Květen 2017

Seriál Godzilla - Past na turisty

31. května 2017 v 14:59 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Tourist Trap

Premiéra: ??. ??. 2001

Stopáž: 22 minut

Scénář: Marty Isenberg

Hudba: Jim Latham

Režie: Nathan Chew


Děj

Rekreační plavidlo Windfall je napadeno neznámým tvorem. Nick, který se chystal natočit s Audrey reportáž o Godzillovi, je vyrušen Milem Sandersem, vlezlým a otravným kapitánem vyhlídkové lodi, jejíž pasažéři dychtivě vyhlížejí jakoukoliv příležitost vyfotografovat monstra. Zatím, co Monique a zbytek týmu na palubě Heat Seekeru dělají návnadu, aby Mila svedli na falešnou stopu, Nick a Elsie se v miniponorce vydávají na místo, kde se potopila Windfall. Zde se střetávají s obří Hlubinnou rybou, odrancem, který se zatoulal příliš blízko k hladině. Godzilla připlouvá na pomoc, ale Hlubinná ryba po krátké šarvátce opouští bojiště a ztrácí se v kalné vodě.


Tomu se říká záběry za všechny peníze!

Nick si je jistý, že ostré denní světlo je důvod, proč se Hlubinná ryba chová tak agresivně. Má v plánu rybu po setmění, kdy by se její chování mělo zklidnit, střelit špkou s uspávacím prostředkem a poté ji navést podvodním kaňonem zpět do hlubin koninentálního šelfu. Poté spolu s Audrey navštěvují Sandersovu cestovní kancelář a požadují, aby zrušil vyhlídkové jízdy za monstry kvůli možnému ohrožení životů cestujících. Chamtivý kapitán se však svého zlatého dolu odmítá vzdát. Nick se před budovou kanceláře domlouvá přes telefon s Randym, že se rybu pokusí odchytit ještě ten den večer. Sanders ho však slyší přes okno a chystá se Nicka sledovat. Hlubinná ryba je během večerní plavby vyprovokována pátracími světly Sandersovy lodi a potápí ji. Kapitán i jeho cestující jsou zachráněni posádkou Heat Seekeru. Sanders v podpalubí nachází videokazetu s citlivými informacemi o Godzillovi a jeho doupěti, které chce za velkou sumu peněz prodat do televize. Audrey a Bivoj se ho snaží zastavit, ale Snaders odlétá v H.E.A.T.koptéře.


Je děsivé, jak peníze dokáží zatemnit rozum

Hlubinná ryba o sobě opět dává vědět. Monique nechává u kormidla Mendela a sama se chystá zasáhnout odrance šipkou s uspávadlem. Střela však omylem zasahuje Godzillu. Nick a Mendel v miniponorce se pokoušejí za pomoci N.I.G.E.L.ových reflektorů nalákat rybu do Hudsonova kaňonu. Plán vychází, ale při sestupu do větší hloubky dochází u N.I.G.E.L.a k poruše a divokému blikání světel, které Hlubinnou rybu přivádí k nepříčetnosti. Miniponorka s Nickem a Mendelem je rybou smetena a zaklíňuje se jí na těle. Naštěstí se však objevuje Godzilla, který se probral z účinků sedativ a během nárazu do ryby vracející se zpět do hlubin uvolňuje ponorku. Ta okamžitě míří k hladině. Na palubě Heat Seekeru se Nick dozvídá, že Sanders utekl s jednou z jeho videokazet. Bivoj však mezitím stačil zavolat do studia, kde byl pořad se Sandersem chystajícím se vyzradit Nickovo tajemství přerušen živým vstupem o ukradené H.E.A.T.koptéře, kterou policie zajistila na střeše televizní budovy. Když se to Sanders dozvídá, pokouší se utéct, ale je zadržen a zatčen.


Hlubinná ryba odplouvá zpět do hlubin

Komodithrax

27. května 2017 v 12:44 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Komodithrax

Druh: samice obřího zmutovaného varana komodského (Varanus komodoensis)

Potrava: maso

Výška (odhad): 80 metrů (při vzpřímeném postoji)

Délka (odhad): 170 metrů

Hmotnost (odhad): 550 tun


Charakteristika

Název této mutace je odvozen od názvu indonéského ostrova Komodo a řeckého slova θράσσω (thrássō) znamenajícího dělat potíže nebo vytvářet rozruch.


Komodithrax a její vejce

Štíhlé a zároveň svalanté tělo tohoto varana stojí na čtyřech pětiprstých končetinách opatřených drápy a je zakončeno dlouhým silným ocasem. Hlava je plochá, v tlamě se nachází 16 zubů a dlouhý rozeklaný jazyk. Podobně jako Godzilla i Komodithrax disponuje atomovým dechem, na rozdíl od něj má však ten její modrou barvu. Kromě toho je poměrně inteligentní, oplývá neobyčejně velkou fyzickou silou a je schopná rozmnožovat se asexuálně, tedy bez partnera opačného pohlaví.


Komodithraxin atomový dech

Původ Komodithrax není známý. Poprvé byla spatřena na jednom z ostrůvků v Aleutského souostroví, kde zachránila dr. Nicka Tatopoulose a jeho přítelkyni Audrey Timmonds před Obří želvou, která je pronásledovala a uvěznila ji svým atomovým dechem pod hromadou ledu. Kvůli pachu Godzilly, který ucítila z dr. Tatopoulose na pár nezaútočila a z místa odešla. Když na ostrov dorazil Godzilla, přijala ho za svého partnera, který jí pomáhal postavit hnízdo a pečovat o její vejce. Později musela čelit současnému útoku helikoptér Armády Spojených států amerických a Obří, želvy, které se podařilo vysvobodit z ledu, poranit ji a ukrást jí vejce. Komodithrax nakonec opět nabrala síly a dostrkala želvu k puklině v ledu, kam ji chtěla shodit. Obří želva ji však spolu s vejcem strhla s sebou.


Obě mutace padají do pukliny v ledovci

Skutečný varan komodský (Varanus komodoensis) je obývá indonéské ostrovy Komodo, Rinca, Flores, Gili Dasami a Gili Motang. V současnosti se jedná o největšího žijícího ještěra. Dosahuje délky až 3,13 metru a hmotnosti 166 kilogramů. Loví živou kořist, především buvoly a divoká prasata, ale živí se i zdechlinami. V minulosti však existoval ještě větší druh varana známý jako Varanus priscus (dříve Megalania prisca). Žil v období pozdního pleistocénu, před asi 40 000 lety na území dnešní Austrálie. Dosahoval délky až 7 metrů a hmotnosti 600 kilogramů.


Varan komodský
(Varanus komodoensis)

Obří želva

26. května 2017 v 0:31 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Giant Turtle

Druh: obří zmutovaná želva, možná z příbuzenství kajmanek (Chelydridae)

Potrava: maso

Výška (odhad): 30 metrů

Délka (odhad): 150 metrů

Hmotnost (odhad): 700 tun


Charakteristika

Tento gigantický plaz žil na jednom z Aleutských ostrovů poblíž Aljašky.


Obří želva na jednom z Aleutských ostrovů

Podsadité tělo této želvy je kryto těžkým žáruvzdorným krunýřem tvořeným šestiúhelníkovými deskami, které kromě obvodových a břišních desek vybíhají ve špičaté kuželovité výrůstky. Relativně dlouhý krk nese malou hlavu, v jejíž tlamě se nachází, pro želvy netypických, celkem dvanáct zubů, osm v horní čelisti a dva páry v dolní, z nichž krajní dva vyčnívají z tlamy v podobě klů. Přední končetiny jsou pětiprsté, zadní čtyřprsté, všechny opatřené drápy. Na svrchní straně ocasu, který je zakončen kostěným palcátem připomínajícím obrannou zbraň dinosaurů z čeledi Ankylosauridae, se nachází řada 8 ostnů.


Želva útočí na loď Borealis

Obří želva byla poprvé spatřena, když zaútočila na loď nazvanou Borealis, která proplouvala aljašskými vodami. Během útoku se na lodi nacházeli dr. Nick Tatopoulos a jeho přítelkyně, televizní reportérka Audrey Timmonds, která přepadla přes zábradlí do vody. Dr. Tatopoulos za ní skočil, aby ji zachránil, ale oba zůstali opuštěni uprostřed oceánu poté, co vyděšený kapitán s lodí z místa odplul. Voda dvojici vyplavila na ostrůvek patřící do Aleutského souostroví, kde jim byla želva opět v patách. Zde je však zachránila samice obřího zmutovaného varana komodského zvaná Komodithrax, která ji svým atomovým dechem pohřbila pod hromadou ledu. Oba plazi se ještě později střetli u hnízda Komodithrax, kde želva porazila samici varana a odnesla si její vejce, aby ho mohla sežrat. Byla ale zastavena Godzillou, který s ní bojoval, ale byl také poražen. Komodithrax, která se opět probrala k životu, nakonec shodila želvu do pukliny v ledovci, kam však naneštěstí byla i ona se svým vejcem stržena také.


Obě mutace padají do pukliny v ledovci

Kajmanky mají dlouhou fosilní historii. Nejstarší fosilie pocházejí z křídového stupně maastricht (před 72 až 66 miliony let). V současnosti žijí už jen pouhé dva rody, do nichž patří po jednom druhu. Konrétně se jedná o kajmanku dravou (Chelydra serpentina) a kajmanku supí (Macrochelys temminckii) obývající území Spojených států amerických. Obě jsou dravé, velice agresivní a živí se i mršinami.


Kajmanka supí
(Macrochelys temminckii)

Seriál Godzilla - Námluvy

24. května 2017 v 11:40 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: End of the Line (Konečná stanice/(Definitivní) konec)

Premiéra: 18. 12. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Steve Melching

Hudba: Jim Latham

Režie: David Hartman


Děj

Nick a Audrey jsou na romantické plavbě lodí u Aljašky. Když se Nick chystá Audrey požádat o ruku, je překvapen jejím oznámením, že jí bylo nabídnuto povýšení, se který se však pojí přesun do Londýna. Loď je poté napadena Obří želvou a Audrey padá přes zábradlí do vody. Nick skáče za ní do vody, aby ji zachránil, ale kapitán s lodí odplouvá a zanechává je napospas uprostřed oceánu. Mezitím Godzilla ve svém doupěti registruje, že je Nick v možném nebezpečí a vyráží mu na pomoc s týmem H.E.A.T. na palubě Heat Seekeru za zády. Nick a Audrey se probouzejí vyplaveni na jednom z Aleutských ostrovů, kde na ně opět útočí Obří želva. Dvoji je ale zachráněna samicí obřího zmutovaného varana komodského zvanou Komodithrax, která želvu svým atomovým dechem pohřbívá pod hromadou ledu.


Komodithrax bojuje s Obří želvou

Nick a Audrey poté zjišťují, že je ostrov díky vulkanické činnosti malým tropickým rájem. Zanedlouho jsou nalezeni zbytkem týmu, který šel v Godzillových stopách. Godzilla se setkává s Komodithrax, avšak místo toho, aby na sebe zaútočili, kolem sebe krouží v zásnubním tanci. Najednou se ale Godzilla začíná vůči týmu H.E.A.T. chovat nepřátelsky a ten je donucen opustit ostrov a vrátit se na loď. Na palubě tým navštěvují zástupci armády, kteří jim oznamují, že se chystají zničit všechna tři monstra na ostrově a ukazují jeho členům satelitní fotografie, na nichž Komodithrax a Godzilla staví hnízdo pro vejce. Nick je přesvědčen, že se obří varan umí rozmnožovat samooplozením, protože testy na Godzillovi prokázaly, že není schopen reprodukce.


Láska na první pohled

Tým se pokouší odlákat Godzillu z ostrova do hlubokých vod pomocí N.I.G.E.L.A. přehrávajícího zvuky Komodithrax. Mezitím Nick, Monique a Randy odlétají H.E.A.T.koptérou, aby překazili útok armády na Komodithrax a její vejce. Na scénu se ale vrací Obří želva, která samici obřího varana vyřazuje z boje. Godzilla, který zjistil, že byl oklamán, se vrací na ostrov, bojuje s želvou a je také poražen. Obří želva popadá vejce do čelistí a chystá se ho rozdrtit, je však zastavena Komodithrax, která se opět probírá k životu a snaží se ji shodit do pukliny v ledovci. Obří želva ji ale i s vejcem strhává s sebou a všichni tři mizí v temné hlubině. Přilétá major Hicks a nařizuje všem jednotkám, aby zastavily palbu na Godzillu. Audrey se nakonec rozhoduje nepřijmout práci v Londýně, jelikož je pro ni Godzilla stále velice zajímavé téma, které by se Evropy špatně sledovalo. Když se to Nick dozvídá, navrhuje, aby se vzali, ale Audrey mu na to odpovídá tím, že už jsou oba v manželství se svým povoláním a zbytek týmu sleduje, jak zanechává zdrceného Nicka na palubě Heat Seekeru samotného.


Smutný okamžik

Mechanické protézy z budoucnosti

21. května 2017 v 15:37 | Alfaraptor |  TriStar
Tato mechanická zařízení, pravděpodobně sestrojená dr. Mendelem Cravenem, zřejmě nahradila a také vylepšila poškozené části těla majora Hickse, po těžkých zraněních, které utrpěl v boji proti genetickým mutacím zvaným D.R.A.G.M.A. v alternativní budoucnosti.


Major Hicks z alternativní budoucnosti s protetickými částmi těla


Ušní implantát

Původní název: neuveden

Typ: sluchová pomůcka

Průměr (odhad): 6 centimetrů

Hmotnost (odhad): 100 gramů


Charakteristika

Toto diskovité zařízení nahrazuje pravý ušní boltec majora Hickse. Je pravděpodobné, že kromě zachycení sluchových vjemů je dokáže také zesilovat nebo zbavit rušivých elementů.


Pažní kanón

Původní název: neuveden

Typ: protéza vybavená zbraní

Délka (odhad): 90 centimetrů

Hmotnost (odhad): 8 kilogramů


Charakteristika

Tato protéza nahrazuje celou pravou paži majora Hickse. Místo dlaně s prsty je však zakončena hlavní zabudované zbaně. Není však jisté, zda byla založna na bázi laserových paprsků nebo zda používala klasické projektily.

Taser z budoucnosti

18. května 2017 v 19:21 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Taser

Typ: zbraň

Délka (odhad): 1 metr

Hmotnost (odhad): 5 kilogramů


Charakteristika

Tato zbraň navržená dr. Mendelem Cravenem byla použita v alternativní budoucnosti příslušníky odboje proti genetickým mutacím zvaným D.R.A.G.M.A., které zamořily celou Zemi a později členy týmu H.E.A.T. při zničení výzkumného zařízení dr. Johnatana Insleyho, autora projektu Demokratické Renovace Antagonizující Globální Mechanický Armagedon.


Dr. Mendel Craven z budoucnosti střílí z taseru po genetických mutacích zvaných D.R.A.G.M.A.

Zbraň je v přední části vybavena svítilnou umístěnou nahoře. Uprostřed ve spodní části se nachází madlo pro uchopení zbraně. Ramenní popruh pomáhá odlehčit váhu zbraně. Z hlavně vycházejí zelené paprskové projektily, které jsou jako jediné schopné účinně zneškodnit tvory D.R.A.G.M.A.


Tým H.E.A.T. vyzborjený tasery během útoku na zařízení dr. Insleyho

D.R.A.G.M.A.

16. května 2017 v 17:46 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: D.R.A.G.M.A. (Democratic Resurgence Against Global Mechanized Armageddon)

Druh: geneticky navržený tvor

Potrava: maso

Výška (odhad): 8 metrů

Délka (odhad): 12 metrů

Hmotnost (odhad): 50 tun

Rozpětí křídel (odhad): 16 metrů


Charakteristika

Název tohoto tvora je akronymem pro Demokratickou Renovaci Antagonizující Globálně Mechanizovaný Armagedon, projekt dr. Jonathana Insleyho.


D.R.A.G.M.A. v poničených ulicích postapokalyptického New Yorku

Tento tvor svým vzhledem připomíná rohatého dinosaura z čeledi Ceratopsidae s dračími křídly. Hlava vybíhá do vysokého krčního límce se dvěma páry rohů po stranách, které u mláďat chybí. Dále se po stranách hlavy nachází také pár menších růžků obklopený dvěma páry kožnatých výrůstků. Nad očima vyrůstá dvojice malých rohů doplněná jedním větším na nose. Tlama s dvanácti zuby, šesti v každé čelisti, je zakončena ostrým papouščím zobákem. Spodní čelist je osazena párem dopředu směřujících klů. Kromě dvou tříprstých předních končetin a osamocené čtyřprsté končetiny, všech opatřených drápy, má také pár křídel s kožnatou létací blánou, také zakončený tříprstými chodidly s drápy. Špička ocasu je v dospělost zakončena kostěným bodcem.


Mládě D.R.A.G.M.A. uvnitř inkubátoru

Projekt Demokratické Renovace Antagonizující Globálně Mechanizovaný Armagedon vytvořený dr. Jonathanem Insleyem měl za cíl přinutit lidstvo, aby přestalo být závislé na technologickém pokroku a vrátilo se k dřívějšímu žití v souladu s přírodou. Za tímto účelem vytvořil pomocí genetického inženýrství tisíce vysoce adabtabilních tvorů s oběhovm systémem na bázi kysleiny sírové (H2SO4), neproniknutelným exoskeletem a zrychlenými regenerativními schopnostmi, které v alternativní budoucnosti vypustil do světa. D.R.A.G.M.A. vyhladili téměř veškerý život na Zemi, včetně Godzilly a mutací z Ostrova monster vypuštěných majorem Hicksem jako poslední zoufalé řešení v boji proti nim. Tým H.E.A.T., který se do této verze světa dostal přes časový vír v bouři během pronásledování Zmutované medůzy, se od postapokalyptických verzí dr. Mendela Cravena a majora Hickse dozvěděl, co se stalo a po návratu do přítomnosti se vydal do Montauk Point na Long Islandu, kde dr. Insley v obřím skladišti připravoval svůj projekt. Zde za asistence Godzilly zničil celé zařízení, včetně výzkumných dat a inkubátorů s vyvíjejícími se jedinci D.R.A.G.M.A.


Tým H.E.A.T. a Godzilla ničí zařízení dr. Insleyho.

Zmutovaná medůza

15. května 2017 v 16:59 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Mutant Jellyfish

Druh: členovec (?) (kmen Arthropoda)

Potrava: maso (?)

Výška (odhad): 10 metrů

Délka (odhad): 40 metrů

Hmotnost (odhad): 100 tun

Rozpětí křídel (odhad): 40 metrů


Charakteristika

Není známo, proč tato mutace sdílí stejný název se zástupci kmene žahavců (Cnidaria), medůzami (anglicky jellyfish), ačkoliv se jim vůbec nepodobá. Jedním z možných vysvětlení by mohla být rosolovitá substance, kterou plive z úst, označovaná v angličtině jako jelly (želé/rosol) a částečně akvatický způsob života.


Zmutovaná medůza v čelistech Godzilly

Článkované tělo této mutace, z horní strany pokryté silným pancířem s ostny, má válcovitý tvar. Hlava bez viditelných zrakových orgánů je na čele vyzbrojena dlouhým dolů zahnutým rohem. V tlamě se nachází devět zubů, dva v horní čelisti, které nejspíš obsahují také jed a sedm v dolní čelisti. Za tlamou se nachází dva páry končetin s klíšťkovitým zakončením a dva páry blanitých křídel. Dva páry končetin v zadní části těla mají kráčivou funkci. Konec těla je osazen dvěma páry ostnů. Kromě schopnosti letu a pohybu ve vodě, dokáže Zmutovaná medůza také plivat žíravou rosolovitou substanci, která je podle slov dr. Elsie Chapman stejně nebezpečná jako radioaktivní odpad.


Medůza plive rosolovitou substanci

Zmutovaná medůza se poprvé objevila v Newyorkském přístavu, odkud byla vyhnána na otevřené moře Godzillou následovaným týmem H.E.A.T. na lodi Heat Seeker. Členové týmu se chystali na mutaci hodit rybářskou síť, ta byla ale zničena zásahem rosolovité substance. Poté, co se tým H.E.A.T. vrátil z časového víru ukrytého v bouři, na ně Zmutovaná medůza opět zaútočila. Godzillovi se podařilo mutaci stáhnou pod vodu a zabít, což dosvědčovala fialová skvrna jejích tělních tekutin na vodní hladině.


Mutace je po smrti

Seriál Godzilla - Šokující budoucnost

14. května 2017 v 20:44 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Future Shock

Premiéra: 18. 9. 1999

Stopáž: 22 minut

Scénář: Greg Klein a Tom Pugsley

Hudba: Jim Latham

Režie: Alan Caldwell


Děj

Tým H.E.A.T. na lodi Heat Seeker a Godzilla se vypořádávají se Zmutovanou medůzou, zatímco Mendel se na základně léčí z chřipky. Během boje Heat Seeker vplouvá do zvláštní bouře, v níž vypovídají službu všechny přístoje na lodi. Když po Godzillovi nikde není ani stopy, přichází Elsie s domněnkou, že se nejspíš odplul do svého doupěte a navrhuje, aby se tým vrátil na základnu. K jejich překvapení ji nacházejí v troskách a Mendel ani Godzilla nejsou nikde k nalezení.


Vypadá to, že Mendel uspořádal pořádně divokou párty

Při plavbě do města si členové týmu všímají, že i zdejší budovy jsou v dezolátním stavu. Jsou napadeni podivným obřím okřídleným plazem s dalšími třemi končetinami a rohatou hlavou, ale daří se jim ho setřást. V ulicích New Yorku si všímají futuristického designu autombilů a nápisu na budově kina zvoucího na desátý díl Krotitelů duchů. Elsie se proto domnívá, že se v bouři dostali do časového víru, který je přenesl do budoucnosti. Když se k nim obří plaz opět vrací, zachraňuje je malý chlapec, který je odtokovým systémem metra přivádí do pevnosti obývané zbytky lidstva ukrývající se zde před D.R.A.G.M.A., jak se obří tvorové nazývají.


Na Heat Seeker útočí neznámý tvor

V pevnosti se setkávají se zestárlým Mendelem, z něhož se stal ostřílený bojovník a vůdce. Vypráví jim, že se nacházejí v roce 2022 a že poté, co odpluli bojovat s Obří Medůzou, se vrátil pouze Godzilla, který později padl při záchraně spousty lidských životů v boji proti D.R.A.G.M.A., geneticky navrženými tvory stojícími za vyhubením téměř veškerého života na Zemi. Tým H.E.A.T. poté asistuje Mendelovým lidem při odražení jednoho z mnoha útoků D.R.A.G.M.A. Od majora Hickse, jehož ztracená pravá paže byla nahrazena protézou se zabudovanou zbraní, se dozvídají, že jako poslední zoufalé řešení v boji proti D.R.A.G.M.A. vypustil všechny mutace obývající Ostrov monster, avšak ani jedna z nich neměla šanci proti takové početní a silové převaze. Také jim prozrazuje, že tvůrcem tvorů je dr. Jonathan Insley. Tým výbavený futuristickými zbraněmi se na naléhání majora Hickse vrací prostřednictvím bouře vše napravit zpět do přítomnosti, kde Godzilla poráží Zmutovanou medůzu. Zpátky na základně členové týmu zjišťují, že dr. Insley pracuje na projektu Demokratické Renovace Antagonizující Globální Mechanizovaný Armagedon, přičemž první písmena názvu projektu dávají dohormady zkratku D.R.A.G.M.A. Tým spolu s Godzilou podniká nájezd na Insleyho zařízení ve skladišti na Long Islandu a likvidují veškerá data z jeho výzkumu i mladé, teprve se vyvíjející jedince D.R.A.G.M.A.


Godzilla dělá pořádky v Insleyho výzkumném zařízení

Vysokotlaký infuzní systém

13. května 2017 v 21:05 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: H.P.I.S. (High Pressure Infuse System)

Typ: zařízení k zastavení tornáda

Výška (odhad): 160 centimetrů

Délka (odhad): 6 metrů

Šířka (odhad): 3 metry

Hmotnost (odhad): 200 kilogramů


Charakteristika

Tento přístroj sestavený dr. Mendelem Cravenem byl navržen k zastavení tornáda, v jehož středu se nacházel obří zmutovaný rejsek přezdívaný Shrewster.


V.I.S. zachycený větrným vírem

Zařízení se skládá z turbíny upevněné na kovovém rámu stojícím na čtyřech nohách, z nichž zadní dvě jsou opatřeny kolečky pro usnadnění jeho transportu. Pod turbínou je ve třech řadách umístěno devět palivových nádrží. V přední části a napravo se nacházejí dva ovládací panely, avšak ovládat ho lze také na dálku prostřednictvím počítače.


Pohled na přední ovládací panel s pákou pro nastevení výkonu
Zleva: Nízký (Low), Střední (Medium) a Vysoký (High)

Podle slov dr. Cravena dokáže systém do středu tornáda vypustit 5 000 000 jednotek PSI stlačeného vduchu a tak ho zastaví. Počátěční tlakovací sekvence je velice nestabilní, což představuje možné riziko ohrožení na zdraví.


Dr. Tatopoulos se chystá aktivovat zařízení uvnitř tornáda

Vysokotlaký infuzní systém byl poprvé použit na jižním cípu ostrova Manhattan během útoku Shrewstera. Když se dr. Cravenovi nepodařilo aktivovat přístroj na dálku kvůli statické elektřině generované tornádem, rozhodl se ho dr. Nick Tatopoulos zprovoznit ručně. Byl však při tom nasán větrným vírem. Poté, co se tornádo přesunulo do Central Parku, podařilo se dr. Tatopoulosovi zařízení spustit, čímž větrný vír zastavil. Nešťastnou náhodou však při tom došlo ke srážce Systému s robotem N.I.G.E.L.em, čímž došlo k explozi a zničení obou strojů.


Srážka V.I.S. a N.I.G.E.L.a