládaná nanotechnologií

Potrava: petrochemikálie

Výška: proměnlivá

Délka: proměnlivá

Hmotnost: proměnlivá

Status: mrtvý (1998)


Charakteristika

Nanotechnologický tvor je koloniální měňavkovité uskupení bakterií oranžové barvy chovající se jako mnohobuněčný organismus, navržený jako řešení newyorské odpadové krize. Jeho původcem je Dr. Felix Hoenikker z Manhattanského institutu pro pokročilé technologie. Každá buňka původní kolonie byla vybavena mikroskopickými počítačovými obvody sloužícími k jejímu ovládání. Avšak kvůli nezadržitelnému růstu kolonie došlo k diferenciaci na původní buňky s nanoobvody, tvořící mozkouvou část a na nově vznikající buňky bez obvodů tvořící okolní tělo. Dá se tedy mluvit o jakémsi pokusu o samovolný vznik mnohobuněčného organismu s obrovskou regenrační schopností.


Bakterie pod mikroskopem s nanoobvody soustředěnými ve žluté oblasti na spodní čelisti

Potravou kolonie jsou petrochemikálie, které získává konzumací odpadu. S každou další zpracovanou potravou se zvětšují její rozměry a také nároky na potravu. Za tímto účelem dokáže přizpůsobit tvar těla danému prostředí.


Formy Nanotechnologického tvora: vlevo vodní forma s veslovitými končetinami, uprostřed sasankovitá forma, vpravo froma s bakteriální hlavovou částí

Hlavními slabinami kolonie jsou skleněné a některé kovové materiály, přes které nedokáže proniknout. Mozková část je zranitelná vůči počítačovým virům, které dokáží celou kolonii proměnit v prach. Rovněž přímé odebrání nanoobvodů vede k desabilizaci celé kolonie.


Kolonie se rozpadá

Zobrazení bakterií v seriálu je velice nepřesné a neodpovídající realitě. Rozhodně nemají tělo diferencované podobně, jako nějaký členovec. Vzhled a schopnosti Nanotechnologického tvora se velice podobají smogovému monstru Hedorahovi z filmu Godzilla vs. Hedorah z roku 1971.


Ilustrační fotografie ropné bakterie rodu Pseudomonas
Zdroj: http://21stoleti.cz


Kam dál?

< | Crustaceous Rex | Rozcestník mutací a monster | El Gusano Gigante | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Nanotechnologický tvor?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama