Červenec 2016

Monstrózní novinky (nejen) ze sandiegského Comic-Conu

26. července 2016 v 17:27 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Letošní ročník kalifornského setkání fanoušků komiksů, sci-fi a ostatních žánrů představil několik tvorů větších než údajný Tyrannosaurus, který se měl prý prohánět ulicemi San Diega. Pojďme se podívat, kteří to jsou:

Shin Godzilla

Společnost NECA, vyrábějící licencované sběratelské předměty, představila na Comic-Conu prototyp figurky Shin Godzilly. Figurka bude zřejmě opět přibližně 15 centimerů vysoká a 30 cm dlouhá, podobně jako její předchůdci. Ačkoliv je na fotografii uvedeno, že se ještě nejedná o finální produkt, stojí za povšimnutí, jaká pozornost byla věnována detailnímu zpracování Godzillovy kůže.


Prototyp figurky Shin Godzilly
Zdroj: TOKU LEGION

Další informací týkající se Shin Godzilly je fakt, že bude mít ve filmu víc než jednu podobu. Toto zjištění podporují hned dva zdroje. Jední z nich je seznam skladeb, které zazní ve filmu. Kromě toho, že se mezi nimi objeví i několik motivů z předchozích filmů, se zde nachází skladba zvaná Příchod Godzilly/"Godzilla"/vývoj. Tím druhým zdrojem je fotografie modelu Shin Godzilly, jemuž u nohou leží jakýsi "pulec". Zřejmě se jedná o jakési larvální stádium, z něhož se nakonec vyvine obávané monstum.


"Pulec" Shin Godzilly
Zdroj: TOKU LEGION


Kong: Ostrov lebek

Kromě Shin Godzilly byl na Comic-Conu představen také trailer pro film Kong: Ostrov lebek, jehož premiéra je stanovena na 10. března 2017. Jedná se o film patřící do stejného univerza jako komiks Godzilla: Probuzení (2014) a film Godzilla (2014) od spoelčností Legendary a Warner Bros. Děj se odehrává v 70. letech, kdy skupina průzkumníků nachází neznámý ostrov obývaný prazvláštními tvory, nebezpečnými domorodci a také obřím lidoopem zvaným Kong. V hlavních rolích se představí například Tom Hiddleston (Marvelovské filmové universum) nebo Samuel L. Jackson (Jurský Park, Star Wars, Marvelovské filmové universum).

Trailer k filmu Kong: Ostrov lebek


V traileru se nám naskytuje pohled hned na tři obří tvory: velkého pavouka procházejícího džunglí, kosterní pozůstatky gigantického rohatého dinosaura, snad Triceratopse nebo nějakého jeho příbuzného a nakonec samotného Konga. Vypadá to, že se na ostrově bude vyskytovat jedinečný ekosystém vyhynulých a bizarních tvorů, podobně jako v předchozích filmech King Kong (1933), Kongův syn (1933) a King Kong (2005).


Obří tvorové z traileru
Rozcestník filmové série Millenium

20. července 2016 v 16:29 | Alfaraptor |  Millenium

Úvod do filmové série MilleniumFilmyMonstraMimozemšťané a bytostiPostavyTechnikaOrganizaceLokaceHudbaZe zákulisí


Shin Godzilla - druhý trailer

19. července 2016 v 18:10 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Deset dní před premiérou filmu Shin Godzilla se objevil na oficiálním kanálu studia TOHO druhý trailer k tomuto filmu. Podobně jako u prvního traileru se jedná o přibližně minutu a půl dlouhý chorálem doprovázený sestřih záběrů na bezradné vládní činitele, různé odborníky a vojáky snažící se zastavit strašlivé monstrum všemi možnými prostředky.


Druhý trailer k filmu Shin Godilla

V závěru traileru se naskytuje pohled na Godzillu chystajícího se použít netradičně fialově zbarvený atomový dech. Vysvětlení pro výběr této barvy lze zřejmě hledat u jednoho z režisérů filmu, Hideakiho Anna, který je také autorem animovaného seriálu Neon Genesis Evangelion a jeho alternativní verze rozdělené do čtyř celovečerních animovaných filmů. V seriálu i ve filmech se vyskytují lidmi vytvořené bytosti zvané Evangeliony pilotované čtrnáctiletými dětmi bojujícími proti Andělům, bytostem schopným způsobit zánik světa. Jeden z těchto Evangelionů zvaný Jednotka-01 má plátování své zbroje vyvedené právě převážně ve fialové barvě.


Jednotka-01

Japonská premiéra filmu Shin Godzilla je ohlášena na pátek 29. července 2016.

Rozcestník trilogie Mothra

17. července 2016 v 10:33 | Alfaraptor |  Trilogie Mothra

Úvod do trilogie MothraFilmyMonstraBytostiPostavyTechnikaLokaceHudbaZe zákulisíRozcestník filmové série Heisei

15. července 2016 v 11:43 | Alfaraptor |  Heisei


Úvod do filmové série Heisei


Filmy

Monstra

Bytosti

Postavy


Technika

Organizace


Lokace


Hudba


Ze zákulisí


Rozcestník filmové série Showa

15. července 2016 v 10:41 | Alfaraptor |  Showa


Úvod do filmové série Showa


Filmy


Monstra


Mimozemšťané, bytosti
a dávné civilizace


Postavy


Technika


Organizace

Lokace


Hudba


Ze zákulisí