Duben 2016

Ramiel

27. dubna 2016 v 17:26 | Alfaraptor |  Andělé (NGE)
Jméno: Ramiel

Status: mrtvý (2015)


Ramiel je třetí (celkově pátý) Anděl, který se objevil po události známé jako Druhý impakt.


Jestlipak má uzavřené pojištění u Modré pyramidy?

Na rozdíl od svých organicky vyhlížejících předchůdců připomíná Ramiel obří osmistěnný krystal (dva čtyřboké jehlany spojené základnami) vznášející se ve vzduchu. Povrch jeho stěn je modrý, hladký a má vysokou odrazivost světla. I přes všechny tyto znaky se stále jedná o živou bytost.


Ukázka Ramielových schopností

Hlavní zbraní Ramiela je částicový paprsek, kterým napadá objekty v určité vzdálenosti. Jeho aktivace je doprovázena obrovským nárůstem energie uvnitř Andělova těla, kde je zřejmě ukryto jádro sloužící jako pohonná jednotka. S neměnnou intenzitou se dokáže propálit pravděpodobně jakýmkoliv materiálem během několika sekund. Ramiel je rovněž vybaven silným A.T. polem, u něhož je pozorovatelný lom světla i pouhým okem. Podle výpočtů NERVu je k proražení pole potřeba energie rovnající se 180 milionům kilowattů. Dále je vybaven mocným vrtákem o průměru 17, 5 metru vycházejícím z vrcholu spodního jehlanu, s jehož pomocí se pokusil proniknout opevněním Geofrontu do velitelství NERVu. Mimo uvedené vlastnosti dokáže Anděl detekovat potenciální hrozbu přicházející zespoda, ale také mimo dosah působnosti jeho paprsku.


Pozitronový náboj prochází Ramielovým tělem

Dříve, než mohl dosáhnout svého cíle, byl Ramiel zneškodněn výstřelem z prototypu obří Pozitronové pušky obsluhované Jednotkou-01 v rámci operace Yashima. Výstřel pravděpodobně zničil uvnitř ukryté jádro, což mělo za následek Andělovu smrt. Kvůli značným rozměrům těla byl proces likvidace jeho ostatků byl velice zdlouhavý.


Ramielovo tělo je pomalu rozebíráno

Ramiel dostal jméno podle anděla ze starozákonní knihy Henochovy patřící mezi apokryfy (texy nepatřící do biblického kánonu), které v překladu znamená "Hrom Boží."

Neon Genesis Evangelion - epizoda 06: Rozhodující bitva v Tokiu-3/Rei II

25. dubna 2016 v 21:06 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: 決戦、第三新東京市 (Kessen, Daisan Shin Tokyo-shi)/Rei II

Premiéra: 8. 11. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Hideaki Anno a Akio Satsukawa

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Hiroyuki Ishido


Děj

Jednotka-01 je zasažena částicovým paprskem pátého Anděla, proti němuž je zcela bezmocná a Shinji uvnitř vstupní kapsle se za velkých bolestí vaří zaživa. Misato je proto nucena stáhnout Jednotku 01 s poškozeným hrudním plátem z bitvy. Shinji je vytažen ze vstupní kapsle v bezvědomí a převezen do Centrální nemocnice. Anděl se zastavuje nad velitelstvím NERVu a pomocí svého vrtáku proniká vrstvami Geofrontu. K dosažení komplexu mu dle odhadů stačí jen pár hodin. Pomocí repliky Evangelionu a minometného kanónu NERV testuje Andělovy schopnosti a dochází ke zjištění, že napadá cíle přibližující se na určitou vzdálenost. Použití Evangelionů pro přímý kontakt s Andělem tedy nepřichází v úvahu.


Rozsah škod u Jednotky-01 je značný

Misato přichází s riskantním plánem zneškodnit Anděla pozitronovým paprskem z místa mimo dosah jeho působnosti. Za tímto účelem si půjčuje od Taktických obranných sil prototyp obří Pozitronové pušky. Na proražení Andělova AT pole je však podle výpočtů zapotřebí tak velké množství energie, že k tomu bude zapotřebí elektřina z celého Japonska. Misato připravuje operaci Yashima, při níž bude Jednotka-01, coby střelec obsuhovat Pozitronovou pušku, zatímco Rei s Jednotkou-00 bude Jednotku-01 chránit pomocí štítu vyrobeného z pláště transorbitálního raketoplánu schopného odolat Andělově paprsku celých 17 sekund. Pro úspěšné zahájení operace už jen zbývá, aby Shinji opět nabyl vědomí.


Lepšího stěhováka na přenos obří pušky snad Misato ani nemohla vybrat

Krátce po probuzení za Shinjim do nemocnince přichází Rei. Přináší mu jídlo a novou bitevní kombinézu a informuje ho o plánu operace. Shinji ale odmítá znovu pilotovat Evangelion. Rei mu na to stroze odpovídá, že jej nemá problém zastoupit a vést útok v Jednotce-01 místo něj.


Shinji má servis se vším všudy

Shinjiho kamarádi Kensuke a Toji sledují spolu s několika ostatními spolužáky při západu slunce, jak oba Evangeliony odcházejí na místo zahájení operace. Těsně před útokem Rei Shinjiho ujišťuje, že ho ochrání. Když se jí ptá, proč vlastně pilotuje, Rei mluví o poutu, které má ke všem lidem a že je to to jediné, co na světě má. Poté se zvedá k odchodu a dává Shinjimu sbohem.


"Je to pouto... ke všem lidem."

Při prvním výstřelu z pušky útočí téměř ve stejný okamžik také Anděl a oba paprsky se vzájemně ruší a míjejí cíl. V okamžiku, kdy Shinji přebíjí, Anděl útočí podruhé, tentokrát však paprsek odráží Jednotka-00 svým improvizovaným štítem, avšak silný žár jí působí rozsáhlá poškození výstroje. Druhý výstřel už proniká tělem Anděla a na místě ho zabíjí, zároveň také zastavuje vrták razící si cestu k velitelství.


Čistý průstřel

Shinji pomocí svého Evangelionu vytahuje vstupní kapsli z nehybné Jednotky-00 a po vzoru svého otce otevírá její uzávěr. Rei je nastěstí v pořádku. Se slzami v očích jí Shinji říká, ať se neloučí na začátku akce nebo ať neříká, že nemá nic jiného, protože je to smutné. Zmatená Rei neví, jak na takovou situaci reagovat a proto jí Shinji říká proč se nezkusí usmívat. Rei si náhle uvědomuje, jak moc se Shinji podobá svému otci a na tváři se jí objevuje úsměv.


Historie se opakuje

Neon Genesis Evangelion - epizoda 05: Za tajemstvím Rei/Rei I

22. dubna 2016 v 11:11 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: レイ、心のむこうに (Rei, Kokoro no Mukou ni)/Rei I

Premiéra: 1. 11. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Hideaki Anno a Akio Satsukawa

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Keiichi Sugiyama


Děj

Na začátku epizody se vracíme zpět do doby aktivačního experimentu Jednotky-00, která se vymyká kontrole a propadá berserku. Vytrhává kotvící svorky, které ji držely u zdi a pokouší se pěstí zasáhnout velitele Ikariho, který společně s Dr. Ritsuko Akagi a personálem sledují Evu přes bezpečnostní sklo z řídící místnosti. Velitel Ikari nařizuje zastavit experiment a odopjit kabel zásobující Jednotku-00 energií. Eva se přepíná na bateriový záložní zdroj, ale zároveň se samovolně vystřeluje vstupní kapsle s pilotkou Rei Ayanami a neřízeně se pohybuje po testovací místnosti. Velitel Ikari proto vydává rozkaz zaplnit místnost speciálním bakelitem pro zjemnění pádu kapsle, avšak je již příliš pozdě a kapsle dopadá na tvrdou podlahu. Jakmile se Jednotka-00 po vyčerpání energie zastavuje, dobíhá Velitel Ikari ke kapsli a holýma rukama otevírá její rozžhavený uzávěr, aby se ujistil, že je Rei v pořádku. Při tom mu na zem padají brýle, které se horkem začínají tavit. Když zjišťuje, že její zranění nejsou tak vážná, jak se obával, usmívá se.


Veliteli Ikarimu padá veliký kámen ze srdce

Zpět v současnosti, během vyprošťování Jednotky-00 z bakelitu Ritsuko vypráví Misato, že veškeré osobní údaje a informace o čtrnáctileté Rei Ayanami byly vymazány. Na Misatinu otázku, co způsobilo selhání experimentu odpovídá, že za to pravděpodobně mohla mentální nestabilita pilota, ačkoliv se zdá, že ji napadla ještě jiná možnost, kterou však před Misato dále nerozvíjí. Misato a Shinji doprovázejí Ritsuko při ohledávání ostatků čtvrtého Anděla. Ačkoliv není možné zjistit, z jaké hmoty se Anděl skládá, jeho typcký vlnový vzorek je z 99,89% totožný s lidskými geny. Na místě je přítomen i Shinjiho otec, velitel Ikari. Shinji si všímá popálenin na jeho rukou. Ptá se, kde k nim přišel a Ritsuko mu vypráví o neúspěšném aktivačním experimentu Jednotky-00 a záchraně Rei. Shinjimu se nechce věřit, že by jeho otec mohl mít o někoho takovou starost.


Shinji sleduje svého otce a zástupce Fuyutsukiho, jak si prohlížejí úlomek z Andělova jádra

Ve škole si Toji a Kensuke všímají, jak Shinji pozoruje Rei a dobírají si ho kvůli tomu. Později v hangíru na velitelství NERVu vidí ze své Jednotky-01, jak se jeho otec baví s Rei, kterou vidí poprvé v životě usmívat se.


Poprvé, co se Rei usmívá

Ritsuko je pozvána na večeři k Shinjimu a Misato domů. Podává se instantní jídlo, které je však nepoživatelné (dokonce i pro Pen Pena), protože ho připravovala Misato. Ritsuko si uvědomuje, že nedala Rei novou přístupovou kartu pro vstup do velitelství a proto žádá Shinjiho, jestli by za ní nezašel a kartu jí nepředal. Misato, která už má trochu vypito, ho popichuje, že má konečně záminku ji navštívit. Shinji si uvědomuje, že ačkoliv jsou oba piloti Evangelionů, tak o ní ví jen velice málo.


Jedině Misato dokáže zkazit i instantní jídlo

Příští den se Shinji vydává navštívit Rei. Zvonek u dveří nefunguje, ale je otevřeno a Shinji vchází dovnitř. Ve skromně zařízeném bytě se povalují zakrvácené obvazy a odpadky. Na prádelníku si Shinji všímá otcových zničených brýlí z dob aktivačního experimentu a nasazuje si je na oči. V tu chvíli vychází ze sprchy Rei zabalená pouze v ručníku. Chce Shinjimu brýle sebrat, tomu ale uklouzne noha, jak před Rei ustupuje a zároveň mu zavadí popruh tašky, kterou má přes rameno o pootevřenou zásuvku a oba padají i s Reiným spodním prádlem na zem. Chvíli se navzájem dívají z očí do očí, doku ho Rei nepožádá, aby dal ruku pryč z jejího ňadra. Bez sebemenších rozpaků se obléká a odchází na velitelství, zanechávajíc zostuzeného Shinjiho snažícího se vykoktat, proč vlastně přišel, osamotě.


Rei se chystá Shinjimu sebrat brýle

Oba pak beze slova cestují vlakem, každý na své straně vagónu. Teprve u vstupu na velitelství si Rei zjišťuje, že její stará karta už nefunguje a Shinji jí konečně předává novou. Na eskalátoru se jí ptá, jestli se nebojí pilotovat Evangelion po tom, co se jí stalo. Místo odpovědi Rei Shinjimu pokládá otázku, zda nevěří v práci svého otce. Když odpovídá, že ne, dostává od ní facku.


Zřejmě to nebyla odpověď, kterou chtěla slyšet

Na druhý aktivační experiment Jednotky-00 si s sebou bere Rei jako talisman pro štěstí brýle velitele Ikariho. Experiment končí úspěšně. Krátce na to dostává velitel Ikari zprávu, že se blíží pátý Anděl. Jelikož Jednotka-00 ještě není připravena na boj, je místo ní povolána Jednotka-01. Jakmile je však podzemním výtahem vyvezena na povrch, Anděl útočí svým částicovým paprskem na její hrudní plát a Shinji se uvnitř vaří zaživa.


Jednotka-01 dostává přímý zásah Andělovým paprskem

Shin Godzilla - 90 sekundový trailer

14. dubna 2016 v 16:07 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Včera večer internet zaplavily odkazy na nový trailer pro 31 film s Godzillou z oficiálního YouTube kanálu studia TOHO. V přibližně minutu a půl dlouhém sestřihu záběrů se nám naskytuje pohled na Godzillu ve své zřejmě nejdémoničtější podobě. Kromě 118, 5 metru vysokého znetvořeného giganta trailer ukazuje také záběry na armádní techniku snažící se monstrum přinejmenším zpomalit a hlavní lidské protagonisty. Ze záběrů je patrné, že Godzilla bude ve filmu ztvárněn klasicky ve formě kostýmu navíc obohaceného prvky CGI (počítačově generovaného obrazu). Ačkoliv jsou názory na Godzillův znetvořený vzheld, netečný výraz a především neúměrně dlouhý ocas smíšené, je jisté, že Král monster je v současnosti jedno z nejdiskutovanějších témat filmového světa.

Japonská permiéra filmu Shin Godzilla je stanovena na pátek 29. 7. 2016 pro kina IMAX a MX4D s technologií 4DX stimulující všechny smysly.


Trailer k filmu Shin Godzilla

Neon Genesis Evangelion - epizoda 04: Útěk pryč a následný déšť/Ježkovo trápení

13. dubna 2016 v 17:20 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: 雨、逃げ出した後 (Ame, Nigedashita Go)/Hedgehog's Dilemma

Premiéra: 25. 10. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Akio Satsukawa

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Tsuyoshi Kaga


Děj

Od příchodu čtvrtého Anděla uběhlo pět dnů. Shinji za celou tu dobu nebyl ve škole. Když za ním Misato přichází do jeho pokoje, nachází jen dopis a zjišťuje, že utekl. Shinjiho kamarádi Toji a Kensuke o něj mají starost a jdou se k němu domů zeptat, jestli je v pořádku. Otevírá jim Misato a vymýšlí si, že Shinji trénuje na velitelství. NERVu.


"Pro Misato Katsuragi"

Shinji mezitím celý den cestuje vlakem až do večera, kdy je vlak odvezen na údržbu do depa. Ačkoliv si je vědom, že by se měl vrátit, jde místo toho do poloprázdného kina na film o Druhém impaktu. Ve vestibulu kina také stráví noc. Ráno na něj prostředí města působí skličujícím dojmem a proto se rozhoduje raději se vydat do přírody.


"Měl bych se vrátit domů."

Na velitelství NERVu Ritsuko vyšetřuje Rei. V místnosti je také Misato a baví se s Ritsuko o Shinjiho útěku. Misato se svěřuje, že po boji se čtvrtým Andělem Shinjimu vynadala za neuposlechnutí rozkazů k ústupu a že by se vůbec nedivila, kdyby se nevrátil.


Misato a Ritsuko se baví o důvodu Shinjiho útěku

Za městem se Shinji setkává s Kensukem, který tady táboří a hraje si na vojáky. Kensuke Shinjimu vypráví, jak mu závidí pilotování Evangelionu a že bydlí s takovou krasavicí, jako je Misato. Když Shinji namítá, že by Kensukeho maminka o něj mohla mít strach, Kensuke vysvětluje, že žádnou nemá. V noci Shinji přespává v Kensukeho stanu. Ráno je stan obklíčen agenty rozvědky NERVu, kteří odvádějí Shinjiho zpět na velitelství. Když se to ve škole od Kensukeho dozvídá Toji, vyčítá mu, proč nějak nezakročil.


"Podle § 8 Zákona o veřejné bezpečnosti jsme nuceni vzít vás na velitelství."

Na velitelství přichází Misato za Shinjim a ptá se, zda bude znovu pilotovat Evangelion, ale Shinji odmítá. Misato mu říká, že nepotřebují pilota s takovým přístupem a Shinji se rozhoduje odejít z NERVu. Velitel Ikari chce nechat překonfigurovat nastavení Jednotky-01 pro Rei. Při odchodu na vlak Shinjiho doprovázejí dva agenti NERVu. Kensuke a Toji se s ním přicházejí rozloučit. Toji se Shinjimu omlouvá, že předtím ho praštil a požaduje, aby mu to Shinji oplatil. Když se tak stane, Shinji na ně v poslední vteřině při odchodu ještě křikne, že to on (Shinji) si zaslouží být zmlácený a že je nečestný, podlý a zbabělý.


Shinjiho doznání

Misato si uvědomuje, že důvod, proč se Shinji rozhodl s ní bydlet je ten, že hledá rodinu. Proto okamžitě nasedá do auta a jede na nádraží. Přijíždí přesně v okamžiku, kdy už je vlak v pohybu a proto si myslí, že dorazila pozdě. Jaké je však její překvapení, když zijšťuje, že Shinji do vlaku nenastoupil. Shinji je také překvapený, že ji tady vidí. Chvíli se na sebe jen mlčky dívají, až nakonec Shinji řekne "Jsem doma." a Misato ho přivítá.


- "Jsem doma."
- "Vítej."

Shamshel

11. dubna 2016 v 18:49 | Alfaraptor |  Andělé (NGE)
Jméno: Shamshel

Status: mrtvý (2015)
Shamshel je druhý (celkově čtvrtý) Anděl, který se objevil po události známé jako Druhý impakt.


Shamshel přilétá

Tělo tohto Anděla je rozděleno na šípovitou hlavu, hruď a válcovitý zadeček. Na hlavě se nachází pár očí. Zda se jedná o skutečné zrakové orgány či pouze napodobeniny k odvedení pozornosti není známo. Spodní strana hlavy je světlejší než zbytek těla. Pod hlavou je umístěno Andělovo jádro sloužící jako zdroj energie. Z hrudi vyrůstá pět párů článkovaných končetin, z nichž první je oproti zbytku mohutnější a odlišný stavbou. Tento pár je opatřen energetickými chapadly, zřejmě podobné povahy jako Sachielova energetická "kopí". S jejich pomocí dokáže Shamshel provádět čisté řezy, probodnout tělo protivníka nebo jej uchopit a odhodit. Jedná se o fyzické struktury, které zůstávají přítomné i po Andělově smrti.


Ukázka Shamshelových schopností

Shamshel dokáže své tělo nastavit do dvou poloh. Tou první je horizontální (vodorovná) používaná pro cestování vzduchem. Při ní se první pár končetin dotýká chodidly, ostatní visí volně ve vzduchu. Druhou je vertikální (svislá) používaná při boji. Přední pár končetin se rozpaží a z jeho konců se vysunou chapadla. Zbylé končetiny se přitisknou k hrudi. Shamshel je však schopný horizontálního pohybu vzduchem také s přitisknutými končetinami a vysunutými chapadly.


Shamshel ve vzpřímené útočné pozici

Čtvrtý Anděl byl poražen Evangelion Jednotkou-01 poté, co bylo jeho jádro roztříštěno Progresivním nožem.


Shamshelovo jádro praská

Shamshel dostal jméno podle cheruba z křesťanské mytologie, které v překladu znamená "Slunce boží". Údajně měl také střežit rajskou zahradu poté, co z ní byli vyhnáni Adam s Evou. Některé prameny jej uvádí jako padlého anděla, jiné však nikoliv. Podobnost jména s bohem slunce Šamašem z oblasti Mezopotámie naznačuje, že by se mohlo jednat o stejnou entitu nebo že mají přinejmenším společný původ.


Bůh Šamaš (vpravo) na reliéfu ze stély Chamurapiho zákoníku přibližně z roku 1760 př. n. l.
Zdroj: https://virtual.parkland.edu

Neon Genesis Evangelion - epizoda 03: Telefon, který nezvoní/Přestup

10. dubna 2016 v 14:07 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: 鳴らない、電話 (Naranai Denwa)/A Transfer

Premiéra: 18. 10. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Hideaki Anno a Akio Satsukawa

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Hiroyuki Ishido


Děj

Od Shinjiho první akce v Evangelionu proti Andělovi už uběhly tři týdny. Nyní trénuje útok na cvičný cíl v podobě Anděla v simulované bitvě na základně NERVu, avšak veškeré úkony provádí ve stavu naprosté otupělosti a lhostejnosti. Druhý den ráno se pokouší vzbudit Misato, ta si však po celé noci strávené v práci nepřeje být rušena. Po tom, co Shinji odchází do školy volá Ritsuko Misato a baví se spolu o tom, jak Shinji vše zvládá a že pravděpodobně nemá ve škole žádné kamarády.


"Dostaň cíl doprostřed a zmáčkni spoušť."

Předsedkyně Shinjiho třídy Hikari Horaki se ptá Kesukeho Aidy, zda doručil domácí úkoly svému spolužákovi Tojimu Suzuharovi. Oba si o něj dělají starosti, jelikož od útoku Anděla nepřišel do školy. Toji nakonec přichází a vysvětluje, že byl v nemocnici za svojí maldší sestrou, která byla při útoku zavalena sutinami. Má vztek na pilota Evangelionu a dává mu za vinu její zranění. Ve třídě je také Rei, která má ještě stále obvázanou hlavu a ruku. Na hodině, při učitelově výkladu o Druhém nárazu Shinjiho spolužáci zjistí, že je pilotem Evangelionu. Po škole dává Toji Shinjimu ránu pěstí a vybíjí si tak na něm vztek za zranění jeho sestry. Shinji mu ale říká, že nepilotoval Evangelion dobrovolně, což Tojiho rozzuří a dává mu druhou ránu. Poté ho zanechává ležet na zemi, kde jej nachází Rei, která mu sděluje, že mají pohotovost, jelikož se blíží další Anděl.


Ať už Anděl nebo spolužák, Shinji nemá chvíli klidu

V Tokiu-3 je vyhlášena pohotovost, budovy se stahují do podzemí a civilisté jsou evakuováni do bezpečnostních krytů. Jednotka-01 je povolána do akce. V jednom z krytů se Kensuke svěřuje Tojimu, že bych chtěl alespoň jednou za život vidět boj Evangelionu s Andělem na vlastní oči. Daří se mu Tojiho přemluvit a oba opouštějí kryt. Anděl už je mezitím ve městě a zanedlouho podzemním výtahem přijíždí také Shinji s Evou-01. Shinji zbrkle zahajuje útok a kryje tak Anděla vlastním kouřem. Andělova chapadla ničí Shinjiho pušku, přetrhávájí kabel zásobující Evangelion energií a odahzují Jednotku-01 k místu, kde souboj sledují Kensuke a Toji. Shinji je v těžké situaci, protože nemůže bojovat, jelikož by mohl zranit své spolužáky. Přetržení přívodního kabele navíc přepnulo Evu do nouzového režimu, při němž dokáže být aktivní pouze pět minut, což je způsobeno omezenou výdrží baterií. Misato sledující dění z velitelství nařízuje Shinjiho spolužákům, aby nastoupili k němu do vstupní kapsle, aby se mohlo začít s ústupem. Shinji ale v zbývající minutě energie vytahuje Progresivní nůž a vyráží proti Andělovi, který probodává tělo Jenotky-01 chapadly, zatímco Shinji řeže Andělovo jádro. To praská v posledních vteřině, kdy Evě dochází energie. Teprve tady Toji vidí, jakým utrpením a bolestí si Shinji musí projít, když bojuje proti Andělům. O několik dní později si Toji dělá starosti, že Shinji ještě nepřišel do školy. Kensuke mu dává jeho telefonní číslo, aby se mohl Shinjimu omluvit, ale Toji mu nakonec nezavolá.


Kdo je vítěz a kdo poražený?

Sachiel

6. dubna 2016 v 19:42 | Alfaraptor |  Andělé (NGE)
Jméno: Sachiel

Status: mrtvý (2015)
Sachiel je celkově třetí, ale také zároveň první Anděl, který se objevil na Zemi po patnácti letech od události známé jako Druhý impakt.


Sachiel v obklíčení vojenských letounů

Tento Anděl má vzpřímenou humanoidní postavu s neúměrně tenkými končetinami oproti širokému hrudníku a ramenům. Drobná ptačí hlava s párem očí, čtveřice výrůstků, ramena, lopatky, hrudník a žábry jsou zřejmě kryty osifikovaným (zkostnatělým) materiálem. Horní končetiny jsou tříprsté, opatřené drápy a s protistojnými palci. Z loktů vyrůstají dlouhé trny. Na vnější straně obou stehen se nachází tři žaberní oblouky. Chodidla jsou bezprstá. Kulovité jádro rudé barvy sloužící jako zdroj energie je umístěno na hrudi. Jedná se o jediné zranitelné místo na Andělově těle.


Ukázka Sachielových schopností

Výše zmíněné žábry umožňují Andělovi dýchat pod vodou a zároveň slouží jako pohonná jednotka. Na souši se může kromě chůze přemisťovat pomocí velkých skoků díky svému A.T. poli (zkratka pro "Pole absolutního teroru"). Tato bariéra obklopující Anděla je nenarušitelná běžnými zbraněmi. Jedinými prostředky k jeho narušení je A.T. pole generované Evangeliony nebo speciální zbraň jakou je například Pozitronová puška. Po odpálení pozemní N² miny japonskou armádou Sachielovi narostla druhá menší hlava. Ta pomocí svých očí způsobuje exploze ve tvaru latinských křížů. V boji na blízko disponuje Sachiel velkou silou a může u něj dojít k okamžitému nárůstu svalové hmoty v pažích. Dlouhé loketní trny se mohou změnit v pevná energetická "kopí" procházející Sachielovými dlaněmi a způsobit značné škody protivníkovi. Spoelčným znakem všech Andělů je přítomnost modré barvy krve a u Sachiela tomu není jinak. Pokud selžou všechny jeho bojové techniky, obtočí Anděl své velice pružné tělo kolem protivníka a spustí autodestrukci přetížením jádra, která vyústí v explozi, která má rovněž tvar latinského kříže.


Sachielův stylový odchod ze světa


Sachiel je pojmenován podle biblického starozákonního cheruba (druh andělské bytosti), jehož jméno v překladu znamená "Spravedlnost boží".


Sachiel na dobové ilustraci
Zdroj: https://en.wikipedia.org

Neon Genesis Evangelion - epizoda 02: Neznámý strop/Netvor

4. dubna 2016 v 21:01 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: 見知らぬ、天井 (Mishiranu Tenjou)/The Beast

Premiéra: 11. 10. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Hideaki Anno a Yoji Enokido

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Kazuya Tsurumaki


Děj

Jednotka-01 pilotovaná Shinjim je podzemní trasou dopravena k současné pozici Anděla. Shinji je instruován Misato a Dr. Akagi z velitelství NERVu. Když je mu nařízeno, aby přiměl Evangelion k chůzi, celá Jednotka-01 se po druhém kroku poroučí k zemi. Toho využívá Anděl, který se zmocňuje Evy a láme jí levou ruku. Poté několika údery proráží její hlavový pancíř. Velitelství NERVu ztrácí spojení s Jednotkou-01 i jejím pilotem.


"A když se podíváš támhle, uvidíš horu Fuji."

Shinji se probouzí v nemocnici a strop pokoje, v němž leží, mu připadá neznámý. Mezitím, co ve městě probíhají úklidové práce po večerním souboji, velitel Ikari probírá s výborem Projektu zdokonalení lidstva, která dohlíží na činnost NERVu výskyt Anděla po dlouhých patnácti letech. Ikarimu je kladeno na srdce, aby příchod Andělů jakokoliv nenarušil chod Projektu. V nemocnici se Shinji vidí s Rei. Misato přijíždí vyzvednout Shinjiho a u výtahu se setkávají s velitelem Ikarim. Shinji ale bez jediného slova odmítá nastoupit do výtahu.


Soutěž v zírání

U Shinjiho přiděleného bydliště se Misato dozvídá, že má bydlet sám. Proto se rozhoduje zařídit, aby mohl bydlet u ní. Po nákupu jídla na oslavu na přivítanou se ještě zastavují na vyhlídce, kde sledují, jak při západu slunce z podzemí vyjíždějí budovy Tokia-3, které zde byly ukryty při útoku Anděla. V Misatině bytě je neuvěřitelný nepořádek. Shinji nachází v její lednici jen hromady instantního jídla a piva. V koupelně jej vyleká jejich další společný spolubydlící, teplomilný tučňák Pen Pen.


Pen Pen si z ničeho těžkou hlavou nedělá

Ze zničené řídící místnosti v prostorách velitlství NERVu pozorují velitel Ikari a Dr. Akagi Jednotku-00 zamraženou ve speciálním bakelitu. Diskutují o zdravotním stavu Rei, s níž se brzy opět pokusí o aktivační test tohoto Evangelionu. Velitel Ikari se také zmiňuje o tom, že i nadále budou Evangeliony pilotovat děti, navzdory čemu všemu si musí projít.


Když si pořídíš novou sukni, ale velitel Ikari a Dr. Akagi ti ji zakážou nosit...

Shinji leží ve svém pokoji a přemítá o nedávných událostech. Zjišťuje, že v celém městě není strop, který by mu připadal známý. Misato řeší po telefonu s Ritsuko současnou situaci a Shinji se v myšlenkách vrací k boji s Andělem.


"Tenhle strop taky neznám."

Poté, co Jednotka-01 utichá, nařizuje Misato nucené vysunutí vstupní kapsle s pilotem, avšak systém neodpovídá. Eva se však náhle probírá k životu. Ve stavu zběsilosti známém jako berserk regeneruje svoji poškozenou paži a zahajuje zuřivý útok proti Andělovi. Její druhý výpad je ale odražen obrannou bariérou Andělova A.T. pole. Jednotka-01 proto rozvíjí své vlastní A.T. pole, čímž rozrušuje to protivníkovo. Okamžitě poté láme Andělovi obě paže a útočí na jeho nechráněné jádro. Anděl v poslední zoufalé snaze zničit Evu se obtáčí kolem jejího těla a zahajuje autodestrukci vyúsťující v explozi ve tvaru latinského kříže. Evě však výbuch působí pouze relativně malé škody.


Žádná překážka Evu nezastaví

Jakmile má NERV Evu zase pod kontrolou, poškozená horní část zbroje chránící její hlavu padá na zem. Shinji vidí v odrazu nedaleké budovy odkrytou část obličeje s prázdným očním důlkem, ve kterém se tvoří nové oko. To se na něj upřeně zadívá a on se rozkřičí.


Jednotka-01 zřejmě neschovávala svoji tvář jen tak bez důvodu

Misato přichází za Shinjim do jeho pokoje a děkuje mu za to, že se odvážil pilotovat Evangelion a zachránil město.


"Dobrou noc, Shinji. Nevzdávej to."

Neon Genesis Evangelion - epizoda 01: Útok Anděla

2. dubna 2016 v 17:52 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: 使徒、襲来 (Shito Shuurai)

Premiéra: 4. 10. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Hideaki Anno

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Kazuya Tsurumaki


Děj

K městu Tokio-3 míří třetí Anděl, kterého se snaží zastavit jednotky Japonských obranných sil. Nedaleko odsud čeká čtrnáctiletý Shinji Ikari na Misato Katsuragi, aby jej vyzvedla. Shinji spatřuje jakousi záhadnou dívku, jenž mizí stejně rychle, jako se objevila a vzápětí zpoza kopce přichází Anděl obklopený vojenskými letouny, jejichž zbraně na něj však nemají žádný účinek. Shinji je z bitevní zóny v poslední chvíli zachráněn Misato přijíždějící ve svém Renaultu Alpine A310. Posledním zoufalým pokusem armády, jak zastavit Anděla je odpálení pozemní N² miny. Misatin vůz je zasažen tlakovou vlnou z výbuchu, Anděl má však sotva pár škrábanců. Přesto se na chvíli zastavuje, aby se zregeneroval.


Kolem Anděla vypadají vojenské letouny jen jako obtížný hmyz

Jakmile se Misato a Shinjimu podaří obrátit vůz zpět na kola a provizorně jej opravit, míří přímo do Tokia-3. Armádní velitelé zdrcení zjištěním, že svými zbraněmi nedokáží Andělovi konkurovat, pověřují zničením Anděla Shinjiho otce, velitele Genda Ikariho, vedoucího organizace NERV. Shinji a Misato sestupují ve speciálním rychlíku do GeoFrontu, obrovské podzemní výdutě pod Tokiem-3, v níž se nachází velitelství NERVu. Zde se setkávají s Dr. Ritsuko Akagi, hlavní vědeckou kapacitou NERVu a vedoucí Projektu E.


GeoFront

Zregenerovaný Anděl pokračuje v cestě k Tokiu-3. Shinji je zaveden do hangáru, v němž je umístěna Evangelion Jednotka-01. Od otce se dozvídá, že sem byl přiveden, aby pilotoval Jednotku-01 v boji proti Andělovi. To však Shinji odmítá, a proto mu otec dává ultimátum, aby se rozhodl pilotovat nebo odešel. Když Shinji stále trvá na svém, rozhoduje se velitel Ikari povolat pilotku Rei Ayanami, aby zaujala Shinjiho místo v Jednotce-01. Anděl nachází pozici GeoFrontu a zahajuje útok. Rei je do hangáru přivezena na nemocničním lůžku, očividně těžce zraněná a v bolestech. Shinji si uvědomuje, že je to ta dívka, kterou viděl dříve. Silný otřes z Andělova útoku způsobuje pád světel ze stropu hangáru. Jednotka-01 nečekaně natahuje ruku a chrání Shinjiho před jistou smrtí. Shinji poté přibíhá k Rei, kterou otřes shodil z lůžka. Zhrozen z jejích zranění se nakonec rozhoduje pilotovat Jednotku-01. Vstupní kapsle s Shinjim uvnitř je vpravena do Jednotky-01. Po dosažení synchronizace pilota s Evangelionem je Jednotka-01 dopravena z odpalovací rampy přímo do města, kde se má střetnout s nepřítelem.


Jednotka-01 drží nad Shinjim ochrannou ruku