Seriál Godzilla - Mrazení v zádech

27. prosince 2015 v 11:23 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Freeze (anglický výraz znamenající v překladu mráz i povel zakazující pohyb, pro který v češtině neexistuje vhodný ekvivalent)

Premiéra: 13. 3. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Barry Hawkins

Hudba: Jim Latham

Režie: Chris Berkeley


Děj

H.E.A.T se dozvídá z televizní reportáže o zmizení několika výzkumníků ropné společnosti Commoil působících v Antarktidě. Audrey Nickovi po telefonu nadšeně sděluje, že se zúčastní pátrací expedice s pohledným předtsavitelem společnosti Chadem Gordonem, aby natočila reportáž, což Nick vidí jako potenciální hrozbu pro jejich vztah. Proto se k nevelké radosti Audrey a Gordona s celým týmem přidává k jejich expedici.


"Tak, pane Gordone, nyní mi povězte něco o vaší matce."

Na místě skupina nachází zbytky tábora a vzápětí jsou napadeni záhadnými tvory, kteří si hloubí chodby pod sněhem. Randyho napadne malý chlupatý tvor, který vyskakuje z nory. Podle Elsie se jedná o krtky příbuzné druhu Scalopus hyperboreus vyhrabávající ve sněhu chodby pomocí tepla koncentrovaného v čelní části hlavy. Nick se domnívá, že tito krtci napadli předchozí skupinu, protože už zřejmě vyčerpali veškeré zdroje potravy. Než se se však mohou vrátit k odchycenému jedinci, zjišťují, že utekl. Elsie požaduje, aby se vrátili k letadlu pro tekutý dusík, aby mohli uchovat dalšího krtka pro studium, jakmile jej odchytí.


Randy si našel nového kamaráda

Při cestě zpět k táboru jsou Nick a Monique napadeni plně vzrostlými zmutovanými krtky. Zpod ledu vyráží Godzilla, kterého vmžiku obklopí a strhávají pod vodu. H.E.A.T požaduje, aby Gordon kontaktoval majora Hickse, avšak podle Gordona je vysílačka poškozená a není možné ji opravit. Mendel sestavuje zbraně s nádržemi na tekutý dusík k zneškodnění mutací. Daří se jim vylákat jednoho krtka pomocí N.I.G.E.L.a obvěšeného termosáčky, tvor ale nešťastnou náhodou strhává kus ledovce i s robotem. Monique, kterou Nick posílá do stanu najít další termosáčky nachází sabotovanou vysílačku. Gordon pak pod nátlakem přiznává, že chtěl zabránit tomu, aby se rozneslo, že je tato oblast nebezpečná, jelikož Commoil ztrácel svá naleziště ropy na Středním východě, což mohlo ohrozit chod společnosti. Gordon byl pověřen vedením společnosti, aby zajistil hladký průběh operace. Během té doby vylézají na povrch další krtci, někteří jsou zneškodněni H.E.A.T.em, zbytek doráží Godzilla. Členové předchozí skupiny jsou nalezeni ve sněhu silně podchlazení, ale naživu. Audrey je nakonec ráda, že se jí Nick pokoušel chránit, ačkoliv jí několikrát překazil reportáž.


Doslova horké hlavy


Kam dál?

< | Rajský pták | Rozcestník filmů a epizod | Příšera z jezera | >

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama