Seriál Godzilla - Balada Gens du marais

26. února 2017 v 13:44 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: The Ballad of Gens du Marais (Balada Lidí z bažiny)

Premiéra: ??. ??. 2001

Stopáž: 22 minut

Scénář: Angel Dean Lopez

Hudba: Jim Latham

Režie: Sam Liu


Děj

U příležitosti svátku Mardi Gras natáčejí Audrey a Bivoj reportáž se zámožným podnikatelem Paulem Dimanchem v americkém státě Louisiana. Po skončení natáčení se dozvídají o dvou mužích, jejichž loď byla "napadena bažinou" a Audrey o tom informuje Nicka a H.E.A.T., kteří v té době nedaleko odtud čistí moře od zbytků Obří mořské sasanky zničené Godzillou. Vztah Nicka a Audrey je dost napajatý, protože se kvůli svým zaměstnáním nemohou už tak často vídat. Audrey má navíc dojem, že musí soupeřit s Godzillou o Nickovu pozornost. H.E.A.T. s pomocí N.I.G.E.L.a sleduje stopu tvora, kterou získali z napadené lodi a ta je přivádí do Dimanchovy rybí konzervárny. Továrna je po jejich příjezdu napadena obřím tvorem vypadajícím částečně jako živočich a částečně jako rostlina. Když se na místě objevuje Godzilla, tvor ho zasahuje střelou z bahna a ztrácí se v mlze.


Godzillu čeká bahenní koupel

Přichází starší muž jménem Georges, který tvrdí, že patří k Gens du marais (Lidem z bažiny) a tvrdí, že L'espirit du Marais (Duchovi bažiny) jde pouze o spravedlnost, protože si Dimanche nárokuje bažinu, vytváří z ní skládku a připravuje ho o potravu nadměrným rybolovem. Nick však tvrdí, že se jedná o mutaci vzniklou znečištěním podzemní vody. Analýzou vzorků Bažiného netvora objevuje H.E.A.T. přítomnost ropy, z čehož tým usuzuje, že by se pod bažinou mohlo nacházet ložisko této suroviny. Zároveň se tak nabízí vysvětlení, proč se Dimanche o bažinu tolik zajímá. Audrey natáčí další reportáž z oslav, tentokrát na Dimanchově kolesovém parníku, který se stává dalším cílem Bažinného netvora. H.E.A.T., doprovázený Godzillou toužícím po odvetě, připlouvá na pomoc evakuovat hosty z parníku. Dimanche s Audrey odlétá v helikoptéře do své vily. Georges uklidňuje Bažinného netvora a ten v odchází pryč následován Godzillou.


Útok na Dimanchův parník

Godzilla a Netvor se opět střetávají u Dimanchovy vily. Její majitel nařizuje ochrance, aby zahájila palbu na monstra. Útok končí nezdarem a Godzilla je vržen Bažinným netvorem na vilu a kompletně ji demoluje. Nick a Georges utíkají uklidnit své chráněnce. Dimanche se rozhoduje sám zaútočit raketometem na monstra z paluby vrtulníku, je ale zastaven Audrey a střela míjí cíl. Netvor zasahuje helikoptéru hromadou bahna, což má za následek její pád. Posádka helikoptéry je zachráněna Nickem a Georgesem těsně před tím, než ji exploze trhá na kusy. Dimanche, který přišel o všechno, dává průchod svým emocím a nevědomky přiznává, že porušoval zákony. Neuvědomuje si však, že to celé Bivoj zaznamenává na kameru. Když Godzilla po chvíli nabírá vědomí a chce se opět vrhnout na Bažinného netvora vracejícího se do své bažiny, je zastaven Nickem, který má tušení, že už od tvora nebude hrozit žádné nebezpečí, pokud nikdo nebude narušovat jeho domov.


Bažinný netvor se vrací domů


Kam dál?

< | Hon na ještěra | Rozcestník filmů a epizod | Ohnivý kruh | >

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 26. února 2017 v 14:24 | Reagovat

Hlavně to s tím potopením lodi vypadá dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama