Seriál Godzilla - Leviathan

15. října 2015 v 14:20 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Leviathan

Premiéra: 14. 11. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Michael Reaves

Hudba: Jim Latham

Režie: Tim Eldred


Děj

Dr. Alexander Preloran a jeho kolegové, doktoři Hans Sopler a Ted Hoffman nacházejí v hlubokomořské propasti Hazard v jižním Tichomoří vesmírnou loď. K jejich překvapení jsou systémy lodi stále funkční a na její palubě se nachází život.
Na místo přijíždí také H.E.A.T., který sem přívádí Tachyonový signál, rádiové vlny rychlejší než světlo. Kromě nich je zde také loď Dr. Prelorana. Od kapitána se dozvídají, že se jim doktoři naposledy ozvali před třemi dny. Na otázku, proč se jim nevydali pomoci kapitán odpovídá, že to byl Preloranův přímý rozkaz. Znenadání se u lodi vynořuje Godzilla a chová se, jako kdyby něco hledal. Nick se domnívá, že je na stopě Tachyonového signálu. Na lodním sonaru spozorují, že Godzilla míří na dno propasti. Nick žádá kapitána o zapůjčení batyskafu, ten však razantně odmítá. Až poté, co ho Monique hrozí pomocí zbraně, jíž je ve skutečnosti pistole na světlice, vydává povolení k jeho použití.


"Možná, že tady můj kolega by vás mohl přesvědčit."

Při cestě na dno propasti jsou členové H.E.A.T.u napadeni mutací pravěkého mořského plaza zvaného Cryptoclidus. Godzilla plovoucí poblíž si však všímá plesiosaura ohrožujícího Nicka a ostatní a útočí na něj. Díky tomu může tým bezpečně doplout až k potopené mimozemské lodi, která je zdrojem Tachyonového signálu.


Když monstra tančí

Na palubě lodi si Mendel všímá, že je atmosféra přizpůsobována jejich potřebám. Tým se setkává s podivnými ještěrovitými tvory, kteří nejsou zrovna přátelsky naladěni. Při útěku před nimi se střetávají s Dr. Preloranem. Vysvětluje jim, že se jedná o velice delikátní situaci kontaktu prvního duhu (ve skutečnosti se jedná podle Hynekovy stupnice o kontkat pátého stupně, setkání prvního stupně je definováno jako pozorování neidentifikovatelného létajícího objektu - UFO) a že tyto bytosti na Zemi havarovaly v druhohorách před 65 miliony let v období křídy a celou tu dobu přečkaly ve stavu hibernace. Během té doby vysílali nouzový signál ve formě Tachyonového signálu, který lidstvo pomocí své technologie dokázalo zachytit teprve teď. Dr. Preloran se nechává slyšet, že mu tyto informace poskytli samotní mimozemšťané. Když se chce Nick setkat s těmito bytosti za účelem zjištění jejich záměrů, Dr. Preloran prohlašuje, že to není možné a spěšně odchází.


"Zde můžete vidět mimozemskou loď třídy Leviathan ve svém přirozeném prostředí."

Tým se vydává za zdrojem Tachyonového signálu v naději, že zde najdou i Dr. Prelorana. Objevují místnost, ve které levitují oba Perloranovi kolegové s bolestnými grimasami ve tvářích a na obrazovce se rychle míjejí výjevy z jejich myslí. Odněkud přilétající bytost jim telepaticky oznamuje, že z těch dvou, narozdíl od Dr. Prelorana, kterí s nimi spolupracuje, náslině extrahují informace o Zemi, již plánují kolonizovat a lidstvo zotročit. Stejné proceduře je podroben i H.E.A.T. kromě Mendela, které mu je nabízena spolupráce s mimozemšťany. K Nickově přkevapení Mendel nabídku přijímá.


"Přidej se ke mně a společně budeme vládnout galaxii jako otec a syn."

Když je Mendelovi nařízeno, aby zahájil stahování informací z N.I.G.E.L.a, nenápadně do něj vloží chybné programování a robot se pouští do sabotování sytémů lodi, čímž osvobozuje Nicka. Ten ničí přístroj na extrahování informací a vysvobozuje zbytek týmu. Nakonec N.I.G.E.L. vjede do díry uprostřed místnosti a jeho následná exploze deaktivuje všechny mimozemšťany a dílo zkázy dokonává.


"Baterie je vybitá. Je potřeba urychleně připojit nabíječku."

Loď se začíná hroutit a Dr. Preloran vede H.E.A.T a své dva kolegy k únikovým modulům. Jelikož se ale nedají aktivovat zevnitř, obětuje se a modul odpálí zvenčí. Na modul útočí dvojice zmutovaných Cryptocleidů. Na pomoc přichází Godzilla, který oba plesiosaury pohřbí pod hromadou kamení. Potom se chystá zničit i únikový modul, ale jeden Preloranových kolegů aktivuje zabudovaný reproduktor, jehož pomocí Nick Godzillu ujišťuje, že to jsou oni a ještěr odplouvá pryč.


Cryptoclidus opět vymírá

Na hladině Elsie navrhuje, aby zavolali majora Hickse kvůli vyzvednutí pozůstatků lodi, Monique a Nickovi se to ale nezamlouvá. Nechtějí, aby lidstvo přišlo do styku s čímkoliv, co se na dně propasti nachází. Nikdo však netuší, že Preloranovi kolegové v sobě hostí ony mimozemské formy života.


"Čas nadešel. Přidej se k nám."


Kam dál?

< | Kočka a myš | Rozcestník filmů a epizod | Jaké sny se mohou zdát | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama