Obří včela (mutace)

8. prosince 2015 v 20:03 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Giant Mutant Bee

Druh: zmutovaný zástupce blanokřídlého hmyzu (Apis sp.)

Potrava: nektar a pyl hmyzosnubných rostlin

Výška: 2 metry (dělnice), 6 metrů (královna)

Délka: 4 metry (dělnice), 10 metrů (královna)

Rozpětí křídel: 4 metry (dělnice), 8 metrů (královna)

Hmotnost: 1 tuna (dělnice), 5 tun (královna)


Charakteristika

Obří včely pocházejí z tropického ostrova Santa Marta, na kterém byly v padesátých letech minulého století pováděny podzemní jaderné pokusy, z nichž se radiace dostala do půdy a kontaminovala místní ekosystém. Nejvíce byly ovlivněny právě rostliny a včely, jejichž rozšíření po světě by mohlo mít katastrofické následky.


Dělnice

Včely jsou společenský hmyz, který žije v takzvaném kastovním společenství rozděleném na královskou a dělnickou kastu. Představitelkami dělnické kasty jsou dělnice. Jejich úkolem je starat se o úl, královnu, její potomstvo a získávání potravy. Tyto dělnice zasažené radiací se od svých příbuzných kromě velikosti liší pouze absencí ochlupení po celém těle, párem hrotů v oblasti ústního ústrojí a schopností vystřelovat ze svého zadečku žihadla, která se neustále doplňují.


Královna

Představitelkou královské kasty je královna, která dává vznik novému potomstvu. Narozdíl od dělnic má kolem ústního otvoru dva páry hrotů a ze zadečku dokáže najednou vystřelit až tři žihadla. Královna byla uvězněna Godzillou v podzemní chodbě na ostrově Santa Marta, kde jako jediná přežila výbuch místní sopky. Později byla nasazena mimozemšťany z Leviathanu spolu s El Gusanem Gigante v Moskvě. Poté, co ale mimozemšťané ztratili nad monstry kontrolu, byla zabita jejich stíhacími letouny.


Králova je sestřelena mimozemskými stíhačkami
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Obří včela?

Ano 0% (0)
Ne 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama