Květen 2016

Godzilla vs. Destroyah

29. května 2016 v 21:04 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)
Původní název: ゴジラVSデストロイア (Gojira buiesu Desutoroia)

Premiéra: 9. 12. 1995

Stopáž: 103 minut (1 hodina 43 minut)

Scénář: Kazuki Omori

Hudba: Akira Ifukube

Režie: Takao OkawaraPůvodní plakát k filmu
Zdroj: http://godzilla.wikia.com


Děj

Psychotronička Miki Saegusa letí na palubě helikoptéry jednotek G-Force zkontrolovat, jak se daří oběma Godzillům na Ostrově zrození. Tam, kde však dříve ležel ostrov, nyní z vody stoupá jen černý kouř. Vulkanický ostrov explodoval v důsledku průsaku vroucí vody do přírodní vrstvy uranu uložené v půdě. Ani jedno z monster není nikde poblíž k vidění. Později je dospělý zářivě žhnoucí Godzilla spatřen na čínském letišti Kai Tak, kde svým rudým spirálním paprskem působí rozsáhlé škody. Z jeho vzhledu chování je na první pohled zřejmé, že něco není v pořádku. O Malém Godzillovi se předpokládá, že zahynul při explozi.


Godzilla září jako vánoční stromeček

S možným vysvětlením, co se Godzillou děje, přichází Kenichi Yamane, potomek Shinkichiho Yamaneho, adoptivního syna Dr. Kyoheie Yamaneho, muže, který v roce 1954 spatřil prvního Godzillu. Předokládá, že při současném stavu by Godzilla mohl explodovat, čímž by mohlo dojít ke zničení planety. Mezitím se v Tokijském zálivu při stavbě podmořského tunelu v oblasti, kde zahynul první Godzilla probouzejí zvláštní tvorové, později nazvaní Destroyahové. Z půdních vzorků je zjištěno, že se jedná o prekambrijskou faunu ovlivněnou použitím Destruktoru kyslíku. Výskyt tvorů je hlášen z mořského akvária a průmyslového parku. Godzilla se vynořuje u jaderné elektrárny, aby si doplnil unikající energii. Do akce je povoláno Super X3 pilotované poručíkem Shoem Kurokim, které Godzillu pomocí protijaderných kryozbraní zmrazuje na dobu šesti hodin. Americká pobočka Krizového centra přichází se zjištěním, že Godzillova teplota stále stoupá. Jakmile dosáhne teploty 1 200°C, dojde ke kolapsu a obrovskému úniku radiace z jeho těla. Rozžhavené monstrum by se mohlo protavit až k zemskému jádru, a to by mělo za následek zánik Země. Destroyahové se později seskupují do obřího létajícího organismu, se kterým si Japonské obranné síly nedokáží poradit. U pobřeží ostrova Kyushu se znenadání vynořuje Malý Godzilla výbuchem Ostrova zrození přeměněný na Godzillu Juniora. Mladé monstrum míří na ostrov Adonoa, odkud pochází a tam jej následuje také Godzilla. Krizové centrum pro boj s Godzillou žádá Miki, aby pomocí svých schopností navedla Godzillu za Destroyahem v naději, že radioaktivní monstrum neobstojí proti vlastnostem Destruktoru kyslíku. Miki proto vede Juniora k Tokiu, kam by ho měl následovat i jeho adoptivní otec.


Miki pozoruje Godzillu Juniora

Ačkoliv je mladý Godzilla při střetu s létajícím Destroyahem těžce poraněn, daří se mu pomocí atomového dechu monstrum porazit. Večer přichází do města také dospělý Godzilla a oba se vzájmeně volají. Z trosek budov se ale zvedá Destoyah ve své nejsilnější formě, popadá Godzillu Juniora, z výšky ho pouští na zem a doráží paprskem Destruktoru kyslíku. Truchlící Godzilla se pouští do boje se smrtícím monstrem, při které je zničena velká část Tokia. Destroyah je sice silným protivníkem, ale Godzillovy schopnosti umocněné jadernými reakcemi v jeho těle jsou pro něj příliš velké sousto. Zkouší proto udolat radioaktivní mostrum rozdělením sebe sama na několik menších Destroyahů, ale ti jsou zneškodněni Godzillovým jaderným pulsem.


Godzilla vs. Destroyah

Godzilla předává Juniorovi svoji životní energii, ale ten i nadále leží bez hnutí na zemi. Destroyah se naposledy vrací v nejsilnější formě pro odvetu. Když už pro něj situace vypadá bezvýchodně, pokouší se uletět z boje, je však zasažen kryopaprsky maserové divize a padá k zemi v ohnivé explozi.


Poslední láskyplné gesto milujícího otce

Godzillovo tělo dosahuje kritické teploty a pomalu se začíná tavit, zanechávaje Tokio v rozvalinách. Při tom se uvolňuje obrovské množství radiace. Super X3 a maserové takny po něm pálí svými kryopaprsky, aby zabránily nejhoršímu.


Godzilla umírá

Zatímco radioakticní monstrum umírá, hladina radiace začíná klesat a z prachu se zvedá povědomá silueta. Je to Godzilla Junior, který pohltil radiaci ze svého otce a stává se tak jeho právoplatným dědicem jako nový Král monster.


Godzillův odkaz žije dál

Godzilla vs. SpaceGodzilla

27. května 2016 v 22:25 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)
Původní název: ゴジラVSスペースゴジラ (Gojira buiesu SupēsuGojira)

Premiéra: 10. 12. 1994

Stopáž: 108 minut (1 hodina 48 minut)

Scénář: Hiroshi Kashiwabara

Hudba: Takayuki Hattori, Isao Shigetoh

Režie: Kensho YamashitaPůvodní plakát k filmu
Zdroj: http://godzilla.wikia.com


Děj

Krizové centrum pro boj s Godzillou přichází se dvěma alternativními plány, jak se vypořádat s radioaktivním monstrem. Projekt M má za úkol zničit Godzillu pomocí nového bitevního stroje postaveného ze zachráněných částí MechaGodzilly zvaného M.O.G.U.E.R.A. Dokáže se rozdělit na dva samostatně operující stroje: bitevní letoun Star Falcon a vozidlo opatřené vrtáky s názvem Pozemní Mogera. Psychotronička Miki Saegusa je požádána doktory Susumem Okubem a Chinatsu Gondo, sestrou plukovníka Gora Gonda, který zahynul v roce 1989 při útoku na Godzillu v městě Osaka, aby se zúčastnila Projektu T, jehož cílem je umístit Zesilovač telepatických signálů na temeno Godzillovy hlavy, díky němuž by bylo možné ovládat jeho mysl a držet jej dál od Japonska. Miki s plánem Projektu nesouhlasí, protože ho považuje za nemorální a neuskutečitelný. Zjevují se jí Cosmos a varují ji před příchodem vesmírného monstra, jenž chce zabít Godzillu a podmanit si Zemi. Miki si nyní uvědomuje důležitost své role v Projektu T, protože bez Godzilly by Zemi a život na ní čekal jistý zánik. Jelikož nechce ohrozit žádného ze svých svěřenců, kteří ještě nedokáží plně ovládat své schopnosti a byli by vybráni místo ní, přijímá nabídku, aby posloužila jako médium vysílající telepatické signály ke Godzillovi.


M.O.G.U.E.R.A. je připraven do akce

Miki, doktoři Okubo a Gondo a dva členové jednotek G-Force, Koji Shinjo a Kiyoshi Sato navštěvují Ostrov zrození, který je Godzillou pravidelně navštěvován. Ostrov je domovem mláděte Godzillasaura, to se ale vlivem dlouhodobého vystavení radiace vyzařované Godzillou mění na Malého Godzillu. Žije zde také major Akira Yuki. Yuki a plukovník Gondo bývali velmi dobří přátelé. Na rozdíl od členů Projektu T má ale s Godzillou vlastní plány. Od Gondovy smrti v roce 1989 Yuki netouží po ničem jiném, než zabít Godzillu. Za tímto účelem má přichystanou speciální ručně vyrobené nábojnice se smrtící látkou podporující srážlivost krve, které chce vystřelit do Godzillovy podpažní jamky, jakožto jediného zranitelného místa na jeho těle.


Yukiho speciál

Na schůzi Japonského krizového úřadu pro boj s Godzillou a zástupců amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) se projednává incident, při němž byl zničen americký meziplanetární raketoplán zvláštními krystalickými útvary. Spekuluje se o útoku neznámého monstra. Do vesmíru je vyslán M.O.G.U.E.R.A., aby se s ním vypořádal. Stroj je ale těžce poškozen paprskovým útokem monstra a je donucen se stáhnout. To pokračuje dál ve svém kurzu k Zemi.


Tenhle návštěvník zřejmě nepřichází v míru

Godzilla přichází na pobřeží zaminované náložemi se slzným plynem nastaržené Yukim. Shinjo střelou z odstřelovací pušky úspěšně umisťuje Zesilovač telepatických vln na temeno Godzillovy hlavy a informuje o tom vysílačkou Miki a oba doktory. Také Yuki pálí na Godzillu, ale žádná z nábojnic nezasahuje cíl. Miki si nasazuje na hlavu zařízení na zesílení telepatických vln a přikazuje Godzillovi kráčet po pláži. Monstrum ale zanedlouho opět nad sebou získává kontrolu, a proto Dr. Okubo zvyšuje výkon přístroje na nebezpečnou úroveň, což má za následek zkrat a Miki upadá do bezvědomí. Projekt tak končí neúspěchem.


Zesilovač je úspěšně umístěn

Miki se probírá a vnímá, že k ostrovu přilétá vesmírné monstrum. Po jeho přistání skupina zjišťuje, že se podobá Godzillovi. Monstrum útočí na Malého Godzillu, kterému přichází na pomoc jeho adoptivní otec. Godzilla je ale sražen na zem paprskovým útokem vesmírného monstra a Malý Godzilla uvězněn v krystalovém vězení. Nepřátelské monstrum poté odlétá pryč a vyčerpaný Godzilla odchází do moře.


Godzilla chrání svého adoptivního potomka před vesmírným dobyvatelem

Major Yuki a doktoři Okubo a Gondo odlétají z ostrova helikoptérou, Miki, která si dělá obavy o oba Godzilly spolu s Shinjem a Satem zůstává. Po návratu z vesmíru jsou M.O.G.U.E.R.y získány vzorky tkáně vesmírného monstra. Dr. Gondo zjišťuje, že jeho buňky jsou identické s buňkami Godzilly. Nazývá proto monstrum SpaceGodzilla (Vesmírný Godziila). Existují dvě možnosti, jak se Godzillovy buňky dostaly do vesmíru: první jsou spóry Biollante, které po prohře s Godzillou vystoupaly do nebes, druhou je buněčný materiál Godzilly ulpívající na křídlech Mothry letící odklonit asteroid mířící na Zemi. Buňky byly pravděpodobně pohlceny černou dírou, kde absorbovaly kosmické záření z explodujících hvěz a poté vyvrženy hypotetickou bílou dírou ve formě vesmírného monstra. Opravený M.O.G.U.E.R.A. je svěřen pod vedení majora Yukiho.


Dr. Gondo předkládá své objevy

V noci je Miki z Ostrova zrození unesena několika maskovanými muži a její ochránci zneškodněni. Shinjo, Sato a Yuki zjišťují, že v tom má prsty Dr. Okubo pracující pro japonskou mafii, který Projekt T záměrně sabotoval, aby jej později mohl využít pro společenský postup ve zločinecké organizaci. Miki je trojicí zachráněna a Dr. Okubo umírá při průletu SpaceGodzilly, který zkratuje vybavení pro vysílání telepatických signálů. SpaceGodzilla přistává ve městě Fukuoka, poblíž Fukuokské věže a přeměňuje celou oblast na les krystalů. Godzilla mezitím na cestě za svým protivníkem prochází několika městy a ničí námořní blokádu. M.O.G.U.E.R.A. vyráží do akce. Podle rozkazů je hlavním cílem SpaceGodzilla, ale Yuki místo toho obrací stroj za Godzillou. Když neodpovídá na výzvy, aby stroj obrátil na původní kurz, jeho kopiloti Shinjo a Sato ho zbavují vědomí a přebírají řízení.


O krystaly tady není nouze

M.O.G.U.E.R.A. proti svému protivmíkovi používá všechny zbraně, avšak bez viditelného výsledku. Nakonec jsou jeho systémy zkratovány SpaceGodzillovým paprskem. Yuki se probírá právě v okamžiku, kdy oba jeho kopiloti ztratili vědomí zbraňové systémy nefungují. Podaří se mu je zburcovat v poslední chvíli, kdy se je SpaceGodzilla snaží dorazit. Přichází Godzilla, ale jeho útoky jsou SpaceGodzillou blokovány. Vesmírné monstrum jej dokonce pomocí telekineze zvedá do vzduchu a vrhá proti budově. Potom se vznáší samo a vrhá na Godzillu své krystaly. Po několika zásazích je Godzilla ničí svým atomovým dechem a obrací se i proti jejich zbytku. Posádka M.O.G.U.E.R.y pozoruje jeho taktiku a všímá si, že jediná budova, která zůstala stát, je Fukuokská věž stojící uprostřed oblasti. Usuzují, že čerpá energii z vesmíru a že se jedná o SpaceGodzillův zdroj energie. Rozhodují se Godzillovi pomoci věž zničit.


Godzilla útočí na Fukuoksou věž

Dochází k rozpojení M.O.G.U.E.R.y na Star Falcona pilotovaného Yukim odvádějícího pozornost SpaceGodzilly a Pozemní Mogeru řízenou Shinjem a Satem, kteří v podzemí narušují základy věže. S pádem věže je odříznut SpaceGodzillův zdroj energie. Oba stroje se opět spojují v M.O.G.U.E.R.u a pomáhají Godzillovi útočit na vesmírné monstrum. M.O.G.U.E.R.A. pálí své Spirální granátové střely na SpaceGodzillovy ramenní krystaly, kterými čerpá energii. Protivník je sice ještě víc oslaben, ale vrací úder. Nejdřív svým paprskem odděluje stroji paži a poté ocasem zasazuje M.O.G.U.E.R.ovi kritický úder a trvale ho vyřazuje z boje. Yuki posílá své kopiloty v únikovém modulu z M.O.G.U.E.R.y a sám se připravuje na Godzillu vystřelit náboj se srážedlem krve. Nedopatřením, ale aktivuje trysky M.O.G.U.E.R.y a strojem vráží přímo do SpaceGodzilly. Shinjo běží k ohořelému vraku stroje, kde za nohu v průlezu visí Yuki. Miki posílá Shinjovi telepatickou zprávu, že skrze něj Yukimu pomůže vyprostit se. Mezitím Godzilla pomocí rudého spirálního atomového dechu doráží SpaceGodzillu. Z těla umírajícího vesmírného monstra unikají spóry, podobně jako u Biollante.


SpaceGodzilla už nevstane

Skupina sleduje, jak Godzilla mizí ve vlnách. S uniknuvšími buňkami SpaceGodzilly však hrozí, že by se jednoho dne mohlo podobné monstrum zase vrátit. Yuki v sobě konečně nachází pro Godzillu respekt za to, že zachránil lidstvo a planetu. Miki svými schopnostmi uvolňuje Godzillovi Zesilovač telepatických signálů a monstrum jí na znamení díků kýve hlavou. Potom Miki pomocí telepatie umožňuje Shinjovi vidět Malého Godzillu, jak se opět volně pohybuje po Ostrově zrození a vypouští z tlamy atomový dech v podobě malých bublinek.


Malý Godzilla vypouští radioaktivní bublinky


Godzilla vs. MechaGodzilla

24. května 2016 v 20:26 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)
Původní název: ゴジラVSメカゴジラ (Gojira buiesu MekaGojira)

Premiéra: 11. 12. 1993

Stopáž: 108 minut (1 hodina 48 minut)

Scénář: Wataru Mimura

Hudba: Akira Ifukube

Režie: Takao OkawaraPůvodní plakát k filmu
Zdroj: https://teschberger.files.wordpress.com


Děj

V roce 1992, krátce po souboji Godzilly s Mecha-King Ghidorahem, zakládá Organizace spojených národů Krizové centrum pro boj s Godzillou. Do Japonksa jsou pozvány největší vědecké kapacity, aby sestrojily bitevní stroj k poražení radioaktivního monstra. Jejich prvním pokusem je letoun zvaný Garuda, ale jeho bojové schopnosti byly vyhodnoceny jako nedostačující. Z moře byly vyloveny pozůstatky Mecha-King Ghidoraha, jejichž technologie posloužila ke konstrukci všestranného bitevního stroje inspirovaného vzhledem Godzilly a dokončeného v roce 1994. Jeho jméno zní MechaGodzilla.


Práce na MechaGodzillovi se pomalu blíží ke konci

Na ostrově Adona ležícím v Beringově moři jsou nalezena vejce přisuzované vyhynulému létajícímu plazu Pteranodonovi, jedno z nich je však rozbité. V noci je tábor výpravy, která se na ostrov vydala, napaden obřím Pteranodonem zvaným Rodan. Na místo přichází také Godzilla. Zatím, co monstra bojují, výprava nakládá nepoškozené vejce do helikoptéry a opouští ostrov. Po porážce Rodana se Godzilla vydává za helikoptérou k Japonsku.


Godzilla vs. Rodan

Vejce je převezeno do Japonska a umístěno do Národního institutu přírodních věd v Kyotu. Z televizních zpráv se o tom dozvídá Kazuma Aoki, nadšenec do Pteranodonů a ustanovený pilot Garudy, nyní převelený k jednotkám G-Force jako pilot MechaGodzilly. Bez pozvání přijíždí do Institutu, aby si vejce vyfotografoval a než je odsud vykázán, odcizuje vzorek kapradiny, kterým bylo vejce porostlé. Psychotronička Miki Saegusa zjišťuje, že rostlina obsahuje jakousi zvláštní psychickou hudbu. Mládě se při jejím poslechu začíná líhnout. K překvapení všech se ale z vejce neklube Pteranodon, ale malý Godzillasaurus. Dr. Omae přichází s teorií, že Godzillasaurovo vejce je podobně jako u kukačky parazitické.


"Co je? To jste ještě nikdy neviděli malého Godzillasaura?"

Godzilla přichází na pobřeží a MechaGodzilla je povolán do akce. Proti svému protivníkovi odhaluje rozsáhlý arzenál zbraní skládající se z Mega-ničivého paprsku, plazmových granátů a elektrických kabelů schopných proniknout Godzillovou kůží. Godzilla však svým tělem vysílá mocný jaderný puls, který obrací chod elektřiny zpět do MechaGodzilly a zkratuje jeho systémy. Armáda poté vysílá takovou a maserovou divizi spolu s několika stíhači, ty jsou však během chvíle zdecimovány Godzillovým atomovým dechem. Potom už u radioaktivnímu monstru nečiní žádný problém pokračovat k městu.


Takovou podpásovku Godzilla rozhodně nečekal

V Institutu přírodních věd přemisťují malého Godzillasaura do zvukotěsného sklepního skladiště, jelikož se předpokládá, že skutečným důvodem Godzillova přichodu byla reakce na volání mláděte. Frustrované monstrum nakonec odchází do Osackého zálivu. Aoki je suspendován na vedoucího parkoviště, jelikož během incidentu nereagoval na výzvu k pohotovosti. Dr. Omae dochází k zjišťění, že se u malého Godzillasaura vyskytuje druhé nervové centrum v oblasti kříže řídící pohyby zvířete a předpokládá, že se takové centrum vyskytuje také u Godzilly. Rozbíhá se operace G-Crusher, při níž má dojít ke zničení Godzillova pohybového centra. Jeho nalezení je svěřeno Miki, která má tak učinit z paluby MechaGodzilly. Jako návnada pro vylákání monstra má pousloužit mládě Godzillasaura.


Říká se, že kdo nemá v hlavě, má v nohách, ale pro Godzillasaura to zřejmě neplatí

Aokimu ukazuje vedoucímu projektu MechaGodzilly, expertovi na robotiku Dr. Leovi Asimovi počítačové simulace a vylepšení pro Garudu, které vymyslel. Chce využít letoun jako podporu pro MechaGodzillu připojením na jeho záda. Dr. Asimov říká, že je to možné. Malý Godzillasaurus je přemístěn do vlastního výběhu, kam za ním přichází Miki s dětmi z Centra psioniky, aby mu zazpívaly píseň kaprdiny. Mládě se náhle ale začíná chovat velice neklidně a agresivně. Miki se domnívá, že mu tato píseň pokaždé dodává více energie. Mládě však není jediné, kdo je takto posílen. Na ostrově Adona se k životu opět probírá Rodan obdařený novými schopnostmi a míří za svým nevlastním sourozencem.


Znovuzrozený Rodan

Mládě má být převezeno na Ogasawarské ostovy v přepravním kontejneru, ale je příliš vyděšené, než aby vstoupilo dovnitř. Výzkumnice Asuza Gojo, která se o něj starala, když bylo ještě ve vejci se nabízí, že bude cestovat s ním. Helikoptéra převážející kontejner je ale napadena Rodanem, který se ho zmocňuje a přistává, aby se do něj dostal. Garuda a MechaGodzilla letí do akce. Garuda je poškozen Rodanem a havaruje. MechaGodzilla zasazuje Rodanovi smrtelný úder. Boj ale ještě stále není u konce. Přichází Godzilla a útočí na MechaGodzillu svým atomovým dechem. Posádka MechaGodzilly odpovídá na útok Mega-ničivým paprskem. Paprsky obou protivníků se střetávají v ohnivé explozi. Systémy MechaGodzilly se přehřívají, čehož Godzilla využívá ve svůj prospěch a útočí. Mezitím se Aokimu daří znovu zprovoznit Garudu, s nímž se snaží odlákat Godzillu od svého kovového dvojníka. MechaGodzillova teplota za tu dobu stačí klesnout na provozuschopnou úroveň. Oba stroje se pak spojují a společnými silami útočí na Godzillu. Miki nachází Godzillovo nervové centrum pohybu a vystřeluje kabely. Monstrum není schopné pohybu a MechaGodzilla po něm pálí všemi zbraněmi. Asuza a Godzillasaurus jsou z kontejneru zachráněni jednotkami G-Force. Mládě svým voláním probouzí Rodana, který sbírá poslední zbytky sil a letí Godzillovi na pomoc. Je ale sestřelen MechaGodzillou. Pterosaurovým posledním činem pro záchranu svého nevlastního sourozence je předání životní energie Godzillovi, poté jeho tělo mizí. Godzillovo centrum pohybu se regeneruje a monstrum útočí rudým spirálním paprskem atomového dechu, který taví MechaGodzillovo plátování a stroj končí v plamenech.


Přesně v tomto okamžiku si posádka MechaGodzilly uvědomila, že je v háji

Pro Asuzu a členy G-Force přilétá helikoptéra. Mládě nechce pochopit, že nemůže letět s nimi. Asuza proto žádá Miki, aby telepaticky mláděti sdělila, že musí odejít s Godzillou. Mládě nakonec přichází za svým adoptivním otcem a oba společně odkráčejí do moře.


Mládě získává novou rodinu

Godzilla vs. Mothra

22. května 2016 v 13:05 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)
Původní název: ゴジラVSモスラ (Gojira buiesu Mosura)

Premiéra: 12. 12. 1992

Stopáž: 102 minut (1 hodina 42 minut)

Scénář: Kazuki Omori

Hudba: Akira Ifukube

Režie: Takao OkawaraPůvodní plakát k filmu
Zdroj: http://tumblr.com


Děj

V roce 1993 na Zemi dopadá meteorit způsobující řetězovou reakci přírodních katastrof. Probouzí také Godzillu, který odpočívá na dně Ogasawarského příkopu po boji s Mecha-King Ghidorahem. V Thajsku je zatčen Takuya Fujita za odcizení vzácného artefaktu z místního starověkého chrámu. Ve vězení ho navštěvují jeho bývalá manželka Masako Tezuka spolu s vládním tajemníkem Ruzem Dobashim. Sdělují mu, že se zabývají účinky meteoritu na životní prostředí a že objevili na Dětském ostrově v Indonésii spravovaném stavební společností Marutomo ohromný zvláštní objekt. Nabízejí Fujitovi propuštění z vězení, když povede expedici na ostrov zahrnující jeho bývalou manželku a zástupce Marutoma, Kenjiho Andoha a svůj plat přenechá jako výživné na svou dceru Midori. Fujita nabídku přijímá.


Předzvěst mnohem větší hrozby

Na Dětském ostrově výprava objevuje jeskyni s vyobrazením obřího bojujícího hmyzu. Poté nacházejí napůl zasypaný modrožlutý objekt trčící ze svahu. Od dvou malých bytostí zvaných Cosmos vypadajících jako malé dívky se dozvídají, že jedná o vejce Mothry. Dívky jim vyprávějí o mírumilovné civilizaci žijící na Zemi před 12 000 lety, která uctívala Mothru jako svoji ochránkyni. Ale její vědci sestrojili přístroj pro ovládání klimatu a proto na ně planeta poslala "černou Mothru" známou jako Battra. Mothra bojovala s Battrou kvůli ochraně svého lidu a podařilo se jí svou sokyni uvěznit pod hladinou severních moří, ale po zničení přístroje nastaly ničivé záplavy a většina území Cosmos skončila pod vodou. Mothra přežila jen díky tomu, že se usadila s několika přeživšími Cosmos v horách na Dětském ostrově. Dále jim říkají, že meteorit spolu s odlesňováním ostrova způsobeným společností Marutomo odhalil Mothřino vejce a probudil Battru stále chovající zášť proti poškozování planety. Andoh informje svého šéfa o vejci a ten po něm chce, aby ho nechal přivést do Japonska jako atrakci. Andoh se proto snaží ostatní přesvědčit, že by bylo lepší, kdyby vejce převezli, aby se mu nic nestalo. Cosmos s nápadem souhlasí a přidávají se ke skupině.


Comsos vypráví dávný příběh o boji mezi Mothrou a Battrou

Marutomo posílá nákladní loď a odváží vejce z ostrova. Mezitím je v moři spatřena Battra a několik stíhačů je vysláno ji zastavit, avšak bez úspěchu. Obří housenka doráží až do Tokia, kde působí chaos a zkázu. Na cestě k Japonsku je loď napadena Godzillou. Z vejce se líhne larva Mothry, která se v prvních okamžicích svého života musí utkat s radioaktivním monstrem. Do boje všech proti všem se přidává také Battra. Mothra z boje prchá na Dětský ostrov a Godzilla s Battrou padají do žhavé lávy mezi tektonickými deskami na dně moře.


Bitva tří monster

Fujita, Tezuka a Andoh tráví noc v hotel v Manile. Andoh, který se po nečekaném vylíhnutí Mothry nemůže vrátit za svým šéfem s prázdnýma rukama, unáší Cosmos a předává mu je v sídle společnosti v Tokiu. Malé dívenky ale pomocí písně volají Mothru, která připlouvá až z Dětského ostrova. Cosmos jsou znovu uneseny, tentokrát však Fujitou, který je chce zpeněžit. Když si Mothra razí cestu městem, nacházejí Tezuka, její dcera Midori a Miki Saegusa Fujitu s unesenými dívenkami v hotelu, kde je ubytován. Na úpěnlivou žádost své dcery, která nechce, mít za svého tatínka zloděje, Fujita slibuje, že se polepší a pouští Cosmos. Ty ubezpečují Mothru, že jsou v pořádku. Když se obří lava vrací zpět k pobřeží, je napadena japonskou armádou. Zdánlivě umírající Mothra si u budovy parlamentu staví z hedvábí kuklu, v níž se přeměňuje na okřídleného dospělce. Ve stejnou dobu vychází z hory Fuji Godzilla, který cestoval pod zemí lávovými proudy. Také Battra prochází změnou v okřídlenou formu.


Bacha na to, komu jste se na střední posmívali kvůli vzhledu

Obě létající monstra svádí vzdušnou bitvu nad městem Yokohama. Mothra je Battrou dočasně vyřazena z boje a poté se temné monstrum obrací proti Godzillovi. Battra se však Godzillovi nemůže vyrovnat. Mothra opět nabírá síly a útočí na Godzillu. Poté přistává u Battry a předává jí část své životní energie. Nakonec společnými silami udolávají Godzillu a odlétají s ním na moře. Při tom je ale Battra smrtelně raněna Godzillovými čelistmi a atomvým dechem. Mothra, která nedokáže unést Godzillu sama, je oba pouští do vody a vytváří nad nimi ochrannou pečeť.


Ve dvou se to lépe táhne

Druhý den se Cosmos a Mothra se všemi loučí a vydávají se na dalekou pouť vesmírem, aby se pokusily zabránit v dopadu obřímu asteroidu mířícímu na Zemi. Původně byl tento úkol svěřen Battře, která však zahynula minulou noc v boji s Godzillou.


Do nekonečna a ještě dál

Godzilla vs. King Ghidorah

18. května 2016 v 21:25 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)
Původní název: ゴジラVSキングギドラ (Gojira buiesu Kingu Gidora)

Premiéra: 14. 12. 1991

Stopáž: 103 minut (1 hodina 43 minut)

Scénář: Kazuki Omori

Hudba: Akira Ifukube

Režie: Kazuki OmoriPůvodní plakát k filmu
Zdroj: http://amazon.com


Děj

V roce 2204 nachází ponorka na dně Ochotského moře tělo monstra, které ve 20. století bojovalo s Godzillou. Jeho jméno je King Ghidorah.


Ten pohled, když váš plán na zničení Japonska nevyjde

Píše se rok 1992. U japonské hory Fuji přistává neznámý stroj. Jeho posádka, dva běloši Wilson a Grenchiko a Japonka Emmy Kano tvrdí, že přiletěli strojem času z 23. století, aby svět zbavili Godzilly, který prý v budoucnosti zničí celé Japonsko. Mají v plánu cestovat do roku 1944, kdy skupinu japonských vojáků na ostrově Ragos zachránil před americkou armádou dinosaurus. Ten se poté při testu vodíkové bomby v roce 1954 údajně mění v Godzillu. Návštěvníci z budoucnosti požadují, aby se výpravy zúčastnilo několik vybraných lidí: novinář a spisovatel Kenichiro Terasawa, který píše knihu o Godzillovi s názvem Zrození Godzilly, psychotronička Miki Saegusa a Dr. Mazaki. Jako důkaz pravdivosti svého tvrzení jim cestovatelé časem předkládají Terasawovu knihu, kterou v současnosti ještě nedopsal. Vedení mise je svěřeno Emmy a androidovi M-11.


Sakra, ti Teletubbies ale vyrostli! Kde ale nechali toho posledního?

Na ostrově Ragos je skupina svědky toho, jak Godzillasaurus decimuje americké vojáky. Poté je ale těžce poraněn palbou jejich námořní podpory. M-11 pomocí teleportu v jejich malém raketoplánu pro cestování časem přenáší dinosaura neschopného pohybu do Beringova moře, kde má být mimo nebezpečí testu vodíkové bomby uskutečněný o deset let později. Nikdo z lidí z 20. století ale netuší, že byli na ostrov vypuštěni tři malí geneticky upravení tvorové zvaní Dorati, kteří se po vystavení škodlivému záření z bomby změnili v monstrum zvané King Ghidorah.


"Zase si někdy přijďte pohrát!"

Zpět v roce 1992 si chtějí Wilson a Grenchiko s pomocí King Ghidoraha podmanit celé Japonsko. Emmy Terasawovi tajně prozrazuje, že jejich skutečný záměr je zabránit Japonsku, aby se v budoucnosti stalo nejsilnější velmocí na světě. Odstranění Godzilly bylo nutné z toho důvodu, aby nenarušil jejich plány. Japonská vláda má v plánu poslat na místo Godzillasaurova odpočinku jadernou ponorku, aby z něj vytvořila Godzillu. Na místě je ale zničena již existujícím Godzillou, jenž díky radiaci z ponorky získává na velikosti i síle. Terasawa zjišťuje, že se v 70. letech ve stejné oblasti potopila sovětská jaderná ponorka, kvůli níž zde uložený dinosaurus zmutoval v monstrum spouštějící v roce 1984 sérii událostí vedoucí k tomuto okamžiku.


Osudové setkání

Emmy je unesena M-11 zpět do stroje času. Zde androida přeprogramuje tak, aby jí pomáhal. Mezitím dochází ke střetu Godzilly a King Ghidoraha. Emmy a M-11 spolu s Terasawou úspěšně sabotují Ghidorahovo ovládání. Wilson a Grenchiko jsou spolu se strojem času teleportování androidem M-11 přímo před Godzillu a zničení jeho atomovým dechem. Godzilla poté zaměřuje svůj paprsek na odlétající tříhlavé monstrum a to končí na dně moře. Když už je po všem obrací svoji pozornost k Tokiu.


King Ghidorah má všestranné využití, v tomto případě jako plácačka na mouchy

Emmy se vrací do budoucnosti a přilétá zpět s Mecha-King Ghidorahem, mechanicky oživeným King Ghidorahem. Ten pomocí odchytového vybavení zvedá Godzillu do vzduchu. Po krátkém souboji padají obě monstra do hlubin. Emmy v raketoplánu míří zpět do roku 2204, ale ještě před odletem oznamuje Terasawovi, že je jeho vzdáleným potomkem.


Mecha-King Ghidorah s odchyceným Godzillou

Na mořském dně se Godzilla vedle nehybného Mecha-King Ghidoraha opět probírá k životu, což dává najevo hlasitým řevem.


Probuzení

Godzilla vs. Biollante

15. května 2016 v 17:21 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)

Původní název: ゴジラVSビオランテ (Gojira buiesu Biorante)

Premiéra:
16. 12. 1989

Stopáž:
105 minut (1 hodina 45 minut)

Scénář:
Kazuki Omori

Hudba:
Koichi Sugiyama, Yuki Saito

Režie:
Kazuki Omori
Původní plakát k filmu
Zdroj: http://blog.getthriveteam.com


Děj


Krátce po uvěznění Godzilly v kráteru hory Mihara probíhají v Tokiu úklidové práce po jeho řádění. Několik japonských výzkumníků odebírá mezi troskami budov vzorky Godzillovy kůže. Za stejným důvodem sem přichází také tajně operující polovojenská skupina žoldáků pracujících pro americkou korporaci Bio-Major zaměřenou na genetické inženýrství, aby jim vzorky odcizila. Po krátkém pronásledování a zneškodnění ozborjeného vojenského doprovodu vědců jsou žoldáci pozabíjeni agentem Sarádijské republiky, který převáží uloupené vzorky kůže do své země, kde jsou předány Dr. Genshirovi Shiragamimu. Ten s dcerou Erikou pracuje na vytvoření obilnin schopných růst v drsném klimatu sarádijských pouští, aby Sarádijská republika přestala být závislá na vývozu ropy a mohla se tak stát největším vývozcem obilí na světě, ještě větším než Spojené státy americké. Ale dcrea Dr. Shiragamiho se stává obětí útoku agentů Bio-Majoru, kteří pomocí výbušnin ničí Sarádijský výzkumný institut a v něm uložené vzorky Godzillí tkáně. Dr. Shiragami viní ze smrti Eriky právě tyto uloupené vzorky a vrací se zpět do Japonska, kde vytváří hybrid růže, květiny, již jeho dcera milovala, obohacený o genetický materiál Eriky, aby jí tak zajistil věčný život.


Kořen všeho zla

O pět let později, v roce 1989 si Dr. Shiragami nechává pozvat Asuku Okochi a Miki Saegusa z Japonského centra psioniky (mimosmyslového vnímání), aby zjistil, zda jeho mnohaletá práce na geneticky upravené rostlině přinesla žádaný výsledek. Sedmnáctiletá Miki, která velké nadání pro mimosmyslovou komunikaci zjišťuje, že rostlina volá Asučino jméno. Dr. Shiragami netuší, že je pravidelně sledován agenty Bio-Majoru, Michelem Lowem a Johnem Leem. Avšak ani oni nevědí, že jsou sledováni sarádijským agentem.


Miki polouchá hlas růže

Později si Asučin přítel, genetik Kazuhito Kirishima u společné večeře dělá starosti ohledně etických otázek svého výzkumu. Znepokojuje ho představa vědců kombinujících buňky různých organismů, což by mohlo vést k vytvoření chiméry, zcela nového nebezpečného organismu. Také nesdílí stejný pohled na vědu jako Asučin otec, Seido Okochi, ředitel Okochiho nadace, který vědu chápe pouze jako prostředek k získání moci a peněz. Jelikož však Kirishima chodí s jeho dcerou a nadace financuje Kirishimův výzkum, není zde moc prostoru, aby mohl vyjádřit své obavy.


Romantická večeře okořeněná špetkou obav

Ráno postihují oblast kolem hory Mihara silné otřesy a z kráteru stoupá kouř. Všem dětem z Centra psioniky se tu noc zdálo o Godzillovi. K hoře je vyslána armádní helikoptéra s Miki na palubě. Pomocí svých schopností zjišťuje, že se Godzilla probudil. Dr. Shiragami je požádán představiteli armády, aby spolupracoval na vytvoření Antinukleární bakterie použitelné proti Godzillovi, avšak odmítá kvůli zjištění, že je nutné použít buňky přímo z monstra uložené v Okochiho nadaci. Další noc otřásá horou Mihara výbuch a následné zemětřesení poškozuje růže Dr. Shiragamiho. Ten nakonec ze strachu, aby nepřišel o Eričin odkaz, souhlasí se spoluprácí na výrobě bakterie. Chce si ale na oplátku ponechat Godzilovy buňky u sebe v laboratoři po dobu sedmi dní před začátkem spolupráce. Jednoho večera kombinuje buňku své hybridní růže s buňkou Godzilly, čímž vytváří rostlinu s neobyčejně silnou schopností regenerace.


Špatné rozhodnutí s dobrým úmyslem

Kirirshima předkládá své obavy ohledně vytvoření bakterie řediteli Okochimu a Dr. Shiragamimu. Je ale oběma rázně umlčen tvrzením, že je to pro dobro lidstva. Armáda pro možný příchod Godzilly mobilizuje Super X2, vylepšenou verzi stroje, proti kterému bojoval Godzilla před pěti lety. V noci se do laboratoře Dr. Shiragamiho vkrádají agenti Bio-Majoru, Low a Lee. Setkávají se zde ale se sarádijským agentem a dochází k přestřelce. Šarvátku mezi zloději přerušuje útok obřích rostliných výhonků, které zabíjí Lowa, Lee a sarádijský agent unikají. Když ráno Dr. Shiragami a Kirishima přijíždějí do zničené laboratoře, kde se povalují zbytky šlahounů, vynášejí odtud tělo mrtvého agenta. Z nedalekého jezera Ashino vyrůstá gigantická růže. Dr. Shiragami zde vidí spojitost s rostlinným duchem ze skandinávských legend a nazývá organismus Biollante. Asuka a Miki vnímají, jak Eričin duch v Biollante volá Asučino jméno a žádá ji o pomoc. Kirishima má na Shiragamiho vztek, že vytvořil hybrid rostliny, člověka a Godzilly.


Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů...

Japonská vláda
dostává od Bio-Majoru výhružný dopis, ve kterém jí přikazují vydat Antinuklární bakterii, jinak odpálí nálože na hoře Mihara a vysvobodí Godzillu. Na místo předání jsou vysláni Kirishima a plukovník Goro Gondo, kde na ně čeká agent Lee s nákladním vozem, ve kterém je ukryto odpalovací zařízení výbušnin. Předání bakterie je přerušeno sarádijským agentem. Střelou do hlavy zabíjí Leeho, který se snaží s vozem ujet, ale ten se převrací na bok. Poté se zmocňuje kufříku s bakterií a odjíždí. Kirishima a Gondo spěchají k přívěsu náklaďáku, aby zastavili odpočet, ale zařízení se při havárii porouchalo a nelze vypnout. Ani jeden z nich tak nemá šanci zabránit návratu Godzilly.


Pět let v sopce a výsledky jsou lepší než jakákoliv plastická operace

Z ostrova Oshima se Godzilla vydává přímo k Tokiu. Námořnictvo se ho po cestě snaží zastavit, ale proti jeho atomovému dechu nemá šanci. Miki přestává vnímat v Biollante ducha Eriky a slyší, jak rostlina volá Godzillu. Do akce je povoláno Super X2, které pomocí svého Palebného zrcadla dokáže odvrátit atomový dech s tisícinásobně větší silou zpět na Godzillu. Obří monstrum je několikrát zasaženo vlastní zbraní, ale ani Palebné zrcadlo Super X2 nedokáže odolat žáru atomového dechu. Navíc je při ústupu letoun poškozen úderem Godzillova ocasu.


Godzilla vs. Super X2

Večer Godzilla doráží k jezeru Ashinoko, kde se střetává s Biollante. Ta na něj útočí pomocí svých výhonků zakončených zubatými tlamami, ale Godzillův atomový dech si s nimi dokáže hravě poradit. Po zničujícím zásahu do Biollantina útrobního vaku se rostlinné monstrum vznáší do nebes v podobě mračna spór.


Závěr bitvy v jezeře Ashinoko

Mezitím, co probíhají opravy Super X2, armáda bezvýsledně pátrá po současné pozici Godzilly. Vedení usuzuje, že se nejspíš vydá doplnit energii k nejbližší jaderné elektrárně a z jeho poslední známé pozice vypočítávají, že se zamíří k elektrárně v městě Tsuruga. Poručík Sho Kuroki nařizuje flotile a Super X2 vydat se do zálivu Ise a připravit se na příchod Godzilly, ten se ale překvapvě vynořuje v Osackém zálivu a vyhýbá se tak chystané blokádě. Na přesun techniky a vojáků nezbývá čas a proto je vypravena ke konstrukční plošině Kansaiského letiště armádní helikoptéra s Miki, aby se pokusila odklonit Godzillu svými schopnostmi ze současného kurzu. Godzillova mysli je ale i pro ni příliš odolná a Miki vyčerpáním omdlévá.


"Takže, Miki, co máš dnes večer v plánu? Nechceš zajít někam na jídlo nebo do kina?"

Probíhá evakuace Osaky a Kirishima s Gondem využívají nastalého zmatku a zmocňují se Antinukleární bakterie, kterou ukryl sarádijský agent na osacké pobočce Sarádijské ropné společnosti. Večer je spuštěn plán na infikování Godzilly bakterií, což má provést skupina raketometčíků pod vedením plukovíka Gonda. Na odvedení Godzillovy pozornosti je povoláno Super X2, na kterém však nebyly dokončeny všechny opravy, především výměna roztaveného Palebného zrcadla a tak je letoun zničen, podobně, jako jeho předchůdce. Zatím, co je Godzilla zaneprázdněn bojem, dokončují Gondovi muži přípravy k útoku. Do Godzillova těla se zavrtává několik raket s bakterií. Ačkoliv vše vychází podle plánu, plukovník Godno umírá pod sutinami budovy, která se zřítila vinou Godzilly, ještě předtím však monstrum dostává přímý zásah raketou dovnitř tlamy.


Vypadá snad tohle jako tvář smilování?

Godzilla je úspěšně infikován Antinukleární bakterií, avšak jeho aktivita nepolevuje. Kirishima se domnívá, že je to způsobeno studenokrevností monstra, protože aby se mohla bakterie pořádně rozmnožit, je zapotřebí vyšší teplota. Poručík Kuroki přichází s návrhem použít experimentální M-6000 TC systém na výrobu umělých blesků, který by měl Godzillovu teplotu zvýšit. Armáda uměle vyvolává déšť a staví na Godzillově trase pole nášlapných mikrovlnných desek ohraničené elektrickými generátory. Bleskové výboje mírně zvyšují Godzillovu teplotu a umožňují šíření bakterie, přesto je monstrum stále schopné používat svůj atomový dech. Asuka a Miki přijíždí za poručíkem Kurokim, protože Miki cítí, že je Biollante stále naživu. Rostlinné monstrum skutečně sestupuje z nebes v podobě mračna spór a před Godzillou získává novou vyvinutější podobu s mohutnou zubatou tlamou. Opět útočí pomocí svých ozubených výhonků a plive na Godzillu žíravou radioaktivní mízu. Pokouší se dokonce svého protivníka pozřít, ale Godzilla zasahuje svým radioaktivním dechem vnitřek Biollantiny tlamy, což způsobuje výbuch zadní části její hlavy. Godzilla v domění, že Biollante zabil, odchází zpět do moře, ale po všem tom boji je jeho tělo natolik rozehřáté, že umožňuje bakterii se efektivně šířit a Godzilla padá po hlavě do vody, kde zůstává nehybně ležet.


Biollante plive žíravou mízu

Dr. Shiragami spolu s ostatními sleduje, jak hořící Biollante opět vstupuje na nebesa v mračnu spór a na okamžik spatřuje tvář své mrtvé dcery. Vykračuje směrem k ní, ale je zastřelen sarádijským agentem, který pak ujíždí ve svém vozu. Kirishima se ho vydává pronásledovat. Vyráží mu zbraň z rukou, ale agent ji opět zvedá ze země a chystá se Kirishimu zastřelit. Neuvědomuje si ale, že stojí na mikrovlnné desce TC sytému a díky včasnému zásahu poručíka Kurokiho je vypařen dřív, než stihne zmáčkout spoušť.


Jako obří lapačka na mouchy

Kirishima poté odjíždí domů s Asukou svým autem. Chladná voda snižuje Godzillovu teplotu a ten mizí ve vlnách, aniž by způsobil další škody. Seido Okochi chvíli truchlí nad ztrátou Dr. Shiragamiho a pak také odchází. Vysoko nad Zemí se ve vesmíru vznáší Biollante jako obrovský květ růže.


Biollante začíná svoji pouť vesmírem

Godzilla

7. května 2016 v 18:32 | Alfaraptor |  Filmy (Heisei)
Původní název: ゴジラ (Gojira)

Premiéra: 15. 12. 1984

Stopáž: 103 minut (1 hodina 43 minut)

Scénář: Shuichi Nagahara

Hudba: Reijiro Koroku

Režie: Koji Hashimoto
Původní plakát k filmu
Zdroj: http://godzilla.wikia.comDěj

Japonská rybářská loď Yahata Maru se snaží v silné bouři dosáhnout pevniny, ale u ostrova Daikoku je napadena obřím monstrem. Druhý den vidí novinář Goro Maki při vyjížďce na své plachetnici plout po moři tuto loď bez většího poškození, avšak její posádka není nikde k vidění. Při průzkumu paluby zjišťuje, že jsou všichni mrtví a z jejich těl byly vysáty veškeré tekutiny. Maki nachází jediného přeživšího, Hiroshiho Okamuru, který z vyčerpání upadl do bezvědomí. Když se pokouší zjistit Okamurovu identitu z jeho dokladů, je Maki napaden obřím korýšem z čeledi příchytkovitých. V poslední chvíli je zachráněn Okamurou náhle procitajícím z bezvědomí, který korýše zabíjí. Okamura pak během toho, co mu Maki ošetřuje zranění vypráví o svém hrůzostrašném zážitku a pak je předán posádce helikoptéry námořní bezpečnosti hledajcí pohřešovanou loď.


Boj o život

Okamura je držen v Druhé vojenské nemocninci regionu Kanto, kam za ním přichází Dr. Hayashida. Ukazuje Okamurovi fotografie pořízené během útoku Godzilly v roce 1954 a ten potvrzuje, že se jedná o dalšího Godzillu. Makiho článek o incidentu nemůže být zveřejněn, protože se japonská vláda snaží udržet informace o existenci druhého Godzilly v tajnosti, aby tak zabránila panice veřejnosti. Maki navštěvuje biofyzika Dr. Hayashidu, kterému Godzilla v roce 1954 zabil oba rodiče. Zde se setkává s Okamurovou sestrou Naoko pracující pro Dr. Hayashidu jako asistentka, která kvůli informačnímu embargu netuší, že je její bratr naživu, dokud se to nedozví od Makiho.


Naoko se od Makiho dozvítá, že je její bratr naživu

V severním Tichomoří Godzilla napadá sovětskou jadernou ponorku. Sovětský svaz z útoku obviňuje Spojené státy americké, ty však jakýkoliv zásah proti Sovětům popírají. Aby se předešlo hrozícímu jadernému konfliktu mezi oběma velmocemi, ruší japonský premiér informační embargo a zve sovětské a americké zástupce na poradu ohledně dalšího postupu v obraně proti monstru. Jsou povolány Japonské obranné síly, aby Godzillu vypátraly, avšak díky husté mlze nedokázaly včas odhalit jeho přítomnost u Ihamksé jaderné elektrárny v prefektuře Shizuoka, kde čerpá energii z místního reaktoru. Vyrušuje ho ale hejno migrujících ptáků, opouští elektrárnu a vydává se jejich směrem. Dr. Hayashida se domnívá, že se stejně jako u ptáků, kteří se orientují podle zemského magnetismu existuje také u Godzilly migrační instinkt, který by se dal využít ve prospěch lidstva. Za tímto účelem posílá Okamuru za svým přítelem, geologem Dr. Minamim pracujícím na hoře Mihara na ostrově Oshima.


Když musíš, tak musíš, přírodě neporučíš...

Dokotři Hayashida a Minami přicházejí s plánem postavit u kráteru hory Mihara, která je aktivní sopkou, obří vysílač magnetického signálu, který by Godzillu dovedl až k okraji kráteru, jenž by se pomocí řízené exploze zřítil a uvěznil ho uvnitř sopky. Mezitím zástuci SSSR a USA naléhají na japonského premiéra, aby jim dal svolení ke svržení atomových zbraní na Godzillu. Premiér si je však vědom, že účinky atomových zbraní ještě nejsou dostatečně otestovány a že pro obě velmoci Japonsko představuje ideální cvičný cíl. Z obav, že by radioaktivní spad mohl způsobit víc škody než samotný Godzilla, se japonský premiér rozhoduje naléhání obou zemí nevyhovět. Obranné síly jsou opět pohotovosti.


Rozhodující okamžik pro budoucnost Japonska

Večer se Godzilla vynořuje v Tokijském zálivu a veškerý odoprd kladený proti němu je zničen jeho atomovým dechem. Při výstupu na souš naráží ocasem do ruské lodi Balaševo, na které se nachází spouštěcí zařízení sovětského jaderného satelitu pro pození útok. To je nárazem poškozeno, čímž je zahájen odpočet pro odpálení střely mířící přímo na Tokio. Sovětský plukovník snažící se katastrofě zabránit umírá při pokusu zastavit odpočet. Godzilla působí zkázu v Tokiu. Je proti němu nasazen letoun Super X speciálně navržený pro obranu hlavního města. Pomocí světlic odvádí Godzillovu pozornost, aby do jeho tlamy mohl vstřelit několik kadmiových nábojnic tlumících jaderné rekace probíhající v Godzillově těle. Kadmium začíná zabírat a malátný Godzilla se sesouvá k zemi.


Godzilla vs. Super X

Okamura a Dr. Hayashida jsou i s přístrojem vysílajícím naváděcí signál převezeni helikoptérou k hoře Mihara. Mezitím Spojené státy souhlasí s pomocí Japonsku a vysílají vlastní střelu, aby zničila tu sovětskou přímo nad Tokiem. Po střetu obou střel vzniká elektrická bouře, která probouzí Godzillu a dočasně znehybňuje Super X, které je později zničeno budovou, kterou na něj Godzilla shazuje.Po aktivaci zařízení Dr. Hayashidy nabírá Godzilla kurz k hoře Mihara. Když stojí přímo na okraji kráteru, Okamura odpaluje připravené nálože a Godzilla padá do žhavé lávy v jícnu sopky, kde zůstává uvězněn.


Godzilla padá do kráteru

Úvod do série Heisei

1. května 2016 v 17:47 | Alfaraptor |  Heisei

Monstra a technologie série Heisei z let 1989 až 1995
Zdroj: http://godzilla.wikia.com

Série Heisei (někdy označovaná také jako Versus série) je nazvána podle stejnojmenného japonského historického období datujícího se od roku 1989 až po současnost. Ve světě Godzilly však zahrnuje pouze období mezi roky 1984 až 1995. V tomto rozmezí bylo natočeno celkem 7 na sebe navazujících filmů s Godzillou, které jsou přímým pokračováním původního filmu z roku 1954 patřícího do série Showa (1954 až 1975). Jinak ale tato série společnou kontinuitu s ostatními filmy Showy ani s filmy ostatních sérií nesdílí, protože všechny japonské série jsou si sobě navzájem alternativními realitami, které až na pár výjimek spojuje pouze výše zmíněný film z roku 1954.

Mezi filmy série Heisei patří:

Godzilla
(1984)

Godzilla vs. Biollante
(1989)

Godzilla vs. King Ghidorah
(1991)

Godzilla vs. Mothra
(1992)

Godzilla vs. Mechagodzilla
(1993)

Godzilla vs. Spacegodzilla
(1994)

Godzilla vs. Destroyah
(1995)

Neon Genesis Evangelion - epizoda 07: Lidský výtvor

1. května 2016 v 9:36 | Alfaraptor |  Epizody (NGE)
Původní název: Hito no tsukurishimono/Human Work

Premiéra: 15. 11. 1995

Stopáž: 24 minut

Scénář: Hideaki Anno a Yoji Enokido

Hudba: Shirō Sagisu

Režie: Keichi Sugiyama


Děj

Na začátku epizody slyšíme telefonický rozhovor velitele Ikariho s neznámým mužem, který mu sděluje, že předal vládě falešné informace ohledně prvního Anděla a Projektu zdokonalení lidstva. Ptá se také, zda má něco udělat ohledně jisté věci, ale Ikari mu odpovídá, že další akce nebude zapotřebí.


"Jistá věc"

Shinji se při snídani pohoršuje, že je Misato líná a nepořádná, své ráno začíná plechovkou piva a jeho kamarády, Tojiho a Kensukeho, kteří pro něj přišli, aby mohli společně jít do školy chodí přivítat jen v pyžamu. Misato přijíždí do Shinjiho školy na třídní schůzky, kde si na ní všichni kluci mohou oči vykoukat. Shinji, který ji však zná jinak než ostatní jejich nadšení nesdílí.


Je to kus!

Na palubě letadla se velitel Ikari dozvídá od jakéhosi muže o schválení rozpočtu pro další Evangeliony. Shinji od Ritsuko na velitelství NERVu zjišťuje pravdu o Druhém impaktu. Na rozdíl od oficiální verze o meteoritu, který narazil do Antarktidy, je pravda taková, že byl na Antarktidě nalezen první Anděl, který během jeho výzkumu z neznámých důvodů explodoval. Úkolem Evangelionů je zabránit Třetímu impaktu.


Zpráva o Druhém impaktu

Další ráno je Shinji překvapen, že je Misato oblečena v uniformě. Spolu s Ritsuko se chystá na předváděcí akci robota Jet Alone Japonského chemického průmyslu navrženého pro boj s Anděli. Před ukázkou se Ritsuko ptá vedoucího projektu, zda je bezpečné mít ve zbrani určené pro boj na blízko jako pohon jaderný reaktor. Ten jí odpovídá, že je to bezpečnější než Evangelion, který způsobuje mentální nestabilitu pilotů a chová se jako hysterická ženská. Ačkoliv se zdá to Ritsuko urazilo, je to ve finále Misato, která do té doby tvářila netečně, kdo si v soukromí vybíjí zlost na šatní skříňce.


Misato se vyloženě baví

Při předvádění se Jet Alone vymyká kontrole a neodpovídá na příkazy. Hrozí rostavení jeho reaktoru. Misato se rozhoduje za pomoci Shinjiho v Jednotce-01, která má Jet Alona zpomalit, vstoupit na palubu robota v protiradiačním obleku a zadat bezpečnostní heslo pro vymazání jeho programování. Heslo však nereaguje a Misato se proto pokouší vlastními silami vysunout robotovy bezpečnostní tyče. V poslední vteřině se tyče se samy vysouvají a Misato si uvědomuje, že celá porucha byla od začátku naprogramovaná.


"Ty nikam nepůjdeš!"

Na velitelství NERVu Ritsuko sděluje veliteli Ikarimu, že vše proběhlo podle plánu, až na zásah kapitánky Katsuragi. Ráno probíhá u Misato doma zase ve starých kolejích a Shinji se zase zlobí. Toji a Kensuke mu vyvětlují, že mu Misato odhaluje tu stránku osobnosti, kterou vidí pouze on, protože ho považuje za člena rodiny. Shiji má z tohoto zjištění radost.


Je pěkné vědět, že na vás někomu záleží