Seriál Godzilla - Úl

8. prosince 2015 v 17:22 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Hive

Premiéra: 21. 11. 1998

Stopáž: 22 minut

Scénář: Marv Wolfman

Hudba: Jim Latham

Režie: Sam Liu


Děj

Skupina zlodějů se vydává rabovat na ostrovní letovisko Santa Marta, které je evakuováno kvůli hrozícímu výbuchu sopky. Jakmile však vkročí na ostrov, jsou napadeni výhonky masožravé rostliny a jsou donuceni utéci.


Kdo se vleče, neuteče...

Společnost vlastnící hotelový komplex na ostrově nabízí H.E.A.T.u finanční podporu, aby prošetřil situaci na ostrově. Ostrov byl v padesátých letech využíván pro podzemní jaderné testy. Od sedmdesátých let funguje jako turistické centrum. Spoečný popel i láva byly konatminovány radiací, což mělo za následek vznik zcela nového ekosystému.


Vítejte v ráji

Zatímco se Nick a Randy zabývají porouchaným motorem člunu, Elsie sbírá vzorky a Mendel s N.I.G.E.L.em a Monique se vydávají k hotelu, kde jsou napadeni rostlinami. Ty je zahání do prostor hotelu. Později zjišťují, že si z něj udělaly úl obří včely. Zpozoruje je několik dělnic, před nimiž se ukrývají ve ventilaci.


Ťuky ťuk! Pokojová služba!

Rostliny napadají i Nicka a Randyho, kteří se vydávají vyzvednout zbytek týmu, aby odejil z ostrova dříve, než ostrov zcela pohůtí láva. Na pomoc jim přichází Godzilla, ten je však vmžiku přišpendlen úponky rostlin k zemi. Nick jej zachraňuje přestavěním laserového skeneru radiace na laserový řezák, kterým rostliny přesekává. Jelikož je ale Randy celý špinavý od pryskyřice vylučované rostlinami, je náhle odnesen obří včelou. Nick poté ještě zachraňuje Elsie rovněž napadenou rostliami, vysvětluje jí, co se stalo a společně pak pokračují k hotelu. Opět jsou napadeni rostlinami před nimiž je zachraňuje Godzilla. Nacházejí hotel, který je obklopen obřími včelami. Nick a Elsie jsou donuceni před nimi utéci na čerpací stanici.


"Hej, odsud vidím svůj dům!"

Monique a Randy objevují potlučeného N.I.G.E.L.a, jenž byl předtím rostlinami zatažen pod zem. V nedaleké plástvi leží Randy. Dříve než cokoliv stíhají podniknout, se z prázdného bazénu vynořuje včelí královna. Monique pomáhá Randymu ven, zatímco Mendel bojuje se včelami pomocí hadice s vodou. Královna však povolává další dělnice. Mendel podniká riskantní krok a vytváří z N.I.G.E.L.a provizorní vykuřovadlo. Omámená královna a dělnice nejsou schopny boje. Dvěma dělnicím se daří N.I.G.E.L.a zničit, v poslední chvíli však přichází Godzilla a svými čelistmi uchvacuje královnu.


Včelí královna v sevření ještěřího krále

Královně přilétá na pomoc několik dělnic, ale Godzillovi žádná z nich nemá šanci ublížit. Godzilla se ve skoku vrhá po královně a oba dopadají na dno údolí. Sopečná aktivita na ostrově plně propuká a v zemi se objevují trhliny a gejzíry. Godzilla je do jedné z nich královnou strčen, avšak sama do ní padá pod tíhou uvolněných kamenů. H.E.A.T. před pohromou utíká na pláž.


Godzilla má radost ze svého nového batůžku

Po krátkém boji Godzilla svým atomovým dechem uzavírá lávový tunel, který se královna snažila uniknout. H.E.A.T. nasedá do člunu zrovna ve chvíli, kdy se z ostrova stává hotové peklo. Nick se zpočátku domnívá, že Godzilla neměl šanci přežít. Jakmile se ale vedle něj objevuje obří plazí hlava, Nick ke své radosti zjišťuje, že se svém úsudku mýlil.


Nikdy nepodceňujte Ještěřího krále


Kam dál?

< | Jaké sny se mohou zdát | Rozcestník filmů a epizod | Rajský pták | >

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama