Únor 2017

Kong: Ostrov lebek - finální trailer

28. února 2017 v 11:24 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Do premiéry filmu Kong: Ostrov lebek zbývá pouhých devět dnů a aby nás tvůrci filmu správně navnadili, vydali závěrečný, akcí nabitý trailer.

Článek kromě obřích monster obsahuje také neméně velké SPOLIERY!


Finální trailer

K nejzajímavějším záběrům tohoto traileru rozhodně patří Skullcrawler tyčící se nad zabitým buvolem a souboj Konga s tímto obřím plazem z konce klipu:


Skullcrawler a mrtvý buvol


Kong vs. Skullcrawler

Cesta do ztraceného světa obřích tvorů začíná už 9. března 2017. Těšíte se?

Obří mořská sasanka

27. února 2017 v 11:17 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Giant Sea Anemone

Druh: obří žahavec (řád Actinaria)

Potrava: ryby a korýši (?)

Rozměry: neznámé


Charakteristika

Tento obří mořský živočich ohrožoval ekosystém v jednom ze zálivů na pobřeží amerického státu Louisiana.


Hladina moře znečištěná zbytky Obří mořské sasanky

K popisu Obří mořské sasanky neexistují téměř žádné informace týkající se vzhledu, původu nebo schopností, pouze fakt, že se monstrum střetlo s Godzillou v zálivu na pobřeží Louisiany, kde jeho velikost a zřejmě také nároky na uživení tak rozměrného těla ohrožovaly místní ekosystém. Poté, co byla Sasanka Godzillou zabita, po ní zůstala na hladině hnědá vrstva slizovité hmoty, kterou členové týmu H.E.A.T. odsávali pomocí sací pumpy do plechového barelu.


Doktoři Craven a Chapman odsávají zbytky Sasanky z mořské hladiny

Skutečné sasanky žijí většinou přisedle v mořských přílivových zónách, kde svými žahavými chapadly loví drobné rybky a korýše. Nějvětší jedinci mohou dorůstat až do 50 centimetrového průměru.


Sasanka koňská (Actinia equina)

Seriál Godzilla - Balada Gens du marais

26. února 2017 v 13:44 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: The Ballad of Gens du Marais (Balada Lidí z bažiny)

Premiéra: ??. ??. 2001

Stopáž: 22 minut

Scénář: Angel Dean Lopez

Hudba: Jim Latham

Režie: Sam Liu


Děj

U příležitosti svátku Mardi Gras natáčejí Audrey a Bivoj reportáž se zámožným podnikatelem Paulem Dimanchem v americkém státě Louisiana. Po skončení natáčení se dozvídají o dvou mužích, jejichž loď byla "napadena bažinou" a Audrey o tom informuje Nicka a H.E.A.T., kteří v té době nedaleko odtud čistí moře od zbytků Obří mořské sasanky zničené Godzillou. Vztah Nicka a Audrey je dost napajatý, protože se kvůli svým zaměstnáním nemohou už tak často vídat. Audrey má navíc dojem, že musí soupeřit s Godzillou o Nickovu pozornost. H.E.A.T. s pomocí N.I.G.E.L.a sleduje stopu tvora, kterou získali z napadené lodi a ta je přivádí do Dimanchovy rybí konzervárny. Továrna je po jejich příjezdu napadena obřím tvorem vypadajícím částečně jako živočich a částečně jako rostlina. Když se na místě objevuje Godzilla, tvor ho zasahuje střelou z bahna a ztrácí se v mlze.


Godzillu čeká bahenní koupel

Přichází starší muž jménem Georges, který tvrdí, že patří k Gens du marais (Lidem z bažiny) a tvrdí, že L'espirit du Marais (Duchovi bažiny) jde pouze o spravedlnost, protože si Dimanche nárokuje bažinu, vytváří z ní skládku a připravuje ho o potravu nadměrným rybolovem. Nick však tvrdí, že se jedná o mutaci vzniklou znečištěním podzemní vody. Analýzou vzorků Bažiného netvora objevuje H.E.A.T. přítomnost ropy, z čehož tým usuzuje, že by se pod bažinou mohlo nacházet ložisko této suroviny. Zároveň se tak nabízí vysvětlení, proč se Dimanche o bažinu tolik zajímá. Audrey natáčí další reportáž z oslav, tentokrát na Dimanchově kolesovém parníku, který se stává dalším cílem Bažinného netvora. H.E.A.T., doprovázený Godzillou toužícím po odvetě, připlouvá na pomoc evakuovat hosty z parníku. Dimanche s Audrey odlétá v helikoptéře do své vily. Georges uklidňuje Bažinného netvora a ten v odchází pryč následován Godzillou.


Útok na Dimanchův parník

Godzilla a Netvor se opět střetávají u Dimanchovy vily. Její majitel nařizuje ochrance, aby zahájila palbu na monstra. Útok končí nezdarem a Godzilla je vržen Bažinným netvorem na vilu a kompletně ji demoluje. Nick a Georges utíkají uklidnit své chráněnce. Dimanche se rozhoduje sám zaútočit raketometem na monstra z paluby vrtulníku, je ale zastaven Audrey a střela míjí cíl. Netvor zasahuje helikoptéru hromadou bahna, což má za následek její pád. Posádka helikoptéry je zachráněna Nickem a Georgesem těsně před tím, než ji exploze trhá na kusy. Dimanche, který přišel o všechno, dává průchod svým emocím a nevědomky přiznává, že porušoval zákony. Neuvědomuje si však, že to celé Bivoj zaznamenává na kameru. Když Godzilla po chvíli nabírá vědomí a chce se opět vrhnout na Bažinného netvora vracejícího se do své bažiny, je zastaven Nickem, který má tušení, že už od tvora nebude hrozit žádné nebezpečí, pokud nikdo nebude narušovat jeho domov.


Bažinný netvor se vrací domů


Kam dál?

< | Hon na ještěra | Rozcestník filmů a epizod | Ohnivý kruh | >


Samohybný tank

25. února 2017 v 15:40 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: neuveden, označován pouzek jako tank

Typ: pozemní dálkově ovládaný útočný dron

Výška (odhad): 6 metrů

Délka (odhad): 8 metrů

Hmotnost (odhad): 20 tun


Charakteristika

Tato útočná pásová vozidla vyráběná společností Solstice Technologies patřící Cameronu Winterovi posloužila jako cvičné cíle pro trojici strojů označovaných jako Ještěrobijci, kteří byli navrženi za účelem ulovení Godzilly.


Jeden z tanků na cvičném bitevním poli

Koncepce tohoto tanku je velice jednoduchá a zřejmě také levná, což je ideální pro produkci velkém měřítku. Skládá se ze sklápěcí laserové věže zasazené mezi dva pásy sloužící k pohybu. Ty jsou svrchu kryté pancířem a v přední části i zadní části vybavené dvěma reflektory. Trojice antén na vrcholku věže je určena k přijmu signálů z řídícího střediska.


Tanky se blíží k Ještěrobijcům 1 a 3

Ještěrobijci

23. února 2017 v 18:07 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Lizard Slayers

Typ: stroje navržené k ulovení Godzilly


Charakteristika

Tyto stroje vyrobené společností Solstice Technologies byly Cameronem Winterem poskytnuty trojici lovců, aby s jejich pomocí ulovili Godzillu. Dle Winterova tvrzení je jejich ovládání tak jednoduché, že by to zvládla i opice.


Ještěrobijci jsou připraveni do akce


Ještěrobijec 1

Výška (odhad): 90 metrů

Hmotnost (odhad): 400 tunJeštěrobijec 1

První stroj vyvedený v červené barvěhumanoidní tvar s titanovým pancířem, sedmnácti teplem navaděnými střelami v ramenních zásobnících a kulomety v pažích a v břišní části. Zbraňové systémy v pažích se dají přepínat z kulometů na odpalovače střel. Kromě toho má ještě po stranách hrudi pár taserů, jimiž může útočníka při boji na blízko zasáhnout elektřinou.


Stroj s odhalenými zásobníky teplem naváděných střel


Ukázka použití pažních zbraňových systémů


Godzilla je zasažen elektrickým proudem

Ještěrobijec 1 byl nasazen spolu se dvěma dalšími stroji, aby ulovil Godzillu. Když jejich činnost přilákala pozornost Armády Spojených států amerických, jeho pilot jako první zahájil palbu na armádní helikoptéry. Později během boje s Godzillou stroj ztratil pravou paži a byl infiltrován dr. Nickem Tatopoulosem, který se snažil zneškodnit pilota. Během jejich potyčky Godzilla roztrhal pilotní kabinu na kusy a trvale vyřadil stroj z boje.


Godzilla porkačuje v ničení stroje


Ještěrobijec 2

Výška (odhad): 45 metrů

Hmotnost (odhad): 200 tunJeštěrobijec 2

Dvounohý obojživelný stroj zelné barvy dokáže plout rychlostí 40 uzlů (přibližně 74 kilometrů za hodinu) a je vybaven palebnou silou schopnou potopit celou flotilu bitevních lodí.


Stroj v akvatickém módu


Čtveřice otvorů na přídi pro vypouštění torpéd


Zásobník teplem naváděných střel na trupu

Ještěrobijec 2 byl prvním z trojice strojů, který se střetl s Godzillou. Ve vodě na něj vypustil dvojici torpéd, ta však místo monstra zasáhla Heat Seeker. Stroj se pak musel stáhnout na souš, kde se přidal ke svým společníkům. Přes nesouhlas pilota přebral Cameron Winter nadvládu nad strojem a zaútočil na loď. Ta se však stačila útoku vyhnout a Ještěrobijec 2 skončil vyplavený na mělčině. Nakonec byl zneškodněn střelou připevněnou na batyskaf agentkou Monique Dupre a Randym Hernandezem.


Ještěrobijec 2 vyplavený na mělčině


Ještěrobijec 3

Výška (odhad): 25 metrů

Hmotnost (odhad): 100 tunJeštěrobijec 3

Nejmenší z Ještěrobijců vybavený lehkým žáruvzorným pancířem a množstvím střel a laserů poskytuje leteckou podporu ostatním dvěma strojům.


Stroj odpaluje teplem naváděné střely

Ještěrobijec 3 doprovázel své ostatní dva společníky a asistoval jim při lovu Godzilly. Jeho elektronické systémy však byly sabotovány doktory Elsie Chapman a Mendelem Cravenem pomocí N.I.G.E.L.a, který se vystřelením lana s kotvou zachytil na letounu a vygeneroval elektrický výboj.


Policie přijíždí k vraku stroje zaktnout jeho pilota

Všechni tři Ještěrobijci jsou vybaveni holoprojektorem a je velice pravděpodobné, že i zbylé dva stroje lze ovládat na dálku, podobně jako Ještěrobijce 2.


Holografické projektory Ještěrobijců vytvářejí zvětšený obraz Camerona WinteraSeriál Godzilla - Hon na ještěra

22. února 2017 v 18:02 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Lizard Season

Premiéra: 11. 3. 2000

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robert Skir

Hudba: Jim Latham

Režie: Alan Caldwell


Děj

Nickův odvěký nepřítel Cameron Winter vysvobozuje z vězení trojici lovců, která se v minulosti pokusila ulovit Godzillu. Jelikož na Wintera jejich předešlý počin udělal dojem, poskytuje jim k polapení monstra tři roboty zvané Ještěrobijci, kteří jsou vybaveni pro různá prostředí. Ještěrobijec 1humanoidní tvar, Ještěrobijec 2 je obojživelný a Ještěrobijec 3lehčí plátování pro pohyb ve vzduchu. Na základně týmu H.E.A.T. probíhá hádka mezi Nickem a Monique, jeikož Nick nesouhlasí s tím, jak agentka vybavuje Heat Seeker různými zbraňovými systémy. Godzilla vyráží ze svého doupěte jako střela a tým ho na lodi následuje. Monstrum je napadeno Ještěrobijci a H.E.A.T. žádá o pomoc majora Hickse. Armádní helikoptéry však místo na útočníky střílí na Godzillu. Winter lovce varuje, že pokud neskolí Godzillu sami, postará se o to, aby se vrátli zpět do vězení. Ti proto opětují palbu na helikoptéry, což poskytuje Godzillovi šanci uprchnout.


Lovci a jejich kořist

H.E.A.T. zachraňuje z vody majora Hickse, který pilotoval jednu ze sestřelených helikoptér. Nick má tušení, že za útokem na Godzillu stojí Winter. Randymu se daří nabourat do Winterova systému, Winter toho ale využívá ve svůj prospěch a získává kontrolu nad plně vyzbrojeným Heat Seekerem, který obrací proti Godzillovi. Monique naštěstí způsobuje zkrat v systémech lodi a Nick uklidňuje Godzillu chystajícího se spálit loď na popel.


Těsný únik

Tým s majorem Hicksem se rozděluje na menší skupiny, aby se mohli vypořádat s jednotlivými Ještěrobijci. Randy a Monique zneškodňují obojživelného Ještěrobijce 2 střelou připojenou k batyskafu. Mendel a Elsie pomocí N.I.G.E.L.a zkratují systémy Ještěrobijce 3. Nick za asistence majora Hickse proniká do útrob Ještěrobijce 1, kde bojuje s jeho pilotem. Nakonec je zachráněn Godzillou, který trhá pilotní kabinu na kusy. Všichni piloti jsou zatčeni a vracejí se do vězení. K Nickově velké nevoli Winter uniká zatčení a odprodává technologii Ještěrobijců armádě.


Godzillova nová oblíbená hračka


Kam dál?

< | Důvěřuj, ale prověřuj | Rozcestník filmů a epizod | Balada Gens du marais | >


Víkendové Monsternovinky

20. února 2017 v 13:50 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
V uplnulých třech dnech se na nás vyvalila přímo záplava nových informací a materiálů k filmům Colossal, Kong: Ostrov lebek a k sběratelské sérii Godzillích figurek od společnosti NECA. Nebudeme tedy déle otálet a hned si je představíme.

Článek obsahuje SPOILERY.


Colossal


Druhý trailer k filmu

Snímek, ve kterém mladá žena jménem Gloria (Anne Hathaway) nevědomky ovládá obří monstrum terorizující hlavní město Jižní Koreje, se dočkal plnohodnotného traileru. Do kin bude uveden v dubnu. První trailer si můžete připomenout ZDE.


Kong: Ostrov lebek

Na japonském Twitteru studia Warner Bros. se objevily inforamce o tvorech obývajících Ostrov lebek. Jedná se především o rozměry a krátký popis jejich vlastností a postavení v ekosystému ostrova. Stránka kaijubattle.net zveřejnila přibližný překlad těchto inforamcí do angličtiny.


Kong

Výška: 31,6 metru

Hmotnost: 158 tunKong
Zdroj

Strážce chránící unikátní ekologii Ostrova lebek. Jakožto krále Ostrova lebek, ho čeká bitva s obřím tvorem, který zabil jeho rodiče.


"Skullcrawler" ("Lebkoplaz"?)

Délka: 3,65 - 28,95 metru

Hmotnost: 40 - 100 tun"Skullcrawler"

Obří organismy připomínající gigantické hady se dvěma silnými pažemi a strašlivou lebce podobnou tváří. Nepřítel Konga. Nelítostný lovec ukrývající se v podzemí ostrova, odkud přepadá a pohlcuje svoji kořist.


Bambusový pavouk

Délka: 5 - 7 metrůBambusový pavouk

Obří pavouk žijící v tajemném bambuovém lese Ostrova lebek. Dokonale s ním splývá a tyčí se ve stejné výšce jako jeho vrcholky, kořist chytá do sítě s vlákny pevnými jako ocelová lana.


Vodní buvol

Výška: 13 metrů

Délka: 19 metrů

Hmotnost: 22 tunVodní buvol

Relativně tichý a klidný, dokáže přežít pod vodou až několik dní. Povrch jeho zad je královitě větvený, aby tak mohl dokonale splynout s okolím.


Rudý ďábel (chobotnice)

Délka: 27 metrů


Rudý ďábel

Strašlivé mořské monstrum skrývající se na dně klidného zálivu. Má chapadla porostlá přísavkami a tlamu schopnou rotace vytvářející vír k nasátí kořisti.


"Kráčející dřevo"

Délka: 15 metrů


"Kráčející dřevo"

Tento obří hmyz maskovaný jako kůra stromu vyniká díky mocným svalům velkou silou a rychlostí. Má v sobě obřícho parazita s ostrými zuby a čelistmi schopnými lámat kosti.


"Skull Killer/"Wing Head" ("Zabiják z Ostrova lebek"/"Okřídlená hlava"?)

Rozpětí křídel: 2 - 3 metry


Létající tvor z herního setu k filmu

Predátor připomínající netopýra. Požíráním jedovaté ryby z vod u ostrova Skoko u něj dochází k návalům agrese, během nichž útočí na vše živé ve svém okolí, čímž riskuje svůj život.


Stránka scifijapan.com dále uvedla, že studio Warner Bros. odtajnilo závěrečné titulky k filmu. Na jejich konci je uvedena tato informace:


Characters of "Godzilla," "King Ghidorah," "Mothra" and "Rodan" creadted and owned by Toho Co., Ltd.
(Charaktery "Godzilly," "King Ghidoraha," "Mothry" a "Rodana" jsou vytvořeny a vlastněny společností Toho Co., Ltd)


Ačkoliv se tato monstra přímo ve filmu neobjeví, vyskytnou se v potitulkové scéně, která nás má navnadit na náledující film Monsterversa s názvem Godzilla: Král monster, který se má v kinech objevit v roce 2019.


Godzilla (vlevo), King Ghidorah (uprostřed) a Rodan s Mothrou na zádech (vpravo) ve filmu
Tři Obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964)


Závěr sekce o Kongovi zakončíme kompilací videí zahrnující ukázky scén prvního střetu s Kongem (0:00), odhalení záměrů Williama Randy (0:58), spatření krvavého otisku Kongovy tlapy (1:45), nalezení koster Kongových rodičů (2:52), střet Konga se Skullcrawlerem (3:45), první trailer (4:06), trailer a rozhovory s herci a režisérem (6:21), záběry z nátáčení (8:51), druhý trailer (11:44) a tři TV spoty (14:07, 14:37 a 15:07)


Kompilační video


BONUS: TV spot M.U.T.O.


NECA

Na internetu se objevily snímky figurky Reaktorového zářícího Godzilly vyrobeného exkluzivně pro společnost Loot Crate, která svým odebíratelům zasílá krabice s tematicky laděného zboží pro hráče a sběratele. Tvar figurky je totožný s figurkou Godzilly podle filmu Godzilla vs. SpaceGodzilla z roku 1994, má však průsvitné části jako figurka Žhnoucího Godzilly podle filmu Godzilla vs. Destroyah z roku 1995. U této nové figurky jsou ale s jiným vzorem a jiskřivě zelené.


Reaktorový zářící Godzilla

Další z nových figurek je upravená figurka Godzilly podle filmu Godzilla, Mothra a King Ghidorah: Útok obřích monster z roku 2001, které byl přidán atomový dech a domalována záře na hřbetní pláty a tělo. Výdání je plánováno na třetí kvartál roku 2017.


Godzilla podle filmu z roku 2001 s atomovým dechem (vpravo) a vedle něj Shin Godzilla

DNA imitátor

15. února 2017 v 18:10 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: DNA Mimic

Druh: genetický experiment

Potrava: různá (?)

Výška: různá

Délka: různá

Hmotnost: různá


Charakterisitka

Tento organismus byl vytvořen během genetických experimentů dr. Antona Fleurieho za účelem usnadnění kombinace DNA při vytváření nových životních forem.


Původní podoba DNA imitátora

Ve své původní podobě vypadá DNA imitátor jako modrá rosolovitá hmota, která je tvořena čistou DNA - deoxyribonukleovou kyselinou - základním stavebním kamenem veškerého buněčného života na Zemi. Při kontaktu s jakoukoliv jinou životní formou dokáže Imitátor zkopírovat jeji genetickou informaci a vytvořit tak ze sebe téměř dokonalou kopii organismu schopnou imitovat i takové detaily, jako například oblečení a doplňky u lidí. Kromě bezchybného vzhledu nerozlišitelného od originálu si Imitátor osvojuje také dovednosti a paměť svého cíle. Získanou DNA dokáže uchovat pro pozdější použití, což mu umožňuje měnit vzhled a přizpůsobit se dané situaci. V lidské podobě dosahuje normální tělesná teplota DNA imitátora přibližně 40 stupňů Celsia, podle čehož ho lze snadno odlišit. Kyselina dusičná (HNO3) reaguje jako mutagen na jeho DNA polymerázu, což má nežádoucí účinek na replikaci řetězce.


Všechny podoby DNA imitátora, se kterými se tý H.E.A.T. setkal:
První řada (zleva): rotvajler, had, Monique Dupre, dr. Mendel Craven, Randy Hernandez
Druhá řada: kondor, dr. Nick Tatopoulos, dr. Elsie Chapman, černý panter, opice
Třetí řada: krokodýl, obří piraňa, obří včela, Godzilla, obří znetvořená dvouhlavá dr. Elsie Chapman

DNA imitítor byl nalezen lovcem pokladů hledajícím v opuštěné laboratoři dr. Fleurieho cennosti, když jeho pes začal vrčet na uzavřený barel v zamknuté místnosti. Potom, co muž vypáčil víko a vylil obsah barelu na zem, ukořistil Imitátor psovu DNA, získal jeho podobu a na muže zaútočil. Když na místo přijel H.E.A.T., jeho členové sledovali, jak tvor v psí podobě bojuje s hadem, v jehož formě po přeměně ze psa zaútočil na agentku Dupre. Když je zahnán dr. Tatopoulosem, přměňuje se na agentku Dupre a vyzvídá od ostatních členů týmu v opuštěné laboratoři, co se o něm dozvěděli. Od Randyho získává informace o dalším barelu s druhým Imitátorem, jehož pozice je neznámá, a tak Randymu nařizuje, aby ho pak okažimtě informoval, až místo nalezne. Během rozhovorů zísává DNA Randyho a dr. Cravena. Později v džungli sleduje, jak se Randy baví se skutečnou agentkou Dupre a dr. Tatopoulosem, ale je zpozorován. Pokouší se napadnout agentku, ale při pádu z útesu se mění v kondora a odlétá pryč. V podobě dr. Tatopoulose útočí na dr. Chapman, z níž získává DNA. Její tělo nechává v džungli a v laboratorním počítači nachází souřadnice druhého barelu.


DNA imitátor mění svoji podobu z dr. Cravena na krokodýla

Jeho totožnost je ale členy týmu odhalena, když si navzájem měří tělesnou teplotu, protože dr. Craven zjistil, že teplota DNA imitátora je vyšší než lidská. Mění se na černého pantera a dále na opici a uniká střešním oknem. Na palubě Heat Seekeru v podobě dr. Cravena programuje N.I.G.E.L.a na souřadnice barelu a transformuje se na krokodýla, aby ho pod vodou mohl doprovázet. Po spojení obou organismů získává Imitátor větší rozměry a mění se na obří piraňu útočící na loď. Je však zastaven Godzillou a proto mění podobu na obří včelu jejímž žihadlem získává jeho DNA a po přeměně z obřího hada se z něj stává radioaktivní ještěr. Nakonec je však zasažen z lodi šípy s kyselinou dusičnou, což zahlcuje jeho DNA a zanechává ho v podobě obří znetvořené dvouhlavé dr. Chapman. Když se chystá rozšlápnout posádku, je Godzillou sražen k zemi a spálen na popel.


Godzilla spaluje DNA imitátora na popel

Žabí hybrid

12. února 2017 v 19:40 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: neuveden

Druh: genetický experiment

Potrava: maso/rostliny (?)

Výška (odhad): 15 centimetrů

Délka (odhad): 30 centimetrů

Hmotnost (odhad): 1 kilogram


Charakteristika

Tento tvor byl vytvořen během experimentů s DNA různých živočichů někdejšího předního francouzského genetika, dr. Antona Fleurieho.


Zakonzervovaný exemplář Žabího hybrida

Tento tvor svým vzheldem připomíná žábu se třema očima, ploutvovitým lemem na zádech a plochým ocasem, jako má bobr.


Tým H.E.A.T. si prohlíží zakonzervované exempláře v laboratoři dr. Fleurieho

Během svého působení v Amazonii pracoval dr. Anton Fleurie s genetickým materiálem různých živočichů, dokud nebyl zatčen ve Francouzské Guyaně, protože se jeho výzkum začal ubírat nežádoucím směrem. Jeho laboratoř byla náhodou objevena až o mnoho let později jedním lovcem pokladů. Je pravděpodobné, že tento tvor byl neúspěšný pokus neschopné života a společně s jeho dalším experimentem, Gryfem, se stali předchůdci DNA imitátora, gelovité substance čisté DNA, která je schopná při kontaktu s jakokoliv formou života ze sebe vytvořit jeji přesnou kopii, jak se o tom mohl přesvědčit tým H.E.A.T. při prohledávání Fleurieho laboratoře.


Gryf

11. února 2017 v 18:48 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Gryphon

Druh: genetický experiment

Potrava: maso (?)

Výška (odhad): 15 centimetrů (mládě)

Délka (odhad): 30 centimetrů (mládě)

Hmotnost (odhad): 1 kilogram (mládě)


Charakteristika

Název tohoto monstra je odvozen od bájného tvora kombinujícího v sobě znaky orla (hlava, přední končetiny a křídla) a lva (trup, zadní končetiny a ocas). Pojmenování zřejmě vzniklo z řeckého slova grypos/γρυπός (zakřivený/hákovitý) vztahující se nespíš k zobáku.


Agentka Monique Dupre si prohlíží fotografii Gryfa ve složce o dr. Antonu Fleuriovi

Gryfovo tělo je prorostlé hustou hnědou srstí a zakončeno ocasem s holým koncem. Přední končetiny jsou ptačí a tříprsté, zadní jsou lví a rovněž tříprsté. Hlava je také lví, ale bez hřívy. Nad předními končetinami vyrůstá pár ptačích křídel opatřených drápy.


Zakonzervovaný exemplář mláděte Gryfa

Gryf byl jedním z experimentů předního francouzského genetika, dr. Antona Fleurieho, zřejmě ale uhynul už v rané fázi vývoje. Když se Fleurieho výzkum začínal ubírat nežádoucím směrem, byl zatčen ve Francouzské Guayaně, avšak jeho laboratoř nebyla nalezena až do roku 1999, kdy na ni narazil jeden z lovců pokladů v Amazonii. Dr. Mendel Craven, který s týmem H.E.A.T. zkoumal obsah laboratoře, později prováděl pitvu mláděte.


Dr. Craven provádí pitvu mláděte


Model Gryfa z dílny známého tvůrce praktických filmových efektů Stana Winstona
pro zrušený americký film Godzilla vs. Gryf (1994)

Seriál Godzilla - Důvěřuj, ale prověřuj

11. února 2017 v 0:26 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Trust No One

Premiéra: 14. 8. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Greg Pincus

Hudba: Jim Latham

Režie: Nathan Chew


Děj

Lovec pokladů objevuje v Amazonii opuštěnou laboratoř a v ní barel označený velkým X se zvláštní tekutinou, která získává podobu jeho psa a útočí na muže. Nick se pokouší Godzillovi nabídnout náhražku rybí stravy z mořských řas, ale ten ji odmítá. Agent Francouzské tajné služby Philippe Roaché informuje Monique o objevení laboratoře, která patřila významnému francouzskému genetikovi dr. Antonu Fleuriemu a o "zvláštním setkání", o němž se lovec pokladů zmínil. H.E.A.T. nachází na místě zastaralé vybavení a několik Fleurieho zakonzervovaných experimentů. Po zprovoznění počítače Randy zjišťuje, že zde probíhal pokus vytvořit čistou DNA a Elsie jeho objev potvrzuje analýzou vzorku tekutiny nalezené Nickem. Monique se vrací pro vybavení na palubu Heat Seekeru, kde je napadena tvorem s podobou psa. Ten se mění v hada a drží ji ve smrtícím sevření. Nick Monique přichází na pomoc a had prchá do vody.


Dokáže tohle váš domácí mazlíček?

Monique se vrací do laboratoře a vyzvídá od ostatních, co zjistili. Randy jí sděluje, že kromě barelu označeného X existuje také druhý označený Y ukrytý na bezpečném místě. Monique požaduje, aby ji Randy co nejdřív informoval, jakmile zjistí, kde se nachází. Když se tak stane, Randy to běží oznámit Monique. Ta však ničemu z toho, co jí Randy říká, nerozumí a tvrdí, že se ještě do laboratoře nevrátila. Když přichází Nick zjistit, co se děje, všichni tři si všímají, že je pozoruje někdo, kdo vypadá úplně jako Monique. Skutečná Monique je své dvojnici v patách a u vodopádu ji sráží z útesu. Dvojnice se ale proměňuje v kondora a odlétá pryč. Po návratu do laboratoře Randy zjišťuje, že si někdo na počítači vyhledával souřadnice druhého barelu. Členové týmu se začínají podezřívat, jestli někdo z nich není DNA imitátor. Podle Mendela má tvor vyšší tělesnou teplotu než člověk. Aby si to ověřili, měří Elsie všem teplotu. Když se ukáže, že všichni mají 37°C, je na řadě Elsie. Ta se však měření snaží vyhnout a vychází najevo, že je DNA imitátorem. Mění se v černého pantera a poté ve formě opice utíká dírou ve střeše.


Která je pravá a která falešná?

Tým vyráží hledat tvora i skutečnou Elsie, kterou nacházejí omráčenou v džungli. Po probrání tvrdí, že ji napadl Nick. Tomu dochází, že X a Y na barelech by mohlo být označení pro samčí a samičí chromozom, což by znamenalo, že tvor hledá druhého partnera pro spáření a jejich potomci by mohli vytlačit lidstvo. Tým se vrací na Heat Seeker, kde kopie Mendela spouští N.I.G.E.L.a do vody a sám se mění v krokodýla a následuje ho. Skutečný Mendel není schopný nad robotem získat kontrolu, protože Imitátor k němu uzamknul přístup přes počítač. Nick a Monique v potápečských výstrojích vybavení elektrickými zbraněmi spěchají zastavit N.I.G.E.L.a před otevřením barelu, ale je příliš pozdě. Oba spojení tvorové se mění v obrovskou piraňu, která útočí na loď. Tomu zabraňuje Godzilla, který přišel ochránit Nicka. Piraňa se mění v obří včelu a ta v obřího hada. Mezitím Elsie předává Nickovi šípy s kyselinou dusičnou, která má zničit DNA imitátora. Ten se však mezitím stačil změnit na Godzillu, takže je těžké poznat, který z nich je pravý a který falešný. Naštěstí Nick dokáže poznat rozdíl, protože zná Godzillu lépe než kdokoliv jiný. Po zásahu se Imitátor proměňuje na všechny formy, které získal, až se z něj nakonec stává obří dvouhlavá Elsie. Tu ale Godzilla sráží na zem a svým atomovým dechem spaluje na popel.


Godzillův atomový dech dělá s DNA imitátorem krátký proces


Kam dál?

< | Dole v dole | Rozcestník filmů a epizod | Hon na ještěra | >


Prototyp Ručního laseru

9. února 2017 v 12:41 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Prototype Hand Laser

Typ: zařízení k řezání materiálu

Výška (odhad): 20 centimetrů

Hmotnost (odhad): 4 kilogramy


Charakteristika

Toto zařízení sestrojené dr. Mendelem Cravenem mělo být představeno na setkání se sponzory, kam měl tým H.E.A.T. namířeno.


Dr. Craven používá laser v dole u městečka Blind Rock

Prototyp se skládá z krabicovité části s displejem a tlačítky, pod nímž je připojen energetický zdroj. Emitor paprsku se nachází v horní části. Po stranách se nacházejí rukojeti, vpravo vodorovně orientovaná, určená pro stabilizaci přístroje a vlevo svisle orientovaná k spuštění a ovládání paprsku.


Zase to nefunguje...

Při cestě na setkání se sponzory se dr. Cravenovi nedaří aktivovat zařízení, ačkoliv si s ním Randy Hernandez dříve otevřel plechovku makadamových oříšků. Během zastávky na oběd dr. Craven nedopatřením aktivuje laser a poškozuje tak zařízení restaurace.


Speciální akce: Vše za polovinu! Nebo spíš na polovinu?

Později je po překalibrování laser použit k vysvobození dr. Elsie Chapman a dvou ztracených chlapců v dole u městečka Blind Rock, kteří byli zasaženi tekutou slitinou stříbra Stříbrné Hydry. Když se pak monstrum objevuje, rozřezává ho dr. Craven laserem na kusy, ze kterých však vznikají noví jedinci. Nakonec jím narušuje skálu, z níž vyvěrá studený horský pramen, aby došlo k zaplavení dolu a zničení Hyder. Po tomto úkonu dochází ke zkratu a neopravitelnému poškození přístroje.


Oběti Stříbrné Hydry jsou vysvobozovány


Přístroj přestává fungovat

Stříbrná Hydra

9. února 2017 v 0:55 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Silver Hydra

Druh: minerální monstrum

Potrava: minerály

Výška: různá

Délka: různá

Hmotnost: různá


Charakteristika

Jméno této mutace je odvozeno od bájného monstra Hydry z řeckých bájí, které vynikalo neobyčejnou schopností regenerace.


Stříbrná Hydra uvnitř štoly

Zavalité tělo Hydry je neseno čtyřmi sloupovitými končetinami. Hlavová část s párem očí vybíhá ve dva hmatové výrůstky s dalšími třemi páry zrakových orgánů po obou stranách. Pod výrůstky jsou skryty dva otvory, jimiž je tvor schopný vystřikovat tekutou slitinu stříbra jako obranu před potenciálním nebezpečím. Tato slitina při kontaktu se vzduchem oxiduje a oběť postupem času zcela pokryje. Pod výrůstky je umístěn svisle orienovaný ozubený ústní otvor. Za hlavovou části se nacházejí dvě vybouleniny, jejich účel však není známý. Hydra vyniká neobyčejnou schopností regenerace, odtud jméno. Z jakékoliv oddělené tělní části se zformuje nový kompletní jedinec. Za velkého žáru se může z těl několika jedinců, kteří se změnili v kapalinu, zformovat jeden obří dvouhlavý organismus. Předtím však do sebe musí absorbovat dostatek minerálů z okolních hornin. Jedinou známou slabinou těchto tvorů je studená voda, v níž jejich těla tuhnou a rozpadají se.


Hydra vystřikuje z otvorů po stranách úst tekuté stříbro


Několik jedinců v kapalném stavu se chystá spojit v jediný organismus


Dvouhlavá Hydra


Účinkem chladné vody tělo Hydry tuhne a rozpadá se na kusy

Tým H.E.A.T. se s Hydrami setkává v dole u městečka Blind Rock ve státě Wyoming, kde se v roce 1949 ztratilo několik horníků. Při hledání ztracených chlapců, kteří se vydali důl prozkoumat, nacházejí horníky proměněné ve stříbrné sochy.


Horníci proměnění ve stříbrné sousoší

Později je dr. Chapman zasažena tekutou slitinou stříbra jedné z Hyder, je ale vysvobozena spolu s nalezenými chlapci prototypem Ručního laseru dr. Cravena. Skupina je napadena Hydrou, kterou dr. Craven rozsekává laserem na kusy. Z každého kusu ale vzniká nový jedinec. Ti se vlivem Godzillova atomového dechu mění na kapalinu, z níž vzniká obří dvouhlavá Hydra. Mezitím se střetávají agentka Dupre a mladší sestra nalezených chlapců, Meg, s jinou Hydrou. Pomocí laseru dr. Cravena je navrtán studený horský pramen, který zaplavuje důl a ničí obě Hydry.


Godzilla je zasažen dávkou tekutého stříbra dvouhlavé Hydry

Seriál Godzilla - Dole v dole

8. února 2017 v 12:13 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Shafted

Premiéra: 29. 1. 2000

Stopáž: 22 minut

Scénář: Robin Russin

Hudba: Jim Latham

Režie: Brad Rader


Děj

Tým H.E.A.T. vyráží na setkání se sponzory. Po cestě se jeho členové zastavují na oběd v restauraci, kde se dozvídají o opuštěném důlním městečku Blind Rock, jehož horníky prý kdysi pohltil samotný důl. H.E.A.T. se na místo vydává a nachází zde mladou dívku Meg, která se sem ráno vypravila se svými dvěma bratry. Ti se vydali prozkoumat opuštěný důl a Meg si o ně dělá starosti, protože už se dlouho nevracejí. Nick, Elsie, Mendel a Randy jdou chlapcům na pomoc a Monique zůstává s Meg, která se k nevelké radosti agentky odmítá pustit.


Na tohle vás špionážní výcvik nepřipraví

V dole se tým rozděluje na dvě skupiny. Mendel a Randy obejvují skupinu stříbrných soch s důlním vybavením z roku 1949. Docházejí k závěru, že se nejspíš jedná o ztracené horníky. Nick a Elsie jsou napadeni obřím tvorem. Elsie je zasažena jeho plivancem stříbra, který okamžitě tuhne a znesandňuje jí chůzi. Nick se na tvora pokouší shodit uvolněný strop štoly, ale monstrum tím akorát rozzuří. Dvojice proto skáče dírou v zemi do nižšího patra dolu, kam za nimi tvor nemůže. Bratři Meg, téměř celí pokrytí stříbrem a neschopní pohybu, jsou nalezeni Randym a Mendelem a vysvětlují jim, co se stalo. Randy vysílačkou informuje Monique o nalezení bratrů. Meg, která to slyšela, utíká do dolu a agentka ji následuje. Nick a Elsie se setkávají Randym, Mendelem a bratry. Meg a Monique jsou v dole napadeny stříbrným monstrem a ujíždějí mu v důlním vozíku. Mendel svým prototypem Ručního laseru vysvobozuje Elsie a bratry ze stříbrného vězení.


V pasti

Sotva se tak stane, přichází další ze stříbrných tvorů, ale Mendel ho laserem krájí na kusy. K údivu všech se však z každého kusu stává samostatný jedinec. Skupinu přichází zachránit Godzilla, pod jehož atomovým dechem se všichni stříbrní tvorové mění v kapalinu a spojují se v jedno obrovské dvouhlavé monstrum. Godzilla dostává zásah stříbrem a skupina je nucena ho opustit. Nick se domnívá, že by mohli stříbrné monstrum přimět k hibernaci zaplavením dolu chladnou vodou z horského pramene vyvěrajícího ze skály. Před tím, než dojde k poruše laseru, stačí jím Mendel dostatečně narušit skálu, aby tlak vody udělal zbytek. Při útěku ven se skupina naráží na Monique a Meg utíkající před dalším stříbrným monstrem. Ledová voda působí ničivým účinkem a monstrum se rozpadá na kusy, stejně jako jedinec boující s Godzillou a stříbro na Godzillově těle. Venku se Meg šťastně shledává se svými bratry a společně odjíždějí pryč. Godzilla nakonec boří strop celého důlního komplexu, aby tak zabránil příchodu dalších stříbrných monster.


Tudy už žádná monstra nepřijdou


Kam dál?

< | Kolos | Rozcestník filmů a epizod | Důvěřuj, ale prověřuj | >


Generátor elektromagnetických pulsů

7. února 2017 v 23:45 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Electromagnetic Pulse Generator

Typ: zbraň k zneškodnění elektronických přístrojů

Délka (odhad): 120 centimetrů

Hmotnost (odhad): 5 kilogramů


Charakteristika

Tato zbraň sestrojená dr. Mendelem Cravenem byla použita při pokusu zničit mimozemský mechanický organismus známý jako Technobytost.


Dr. Craven představuje zbraň dr. Tatopoulosovi

Generátor EMP je schopný vytvořit puls podobný tomu, který vzniká při jaderném výbuchu. Zatímco pro živé organismy nebo stavby není nebezpečný, veškerá elektronika, která s ním přichází do styku, je zničena.


Technobytost je zasažena elektromagnetickým pulsem

Při použití zbraně proti Technobytosti došlo k zjištění, že je mimozemský organismus schopný odrazit puls zpět na útočníka. Jelikož nebyla tato možnost brána během konstrukce zbraně v úvahu, došlo k jejímu zničení.


Dochází k poruše zbraně

Novinky ke hře NES Godzilla Creepypasta a designové návrhy k filmu Kong: Ostrov lebek

5. února 2017 v 11:10 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení

NES Godzilla Creepypasta

Očekávané vydání demoverze hry NES Godzilla Creepypasta na motivy stejnojmenné hororové povídky bylo odloženo. Hlavní vývojář Psyke na oficiální stránce creepypasty uvedl, že je v současnosti zaneprázdněn jiným větším projektem a neměl dostatek času na dokončení hry. Jako omluvu však vydal další produkční video obsahující tyto prvky:

- novou úvodní obrazovku
- grafické filtry
- nastavení gamepadu/klávesnice
- jukebox
- bestiář
- animované intro
- prostředí z první úrovně (Země)
- zcela nové prostředí s poškozenými daty z druhé úrovně (Mars)
- nový speciální útok pro Mothru
- hybridní kapsli (regeneruje zdraví i energii)


Druhé produkční video ze hry NES Godzilla Creepypasta

Další termín vydání demoverze bude možná už příští měsíc. Původní článek si můžete přečíst ZDE.


Designové návrhy k filmu Kong: Ostrov lebek

Stránka Scified.com před třemi dny uveřejnila naskenované stránky článku z chystaného dubnového čísla filmového magazínu SFX o filmu Kong: Ostrov lebek. Kromě rozhovorů se zde nachází také několik designových návrhů zobrazující prostředí, tvory a jednu neobyčejnou loď z filmu:


Gigantické ostatky jednoho s Kongových příbuzných


Skullcrawler


Setkání vojáků s Kongem


Obří pavouci v bambusovém háji


Loď vesničanů postavená z vojenského šrotu

Technobytost

2. února 2017 v 19:22 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Techno-Sentient

Druh: sebeuvědomělý mechanický organismus mimozemského původu

Potrava: elektrická energie (?)

Výška: podle množství absorbovaného materiálu

Délka: podle množství absorbovaného materiálu

Hmotnost: podle množství absorbovaného materiálu


Charakteristika

Název tohoto monstra odráží skutečnost, že je schopné do svého těla integrovat jakoukoliv techniku a elektroniku, se kterou přijde do kontaktu.


První forma Technobytosti, která absorbovala autíčko na dálkové ovládání

Tělo tohoto mimozemského organismu tvoří beztvará organická hmota, ze které porůznu trčí kusy techniky a elektroniky. Pomocí drátovitých chapadel používaných k pohybu a manipulaci také rozvádí elektrickou energii do všech svých komponentů. Všechny své získáné součásti dokáže okamžitě používat. Kormě toho disponuje schopnostmi neutralizovat elektromagnetický puls a zabránit výbuchu naváděných střel. Vyniká rovněž vysokým stupněm inteligence, díky němuž si dokázal nalézt na internetu informace o lidstvu a uložišti jaderného arzenálu, kterým chtěl vyhubit pozemský život, aby planetu mohly ovládnout stroje.


Centrální procesor sloužící jako mozek celého organismu

Původ Technobytosti není známý. Na Zemi dopadá ve formě meteoritu a krátce poté absorbuje autíčko na dálkové ovládání malého chlapce, který si hraje v parku. Přesouvá se do ulic New Yorku, kde se zmocňuje stánku s hot dogy a vjíždí do prodejny s elektronikou. Odtud bere drobnou elektroniku a chladničku, která jí umožňuje vrhat rampouchy. S příchodem týmu H.E.A.T. opuští prodejnu.


Druhá forma Technobytosti okupující stánek s hot dogy


Třetí forma Technobytosti pohlcuje chaldničku

Agentka Monique Dupre a Randy Hernandez ji sledují na staveniště, kde znásobila svoji velikost přidáním rypadla a jeřábu. Dr. Mendel Craven se snaží bytost zneškodnit elektromagnetickým pulsem, ta ale útok odráží proti němu a pohlcuje ho i s autem, na kterém stojí. Když se snaží zakročit Godzilla, je Technobytostí sražen k zemi a omráčen při kontaktu s elektrickým vedením.


Třetí forma Technobytosti se setkává s Godzillou

Mimozemský organismus se poté pokouší pohltit vlakovou soupravu, ale dr. Tatopoulos a agentka Dupre stíhají odpojit napadenou lokomotivu od zbytku vagónů. Z internetu se Technobytost dozvídá o jaderném arzenálu uloženém ve vojenské základně Fort Mackenzie. Při útoku do sebe zakomponovává útočící tanky jako obranu proti helikoptérám. Během toho, co je armáda zaměstnána útokem na Godzillu, který na místo dorazil, se bytost nabourává do systémů základny a zahajuje odpočet ke startu jaderné rakety namířené na irácké město Bagdád, aby tak rozpoutala třetí světovou válku, po které by Zemi zdědily stroje.


Finální forma Technobytosti na území základny Fort Mackenzie

Zatím, co agentka Dupre a dr. Elsie Chapman zachraňují dr. Cravena z útrob organismu, dr. Tatopoulos a Randy Hernandez se pokouší zabránit startu rakety. Ačkoliv nejsou schopni start zrušit, daří se Randymu změnit souřadnice a raketa i Technobytostí, která je k ní přichycena exploduje ve vesmíru.


Raketa s Technobytostí exploduje ve vesmíru

Seriál Godzilla: Kolos

1. února 2017 v 19:52 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Juggernaut

Premiéra: 31. 7. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Tom Pugsley a Greg Klein

Hudba: Jim Latham

Režie: Frank Squillace


Děj

Na Zemi dopadá zárodek mimozemské bytosti, která do sebe absorbuje autíčko na dálkové ovládání malého chlapce hrajícího si v parku. Mezitím na základně týmu H.E.A.T. je Elsie rozmrzelá z pozvání na sraz bývalých spolužáků ze střední školy, jelikož se mezi tou spoustou lidí s dobrým zaměstáním a spokojeným rodinným životem nechce ukázat bez partnera. Manažer prodejny Electronic Galaxy nahlašuje Nickovi "útok stánku s hot dogy". H.E.A.T. doráží na místo, kde nachází přes dva metry vysoký organismus tvořený převážně různými spotřebiči. Mendel zjišťuje, že se nejedná o lidský výtvor, ale o samostatně operující bytost. Před únikem z prodejny z ní stačí Monique utrhnout dvířka lednice pokrytá dráty organismu. Mendel jejch analýzou dochází k závěru, že slouží k přenosu energie a umožňují tak Technobytosti absorbovat další stroje. Pro jeho zneškodnění sestrojil Generátor elektromagnetických pulsů se zničujícím účinkem pro veškerou elektroniku. Elsie dostává balíček s večerními šaty a drahým parfémem, totožnost odesílatele je však neznámá.


"Tento malý čtyřkolý dopravní prostředek bude skvělým přírůstkem do mé sbírky!"

Randy a Monique, kteří se vydali na po stopě Technobytosti, ji nacházejí na staveništi, kde do sebe stačila zakomponovat rypadlo a jeřáb a mnohonásobně tak zvětšila svoji velikost. Přijíždí zbytek týmu a Mendel na organismus střílí elektromagnetický puls. K překvapení všech je ale Technobytost schopná odrazit EMP zpět a zničit tak Mendelovu zbraň a Elsiino auto a všechny tři je pohlcuje. Obejvuje se Godzilla a pokuší se kolos zastavit, je ale sražen k zemi a hlavou naráží do elektrického vedení, což ho vyřazuje z boje. Unitř Technobytosti Medel objevuje, že tvor využívá satelitní komunkaci k přístupu na internet a stahování velkého množství informací o lidstvu. Kolos doráží na nádraží, kde se zmocňuje vlakové soupravy. Nickovi a Monique se daří odpojit lokomotivu s bytostí od zbytku vagónů, ty se však řítí vstříc nedokončené trati. V poslední chvíli přibíhá Godzilla a zabraňuje neštěstí.


Godzilla zastavuje vlak

Technobytost nabírá kurz k Fort Mackenzie, vojenské základně Armády Spojených států amerických, kde je uskladněný jaderný arzenál. Vojáci kromě kolosu útočí také na Godzillu, který sem Technobytost sledoval, což jí dává šanci nabourat se do systémů základny a pokusit se odpálit jednu z raket. Mendel na monitoru uvnitř Technobytosti objevuje čísla, která označují souřadnice města Bagdád a okamžitě o tom informuje ostatní. Tým předpokládá, že se kolos pokouší rozpoutat třetí světovou válku, která by vyhubila veškerý život na Zemi a tu by pak zdědily stroje. Zatím, co Monique a Elsie zachraňují Mendela z útrob Technobytosti, Nick a Randy se pokouší zastavit start rakety. Ačkoliv Randy není schopný zabránit odletu, dokáže pozměnit souřadnice a raketa i s Technobytostí exploduje ve vesmíru. Elsie nakonec z nalezené účtenky zjišťuje, že jejím tajným ctitelem byl Mendel. Nabízí mu, jestli by jí nechtěl dělat doprovod na srazu a Mendel souhlasí.


Ve vesmíru vás nikdo neuslyší vybuchnout


Kam dál?

< | Jedna svatba a dvě monstra | Rozcestník filmů a monster | Dole v dole | >