Prosinec 2016

Přání k Vánocům a vyhlášení výsledků poznávačky Monstra 2016

24. prosince 2016 v 0:01 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Rok zase utekl jako voda a opět tu máme Vánoce. Kdo by to byl řekl, že letošní 200. článek na blogu bude zrovna vánoční! Tímto bych vám chtěl popřát příjemné a ničím nerušené prožití vánočních svátků a hodně štěstí, zdraví, lásky a úspěchů ve všem, co na vás čeká v nadcházejícím roce 2017. Děkuji všem, kdo letos na blog zavítali, aby se dozvěděli něco o fascinujícím světě monster a stali se pravidelnými čtenáři mých článků. Rozhodně vás není málo!

Když už máme formality za sebou můžeme se konečně pustit do vánoční nadílky! Začneme udělením diplomů účastníkům poznávačky Monstra 2016. Do soutěže se zapojili Kryptoraptor, JPRex a Apokalypsa. Než však dojde na samotné předání ocenění, prozradím vám správná jména monster, která se v poznávačce objevila:

1.


a) Manda
b) Garasharp
c) King Cobra

2.


a) Obří krab
b) Obří termit
c) Obří mravenec

3.


a) Shinomura
b) Kamacuras
c) Okamura

4.


a) Godzilla 1984
b) Godzilla 1994
c) Godzilla 2014

5.


a) Damiel
b) Leliel
c) Sachiel

6.


a) Raphael
b) Ramiel
c) Renamon

7.


a) Rosa
b) Thorian
c) Biollante

8.


a) Mothra
b) Battra
c) Megaguirus

9.


a) Dovregubben
b) Tusseladd
c) Harding

10.


a) Raglefant
b) Jötunn
c) Rimtuss

11.


a) Desghidorah
b) Keiser Ghidorah
c) King Ghidorah

12.


a) Gigantis
b) Gigan
c) Gigant

13.


a) Salomon
b) Solomon
c) Salmon

14.


a) Red
b) Ragnos
c) Ragnarok

15.


a) Donkey Kong
b) King Kong
c) Malý Kong

16.


a) Rhedosaurus z Ostrova lebek
b) Nothosaurus z Ostrova lebek
c) Varan z Ostrova lebek

17.


a) Gamora
b) Gomora
c) Gamera

18.


a) Gyaos
b) Rodan
c) Vesmírný Gyaos

Bonusová nepovinná otázka

Napište jména monster, se kterými se pojí tato přízviska nebo výrazy:

1) Osmý div světa
King Kong

2) Král monster
Godzilla

3) Přítel všech dětí
Gamera

4) UTÍKEJ
Red

5) Stále nejlepší
1973
Solomon

6) Zlaté světlo
Acacius


A nyní konečně k předávání diplomů. Všichni tři soutěžící prokázali vynikající znalosti názvů monster, což se odrazilo na faktu, že každý z nich dosáhl v poznávačce plného počtu 18 bodů. Diplomy s vybranými monstry si tedy skutečně zaslouží. Jelikož nemáme žádného jasného vítěze, budou soutěžící vyhlašováni podle toho, kdy se do soutěže přihlásili:


Kryptoraptor správně uhodl názvy všech monster, včetně bonusové otázky. Na diplom, který mu za excelentní výkon právem patří, si přál Mandu z filmu Podmořská bitevní loď (1963), v USA známém pod názvem Atragon.JPRex také poznal všechny názvy monster a ani bonusová otázka mu nedělala žádné problémy. I on si díky skvělým znalostem zasluhuje diplom s Godzillou "Juniorem" z animovaného pokračování filmu Godzilla z roku 1998.Navzdory obavám, pojmenoval Apokalypsa oba Anděly ze seriálu Neon Genesis Evangelion správně. Štěstí neměl pouze u Reda z NES Godzilla Creepypasty. Oba své spolusoutěžící však dohnal díky bonusové otázce, ačkoliv nedoplnil názvy posledních tří monster pocházejících také z Creepypasty. Diplom s finální formou Destroyaha mu však za vynikající výsledek právem náleží.
To ale ještě z nadílky není všechno. Monster Island má tu čest vám exkluzivně oznámit, že po více než dvouleté přestávce obnovuje svoji aktivitu blog Paleo-DNA admina Isla-Nublar-Crew zaměřený především na paleontologii, genetiku, kryptozoologii a přídružená témata. Jeho blog můžete navštívit ZDE.


Náhled blogu Paleo-DNA
Zdroj: http://paleo-dna.blog.cz


Štědrý den je doba, kdy Godzilla obléká vánoční oděv a vydává se obdarovávat ostatní monstra. Copak jim Král monster nadělil, uvidíte v tomto videu:


Vánoční speciál seriálu Kaiju momenty
Autor: Tap De Suro produccionsŠťastné a veselé Vánoce vám přeje Alfaraptor!


Koledy z Ostrova monster

20. prosince 2016 v 16:07 | Alfaraptor |  Vlastní tvorba
Vánoce už se rychle blíží a k jejich atmosféře neodmyslitelně patří také zpívání koled, které si letos můžete zpestřit předělávkami několika tradičních písní:

Jak jsi krásné Godzillátko


Jak jsi krásné Godzillátko,
v monstrum vyrosteš zakrátko.
Před tebou prcháme,
úkryty hledáme.

Narodil se Godzilla


Narodil se Godzilla, veselme se,
z vodíku a hélia, radujme se.
Ze dna podmořského, z rodu královského,
nám, nám vynořil se.

H.E.A.T. tým leží na pláži


H.E.A.T. tým leží na pláži,
když v tom někdo přichází.
Hajdom hajdom tydli dom,
hajdom hajdom tydli dom.

Major Hicks se ukázal,
do New Yorku jít kázal.
Hajdom hajdom tydli dom,
hajdom hajdom tydli dom.

Běžte lidi, pospěšte,
Godzillu tam najdete.
Hajdom hajdom tydli dom,
hajdom hajdom tydli dom.

On tam leží v uličkách,
rybu drží v tlapičkách.
Hajdom hajdom tydli dom,
hajdom hajdom tydli dom.

King Cobra ho kolíbá
a N.I.G.E.L. mu tak zpívá:
Hajdom hajdom tydli dom,
hajdom hajdom tydli dom.

My Virasové jdeme k vám


My Virasové jdeme k vám,
Zkázu a smrt neseme vám.

Chceme tu žít dlouhá léta,
Země je hezká planeta.

Monster Island slaví druhé narozeniny!

17. prosince 2016 v 13:40 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Už jsou to dva roky, co se 17. 12. 2014 na české blogosféře objevil Monster Island - bezpečné útočiště pro všechna monstra, sloužící k jejich ochraně a studiu. Za letošní rok jste zde mohli narazit na několik důležitých událostí, novinek a změn, které si teď připomeneme:

Shin Godzilla


Trailer k filmu Shin Godzilla

V pořadí 31. film s Králem monster měl premiéru letos v červenci. Jeho režie se ujal autor animovaného seriálu Neon Genesis Evangelion (1995 -1997), Hideaki Anno.

Kong: Ostrov lebek


Trailer k filmu Kong: Ostrov lebek

Premiéra filmu o obřím primátovi, který dějově zapadá mezi komiks Godzilla: Probuzení (2014) a film Godzilla (2014) od studií Legendary a Warner Bros., má stanovenou premiéru na 10. března 2017.

Nový design blogu


Náhled nového designu

V červenci tohoto roku došlo k zásadní změně ve strukturalizaci blogu. Uživatelské menu bylo rozděleno na několik segmentů a rubriky byly zpřehledněny pomocí rozcestníků pro snazší orientaci. Při této příležitosti vytvořil můj kamarád a kolega bloger JPRex z blogu Jurassic Islands nové logo a šablony pro záhlaví blogu a facebookové stránky Monster Island CZ/SK.


Nové logo blogu Monster Island
Autor: JPRex

Co by to však bylo za narozeniny, kdyby se nerozdávaly dárky! Rozhodl jsem se v tento slavnostní den udělit JPRexovi za jeho rady a připomínky k článkům a vední, ale především za práci na grafickém designu blogu speicální ocenění, které jak jistě uznáte, si rozhodně zaslouží:


Chtěl by však také poděkovat všem svým čtenářům, kteří blog navzdory jeho krátké existenci navštěvují v poměrně hojném počtu a mají tak šanci objevovat rozsáhlý svět monster a zvláštních tvorů, jenž jim Monster Island zprostředkovaně nabízí.

Děkuji Vám a věřím, že se spolu ještě setkáme u spousty článků a soutěží!

Váš admin Alfaraptor

Pokračování filmu Godzilla z roku 2014 má oficiální název

15. prosince 2016 v 18:55 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Filmové studio Legendary oznámilo na tiskové konferenci 14. prosince 2016 název chystaného pokračování filmu Godzilla z roku 2014 patřícího spolu s komiksem Godzila: Probuzení (2014) a dalšími chystanými filmy Kong: Ostrov lebek (2017) a Godzilla vs. Kong (2020) do společné kontinuity týkající se záhadné organizace jménem Monarch, mající za cíl likvidaci a studium takzvaných M.U.T.O. - Masivních NeUrčitelných Terestrických Organismů.


Logo organizace Monarch
Zdroj: http://the-monarch-archive.tumblr.com

Snímek donedávna provizorně označovaný jako Godzilla 2 dostal název Godzilla: Král monster (Godzilla: King of the Monsters). Podobně je také zvaná americká verze prvního filmu s Godzillou, Godzilla: Král monster! (Godzilla: King of the Monsters!) z roku 1956.


Úvodní titulek filmu Godzilla: Král monster! z roku 1956

Jediné, co se o filmu zatím ví, je datum premiéry (22. 5. 2019) a oznámení studia, že se ve filmu kromě Godzilly obejví také obří pterosaurus Rodan, obří můra Mothra a tříhlavé dračí monstrum King Ghidorah. Z výběru monster lze usuzovat, že se děj filmu bude nést ve stejném duchu jako u snímku Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (San Daikaijū: Chikyū Saidai no Kessen) z roku 1964, kde Godzilla, Rodan a Mothra společnými silami vyhnali King Ghidoraha ze Země.


Záběr z filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi z roku 1964

S odhalením názvu filmu ale nastávají komplikace v českém dabingu, jelikož ve filmu z roku 2014 mluví o Godzillovi v ženském rodě, navzdory tomu, že v původním znění je zmiňován výhradně v rodě mužském, jak je běžně zvykem. Navíc je v jednom záběru na televizní obrazovku vidět titulek jasně říkající "Král monster - zachránce našeho města?" (King of the Monsters - Savior of Our City?) Za toto nedorzumění mohou především dva faktory: laxní přístup dabingového studia, jehož členové nebyli dostatečně seznámeni s danou tematikou, ale také tvar Godzillova jména, zakončeného písmenem "a", což je v češtině typičtější pro tvary slov ženského rodu. Správně se však o Godzillovi v našem jazyce mluví v mužském rodě životném podle vzoru předseda, nikoliv v ženském rodě podle vzoru žena. Nicméně bude velmi zajímavé zjistit, jak si s tímto problémem dabingové studio poradí.


Je tu napsané Král monster, ale stejně ve filmu používají "ta Godzilla"...

Plány na rok 2017

10. prosince 2016 v 12:30 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Jak jste si mohli všimnout, letos jsem na blogu zavedl nový systém, kdy jsem vám každý měsíc představoval nové téma týkající filmů, seriálů, povídek, komiksů nebo her s monstry s cílem ukázat, jak rozmanitý a rozsáhlý jejich svět doopravdy je. Abyste toho však mohli vidět co nejvíc, nebylo v mých silách dokončit všechna témata. To ale vůbec nevadí, protože celý příští rok (a možná i ten přespříští) budu pracovat na jejich dokončení. Jelikož je tento blog určený především pro vás, mé čtenáře, byl bych moc rád, kdybyste mi svým hlasem v anketě pod tímto článkem nebo nahoře v menu dali vědět, které téma vás tento rok zaujalo nejvíc. Témata s větším počtem hlasů budou dokončována přednostně. Než se však do toho pustíte, představím vám krátce jednotlivá témata:


Godzilla (TriStar/Centropolis)


Dr. Nico "Nick" Tatopoulos a jeho kolegové studují neznámého obřího ještěra, který připlaval na Manhattan z Francouzské Polynésie. Později s jeho potomkem cestují po celém světě a vypořádávají se s všemožnými monstry a mutacemi ohrožujícími lidstvo.

Chybí dokončit: Časový přehled událostí, Postavy, Orgaizace, Lokace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované:Mutace a Monstra, Technika
Dokončeno: Úvod to filmové série TriStar/Centropolis

Godzilla (Legendary/Warner Bros.)


Otec dr. Ishira Serizawy je svědkem pokusu americké armády zničit dvě monstra probuzená svržením atomové bomby na japonské město Hiroshima. O šedesát leto později bojuje Godzilla se dvěma parazitickými monstry v ulicích San Francisca.

Chybí dokončit: Postavy, Organizace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované: Časový přehled událostí, Monstra
Dokončeno: Úvod do filmové a komiksové série Legendary/Warner Bros.

Neon Genesis Evangelion


Trojice čtrnáctiletých dětí bojuje v obřích biomechanických zbraních známých jako Evangeliony patřících záhadné organizaci NERV proti bytostem označovaným jako Andělé a snaží se tak zabránit Třetímu impaktu.

Chybí dokončit: Časový přehled událostí, Evangeliony, Postavy, Technika, Organizace, Lokace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované:Epizody, Andělé
Dokončeno:Základní informace o studiu Gainax Co., Ltd., Úvod do seriálu Neon Genesis Evangelion

Godzilla (Heisei)Filmy z let 1984 - 1995 navazující na události původního filmu z roku 1954.

Chybí dokončit: Časový přehled událostí, Monstra, Bytosti, Postavy, Technika, Organizace, Lokace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované: -
Dokončeno: Úvod do filmové série Heisei, Filmy

Lovec trollů


Parta studentů se vydává dokumentovat práci záhadného muže jménem Hans.

Chybí dokončit: Časový přehled událostí, Ze zákulisí
Rozpracované: Technika
Dokončeno: Základní informace o studiu Filmkameratene A/S, Film, Trollové, Postavy, Organizace

Godzilla (NES)


Hra z roku 1988 na konzoli Nintendo Entertaining System

Chybí dokončit: Mimozemšťané, Lokace
Rozpracované: Monstra, Technika
Dokončeno: Základní informace o hře Godzilla, Časový přehled událostí, Děj, Hudba

NES Godzilla Creepypasta


Staršidelný příběh o zvláštní kopii hry Godzilla na NES.

Chybí dokončit: Časový přehled událostí, Monstra, Postavy, Technika, Lokace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované: -
Dokončeno: Kapitoly

King Kong (30. léta 20. století)


Filmový producent Karl Denham podniká dvě výpravy na Ostrov lebek za jeho zvláštními obyvateli.

Chybí dokončit: Časový přehled událostí, Postavy, Technika, Lokace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované: -
Dokončeno: Filmy, Fauna Ostrova lebek

Gamera (Showa)


Filmy z let 1965 - 1980 o obří prehistorické želvě, která brání Zemi před útoky monster.

Chybí dokončit: Mimozemšťané, Postavy, Technika, Lokace, Hudba, Ze zákulisí
Rozpracované: -
Dokončeno: Úvod do filmové série Showa, Časový přehled událostí, Filmy, Monstra

Godzilla 2014 - reklama na Fiat 500L

8. prosince 2016 v 10:49 | Alfaraptor |  Videa

Rekalmní spot, ve kterém se Godzilla z roku 2014 pokouší sežrat vůz italské automobilky Fiat. Tentokrát si ale vzal větší sousto, než dokáže sníst.

Barugon a Viras vytvoření ve hře Spore

7. prosince 2016 v 12:55 | Alfaraptor |  Vlastní tvorba
Hra Spore vydaná v roce 2008 obsahuje rozsáhlý editor, ve kterém si můžete vytvořit vlastní organismus, od primitivní buňky, až po zástupce technologicky vyspělé civilizace. Zde jsou moje pokusy vytvořit monstra Barugona z filmu Souboj obřích monster: Gamera vs. Barugon (1966) a Virase z filmu Gamera vs. vesmírné monstrum Viras (1968).


Barugon
Autor: Alfaraptor


Viras
Autor: Alfaraptor

Evangelion Jednotka-01

6. prosince 2016 v 10:55 | Alfaraptor |  Vlastní tvorba
Moje kresba Evangelionu Jednotky-01 ze seriálu Neon Genesis Evangelion, podle záběru z epizody 02: Neznámý strop/Netvor.


Evangelion Jednotka-01
Autor: Alfaraptor


Záběr ze seriálu

Aktualizovaný prototyp figurky Shin Godzilly od společnosti NECA

5. prosince 2016 v 11:49 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Na Twitteru společnosti NECA, známé svou sběratelskou sérií Godzillích figurek, se na začátku prosince objevily nové snímky aktualizovaného nenabarveného prototypu Shin Godzilly, jehož film měl premiéru letos v červenci. K fotografiím byla připsána poznámka o zveřejnění dalších detailů o figurce v blízké budoucnosti. Vydání figurky je stanoveno na příští rok.


Nové snímky figurky Shin Godzilly
Zdroj: https://twitter.com/NECA_TOYS


Původní prototyp Shin Godzilly
Zdroj: http://www.figures.com/


Shin Godzilla ve filmu

Vtipné a nepovedené záběry z Godzillích filmů série Heisei

4. prosince 2016 v 18:40 | Alfaraptor |  Videa
Že během natáčení Godzillích filmů z let 1989 - 1995 filmaři zažili mnoho zábavných, ale i nebezpečných okamžiků, se můžete přesvědčit v tomto zajímavém sestřihu.