Mimozemšťané z Leviathanu

25. října 2015 v 20:06 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Leviathan Aliens

Typ: inteligentní mimozemská forma života

Potrava: (neznámá)

Výška: 3 metry

Hmotnost: 300 kilogramů


Charakteristika

Tyto bytosti disponují velice pokročilou technologií a schopnostmi. Jejich civilizace existuje déle než 65 milionů let.


Tento jedinec demonstruje, jak létat na létajícím koberci bez létajícího koberce

Vrásčitá hlava hned na první pohled zaujme nápadnou mozkovnou, na kterou z obou stran přiléhá ochranný kryt zasahující také do oblasti očí. Mezi nimi se nachází pár poměrně velkých nozder. Z tváří vyrůstá pár dlouhých klů. Malý ústní otvor skrývá ve spodní čelisti čtyří drobné zuby. Na bradě se nachází čtyři malé ostny. Hlava je posazena na zatažitelném krku, který se vysune při pocitu hněvu, přičemž také zrudnou oči. Jakási forma organického plátového brnění kryje ramena a trup. Horní končetiny se v lokti rozdvojují na dvě předloktí se dvěmi dlaněmi, každá se dvěma prsty. Dva páry dolních končetin mají rovněž po dvou prstech.


"Jak dlouhý mají krk? Nejmíň osm metrů! - Tihle devět."

K jejich základním vlastnostem patří levitace, tedy pohyb a vznášení se ve vzduchu a dále také telepatie, mimosmyslový přenos informací, který jim umožňuje komunikovat mezi sebou i mezi nepříbuznými organismy bez komunikačních bariér. Sdílí kolektivní mysl, podle čehož lze usuzovat, že na jejich domovské planetě existuje nějaká forma centrálního mozku ovládající všechny "dělníky". Mimozemšťané jsou schopni ovládnout jiné organismy pomocí této mysli a přetvořit je na jedince svého druhu. S tím je spojena zelená barva očí. Je tedy dost možné, že tato mimozemská forma života je parazitické povahy a využívá ostatní bytosti k zvyšení svých počtů. Zda je tomu skutečně tak je však věc názoru.


To jsou ale divní sloni

Přibližně před 65 miliony let na konci druhohor v období zvaném křída jedna z jejich lodí havaruje na Zemi v hubokomořské propasti zvané Hazard. Ještě předtím, než se posádka ukládá do stavu hibernace kvůli přečkání nepříznivých podmínek, aktivuje nouzový maják vysílající Tachyonový signál a vytváří pomocí genetického inženýrství tvory chránící jejich loď. První z nich, Reptiliáni, jsou stvořeni z několika druhů dinosaurů a hlídají interiér, zatímco pár pozměněných mořských plazů rodu Cryptoclidus hlídá loď zvenčí.


Je otázkou, jak se lodi podařilo vyfotografovat takto samu sebe

Zmíněný Tachyonový signál, rádiové vlny rychlejší než světlo, používají ke komunikaci se svojí domovskou planetou. Lidstvo mezitím doshuje technické úrovně, při které dokáže signál zachytit. Na místo havárie přijíždí xenobiolog Dr. Alexander Preloran a jeho kolegové, doktoři Hans Sopler a Ted Hoffman. Nacházejí ztroskotanou loď a zjišťují je stále funkční a posádka naživu. Mimozemšťané ovládnou Dr. Preolarana a jeho kolegy podrobí extrakci informací z jejich myslí, kvůli zjištění informací o planetě před její kolonizací. Nouzový maják dovede k lodi také H.E.A.T. po vedením Dr. Tatopoulose. N.I.G.E.L. a Dr. Tatopoulos sabotují systémy lodi, což deaktivuje mimozemšťany a spustí sebedestrukci lodi. Dr. Preloran se obětuje, aby zachránil H.E.A.T. a své dva kolegy, protože záchranné moduly lodi nelze odpálit zevnitř. Tým se nakonec shoduje, že si existenci vraku nechá pro sebe, aby se nedostal do špatných rukou. Nikdo však netuší, že mimozemšťané stačili ovládnout oba kolegy Dr. Prelorana.


To nebude zánět spojivek

Po nějaké době H.E.A.T. zachycuje nový Tachyonový signál z vojenské základny Sandy Point. Zde nacházejí vylovený vrak mimozemské lodi překřtěné na Leviathan, který byl vyzvednut za pomoci majora Hickse a doktorů Elsie Chapman, Hanse Soplera a Teda Hofmanna, kteří jsou ovládáni kolektivní myslí. Mimozemšťané se snaží H.E.A.T. rozeštvat a mezitím na ostrově Isla del Diablo, přezdívaném Stanoviště Omega, staví jimi ovládnutá armáda obrovský vysílač Tachyonového signálu schopný přivolat invazní flotilu. Dobyvatelé povolávají některé z mutací, se kterými se H.E.A.T. dříve setkal, aby zaútočila na hlavní města po celém světě. Konkrétně se jedná o Godzillu "Juniora" ve Washingtonu DC, oživeného prvního Godzillu jako Kybergodzillu v Tokyu, C-Rexe v Londýně, El Gusana Gigante a Včelí královnu v Moskvě, Obřího netopýra a King Kobru v Paříži, Cryptoclida v Hong Kongu a Potkaního krále. H.E.A.T.u se však daří vyslat vlastní Tachyonový signál, po kterém se mutace obrací proti svým zotročovatelům a zachránit Dr. Chapman. Později pomocí ukořistěného mimozemského stíhacího letounu ničí hlavní generátor, zatímco Godzilla poráží svého biologického rodiče. Flotila se dává na ústup, zanechívajíc doktory Soplera a Hofmanna, kteří byli předím zcela přeměněni v mimozemšťany v pololidské podobě. Přeživší mutace byly odchyceny a transportovány na Stanoviště Omega, kde vzniklo vědecké pracoviště k jejich zkoumání.


"Přišli nám ukrást ženy a děti! A taky vzácné kovy!"

Správné pojmenování těchto bytostí je sporné. V seriálu jsou zmiňováni pouze jako "aliens" (mimozemšťané), "spacemen" (vesmířané) a Dr. Tatopoulos je jednou nazývá "space monkeys" (vesmírné opice), jako narážku na rasu inteligentních primátů z filmů Godzilla vs. Mechagodzilla (1974) a Mechagodzilla vrací úder (1975), kteří podobně jako mimozeměťané z Leviathanu vlastnili robotického protivníka Godzilly známého jako Mechagodzilla. Internetová encyklopedie Wikizilla používá označení "Tachyons" (Tachyoni), podle jejich používání Tachyonového signálu. Stránka scifijapan.com se drží označení "Leviathan Aliens" (mimozemšťané z Leviathanu), které je použito i na tomto blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Mimozemšťané z Leviathanu?

Ano 100% (2)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama