Seriál Godzilla - Ranní mrazík

6. ledna 2017 v 19:27 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: An Early Frost

Premiéra: 8. 5. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Craig Miller

Hudba: Jim Latham

Režie: Sam Liu


Děj

Z pomezí států New York, New Jersey a Connecticut je hlášen útok monstra nápadně se podobajícího a znějícího jako Godzilla. Major Hicks svolává Nicka, Elsie a Mendela, coby původní tým, který pomáhal armádě s prvním Godzillou. Randy a Monique se akce neúčastní, protože tehdy nebyli jeho součástí. Za Monique přichází její nadřízený, Phillipe Roaché, který dříve pomohl Nickovi zničit hnízdo prvního Godzilly a nařizuje jí, aby ho zavedla ke Godzillovu doupěti, protože dostal rozkaz monstrum zabít. Mezitím Nick a ostatní nacházejí ve městě šupinu, jejíž genetický materiál je z 95% shodný s DNA Godzlly. Krátce na to se objevuje i její majitel. Nick se pokouší s monstrem slovně navázat kontakt, to však na něj vůbec nereaguje. Armádní helikoptéry zahajují stíhání, ale monstrum se jim ztrácí v ulicích. Nickův tým se ho pokouší vystopovat pomocí N.I.G.E.L.a, ale na místě není po Godzillovi ani stopy. Náhle je k zemi sražena jedna z helikoptér a před týmem se zjevuje tvor schopný maskovat své tělo a dokonale splynout s okolím. Vychází tak najevo, že Godzilla byl z útoků obviněn neprávem.


Šokující odhalení

Když hrozí, že jeden z vojáků bude rozdrcen pod obřím chodidlem monstra, stávají se pohyby tvora křečovité, až robotické a monstrum je donuceno zastavit se. Nick si všímá, že je vybaveno neurostimulátorem podobným tomu, kterým jeho bývalý spolužák Cameron Winter v minulosti použil k ovládání Godzilly. Nick a Elsie se společně vydávají do sídla Winterovy společnosti Solstice Technologies, kde jsou ale chyceni do léčky a uvězněni. Godzilla připlouvá, přilákaný Philippovou akustickou bójí. Jeho pohyby jsou však malátné, jako kdyby byl omámený. Pouští se do boje s druhým monstrem.


Godzilla bojue se svým dvojníkem

Winter kontaktuje Nicka a Elsie přes jednu z obrazovek v sídle své společnosti a odhaluje jim svůj plán. Z Godzillových buněk vytvořil Chameleona, monstrum, které má porazit Godzillu. Aby byla Godzillova porážka co nejsnažší, byly mu podány ryby napuštěné sedativy. Až bude po všem, chce Chameleona prodat armádě. Nickovi se daří zkratovat elektronické systémy v místnosti a spolu s Elsie utíkají. Od Mendela se dozvídají, že vystopoval Winterův signál do oblasti poblíž jejich základny. Godzilla a Chameleon stále bojují. Phillipe je připravený vystřelit na Godzillu, ale v poslední vteřině zaměřuje Chameleona. Rozhoduje se tak poté, co viděl, jak Godzilla bránil Heat Seeker, na jehož palubě se za ním s Monique a Randym vydali. Nepřátelské monstrum se po zásahu střelou rozkládající organické tkáně rozpadá na kusy. Nick proniká na palubu Winterovy lodi kotvící nedaleko jejich základny. Předtím, než ho může Nick zadržet, aktivuje Winter na lodi autodestrukci a uniká. Nick se před výbuchem zachhraňuje skokem do vody, odkud je vyloven Randym a ostatními na Heat Seekeru. V závěru Phillipe nařizuje Monique zůstat i nadále s týmem H.E.A.T. na dobu neurčitou.


Phillipe sděluje Nickovi, že s nimi Monique zůstává


Kam dál?

< | Války monster, část 3. | Rozcestník filmů a epizod | Výprava do Godzilova těla | >


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 8. ledna 2017 v 13:32 | Reagovat

To je aspoň odhalení. Na to bych se rád v telce kouknul.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama