Seriál Godzilla - Oblast 51

3. října 2015 v 17:30 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Area 51

Premiéra: 5. 2. 2000

Stopáž: 22 minut

Scénář: Jeff Wynne

Hudba: Jim Latham

Režie: Alan Caldwell


Děj

Z televizního pořadu o konspiračních teoriích se H.E.A.T. dozvídá o dvojici mladíků, kteří tvrdí, že získali důkaz o existenci mimozemského života drženého v armádním výzkumném centru známém jako Oblast 51. Ze záběru rozmazané fotografie, na které má být údajný létající talíř, se Randymu daří zrekonstruovat hlavu neznámého tvora.


Tohle nespraví ani ten nejlepší photoshop

Tým výráží na místo, které je obléháno zastánci existence mimozmešťanů. Vedoucí zařízení je mladá Dr. Candace Kirk, do niž se Randy okamžitě zamiluje. Dr. Kirk Nicka odbyde tím, že v Oblasti 51 provádějí pouze zemědělské experimenty. H.E.A.T. ale zjišťuje, že z vnitřku základny uniká gama záření indikující radiaci. Pomocí N.I.G.E.L.ova laserového vrtáku se dostávají dovnitř. Zde se setkávají s obřím pásovcem, který utekl ze svého výběhu. Daří se jim ho zahnat mezi kořeny zmutovaného keře zvaného naditec, kde páovec uvízne a je pak personálem zařízení odvezen zpět do výběhu.


Rostlina se nechce jen tak vzdát svého nového kamaráda

Dr. Kirk pak provádí H.E.A.T. po svém zařízení. Prozrazuje jim, že se v oblasti v 50. letech v nočních hodinách prováděly zkoušky jaderných zbraní, které daly vzniknout mýtům o mimozemšťanech, čehož později využívají jako zástěrku pro své skutečné záměry. Popravdě zde studují mutace a jejich využití v armádě a lékařství, avšak časté změny počasí měly neblahý vliv na bezpečnostní opevnění, přes které pak monstra začala utíkat. Kromě pásovce utekl také obří Moloch ostnitý, zvané též "Trnitý ďábel." Aby zachránili nedaleké Las Vegas před pohromou, vydávají se H.E.A.T. a Dr. Kirk molocha odchytit.


"Každou středu večer tady pořádáme zápasy."

Dr. Kirk a Randy se vydávají do pouště hledat obřího molocha, k nevelké radosti Monique, která na mladou pohlednou doktorku žárlí. Nacházejí molochovo doupě a zanedlouho i ještěra samotného. Zaútočí na ně, zničí jejich vůz i vůz, kterým přijel H.E.A.T. Na pomoc jim přichází Godzilla, je ale zasažen molochovými jedovatými ostny. Randy si trosek obou vozů vyrábí improvizovaný pozemní windsurf a s puškou na otrávené šipky vyráží molocha zastavit. Zasahuje monstrum do měkké spodní části těla, šipka ale vypadává dřív, než jed začíná účinkovat. Moloch Randyho přišpendluje ke zdi pomocí svých ostnů a snaží se vyrazit vrata základny. Znenadání se ze země vynořuje zotavený Godzilla, molocha obrací na záda, čímž odhlauje jeho nechráněné břicho a pomocí svého atomového dechu ho zabíjí.


"Taky tě mám rád, kamaráde, ale tohle už trochu přeháníš."

Po skončení akce odjíždí Randy posmutnělý. Ostatní napadá, jestli ho Dr. Kirk neodmítla. Když mu Monique sděluje, že si nakonec rozmyslela návštěvu koncertu jeho oblíbené kapely, kterou jí předtím nabízel, Randy souhlasí, ačkoliv jí oznamuje, že tam půjde i s Candice, kvůli čemuž si Monique připadá jako páté kolo u vozu. Není to však poprvé ani naposledy, kdy to mezi Monique a Randym, ale i ostatními dvojicemi v týmu trochu partnersky zajiskří.


Každý z nás si tím jednou projde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama