Leden 2017

Mrazivá Manta

30. ledna 2017 v 18:03 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Sub-Zero Manta

Druh: obří zmutovaný rejnok manta (Manta sp.)

Potrava: neznámá

Výška (odhad): 30 metrů

Délka (odhad): 90 metrů

Rozpětí křídel (odhad): 90 metrů

Hmotnost: (odhad): 200 tun


Charakteristika

Název tohoto monstra (Manta) pochází z latinskoamerické španělštiny a v překladu znamená velká přikrývka.


Mrazivá Manta provádí otočku ve vzduchu

Tělo Manty má zploštělý tvar, který ji zajišťuje co nejmenší odpor při pohybu vodou nebo vzduchem. Pohyb zajišťuje především pár obřích ploutví připomínající křídla, které mají ve spodní části u těla tři páry třásňovitých útvarů z nich prostřední je nejdelší. Za nimi se nachází menší pár ploutví a ocas sloužící ke kormidlování, opatřený párem ostnů. Na zemi se pohybuje po dvou tříprstých kráčivých končetinách s drápy. Plochá hlava se dvěma páry očí po stranách má široký ústní otvor lemovaný párem laloků se třemi drápky k usměrnění potravy. Pod ústy se nachází pár hmatových výrůstků. Za hlavou je dobře viditelných pět párů žaberních otvorů.


Střet Godzillova atomového dechu s ledovým paprskem Mrazivé Manty vytváří silné bouře a tornáda

Hlavní zbraní Mrazivé Manty je ledový paprsek produkovaný z ústního otvoru. Dále je také schopná uštědřit silný úder svými zadními končetinami.


Manta zimuje na stadionu Nassau Coliseum

Vzhledem k tomu, že Manta napadala cíle, které měly spojitost s chaldným prostředím, předpokládá se, že pochází z polárních oblastí. Poprvé se objevuje v Newyorkském akváriu, kde se pokouší dostat do výběhu tučňáků. Později napadá závod na zpracování potravin na Long Islandu. Zde se střetává s Godzillou, ale po krátkém boji odlétá. Tým H.E.A.T. pomocí kamionu s chaldicím přívěsem láká obřího rejnoka na zimní stadion Nassau Coliseum, kde se ukládá ke spánku. Odtud ho má transportovat na jiné místo tým majora Hickse. Dochází ale k poruše elektrického generátoru a Manta uniká ze stadionu. Odlétá na místo, kde právě probíhá svatba sestry dr. Elsie Chapman. Zatímco tým H.E.A.T. evakuuje svatebčany, Manta opět bojuje s Godzillou a kontakt žhavého atomového dechu s chladným ledovým paprskem vytvořil silné bouře a tornáda. Aby se zabránilo přesunu bouří k pevnině, snaží se dr. Chapman odlákat Mantu pomocí světlic na otevřené moře. Plán zabírá a rejnokovy nepozornosti využívá Godzilla. Strhává Mantu pod vodu, kde vytváří vodní vír, který ji stahuje do hlubin.


Godzilla vytváří vír kolem Mrazivé Manty

Skutečné manty jsou mírní obři z teplých vod Atlantského, Indického i Tichého oceánu. Živí se planktonem a rybím potěrem. Jejich pohyb vodou připomíná let. Rozpětí ploutví může být až 9 metrů a nejtěžší zaznamenaný jedinec vážil 1 350 kilogramů. Pozorovanou zvláštností je u nich vyskakování nad hladinu, které není dosud uspokojivě vysvětleno. Nejčastější teorie jsou, že se tak zbavují zbytků kůže a parazitů nebo že se jedná o druh zábavy.


Manta obrovská (Manta birostris)
Zdroj: [1]

Seriál Godzilla - Jedna svatba a dvě monstra

29. ledna 2017 v 15:55 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Wedding Bells Blew (Zvuk svatebních zvonů)

Premiéra: 22. 1. 2000

Stopáž: 22 minut

Scénář: Steve Cuden

Hudba: Jim Lathan

Režie: Alan Caldwell


Děj

Z Newyorkského akvária je hlášen útok obřího létajícího tvora. Nick a ostatní vyráží do akce, avšak Elsie se musí zúčastnit svatby své sestry Katherine, z čehož vůbec nemá radost. Rodiče totiž vždy upřednostňovali a rozmazlovali mladší Kate, zatímco přehlíželi Elsiiny světové úspěchy na poli paleobehaviorologie a neschvalovali její členství v týmu H.E.A.T. V akváriu se Nick dozvídá od policisty, že byl napaden závod na zpracování potravin na Long Islandu. Ukazuje se, že útočníkem je Mrazivá Manta, obří zmutovaný rejnok chrlící z úst ledový paprsek. Zatímco H.E.A.T. pomáhá evakuovat továrnu, přichází Godzilla a po krátkém boji zahání parybu pryč.


Souboj u továrny

H.E.A.T. se podivuje tomu, proč Manta zaútočila na potravinářský závod, ale nesežrala žádné jídlo. S přihlédnutím k předchozímu útoku na výběh tučňáků v akváriu docházejí členové týmu k závěru, že obří rejnok pochází z arktických oblastí a nejspíš hledal nějaké chladné místo, kde by se uložil k hibernaci. Pomocí kamionu s chladicím přívěsem se jim ho daří nalákat na zimní stadion Nassau Coliseum, kde usíná. Mendel kontaktuje majora Hickse kvůli zajištění transportu Manty. Elsie, které se rodiče snaží dohodit partnera na svatbu, se na truc rozhoduje přijít s Randym, který jak Elsie doufá, na ně bude působit odstrašujícím dojmem. Randy si však k Elsiině nelibosti s jejími rodiči velice dobře rozumí a ti ho považují za vynikající partii.


Zhrozená Elsie sleduje, jak se Randy vybavuje s jejím otcem

Krátce po příjezdu majora Hickse přestává na stadionu fungovat generátor elektřiny. Manta se probouzí a útočí na Nicka a Mendela, kteří zůstali na stadionu uvězněni. Monique a Nickovi se daří rejnoka zmást světly refelktorů a sirénou a ten odlétá střechou pryč. Se dvěma armádními helikoptérami za zády letí přímo k ostrovu, kde je pořádána svatba Elsiiny sestry. Nick informuje Monique, aby na místo přijela s Heat Seekerem, aby mohli evakuovat svatebčany. Znovu se objevuje Godzilla a střet jeho atomového dechu s ledovým paprskem Manty vytváří silnou bouři a několik tornád. Jelikož hrozí, že se bouře dostane až k pevnině, vydává se Elsie s Nickem v motorovém člunu odlákat Mantu pomocí světlic na otevřené moře. Plán funguje a rejnokovy nepozornosti využívá Godzilla. Strhává Mantu pod vodu, kde vytváří vodní vír, který ji stahuje do hlubin. Do víru se však zachytil i člun s Elsie a Nickem, ale Godzilla je na poslední chvíli zachraňuje. Ačkoliv Kate obviňuje svoji starší sestru ze zničení svatby, na rodiče udělala Elsie svými činy velký dojem. Svatba pokračuje a Kate si se svým snoubencem říká ano přímo na palubě Heat Seekeru.


Nakonec všechno dobře dopadlo


Kam dál?

< | Síť | Rozcestník filmů a monster | Kolos | >


První fotografie konečné verze figurky Shin Godzilly od společnosti NECA

27. ledna 2017 v 17:22 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Včera se na diskuzním fóru stránky TOHO Kingdom objevily dva snímky konečného vzhledu figurky Shin Godzilly od společnosti NECA z loňského stejnojmenného filmu.


Konečná verze figurky
Zdroje: [1] [2]

Zatímco tělu a celkovému vzhledu figurky nelze nic moc vytknout, hlava opět sklidila kritiku. Od prototypu, který měl hlavu ke zbytku těla příliš velkou, sice došlo k upravám, po nichž se více podobá filmové předloze, avšak tlama je protaženější a oči se zdají být víc vepředu. Možná, že s postupem času, kdy se objeví další fotografie z jiných úhlů, dojde k přehodnocení názorů. Konkrétní termín vydání figurky ještě nebyl stanoven.


Srovnání hlav Shin Godzilly z filmu (nahoře), nabarveného prototypu (vlevo) a konečné verze (vpravo)
Zdroje: [1] [2] [3]

Jaký dojem udělala tato figurka na vás? O svůj názor se můžete podělit do komentářů pod článkem.


AKTUALIZACE 27. 1. 20:30

Na stránce Toyark se objevily nové oficiální snímky figurky. Také je zde uvedeno, že její vydání bylo stanoveno na květen. Odkaz na článek naleznete ZDE.Pyrethrinová bomba

26. ledna 2017 v 18:29 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: neuveden, označována pouze jako "bomb" (bomba)

Typ: chemická zbraň

Průměr (odhad): 1 metr

Váha (odhad): 10 kilogramů


Charakteristika

Tato nálož s přírodním insekticidem byla použita k zneškodnění populace Obřích zmutovaných Černých vdov na ostrově La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů.


Bomba je nesena k pavoučímu doupěti

Zařízení má kulovitý tvar a jeho součástí je šest vysunovatelných válců naplněných květy rostliny patřící mezi chrysantémy (rod Chrysanthemum). Ty obsahují látku pyrethrin s insekticidními účinky. Tato skutečnost byla objevena náhodou, když dr. Elsie Chapman omylem převrhla sklenici s odchyceným jedincem Obří zmutované Černé vdovy. Prchající pavouk byl chycen do vázy s výše zmíněnou rostlinou Randym Hernandezem z týmu H.E.A.T. a po kontaktu s ní u členovce došlo k ochromení nervového systému. Po tomto zjištění začali vojáci z místní základny Armády Spojených států amerických na popud dr. Nicka Tatopoulose shromažďovat květy rostliny, aby mohla být vytvořena bomba, která má zneškodnit všechny zmutované pavouky v jejich doupěti. Než mohla být nálož odpálena, byla společná výprava vojáků a týmu H.E.A.T. napadena obřím jedincem Černé vdovy a jeho potomky. Na místo přichází Godzilla a s pavoukem bojuje. Dr. Tatopoulos se pokouší aktivovat bombu přímo na jejím ovládacím panelu, je přitom ale pokousán malými Černými vdovami a tak musí být odpálena na dálku Randym Hernandezem. Všichni pavouci jsou výbuchem znehybněni.


Rostlina obsahující pyrethrin


Voják připravuje válce s nasbíranými květy


Ovládací panel bomby


Dálkové ovládání


Nálož s vysunutými válci vybuchuje

Universum Godzilly a King Konga od studia Legendary má oficiální název

25. ledna 2017 v 18:10 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
S uveřejněním fotografií herních setů k filmu Kong: Ostrov lebek, o kterých jsem zde před nedávnem psal, byl na zadní straně jedné z krabic objeven nápis označující společné universum pro Godzillu a King Konga od studií Legendary, Warner Bros. a Universal. Jeho název zní MonsterVerse.


Fotografie zadní strany krabice s nápisem MonsterVerse
Zdroj: http://www.scified.com/

MonsterVerse v současnosti zahrnuje tyto tituly (řazeno chronologicky v rámci universa):

- komiks Godzilla: Probuzení (2014)
- film Kong: Ostrov lebek (2017)
- film Godzilla (2014)
- film Godzilla: Král monster (2019)
- film Godzilla vs. Kong (2020)


Aktuální tituly MonsterVersa

Na závěr opět připomínám, že nejnovější součást MonsterVersa, film Kong: Ostrov lebek, má premiéru10. března 2017.

Ohlášena premiéra prvního animovaného filmu s Godzillou

23. ledna 2017 v 18:19 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení

Propagační plakát k filmu
Zdroj: http://www.crunchyroll.com/

Donedávna byly jedinými animovanými počiny ze světa Godzilly seriál od studia Hanna - Barbera (Godzilla, 1978 -1979), seriál Dobrodružství! Godzilland (1992 -1993) a čtyřicetidílné pokračování amerického filmu Godzilla z roku 1998 (Seriál Godzilla, 1998 - 2000). Nyní k nim přibude první animovaný film s Králem monster pojmenovaný tradičně Godzilla. Poprvé bude představen 26. března 2017 na akci Anime Japan 2017 pořádané v japonském Tokiu.


Grafický návrh jedné z filmových scén zobrazující dvounohý mechanický oblek,
kráčející tank a skupinu lidí prodírající se hustým porostem
Zdroj: http://www.crunchyroll.com/

Trailer k filmu Colossal

22. ledna 2017 v 16:52 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Gloria (Anne Hathaway) je mladá žena, která v New Yorku přišla o práci a rozešla se s přítelem. Vrací se do rodného města, kde objevuje své zvláštní propojení s obřím monstrem. (Wikipedia)


Trailer k filmu

Bude tato netradiční komedie kolosálně zábavná nebo to bude naopak kolosální propadák? To se dozvíme už letos v dubnu.

Čtyři nové trailery k filmu Kong: Ostrov lebek

21. ledna 2017 v 17:29 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Včera byly světu představeny čtyři exkluzivní trailery k již brzy očekávanému filmu Kong: Ostrov lebek. Všechny obsahují dosud neviděné záběry tvorů z Ostrova lebek v akčních sekvencích vskutku monstrózních rozměrů.


Trailer č. 1


Trailer č. 2


Trailer č. 3


Trailer č. 4

Vybrané záběry z trailerů


Tvor označovaný jako Pterodactyl unáší jednoho z členů výpravy


Pterodactylové vzlétají ze stromu


Pohled na obřího pavouka s klepetovitými makadly


Obří kostry uhynulých jedinců Kongova druhu


Kong bojuje s obří chobotnicí, což je odkaz na podobnou scénu z filmu King Kong vs. Godzilla z roku 1962


Kong v řetězech


Plaz označovaný jako "Skullcrawler" polapil svým dlouhým ovíjivým jazykem člověka


Kong se chystá odrazit útok obřího Skullcrawlera kmenem stromu


Kong vs. obří Skullcrawler


Film Kong: Ostrov lebek má premiéru 10. března 2017.

Obří zmutovaná černá vdova

17. ledna 2017 v 12:43 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Giant Mutant Widow Spider

Druh: zmutovaná Snovačka jedovatá (Latrodectus mactans)

Výška (odhad): 70 metrů

Délka (odhad): 70 metrů

Hmotnost (odhad): 400 tun


Charakterisitka

Označení Černá vdova si tento pavouk vysložil kvůli občasným případům, kdy samička po spáření sežere samečka. Tato situace může rovněž nastat, jsou-li dva jedinci opačného pohlaví drženi v těsném uzavřeném prostoru.


Černá vdova útočí na americkou vojenskou základnu na ostrově La Palma

Tělo Černé vdovy je v základu je tvořeno srostlou, ze svrchní části ochlupenou hlavohrudí a objemným zadečkem se třemi páry hřebenovitých výrůsktů, který je zakončený párem snovacích bradavek produkujících lepkavou tekutinu schnoucí na vzduchu k tvorbě pavučin nebo rovnou k polapení kořisti a bodcem. Ze spodní části hlavohrudi vyrůstají čtyři páry kráčivých končetin s drápky, první pár je navíc opatřen pohlavními žlázami. V přední části hlavohrudi se nachází sedm očí, z nichž jeden pár je větší než ostatní. Pod nimi se nachází pár chelicer k vstříknutí ochromujícího jedu do kořisti a pár makadel (pedipalp) k jejímu přidržení.


Godzilla je zasažen pavučinou Černé vdovy

Jelikož Černá vdova pocházející ze Severní Ameriky není původním druhem Kanárských ostrovů, je pravděpodobné, že byla na ostrov La Palma zavlečena na vojenském vybavení mířícím na zdejší základnu Armády Spojených států amerických. Jedinec, který byl zřejmě ovlivněn jaderným odpadem, zmutoval podobně jako první Godzilla a mohl se tak rozmnožovat bez partnera oapčného pohlaví asexuálně. Bez přirozeného nepřítele se pavouci po ostrově rychle rozšířili a při hledání potravy začali napadat lidi. Byl učiněn pokus vyhubit tyto nově vznklé mutace pesticidem FC-13, ale ukázalo se, že jsou imunní vůči všem známým jedům. Největší původní jedinec později napadl vojenskou základnu, kde se střetl s Godzillou. Obě monstra opustila bojiště poté, co Godzilla dostal matoucí signál od zařízení dr. Mendela Crawena. Čirou náhodou bylo objeveno, že pyl místní rostliny z příbuzenstva chryzantém dokáže ochromit pavoučí nervovou soustavu. S tímto zásadním poznatkem je zahájena výroba bomby naplněné květy této rostliny, která je donesena do pavoučího hnízda, kde je jejím použitím zneškodněna celá populace.


Pavouci nejsou po použití bomby schopni pohybu

Skutečná Snovačka jedovatá (Latrodectus mactans) se často zdržuje kolem lidských obydlí, kde loví drobné členovce. Samice dosahují délky 4 až 5 centimetrů. Její jed je pro člověka smrtící.


Snovačka jedovatá (Latrodectus mactans)
Zdroj: https://www.geocaching.com

Seriál Godzilla - Síť

15. ledna 2017 v 17:45 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Website

Premiéra: 1. 5. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Marsha Griffin

Hudba: Jim Latham

Režie: Chris Berkeley


Děj

Mendel testuje nový způsob komunikace s Godzillou pomocí ultrazvukových signálů, avšak bez jakýchkoliv výsledků. H.E.A.T. je požádán Bílým domem, aby se vydal prověřit incident na ostrově La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů, kde má základnu Armáda Spojených států amerických. Major Hicks je na místě informuje o vojácích napadených pavouky a o tom, že Pentagon to považuje za ohrožení národní bezpečnosti. H.E.A.T. a vojáci společně prohledávají džungli, když jsou náhle odevšad napadeni velkým množstvím pavouků. Daří se jim ale dostat zpět na základnu, aby mohli ošetřit raněné.


Přichází uvítací výbor ostrova La Palma

Z odchycených vzorků Nick na základně zjišťuje, že se pavouci stavbou těla a zbarvením podobají mladým jedincům Snovačky jedovaté, známé také pod názvem Černá vdova, avšak jsou moc velcí. Major Hicks má v plánu rozšířit po celém ostrově pesticid FC-13, proti čemuž se staví H.E.A.T., protože by to mohlo ublížit ekosystému celého ostrova. Hicks ale nedbá na rady vědců a zahajuje operaci. H.E.A.T. mezitím u pavouků objevuje odolnost vůči všem známým jedům, včetně FC-13. Krátce na to útočí na základnu obří Černá vdova. Mendel se pokouší svým novým postupem přivolat Godzillu a ten přichází zrovna ve chvíli, kdy se pavouk chystá sežrat Elsie. Během boje Godzilla trhá svými čelistmi Černé vdově jednu z končetin. Mendel se Godzillovi snaží pomocí ultrazvukových signálů zadávat rozkazy, ale místo toho jen mostrum mate a to odchází zpět do moře. Pavouci se také stahují do džungle.


Střet Godzilly a Obří Černé vdovy

Ze žláz na utržené končetině Nick zjišťuje, že reprodukční systém Černé vdovy dokáže vytvářet obrovské množství vajíček a že se rozmnožuje asexuálně, podobně jako první Godzilla, což znamená, že všichni menší pavouci jsou její potomci. Je proto co nejdůležitější, aby byla zničena dřív, než naklade další vajíčka, čímž nahradí padlé jedince. Elsie nedopatřením převrací sklenici s chyceným pavoukem, který utíká, ale duchapřítomný Randy ho uvězňuje ve váze s květinami. Pavouk je po kontaktu s jejich pylem zcela paralyzován. Ukazuje se, že květiny patří do příbuzenstva chryznatém, které obsahují látky ochromující nervový systém. Vojáci poté sbírají květy této rostliny pro vytvoření bomby, která má ochromit celou pavoučí populaci. H.E.A.T. a vojáci se vydávají do džungle objevit pavoučinu Obří Černé vdovy, kde chtějí bombu odpálit. Vyrážejí za soumraku, kdy bývají pavouci aktivní, ale když přichází na místo, není tam ani jeden. Když už se chystají odejít, přichází Obří Černá vdova a její potomci. Mendel se snaží přivolat Godzillu, ten nakonec přichází, ačkoliv není vůbec jisté, zda reagoval na signál. Nick běží aktivovat bombu, je při tom ale pokousán několika malými pavouky. Randy nakonec odpaluje bombu na dálku, hrozí však, že výbuch zasáhne také Godzillu. Naštěstí jsou to pouze pavouci, kdo je jedem zasažen. Nick je ošetřen a je mu podána protilátka. Prezident USA později telefonicky gratuluje celému týmu za dobře odvedenou práci.


Všichni pavouci jsou zneškodněni


Kam dál?

< | Výprava do Godzillova těla | Rozcestník filmů a epizod | Jedna svatba a dvě monstra | >