Seriál Godzilla - Kočka a myš

9. října 2015 v 9:46 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Cat and Mouse

Premiéra: 31. 10. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Steven Melching

Hudba: Jim Latham

Režie: Frank Squillace


Děj

Nick a Audrey jsou poprvé po třech týdnech, co se naposledy viděli, na společné večeři, když tu náhle Nickovi volá Elsie, že se stalo něco v metru. Tým zde nachází vyhrabané chodby a rozkousaný beton. Audrey a Bivoj mezitím natáčejí rozhovor s bezdomovcem, který tvrdí, že se setkal s obřím monstrem. N.I.G.E.L.a prozkoumávajícího chodby odnáší neznámý tvor. K tomu všemu se ještě z vody vynořuje Godzilla zcela ignorující přítomnost týmu a vydává se po stopě tvora, kterým je obří potkan.


Tom a Jerry: Monstrózní vydání

Do New Yorku přijíždí trojice lovců, kteří přišli ulovit Godzillu. Audrey a Bivoj jsou napadeni potkanem. Zachraňuje je Godzilla, který opět nachází ztracenou stopu. Potkan ale zaběhne do vchodu metra, kde se stopa znovu ztrácí a proto Godzilla odchází zpět do vody.


Viděl jsem už všelijak vyzdobená auta, ale tohle vidím poprvé

Starosta Ebert obviňuje Godzillu za zničení města, které se ještě zcela nestačilo zotavit z incidentu s prvním Godzillou. Nick Godzillu hájí tím, že jen brání své teritorium a vysvětluje starostovi, že pokud se jim podaří potkana odchytit, problém zmizí. Major Hicks dává H.E.A.T.u dvě hodiny na nalezení hlodavce, než zahájí letecký útok.


"Dobrá, seženu vám tu obří pastičku na myši, ale budete pro mě hlasovat v příštích volbách!"

Tým se vydává do podzemí, kde se k nim připojují i Audrey s Bivojem. Zde celá skupina naráží na tři lovce, kteří zcela nechápou vážnost situace. Vzápětí jsou napadeni potkanem a Monique ho pomocí šípu se sedativem skolí. Nick se chystá zkontaktovat Hickse, aby mohli potkana odtáhnout na povrch, jsou však obklíčeni tlupou znetvořených potkaních mutantů. Nick, Monique a lovci jsou potkany odvlečeni pryč.


"Nebojte se. Monique mu střelila uspávací prostředek. Je nemocný."

Mezítím Godzilla na povrchu nahání dalšího potkana, který zalézá pod zem, kam ho obří ještěr následuje. Když se vynořuje, je hlodavci zcela pokrytý. Major Hicks se snaží dovolat Nickovi, aby mu oznámil, že jsou připraveni zahájit nálet, avšak nikdo mu neodpovídá.


"Váš hovor je pro nás důležitý, nezavěšujte, prosím."

Oba členové H.E.A.T.u a lovci se probouzejí v potkaním doupěti. Godzilla na nimi stále bojuje s krysami. Nickovi se daří pomocí N.I.G.E.L.a kontaktovat Randyho, Audrey a Bivoje, kteří se je vydali hledat. Major Hicks vydává rozkaz k náletu. Godzilla se před helikoptérami schovává pod zem a nachází cestu přímo do doupěte a všechny jeho chodby hroutí pomocí atomového dechu. Nakonec k doupěti prohrabává tunel vedoucí k vodě, čímž jej spolu se všemi potkany nechává zaplavit.


Jednočlenná úklidová četa v akci

Nick a ostaní stíhají včas utéci do bezpečí a jsou nakonec zachráněni majorem Hicksem za pomoci Randyho, Audrey a Bivoje. Lovci jsou zatčeni za dřívější zničení vrcholu opravovaného mrakodrapu Chrysler Building zbloudilou raketou z raketometu. Nick a Audrey si chtějí vynahradit nevydařenou večeři, jsou však opět vyrušeni dalšími povinnostmi: Audrey odchází na tiskovou konferenci generálního tajemníka OSN, Nick vyráží do Manily za obřími humry. Zdá se, že okolnosti jejich lásce zrovna moc nepřejí.


Ach ta láska nebeská...


Kam dál?

< | Kde ty loňské sněhy jsou | Rozcestník filmů a epizod | Leviathan | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama