Seriál Godzilla - Jaké sny se mohou zdát

2. prosince 2015 v 17:00 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: What Dreams May Come

Premiéra: 7. 11. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Len Wein

Hudba: Jim Latham

Režie: Frank Squillace


Děj

Na bytový dům zaútočí elektrické monstrum. Když na místo přijíždí H.E.A.T., nachází jen hromadu sutin a zbytkovou ionizaci ve vzduchu. Monique, která na místo nedorazila, volá Nickovi, že se monstrum napadlo autobusovou vozovnu. Nick pověřuje Elsie a Randyho, aby prozkoumali zbytky domu a spolu s Mendelem a N.I.G.E.L.em vyráží na místo.


Je to jako velký adventní kalendář

Elsie a Randy nacházjí v rozpadlém domě jediný zcela nepoškozený byt patřící jistému Sidneymu Walkerovi. Od domovníka se dozvídají, že je to tichý člověk, který si nikdy na nic nestěžoval, pracuje v autobusové vozovně, ale dlouho už se v domě neukázal. V jeho bytě nacházejí spoustu dlužních upomínek.


"Měli bychom zájem o ten byt."

Mezitím monstrum na pozemcích vozovny dál ničí vše, co mu přijde pod ruku. Hluk a kouř přiláká Godzillu, který monstrum napadne, ale to uprostřed boje mizí a zmatený Godzilla odchází pryč. Nick dostává info od Elsie a vyptává se pracovníků vozovny na Walkera. Dozvídá se, že zde nabíjí elektřinou poháněné autobusy a že při tom často dostává zásah proudem, ale nikdy si nestěžoval.


"Hej, ty máš šest autobusů a já jenom tenhle jeden zničený? To není fér!"

Tým svolává poradu, na které monstrum dostává jméno Crackler. Elsie objevuje, že byl Walker objednaný do nemocnice, kam se s Randym vydává. Nick, Mendel a Monique sledují zbytkovou ionizační stopu v ovzduší, kterou za sebou monstrum zanechává. Elsie a Randy nacházejí Walkera v nemocniční laboratoři, kde byl uveden do umělého spánku kvůli problémům s nespavostí. Byly u něj pozorovány výkyvy mozkových vln a psychologické testy u něj prozradily potlačovaný vztek. H.E.A.T. přichází s teorií, že je monstrum řízeno Walkerovým podvědomím. Randy se jej pokouší odpojit odpřístrojů, je však zasažen elektrickým výbojem. Daří se to až Elsie v izolovaném obleku, ale monstrum stále pokračuje v ničení baseballového stadionu.


"Z lékařského hlediska je v pořádku, ale z neznámého důvodu jej ztrácíme."

Hádka mezi členy H.E.A.T.u a doktory nakonec Walkera probouzí. Randy obviňuje Walkera z vytvoření monstra kvůli nenávisti k sousedům, své práci a oblíbenému baseballovému družstvu, což pacient zpočátku popírá. Nakonec však dá pod dalším nátlakem průchod svému nahromaděnému hněvu a vše přízná. Bez hněvu ukrytého ve Walkerově podvědomí je Crackler natolik oslaben, že jej Godzilla zničí.


"Je to tak zářivé... Musím to zabít!"


Kam dál?

< | Leviathan | Rozcestník filmů a epizod | Úl | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama