Shin Godzilla - novinky a dosavadní info

10. prosince 2015 v 18:23 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
V posledních dnech se k nejbližšímu godzillímu filmu objevily zásadní novinky, konkrétně plakát odhalující vzhled Godzilly a také krátký teaser. V tomto článku si ukážeme veškeré informace a materiály, které jsou zatím k filmu dostupné.


Plakát Godzillova chodidla s trilobitem na zakrnělém pátém prstu
Zdroj: https://www.facebook.com

Jeden z prvních materiálů k filmu byl tento plakát s Godzillovým chodidlem, na jehož zakrnělém pátém prstu je vidět trilobit jako odkaz na film z roku 1954, kde Dr. Kyohei Yamane nachází trilobita v Godzillově stopě. Shin Godzilla tedy bude první mostrum svého druhu s pětiprstou dolní končetinou, všichni jeho filmoví předchůdci měli na nohou prsty pouze čtyři.


Plakát s americkým názvem filmu
Zdroj: https://www.facebook.com

Zatímco původní japonský název filmu zní Shin Gojira (Nový/Skutečný/Božský Godzilla), ve Spojených státech bude distribuován pod názvem Godzilla: Resurgence (Godzilla: Vzkříšení). Informace z plakátu tvrdící, že se jedná o 29. film s Godzillou je poněkud zavádějící, jelikož existuje celkem 30 filmů s Godzillou - 28 japonských a 2 nataočené v koprodukci s USA z let 1998 a 2014. Správně by se tedy mělo jednat o 31. film, avšak bereme-li v potaz pouze japonské filmy jedná se skutečně o 29. film.


Plakát s prvním vyobrazením Shin Godzilly
Zdroj: https://www.facebook.com

Oficiální filmový plakát zobrazuje hrozivě vyhlížející masivní hlavu Shin Godzilly s rozeklanými zuby a poměrně malýma očima. S celkovou výškou 118, 5 metru, což je přibližně o 10 metrů více než současný nejvyšší Godzilla z roku 2014 (108, 2 metru) se stává nejvyšším Godzillou vůbec.


Teaser trailer na film Shin Gojira
Zdroj: https://www.youtube.com/moviemaniacs

Krátký teaser trailer ukazuje amatérské záběry davu lidí utíkajícho před Godzillou. Na konci klipu je slyšet řev a kroky Godzilly z roku 1954.

Japonská premiéra Shin Gojiry je stanovena na 29. července 2016. Na rozdíl od svých předchůdců bude film mnohem více hororově laděný. Režie a scénáře se ujal Hideaki Anno (*1960) známý jako autor anime Neon Genesis Evangelion později přepracovaného do série celovečerních filmů, o kterých se dočtete i zde na tomto blogu.

Oficiální stránky filmu: http://shin-godzilla.jp

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leky Leky | Web | 10. prosince 2015 v 18:33 | Reagovat

No jsem na to hodně zvědavá jaké to bude. Mám ty staré japonské filmy strašně ráda. ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama