Listopad 2016

Časový přehled událostí série Showa

30. listopadu 2016 v 18:00 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)

Hlavní filmová série:

Přibližně před 9 600 lety př.n.l.(?)

Na bájném kontinentu Atlantida žije populace obřích želv známých pod jménem Gamera.

Ve stejné době Zemi zřejmě obývají také Gyaosové Barugonové a Jigerové.

1965

Sestřeleném nepřátelského letounu nad polárními oblastmi Severní Ameriky probouzí jedince Gamery zamrzlého v ledu. Útočí na výzkumné plavidlo Chidori Maru a několik oblastí v Japonsku. Nakonec je nalákán do vesmírného modulu miřícího na planetu Mars.


Gamera útočí na Chidori Maru
Zdroj: http://www.flickriver.com

1966

Vesmírný modul letící s Gamerou na Mars se sráží s asteroidem. Monstrum se vysvobozuje a napadá japonskou přehradu Kurobe.

Do Japonska je přivezeno z Nové Guiney vejce plaza známého jako Barugon, který následkem ozáření infračerveným světlem narůstá do obřích rozměrů a později napadá města Kobe a Osaka. Gamera je při souboji s ním zmrazen jeho ledovým dechem. Je učiněno několik pokusů nalákat Barugona do vody, která je jeho největší slabinou pomocí záře diamantu, ale poprvé je záře diamantu nedostatečná a podruhé je drahokam ukraden a následně sežrán Barugonem i s jeho zlodějem. Po roztání se Gamera probouzí k životu a opět se střetává s monstrem, které je staženo do vod jezera Biwa, kde umírá.


Gamera vs. Barugon
Zdroj: http://www.flickriver.com

Alternativní události:

Mimozemšťané zvaní Ledoví Muži chtějí obsadit Zemi. Vyvoláním sopečných erupcí chtějí vyvolat plánují na planetě spustit další dobu ledovou a zahnat lidstvo do podzemí. To se však nehce vzdát a dobyvatelé se pouští do jeho zotročování.

Gamera se vysvobozuje z vesmírného modulu mířícího na Mars a vrací se bojovat po boku lidstva proti Ledovému obrovi, který je hlavní zbraní mimozemšťanů.


Gamera vs. Ledový obr
Autor: JPRex, Úprava: Alfaraptor

1967

Výbuch několika sopek v Japonsku probouzí obřího pterosaura zvaného Gyaos, který útočí na město Nagoya. Během souboje s Gamerou je odvlečen do kráteru hory Futago a zabit.


Gamera vs. Gyaos
Zdroj: http://www.flickriver.com

1968

Vesmirá loď z planety Viras je při pokusu napadnout Zemi zničena Gamerou. Ještě před tím však stačí odeslat nouzový signál zpět na domovskou planetu.

Druhá vesmírná loď unáší dva chlapce a vyhožuje Gamerovi jejich zabitím, pokud se nepodvolí posádce. Gamerovi je instalováno zařízení na ovládání mysli a je donucen zaútočit na přehradu Okumusashi a Tokio. Chlapců se daří sabotovat ovládání lodi a vysvobodit Gameru, který útočí na vesmírný koráb. Spojením těl posádky s velitelem lodi vzniká obří vesmírné monstrum Viras. V boji ho Gamera vynáší do horních vrstev atmosféry, kde umírá na podchlezní a jeho tělo je shozeno do oceánu.


Gamera vs. Viras
http://www.flickriver.com

1969

Dva chlapci nacházejí opuštěnou vesmírnou loď, která je odváží na planetu Terra nacházející se naproti Zemi na odvrácené straně Slunce. Zde nacházejí zbytky umírající civilizace a dvě mimozemšťanky Barbellu a Florbellu živící se mozky svých obětí. Gamera přilétá dětem na pomoc, bojuje s místním monstrem jménem Guiron a obě děti dopravuje bezpečně zpět na Zemi.


Gamera vs. Guiron a Vesmírný Gyaos
Zdroj: http://www.flickriver.com

1970

Na světovou výstavu Expo 1970 je dovezena socha z ostrova Vester známá jako Ďáblova píšťala, jejíž odstranění probouzí monstrum zvané Jiger. Následuje zvuk sochy, který ji přivádí k nepříčetnosti až do města Osaka, kde dochází souboji s Gamerou. Během boje vpichuje Jiger svým zatažitelným bodcem na konci ocasu do Gamerova těla vajíčko s mládětem a Gamera upadá do bezvědomí. Dvěma dětem s v miniponorce se daří vcestovat do útrob monstra, kde nacházejí a zabíjejí mládě. Gamera je poté oživen za pomoci elektrického výboje. Zabodnutím sochy do hlavy usmrcuje Jiger a odlétá s jejím tělem zpět na ostrov Wester.


Gamera vs. Jiger
Zdroj: http://www.flickriver.com

1971

Představitel bytostí z planety Zigra, jejíž vody byly znečištěny v důsledku technologického pokroku, hledá nový domov pro svůj lid. Unáší něklik lidí a vyhrožuje jejich zabitím, pokud se mu lidstvo nepodvolí. Gamera útočí na jeho vesmírnou loď a Zigra, který není adaptovaný na pozemské podmínky narůstá do obřích rozměrů. V bitvě je Gamera zraněn a upadá do bezvědomí. Zigra si bere za rukojmí posádku batyskafu,která se chystala Gameru oživit. Pozemské monstrum je mezitím oživeno údery blesků během bouře. Během odvety je Zigra znehybněn kusem skály nabodnutým na nos a jeho tělo spáleno Gamerovým ohnivým dechem.


Gamera vs. Zigra
Zdroj: http://www.flickriver.com

Alternativní událost:

Dochází ke střetu Gamery a Leomana.


Gamera vs. Leoman
Autor: JPRex, Úprava: Alfaraptor

1972

Alternativní událost:

Dochází ke střetu Gamery a Leomana. (viz výše)


Alternativní událost:

Dochází ke střetu Gamery a Wyverna.


Gamera vs. Wyvern
Zdroj: http://godzilla.wikia.com

Alternativní událost:

Monstrum Garasharp útočí na Tokio a během souboje s Gamerou vysává z monstra energii. Gamera upadá do bezvědomí. Po probrání se monstra opět střetávají. Během boje Garasharp polyká několik náloží, které účinkem Gamerova ohnivého dechu vybuchují. Z Garasharpina těla vylézají dvě mláďata. Japonské obranné síly se je chystají zabít, Gamera s nimi na zádech však odlétá na vzdálený ostrov, kde mohou v poklidu žít, aniž by představovala hrozbu pro lidstvo.


Gamera vs. Garasharp
Zdroj: http://wikizilla.org

197X

Alternativní událost:

Zigrové a Virasové uzvaírají spojenectví kvůli dobytí Země. Chystají se toho dosáhnout vytvořením monstra z Gamerovy DNA zvaného Wyvern a hejna Vesmírných Gyaosů uvězněných v ledu na planetě Zigrů. Dochází k útokům na města po celé Zemi. Gamera v Tokiu boju s Wyvernem a po pádu do pukliny v zemi je považován za mrtvého. Přilétající přátelská vesmírná loď oživuje Gameru a také Barugona, Gyaose a Jiger. Zatímco Barugon a Jiger bojují s Wyvernem, Gamera a Gyaos jsou zaměstnaní hejnem Vesmírných Gyaosů. Ve finále dochází k finálnímu střetu Gamery s Wyvernem a jeho pány vedoucí k jejich totální porážce.


Ilustrační obrázek Gamery a ostatních monster
Zdroj: http://www.flickriver.com


Samostatný film:

1980

Vesmírný dobyvatel Zanon se chystá dobýt Zemi. Planetu však chrání vodní želva malého chlapce Eiichiho, která se zázrakem mění na monstrum zvané Gamera, které bojuje se Zanonovými monstry Gyaosem, Zigrou, Virasem, Jiger, Guironem a Barugnem. Po jejich porážce podniká sebevražedný nálet na Zanonovu vesmírnou loď, aby tak lidstvu zajistil poklidný život.


Ilustrační obrázek Gamery a všech jeho nepřátel
Zdroj: http://www.flickriver.com

"Gamera: Útok všech monster" (neoficiální název)

29. listopadu 2016 v 17:13 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: "ガメラ オール 怪獣大進撃" ("Gamera: Ōru Kaijū Daishingeki")?

Plánovaná premiéra: 197XDěj

Gamerovi nepřátelé Zigrové a Virasové uzavírají spojenectví za účelem podmanění si Země. Hodlají toho dosáhnout vytvořením dvouhlavého monstra jménem Wyvern z Gamerovy DNA a hejnem Vesmírných Gyaosů uvězněných v ledu na domovské planetě Zigrů. Dobyvatelé napdají města po celé Zemi a Gamera v Tokiu bojuje s Wyvernem. Po tom, co je obří želva zdánlivě zabita pádem do pukliny v zemi, přilétá vesmírná loď, která oživuje Gameru a také Barugona, Gyaose a Jiger. Objevují se také obří velryba zvaná Velrybí bůh ze stejnojmenného filmu (1962) a obří potkan Nezura ze zrušeného filmu Obří pospolité monstrum Nezura (1964). Zatímco jsou Barugon a Jiger zaměstnáni Wyvernem, Gamera a Gyaos bojují s hejnem Vesmírných Gyaosů. Vše nakonec směřuje k finálnímu střetu Gamery s Wyvernem a jeho pány a jejich definitivní porážce.Ilustační obrázek zobrazující všechna monstra,
se kterými se Gamera střetl v letech 1966 - 1971

Zdroj: http://www.flickriver.com

Informace o ději tohoto zrušeného filmu pocházejí z knihy mapující historii studia Daiei, ačkoliv stránka coolasscinema.com tvrdí, že se jedná pouze o spekulaci autora knihy. Film měl napodobit snímek Útok pochodujícíh monster z roku 1968, v němž se objevuje většina monster z předchozích filmů studia TOHO. Lze si všimnout jisté podobnosti u filmu Vesmírné monstrum Gamera: Supermonstrum z roku 1980, který měl původně filmovou sérii restartovat. Gamera zde totiž bojuje se všemi nepřáteli z předchozích filmů.

Gamera vs. Leoman

28. listopadu 2016 v 18:30 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: ガメラ対レオマン (Gamera tai Reoman) ?

Plánovaná premiéra: 1971/1972Děj

K ději tohoto filmu neexistují téměř žádné informace, kromě faktu, že mělo dojít ke střetu Gamery s jakýmsi Leomanem ("Lvím mužem"), jehož totožnost a záměry jsou neznámé. Podle jeho jména lze však usuzovat, že spíše než o monstrum jednalo o nějakého superhrdinu, jako například Ultraman od produkční společnosti Tsuburaya Productions, kteří byli v té době velice populární. O dalším osudu filmu se informace poněkud rozcházejí. Zatímco některé zdroje uvádějí, že se jednalo první verzi filmu Gamera vs. hlubokomořské mostrum Zigra z roku 1971, podle jiných to bylo v pořadí osmé pokračování, z něhož se později stal další zrušený film s názvem Gamera vs. dvouhlavé monstrum W chystaný na rok 1972.


Hypotetické zobrazení střetu Gamery a Leomana, který je zde zastoupen
King Caesarem z filmu Godzilla vs. MechaGodzilla z roku 1974
Autor: JPRex, Úprava: Alfaraptor

Gamera vs. obří nepřátelské monstrum Garasharp

27. listopadu 2016 v 18:55 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: ガメラ対大邪獣ガラシャープ (Gamera tai Daiyokoshimajū Garashāpu)

Plánovaná premiéra: 1972Děj

Kobře podobné monstrum zvané Garasharp útočí na čtvrť Shinjuku v japonském Tokiu. Gamera ho nachází obtočené kolem vládní budovy. Garasharp pomocí svého jazyka vysává z Gamery energii, ten bledne, podobně jako po bodnutí monstra Jiger a upadá do bezvědomí.


Garasharp vysává z Gamery energii

Hadovité monstrum pokračuje v ničení Tokia. Gamera se mezitím probírá z mdlob a obě monstra se opět střetávají. Garasharp během boje polyká několik výbušnin. Gamera útočí na monstrum svým ohnivým dechem, který aktivuje výbušniny v Garasharpině žaludku, což má za následek její explozi. Z jejího těla vylézají dvě mláďata. Japonské Obranné se je chystají zabít, Gamera je však odváží na zádech na vzdálený tropický ostrov, kde mohou poklidně žít a nepředstavovat dále hrozbu pro lidstvo.


Mláďata Garasharp ze svého nového domova sledují odlétajícího Gameru

Režisér Noriaki Yuasa potvrdil, existenci kostýmu Garasharp, ačkoliv pro film nebyl sepsaný scénář. V roce 1991 natočil krátkou vizualizaci námětu filmu za použití modelů a grafických návrhů scén. Ve vizualizaci se objevuje také monstrum Marukobukarappa, jeho úloha ve filmu však nebyla objasněna.


Marukobukarappa


Vizualizace námětu filmu Gamera vs. obří nepřátelské monstrum Garasharp
od režiséra Noriakiho Yuasy

Gamera vs. dvouhlavé monstrum W

27. listopadu 2016 v 10:51 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: ガメラ対双頭怪獣W (Gamera tai sōtō kaijū W)

Plánovaná pemiéra: 1972Děj

Kromě grafického návrhu souboje Gamery s Wyvernem (označovaným také jako monstrum W) uprostřed plamenů, neexistují o ději tohoto filmu žádné informace. Námět byl později přepracován pro další zrušený film s názvem Gamera vs. obří nepřátelské monstrum Garasharp. Pokud jsou informace z knihy o historii studia Daiei pravdivé, měl být učiněn další pokus představit Wyverna ve filmu, který je zde provizorně nazván "Gamera: Útok všech monster", kde byl vytvořen Zigry a Virasy z Gamerovy DNA.


Grafický návrh střetu Gamery a Wyverna
Zdroj: http://godzilla.wikia.com

Obří monstrum Gamera vs. Ledoví muži z vesmíru

25. listopadu 2016 v 20:16 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: 大怪獣ガメラ対宇宙氷人 (Daikaijū Gamera tai Uchū Kōrijin)

Plánovaná premiéra: 1966

Scénář: Niisan TakahashiDěj

Mimozemšťané zvaní Ledoví muži chtějí obsadit Zemi. Po celé planetě vyvolávají sopečné erupce s nadějí, že mračna popela zakryjí slunce a vyvolají novou dobu ledovou, která zažene lidstvo do podzemí a oni získají povrch jen pro sebe. Lidé se však nehodlají vzdát, a tak se je mimozemšťani chystají zotročit. Mezitím se Gamera letící ve vesmírném modulu k planetě Mars vysvobozuje ze svého vězení a vrací se zpět na Zemi bojovat po boku lidstva proti hlavní zbrani mimozemšťanů, kterou je monstrum zvané Ledový obr.


Hypotetické zobrazení střetu Gamery a Ledového obra
Autor: JPRex, Úprava: Alfaraptor

Ačkoliv byla produkce filmu zastavena již ve fázi scénáře, určité prvky z něj byly zakomponovány do filmů Souboj obřích monster: Gamera vs. Barugon (Gamerovo vysvobození z vesmírného modulu, Barugonův mrazivý dech), Daimajin (obří humanoidní bytost z neživé hmoty) a Vzdušná bitva obřích monster: Gamera vs. Gyaos (vybuchující sopky po celém Japonsku).

Zigra

23. listopadu 2016 v 18:11 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: ジグラ (Jigura)

Druh: mimozemské vodní monstrum

Potrava: maso

Výška/délka: 80 metrů

Váha: 75 tun


Charakteristika

Název tohoto monstra je odvozen od jeho domovské planety, která má stejně jako monstrum název Zigra.


Zigra proplouvá pozemským oceánem

Zigrovo tělo svým vzhledem připomíná žraloka. Na hlavě vybíhající do mohutného špičatého útvaru se nachází pár očí a bodcovitý výběžek připomínající žraloka šotka (Mitsukurina owstoni). Pod ním se nachází zobákovitá tlama s drobnými zuby. Ze zad vyrůstá pět postupně se zmenšujících hřbetních ploutví. Prsní a řitní ploutve jsou masivní. Ocas je opatřený ocasní ploutví.


Gamera zachraňuje ponorku s dětmi a jejich otci na palubě, které Zigra držel jako své rukojmí

Toto monstrum je zástupcem inteligentních bytostí na vysoké technologické úrovni obývajících oceány na planetě Zigra vzdálené 480 světelných let od Země. Technologický pokrok ale znečistil jejich oceány, a proto se jeden z nich vydává ve vesmírné lodi hledat novou planetu pro svůj druh. Země se svými oceány a suchozemským životem se mu zdá jako ideální cíl. Unáší několik lidí a požaduje po lidstvu, aby se mu vzdalo. Gamera útočí na jeho loď a ničí ji. Zigra se tak ocitá v pozemském oceánu, na který jeho tělo není adaptované a v důsledku toho narůstá do obří velikosti. Během boje je Gamera ozářen jeho zpomalujícím paprskem a upadá do bezvědomí. Zigra se poté zmocňuje ponorky s doktory Ishikawou a Wallacem a jejich dětmi, kteří se chystali Gameru oživit. Vyhoržuje zničením ponorky, pokud mu lidsvo nevydá všechny oceány. Gamera je oživen údery blesků během bouře a uniká i s ponorkou kolem spícího Zigry. Po probuzení a zjištění, že přišel o svoji páku, Zigra opět útočí na Gameru. Na souši mu Gamera napichuje na bodec kus skály, který mu znemožňuje uniknout a jeho tělo spaluje svým ohnivým dechem.


Ukázka Zigrových schopností

Zigra se dokáže pohybovat ve vodě i na souši, ačkoliv na souši jsou jeho pohyby poměrně neohrabané. Ocasní část může rozdělit na dvě samostatné poloviny sloužící k chůzi. V případě nebezpečí používá mohutné prsní ploutve jako křídla k přesunu do bezpečí. Jeho hlavní zbraní je zpomalovací paprsek produkovaný drobným vejčitým orgánem nad tlamou schopný utlumit jakékoliv životní funkce. Jako hlubokomořský tvor špatně snáší ostré světlo.


Zigrovo tělo pohlcují plameny Gamerova ohnivého dechu


Vesmírné monstrum Gamera: Supermonstrum

V tomto samostatném filmu vystupuje Zigra jako hlubokomořské monstrum vesmírného dobyvatele Zanona. Gamera s ním bojuje a spaluje jeho tělo na popel.

Jiger

22. listopadu 2016 v 19:57 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: ジャイガ (Jaigā)

Druh: pradávný plaz/démonické monstrum

Potrava: maso

Výška: 40 metrů

Délka: 80 metrů

Hmotnost: 200 tun


Charakteristika

Název tohoto monstra pochází z jazyka domorodců ostrova Wester. V překladu znamená "strašlivý jako démon".


Jiger opouští ostrov Wester po porážce Gamery

Tělo Jiger má robustní stavbu. Z masivní hlavy se dvěma velkýma očima, nozdrami, tlamou plnou drobných ostrých zubů a párem dolů směřujících klů vyrůstajících z horní čelisti vyrůstají tři rohy, jeden z temene a dva duté po stranách přední části tlamy sloužící k vypouštění šípovitých projektilů. Na zádech vyrůstá řada ostnů spojená kožnatým lemem. Všechny čtyři končetiny jsou pětiprsté, s plochými chodidly a prsty spojenými blánou. Ocas je dlouhý a ohebný, se zatažitelným bodcem.


Gamera a Jiger bojují poblíž osackého výstaviště

Jiger byla probuzena po odvezení sochy známé jako Ďáblova píšťala z ostrova Wester na výstavu Expo 1970 pořádanou v japonském městě Osaka. Domorodci z ostrova monstrum před dávnými časy pohřbili pod touto sochou, jejíž zvuk Jiger nesnáší. Když se ji snaží zastavit Gamera, je převrácen na záda a všechny jeho končetiny probodnuty Jigeřinými projektily, aby je nemohl zatáhnout do krunýře. Jiger se poté vydává za zvukem píšťaly až do Japonska. Zde je konečně dostihnuta Gamerou, ale během boje vpichuje obří želvě do těla bodcem na konci ocasu vejce se svým mládětem. Následkem toho Gamerovo tělo bledne a monstrum upadá do bezvědomí. Jiger se zmocňuje Ďáblovy píšťaly a zahazuje ji do moře. Chlapci Hiroshi a Tommy se v miniponorce vydávají Gameru vyléčit. V jeho plíci nacházejí larvu Jiger. Daří se jim ji zabít pomocí šumu z vysílačky. Vědci později použijí podobnou metodu i na její matku rozestavěním reproduktorů kolem ní. Při pokusu oživit Gameru elektrickým výbojem dochází k přetížení sítě a výpadku proudu pohánějícího reproduktory. Gamera však nabírá vědomí a znovu se s Jiger střetává. Pod vodní hladinou nachází zahozenou Ďáblovu píšťalu, jejímž zvukem Jiger dráždí a nakonec jí sochou proráží hlavu a ukončuje tak její život. S jejím tělem odlétá zpět na ostrov Wester.


Ukázka Jigeřiných schopností

Toto monstrum si dokáže pomocí průduchů na spodní straně chodidel přidáhnout vzdálené předměty. Z páru postranních rohů na hlavě dokáže vystřelovat šípovité projektily. Mládě tyto rohy postrádá, může však z otvorů na jejich místě vypouštět lepkavou tekutinu. Zatažitelný bodec na konci ocasu slouží k aplikaci vejce s mládětem do těla hostitele. Pár trysek vzadu po stranách hlavy používá k letu. Její neničivější zbraní je však paprsek skládající se ze Super ultra vln schopný zničit jakoukoliv molekulární strukturu.


Vesmírné monstrum Gamera: Supermonstrum

V tomto samostatném filmu vystupuje Jiger jako démonické monstrum vesmírného dobyvatele Zanona. Gamera s ní bojuje ve městě Osaka a poráží ji.

Vesmírný Gyaos

21. listopadu 2016 v 18:25 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: 宇宙ギャオス (Uchū Gyaosu)

Druh: vesmírná forma obřího pterosaura (podřád Rhamphorhynchoidea)

Potrava: maso

Výška: 60 metrů

Rozpětí křídel: 100 metrů

Hmotnost: 60 tun


Charakteristika

Název tohoto monstra je odvozen od charakteristického zvuku, který vydává. Autorem názvu je malý chlapec Eiichi, jehož vesnice byla v roce 1967 napadena pozemskou formou monstra. Přídomek vesmírný, který u dali chlapci Aoki a Tom, poukazuje na skutečnost, že se tato forma nevyskytuje na Zemi.


Vesmírný Gyaos na obloze planety Terra

Od svého pozemského příbuzného se Vesmírný Gyaos liší pouze stříbrným zbarvením s oranžovými pruhy. Na jeho těle lze nalézt kombinaci znaků typických pro pterosaury, ale také pro netopýry. Trojúhelníkovitá hlava je plochá a široká, s velkýma očima, výraznými ušními boltci a malými ústy. Horní končetiny jsou přeměněny v křídla. Dlaň se třemi prsty slouží k uchopení kořisti. Mezi prodlouženým čtvrtým prstem s drápem a tělem je natažena tenká létací blána. V bláně se nacházejí výstuhy podobné netopýřím prstům. Dolní končetiny jsou rovněž čtyřprsté. Ocas vybavený ploutvovitým lemem slouží ke kormidlování během letu. Ze schopností u něj byly pozorovány pouze let a použití nadzvukového paprsku. Není prokázáno, zda má také ostatní schopnosti jako pozemský Gyaos, ačkoliv je to velmi pravděpodobné.


Přílet Vesmírného Gyaose vylákal Guirona

Vesmírný Gyaos obývá planetu Terra, která obíhá na stejné oběžné dráze jako Země, jen na opačné straně Slunce. Populace těchto monster vyhubila veškerý život na planetě, až na dvě bytosti ženského pohlaví a monstrum zvané Guiron, které bránilo jejich základnu před nálety Vesmírných Gyaosů.


Guiron zneškodňuje Vesmírného Gyaose

Guiron

20. listopadu 2016 v 15:02 | Alfaraptor |  Gamera (Showa)
Původní název: ギロン (Giron)

Druh: vesmírné monstrum

Potrava: maso

Délka: 85 metrů

Váha: 110 tun


Charakteristika

Název tohoto monstra je odvozen od francouzského slova guillotine (gilotina) označujícího popravčí nástroj hojně používaný během Francouzské revoluce na konci osmnáctého století.


Guiron na planetě Terra

Nejnápadnějším znakem Guirona je jeho protáhlá hlava ve tvaru čepele na její spodní straně. Na hlavě nachází pár očí a tlama plná tenkých špičatých zubů, sedm v horní čelisti a osm v dolní, včetně dvou malých klů v koutcích tlamy vzniklých z posledních zubů. Po stranách hlavy nad očima se nachází dva otvory v klidu překryté kůži, odkud monstrum v případě ohrožení vypouští projektily ve tvaru hvězdic. Po celé délce zad se táhne nízký hřeben z ostnů. Všechny čtyři končetiny jsou čtyřprsté a opatřené drápy, zadní jsou na zadních stranách stehen a lýtek vybaveny ploutovitým lemem.Monstrum rozřezává Vesmírného Gyaose na kusy

Guiron byl ochráncem základny na planetě Terra, která obíhá na stejné oběžné dráze jako Země, jen na opačné straně Slunce. Byl ovládán ovládán posledními dvěma přežívajícími představitelkami rasy Terranů, jejichž vyspělá civilizace byla zničena Vesmírnými Gyaosy. Když jsou chlapci Aoki a Tom, kteří přiletěli na planetu vesmírnou lodí, napadeni Vesmírným Gyaosem, vychází Guiron ze svého podzemního stanoviště a svojí čepelovitou hlavou rozřezává monstrum na několik částí. Poté se vrací zpět pod zem. Později je Terrankami povolán, aby bojval s Gamerou, který přiletěl zachránit děti. Guironovi se daří pozemské monstrum poranit čepelí a hvězdicemi na krunýři a těle a to padá do vody, kde na dně upadá do bezvědomí. Potřetí je Guiron vypuštěn nedopatřením, když se chlapci pomocí dětské pistole snaží vysvobodit z klece, do které je mimozemšťanky uzavřely. Bez toho, aniž by ho kdokoliv ovládal, demoluje město a poškozuje vesmírnou loď, ve které se Terranky pokouší odletět, přičemž jednu z nich těžce zraňuje. Otřesy vyvolané řáděním monstra probouzejí Gameru, který v boji vynáší Guirona do vzduchu, aby ho čepelí zapíchl do země. Chalpci odpalují raketu, která se o Guironovu čepel rozděluje na dvě poloviny. Gamera jednu polovinu zabodává do Guironových otvorů vystřelujících hvězdice a pomocí svého ohnivého dechu způsobuje explozi, která trhá Guironovo tělo na kusy a způsobuje tak jeho smrt.


Ukázka Guironových schopností

Toto monstrum upřednostňuje boj na blízko. Jeho hlavní zbraní je již zmíněná ostrá čepel, jejíž ostří je žáruvzorné a hravě poradí s většinou materiálů, včetně Gamerova krunýře a je schopné odrážet paprskové útoky, jako například nadzvukový paprsek Vesmírného Gyaose. Z otvorů po stranách hlavy může vypouštět hvězdice, které se dokáží zase vrátit zpět. Umí také výborně skákat a plavat a v případě potřeby se postavit na zadní končetiny.


Guiron zabodnutý do země a probodnutý polovinou rakety


Vesmírné monstrum Gamera: Supermonstrum

V tomto samostatném filmu vystupuje Guiron jako nepřátelské monstrum vesmírného dobyvatele Zanona. Gamera s ním bojuje na planetě, kde Zanon drží svá monstra. Během boje Guirona zabodává hlavou do země a probodává polovinou rakety, kterou zapaluje svým ohnivým dechem a následný výbuch způsobuje Guironovu smrt.