Seriál Godzilla - Rajský pták

13. prosince 2015 v 21:53 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Bird of Paradise

Premiéra: 5. 12. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Neil Ruttenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Alan Caldwell


Děj

Na mexickém poloostrově Yucatán ornitolog Lawrence Cohen nedopatřením vypouští ze spící sopky létající monstrum, o němž se domnívá, že je bájný Quetzalcoatl. Než o tom stačí uvědomit H.E.A.T., monstrum už stíhá zničit několik místních vesnic.


Pro probuzení běsnícího monstra stiskněte toto tlačítko

Zdejší obyvatelé odmítají odpovídat na otázky H.E.A.T.u. Později vychází najevo, že Cohen byl Elsiin snoubenec, který však dával víc přednost své práci. Přivádí je k pyramidě, o které místní tvrdí, že je místem posledního odpočinku Quetzalcoatla, kde monstrum probudil. To na ně nedlouho poté útočí. Monique jej zahání výbuchem sirovodíku, který všude kolem pyramidy vyvěrá.


Tady někomu doslova hoří koudel u zadku

Z nalezeného pokryvu těla Quetzalcoatla tým zjišťuje, že to, co vypadalo jako pero, je ve skutečnosti křemičitá šupina odolná vůčí extrémnímu žáru. Nick a ostatní se opět vydávají do džungle s uspávacími zbraněmi tvora odchytit. Létavec na sebe nenechává dlouho čekat, avšak šipky nemají šanci proniknout odolnými šupinami. Tým se proto uchyluje ke krajnímu řešení zničit Quetzalcoatla náloží naplněnou neurotoxinem místního štíra.


"Bude z něj skvělý přívěšek do auta."

Tvor napadá další vesnici. Nickovi se jej ale nedaří zasáhnout šipkou s jedem. Při útoku tvor unáší spolu se sutinami také Elsie. Cohen se domnívá, že Quetzalcoatlus unáší materiál z vesnic a napadá lidi, protože má mláďata. Zbytek týmu vyráží k sopce Elsie zachránit.


Buď je to hodně velký čáp nebo hodně malé dítě

Elsie se probouzí v hnízdě, kde se právě líhnou tři malí Quetzalcoatlové a vidí v ní svoji první kořist. Nick a ostatní, kteří to sledují z okraje útesu pomocí N.I.G.E.L.a přivolávajíí Godzillu, aby od Elsie odlákal pozornost. Jsou však zpozorováni dospělou samicí, která ničí N.I.G.E.L.a a útočí na tým. Godzilla přibíhá v poslední chvíli a bojuje s ní. Cohen se stává hrdinou dne a přichází Elsie na pomoc. Godzilla samici Quetzalcoatla i její mláďata uzavírá v kráteru sopky. Nakonec to vypadá, že by se k sobě Elsie a Cohen znovu vrací, Cohen však opět dává přednost práci.


"Promiňte, paní, vůbec jsem neměl žádné narážky na váš účes..."


Kam dál?

< | Úl | Rozcestník filmů a epizod | Mrazení v zádech | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama