Seriál Godzilla - Kde ty loňské sněhy jsou

1. října 2015 v 19:24 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Winter of Our Discontent

Premiéra: 10. 10. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skir a Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Sam Liu


Děj

Záhadná vodní bóje vysílající zvuk probouzí v Godzillovi nebývalou hyperaktivitu. Od bóje se po čichu vydává do opuštěného skladiště, které někdo naplnil velkým množstvím ryb. Než si stačí uvědomit, že vstoupil do pasti, oslepují jej přichystané reflektory a odněkud přilétá pár malých bezpilotních letounů připomínajících hmyz. Godzillovi se daří jednoho z nich zničit pomocí atomového dechu, avšak jiný mu svým žihadlem vpravuje do těla dávku sedativa a další umisťuje do zvukovoudu neznámé zařízení. Potom Godzilla bezvládně padá k zemi.


Tak to dopadá, když si zapomenete vzít Biolit...

Letouny se chystají k dalšímu útoku, Godzilla se náhle probírá a opět bojuje. H.E.A.T., který to sleduje z paluby Heat Seekeru, se mu vydává na pomoc, do cesty se mu však staví mnohem větší plavidlo. Brzy se ukazuje, že jeho majitelem je jistý Cameron Winter, Nickův bývalý spolužák z vysoké školy a podle Elsie jeden z "nejatraktivnějších a nejbohatších výkoných ředitelů, nemluvě o tom, že je to techno-guru." Winter přiznává, že použil Godzillu jako cvičný cíl pro své Kyber-mouchy a také jako vodítko k nalezení spojitosti mezi ním a H.E.A.T.em. Nabízí jim prohlídku svého zařízení, ale Nick odmítá, jelikož Winterovi nevěří. Nakonec na nátlak ostatních členů týmu nabídku přijímá. Monique, která se na palubě neukázala, se bez Winterova vědomí tajně dostává do Winterovy rezidence, aby mohla H.E.A.T.u pomoci, v případě, že by nastaly nějaké problémy.


"Aktivujte tažný paprsek!"

Unvitř jim Winter ukazuje svoji biotechnologickou laboratoř a montážní linku Kyber-much. Monique se nedopatřením daří spustit bezpečnostní alarm, který vypouští hlídací psy. Winter je odvolává pomocí ovladače napojeného na jejich neurostimulátory, jimiž je ovládá. Poté všem včetně Monique nabízí, aby pro něj pracovali. Nabízím jim spolupráci s vládou, špičková zařízení, štědrý plat a vyřešení akademickýc problémů (přičemž pohlédne na Randyho, který dělá, že to neslyšel). Nick však za všechny jeho nabídku rázně odmítá a má se k odchod, když se z Winterova komunikátoru začíná ozývat volání o pomoc. Godzilla pronásleduje Winterovu ponorku. Když se mu ji daří chytit do čelistí a třese s ní, vypadává mu z ucha neurostimulátor a přistává přímo před Nicka a ostatní. Winter na svoji obhajobu předkládá, že je jen otázka času, kdy se Godzilla proti nim obrátí. To už je ale pro Nicka poslední kapka a celý tým odchází.


Godzilla rád aportuje

Později vychází najevo, že Randyho vyhodili už ze dvou škol. Aby toho nebylo málo, Godzilla začíná z pro H.E.A.T. nepochopitelných důvodů běsnit a dokonce útočí na Nicka. Ve skutečnosti za to může Winterova ponorka, která Godzillu dráždí vysokofrekvenčním zvukem. Zbytek týmu si po útoku myslí, že by Nick přece jen měl zvážit použití Winterova neurostimulátoru.


"To se nedá poslouchat!"

Za Nickovými zády se Randy tajně vydává navštívit Wintera. Ten se Randyho nejprve pokouší získat přes přijetí na jeho bývalou školu, Randymu však jde pouze o získání neurostimulátoru pro Godzillu, kvůli jeho nedávnému běsnění. Ten mu Winter ochotně vydává. Pomocí N.I.G.E.L.a umisťuje neurostimulátor do Godzillova zvukovodu. Je však chycen při činu Mendelem a ostatními. Randy se snaží Nickovi vysvětlit, že to udělal s dobrým úmyslem na oplátku, že mu pomohl v těžkých časech. Nick to ale chápe jako zradu. Randy odchází a předává Nickovi ovladač k neurostimulátoru, který Nick ničí. Vychází tak najevo, že ovladač byl jen chytře zamaskovaný reproduktor, kterým je Winter odposlouchával.


Utržené sluchátko bylo tu jen na krátko...

Nickovi dochází, že místo toho, aby neurostimulátor působil na centrum rozkoše v Godzillově mozku a tím ho uklidňoval, ovládá jeho pohyby, takže se chová jako loutka. Spolu s Elsie a Mendelem následují Godzillu na palubě Heat Seekeru až na vojenskou základnu Fort Berkley, kde se monstrum pouští do ničení armádního vybavení.


Godzilla dělá (sic nedobrovolně) to, co všichni jeho předchůdci

Randy se dozvídá o Godzillově řádění z televize v místním baru. Monique a Nick se vkrádají k Winterovi, jsou však zadrženi jeho Kyber-mouchami. Jsou předvedeni před Wintera, který jim představuje svůj plán zahájit sériovou výrobu Godzill jako zbraní hromadného ničení a jak na nich zbohatne. Pokouší se opět Nicka přemluvit na spolupráci a nechává se slyšet, že s Godzillou zaútočil na základnu záměrně, aby od něj později mohla odkoupit nové vybavení. Přeruší jej ale oznámení o neoprávněném použití Kyber-much. Toho využívá Monique, která zneškodňuje stráže a Nick ničí Winterovo ovládání neurostimulátoru, avšak Godzilla je stále pod jeho nadvládou. Přilétají Kyber-mouchy a jedna z nich deaktivuje Godzillův neurostimulátor. Do řídící místnosti vstupuje Randy, který se Winterovi naboural do systému a převzal kontrolu na Kyber-mouchami. Ke Godzillovi míří několik Winterových stíhaček, Randy naštěstí navádí všechny Kyber-mouchy proti jejich raketám, čímž zajišťuje Godzillovi dostatek času na útěk. Randymu je odpuštěno a Winter je zatčen vojenskou policií, kterou Randy přes majora Hickse upozornil. Randy se pak vrací zpět do školy a stává z něj pilný student.


"Zrádce" a hrdina dne v jedné osobě


Kam dál?

< | Bez šance na úspěch | Rozcestník filmů a epizod | Kočka a myš | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama