Cryptoclidus (mutace)

22. října 2015 v 14:03 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Cryptoclidus ("skrytá klíční kost")

Druh: geneticky modifikovaný pravěký mořský plaz (Cryptoclidus sp.)

Potrava: mořští živočichové

Výška: 40 metrů

Délka: 100 metrů

Hmotnost: 3 000 tun

Status: naživu (1998)


Charakteristika

Podobně jako Reptiliáni jsou i Cryptoclidové využiíváni k hlídání ztroskotané mimiozemské lodi, která na Zemi havarovala v období druhohor.


"Jsem moří pán a plavu přímo k vám!"

Protáhlá tlama uzpůsobená k chytání ryb a jiných živočichů má v každé čelisti přibližně čtrnáct zubů. Mezi nozdrami a očima se nachází pár hmatových výrustků, které jsou i na dolní čelisti. Směrem ke krku na dolní čelisti vyrůstají tři až čtyři páry ostnů, na jejichž místě mohou být i masité výrůstky. Po obou stranách se za očima leži nápadný zvukovod. Na zádech se nachází dva páry masitých výrůstků, na ocase dva páry ostnů a směrem k jeho konci pár plouvovitých útvarů. Kromě původních dvou párů ploutvovitých končetin výrůstá této mutaci z hrudi navíc jeden pár tříprstých kráčivých končetin opatřených drápy.


"Vidíte? Teď jsem Godzilla!"

Pár Cryptoclidů obýval hlubokomořskou propast Hazard v jižním Tichomoří, kde hlídal ztroskotanou mimozemskou loď, byli ale zavaleni lavinou kamenů, které na ně shodil Godzilla. Později je jeden z nich opět spatřen při útoku na Hong Kong, kdy je použit jako útočná zbraň při mimozemské invazi. Poté, co dobyvatelé ztrácí kontrolu nad mutacemi, se Cryptoclidus obrací proti nim, je však jejich útočnými loděmi zahnán pryč.


Kostra skutečného Cryptoclida
Zdroj: http://www.hmag.gla.ac.uk

Skutečný Cryptoclidus byl až osm metrů dlouhý a osm tun vážící mořský plaz patřící mezi plesiosaury, který žil v druhohorách na přelomu geologických období jury a křídy v oblasti dnešní Velké Británie a Francie a pravděpodobně také Ruska a Jižní Ameriky. Na rozdíl od svého seriálového jmenovce nebyl schopný vylézt na souš a jeho pohybové možnosti krční páteře byly poměrně omezené. Název tohoto tvora bývá často nesprávně uváděn jako Cryptocleidus. Oficiální stránky seriálu uvádějí, že se daná mutace dokonce nazývá Cryptocledius, což převzala také internetová encyklopedie japonských monster filmů Wikizilla. To se ale neshoduje s výslovností v seriálu [kryptoklájdus], která je mnohem bližší označení Cryptoclidus.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám Cryptoclidus?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama