Obří potkan

11. října 2015 v 20:20 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Giant Rat

Druh: zmutovaný Potkan obecný a laboratorní, bezsrstá varianta Sphynx (Rattus norvegicus)

Potrava: rostliny, maso

Výška: až 4 metry

Délka: až 10 metrů

Hmotnost: až 3 tuny

Status: naživu (1998)


Charakteristika

Obří potkani jsou zmutované formy hlodavců obývající podzemní prostory pod New Yorkem. Jejich původ je pravděpodobně spjat se stávkou technických služeb, která vyústila v odpadovou krizi v epizodě Odpadlík (Talkin' Trash).


Čas na koupel

U těchto vysoce společneských tvorů se vyvinula jakási forma kastovní společnosti. Menší, hubenější a osrstěné formy působí jako "průzkumníci" a lovci. Nejnápadnější je na nich mohutný pár hlodáků v horní čelisti. Mimo nich se zde nachází už jen jediný pár zubů. Ve spodní čelisti se nachází celkem osm zubů. Všechny čtyři končetiny jsou čtyřprsté. Jsou velice rychlí bězci a zdatní skokani.


Průzkumník

Mohutnější bezsrsté formy, "vojáci," žijí uvnitř doupěte, které také brání. V obou čelistech je po dvou párech zubů, zuby po okrajích spodní čelisti jsou přeměněny v hrozivé špičáky. Končetiny jsou šestiprsté.


Vojáci

Na vrcholu hierarchie stojí "král" potkanů, nejmohutnější bezstrstá krysa. Od předchozí fromy se odlišuje především třema očima na obou stranách hlavy, dvěma páry hmatových vousů a zbytnělým prostředním párem drápů na předních končetinách. Všechny končetiny jsou opět šestiprsté. Jako jediný přežívá útok Godzilly a je znovu spatřen spolu s dalšími mutacemi na Stanovišti Omega, kde je mimozemšťané z vesmírné lodi Leviathan shromáždili k útoku na hlavní města po celé planetě. Jeho další osud není znám.


Král potkanů

Potkani žili v prostorách Newyorksého metra, které ještě nebylo opraveno po incidentu s prvním Godzillou, kde si zbudovali doupě, bylo však zničeno Godzillovým potomkem. Dokáží se prokousat i betonem. Jejich slabinou je ostré světlo. Jsou potenciálně nebezpeční přenosem různých chorob.


Potkan obecný (Rattus norvegicus) v klasické a bezsrsté variantě
Zdroje: http://usercontent1.hubimg.com a https://nationalpostcom.files.wordpress.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Obří potkan?

Ano 100% (1)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama