Červenec 2017

První pohled na Mothru z filmu Godzilla: Král monster

23. července 2017 v 21:23 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Studio Legendary včera zveřejnilo v rámci marketingové kampaně pro letošní sandiegský Comic Con fotografii nástěnného reliéfu zobrazujícího obří můru Mothru, která se spolu s Godzillou, obřím pterosaurem Rodanem a tříhlavým monstrem King Ghidorahem objeví v chystaném snímku Godzilla: Král monster, který patří společného filmového, knižního a komiksového universa označovaného jako MonsterVerse.


Fotografie reliéfu zobrazujícího Mothru
Překlad údajů v rámečku vlevo dole:

MYTOGRAFICKÝ OBJEV
Chrám můry
Lokalita #63061: Provincie Yucca (správně Yunnan (Jün-nan))
Zařazení: Božstvo/ Imago (dospělec)
Průzkum provedl(a): E. Russel

Fotografie odpovídá popisu z videa, které jsme zmiňoval v minulém článku. V něm se u roku 2009 píše o nalezení megalitického chrámu v horské džungli čnské provincie Jün-nan, kam dr. Emma Russel a její tým sledovali bioakustický signál a objevili obří kuklu, z jejíhož vnitřku byl detekován rychlý srdeční tep. Co se týká popisu reliéfu, tak uprostřed se nachází plně vyvinutá dospělá forma (imago), která je po stranách obklopena dvěma housenkami (larvami). Nahoře nad nimi se zřejmě nachází vejce nebo kukla připevněná k podkladu lepkavými vlákny hedvábí. Naskytuje se nám zde pohled na celý ontogenetický vývoj tohoto neobyčejného hmyzu, který se velice podobá vývoji Mothry z japonských filmů. Dvojice larev možná také odkazuje na dva známé případy, kdy se z jediného mothřího vejce vylíhla dvojčata. Jedná se o filmy Mothra vs. Godzilla (1964) z filmové série Showa (1954 -1975) a Godzilla x Mothra x Mechagodzilla: Zachraňte Tokio (2003) z takzvané Kiryu ságy, která obsahuje vybrané filmy ze série Showa a na sebe navazující snímky Godzilla x Mechagodzilla (2002) a výše zmíněné pokračování z roku 2003. Tyto filmy však nemají žádnou společnou kontinuitu s MonsterVersem.


Vejce Mothry z filmu Mothra vs. Godzilla (1964)


Larva Mothry z filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964)


Kukla Mothry z filmu Mothra (1961)


Dospělec (imago) Mothry z filmu Mothra (1961)Film Godzilla: Král monster má stanovenou premiéru na 22. března 2019.

Časový přehled událostí MonsterVersa a seznámení s novými monstry z filmu Godzilla: Král monster

21. července 2017 v 21:43 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Minulý týden se na oficiální facebookové stránce filmu Kong: Ostrov lebek objevilo nové video odhalující informace o časovém přehledu událostí pro filmovou a komiksovou sérii MonsterVerse, v němž bylo také nepřímo poukázáno na monstra, která se mají objevit v chystaném filmu Godzilla: Král monster navazujícím na snímek z roku 2014. Zde uvádím překlad údajů z videa doplněný vlastními poznámkami. Původní video můžete shlédnout ZDE.


1915

Štěpení atomu


Obecná teorie relativity Alberta Einsteina vede k štěpení atomu a k počátku atomového věku. Tento milník lidské evoluce probouzí pradávné tvory živící se jadernou energií.

Alfaraptorova poznámka: Tato situace je popsána v komiksu Godzilla: Probuzení (2014), kde svržení atomové bomby na japonské město Hiroshima v roce 1945 probouzí obří pradávný mnohobuněčný organismus označovaný jako Shinomura.


1943

Napadení lodi U.S.S. Lawton


Loď U.S.S. Lawton byla potopena obřím neznámým tvorem. Z tisícovky mužů na palubě přežil pouze William Randa.


Fotografie vraku U.S.S. Lawton

Alfaraptorova poznámka: Dle rozsahů škod lze usuzovat, že útočícím monstrem byl pravděpodobně Godzilla. Randa se později přidal k organizaci Monarch a o třicet let později se zúčastnil expedice na Ostrov lebek (viz níže), kde zahynul.


1946

Založení Monarchu


Kvůli utajení incidentu U.S.S. Lawton zakládá perzident Truman neoficiální "jednotku Monarch", malý výzkumný tým zaměřený na systematické studium "Masivních Neurčitelných Terestrických Organismů". Spousta Trumanových spojenců v soukromí zpochybňuje důvěryhodnost teorií týmu a pracuje na udržení jeho extence v tajnosti.


1952

Velký smog v Londýně


Zmatení meteorologové a popírající atmosféričtí fyzikové, tento nevysvětlitelný jev spatřily ulice Londýna zahlcené obřími mračny vzduch znečišťujícího kouře. Monarch předpokládá, že máchání křídel obřího tvora mohlo vytvořit anticyklónu, která rozšířila vzdušné znečištění po celém městě.

Alfaraptorova poznámka: Tato zmínka obsahuje příliš málo informací, než aby se dalo s jistotou určit, o jakého tvora se jedná.


1954

Globalizace Monarchu


Na počátku věku atomových bomb pořádá Monarch, mezinárodní koalice vědců, tajné mise, aby pochopili M.U.T.O., které neoficiálně schvaluje a monitoruje generál MacArthur. (zbytek textu chybí).


1959

Sibiřská záhada


Uprostřed Studené války vyfotografovalo ruské špionážní letadlo obří zadržovací zařízení vystavěné kolem masy ledu na Sibiři. Znak Monarchu je viditelně vytištěný na střeše zařízení.

Alfaraptorova poznámka: Opět nedostatek informací k přesnějšímu určení tvora.


1973

Mise: Lebka


Monarch uzavírá tajné spojenectví s Landsatem a 1. leteckou brigádou 3. roty útočných helikoptér kvůli podniknutí expedice na mytický "Ostrov lebek" v nezmapovaném koutě Jižního Tichomoří. Setkává se s božským superdruhem známým jako Kong a brzy zjišťuje, že zde lidstvo nemá co dělat.

Alfaraptorova poznámka: Děj filmu Kong: Ostrov lebek (2017).


1991

Isla de Mona


Tajný tým Monarchu vyhlašuje karanténní zónu kolem spícího ostrovního vulkánu, pod záminkou "environmentálního výzkumu". Během následujících let se z malé vědecké základny stává plnohodnotné zadržovací zařízení kolem ústí vulkánu.

Alfaraptorova poznámka: S největší pravděpodobností se zde o obřího pterosaura Rodana. Bližší informace níže v článku.


1995

Návrat na Ostrov Lebek


Bezpečnostní důstojník Monarchu Aaron Brooks se vzpírá svému otci a vede neohlášnou expedici na Ostrov Lebek, aby zjsitil, co se stalo s Kongem od dob expedice v roce 1973.

Alfaraptorova poznámka: Události z expedice Aarona Brookse jsou popsány v komiksové sérii Ostrov lebek: Zrození Konga ( 2017).


1999

Roztavení jaderného reaktoru v Janjiře


Alfaraptorova poznámka: Údálost z filmu Godzilla (2014).


2005

Záhadný žoldák


Bývalý Britský plukovník a agent MI-6, Jonah Alan, je zavřen do pákistánského vězení po střetu s agenty Monarchu. Alan a jeho skupina žoldáků byli chyceni při pokusu proniknout přes stěny podzemního naleziště M.U.T.O.


2009

Chrám můry


Mytografická studie čínských chrámů zavedla Monarch do vysokohorské džungle provincie Jün-nan. Dr. Emma Russel a její tým sledovali bioakustickou signaturu do předtím neobjeveného megalitického chrámu, uvnitř kterého leží obří kukla. Zevnitř je detekován rychlý srdeční tep.

Alfaraptorova poznámka: Popis odpovídá kukle obří můry Mothry. Další informace níže v článku.


2012

Zpráva v láhvi


Pár dnů před ochodem do penze dostává veterán Monarchu, Houston Brooks, kódovanou zprávu od svého syna. Expedice na Ostrov lebek odhalila nové překvapivé informace o původu Konga a jeho roli na ostrově.

Alfaraptorova poznámka: Události z komiksové série Ostrov lebek: Zrození Konga (2017).


2014

Bitva o San Francisco


Existence obřích superdruhů je odhalena světu, když se Godzilla střetne se dvěma M.U.T.O. v centru San Francisca, které bylo při tom zničeno. Svět sleduje, jak Godzilla brání náš svět a nastoluje rovnováhu v přírodě. Pro Monarch nastal čas vystoupit ze stínů.


2016

Monstrum nula


Když Monarch nachází zvláštní superdruh uvězněný pod antarktickou ledovou pokrývkou, vyvíjí dr. Vivienne Graham úsilí vybudovat tajné zadržovací a výzkumné zařízení kolem spícího tvora. V jejích tajný poznámkách se nachází zvláštní věta: "Ďábel má tři hlavy."

Alfaraptorova poznámka: Popis odpovídá tříhlavému monstru King Ghidorahovi. Další informace níže v článku.

Monstra z filmu Godzilla: Král monster

Chystané pokračování filmů Kong: Ostrov lebek (2017) a Godzilla (2014) s názvem Godzilla: Král monster, jehož natáčení právě probíhá, s premiérou stanovenou na 22. března 2019, představí trojici monster, která se objevila už dříve po boku Godzilly v mnoha filmech, hrách, knihách, komiksech a dalších médiích. Jedná se o obřho pterosaura Rodana, obří můru Mothru a tříhlavé monstrum King Ghidoraha. Všichni čtyři se naposledy střetli ve filmu ze série Showa s názvem Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964).


Záběr na bitvu z filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi
Zleva: Godzilla, King Ghidorah, Rodan a Mothra (na Rodanových zádech)

V rámci MonsterVersa už však bylo možné spatřit tato monstra na jeskynních malbách ukázaných v potitulkové scéně filmu Kong: Ostrov lebek. Připravil jsem si pro vás krátké info o každém z nich v rámci série Showa i jejich nadcházejících rolí v MonsterVersu.


Rodan


Rodan na jeskynní malbě

Obří pterosaurus Rodan zřejmě přebývá ve vulkánu na ostrově Isla de Mona, kde bylo v roce 1991 založeno výzkumné a později také zadržovací zařízení Monarchu. Lze zde vidět jistou paralelu s filmovou sérií Showa, v níž Rodan se svojí družkou obývali japonský vulkán Aso ve filmu Obří nebeské monstrum Rodan (1956), odkud se také Rodan vynořil o osm let později ve filmu Tři obří monstra: největší bitva na Zemi. Podobně jako v tomto filmu nejspíš i v Králi monster spojí svoje síly s Godzillou a Mothrou proti tříhlavému monstru King Ghidorahovi.


Mothra


Jeskynní malba Mothry

Kukla obří můry Mothry se známkami života byla objevena dr. Emmou Russel a její týmem v horském chrámu v čínské provincie Jün-nan. Podobně také v sérii Showa se Mothra těší velké úctě domorodých obyvatel Dětského ostrova, kteří jí vystavěli svatyni a považují ji za své božstvo, jak bylo možné vidět ve filmech Mothra (1961), Godzilla vs. Mothra (1964), Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964) a Godzilla, Mothra, Ebirah: Velký souboj v Jižních mořích (1966). Na rozdíl od filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi však nejspíš v Králi monster neuvidíme její larvální stádium, zřejmě pouze kuklu a dospělce, který se pravděpodobně jako v Showa filmu přidá ke Godzillovi a Rodanovi, aby porazili King Ghidoraha. Podle jeskynní malby lze usuzovat, že se jedná o několikátou generaci, která se opět jako v sérii Showa rozmnožuje partenogenezí, tedy bez potřeby partnera opačného pohlaví.


King Ghidorah


Nástěnná malba King Ghidoraha


King Ghidorah byl nalezen v roce 2016 zamrzlý v ledu na území Antarktidy. Dr. Vivienne Graham chtěla, aby kolem něj bylo vystavěno výzkumné a zadržovací zařízení. Také si poznamenává, že má tvor tři hlavy. Ve filmové sérii Showa byl King Ghidorah vesmírné monstrum ovládané mimozemskými civilizacemi a také úhlavní nepřítel Godzilly. Pod nadvládou mimozemšťanů označovaných jako Xané byl známý jako Monstrum nula. Poprvé se objevil ve filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964) a dále ve filmech Velká válka monster (1965), Godzilla vs. Gigan: Příkaz k zničení Země (1972) a naposledy se objevuje (v rámci kontinuity série Showa) ve filmu Útok pochodujících monster (1968). Jedna z nevyřčených otázek, která čeká na zodpovězení, je King Ghidorahův původ. Zatím není jisté, zda bude MonsterVerse King Ghidorah vesmírného původu jako jeho Showa protějšek nebo jestli se vyvinul na Zemi. Rovněž není známo, zda přežije střet s ostatními monstry, či jestli ho uvidíme i v dalším filmovém pokračování s názvem Godzilla vs. Kong, které je plánováno na rok 2020. Na to si nejspíš ještě budeme muset počkat.


Jeskynní malba zobrazující střet Godzilly a King Ghidoraha


Film Godzilla: Král monster má stanovenou premiéru na 22. března 2019.

NES Godzilla Creepypasta verze 0.0.1 (demo)

20. července 2017 v 16:18 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Na konci června představil vývojář, který si říká Psyke, první demoverzi počítačové hry na motivy hororové povídkové série NES Godzilla Creepypasta od autora vystupujícícho pod přezdívkou Cosbydaf, jejíž překlad si můžete přečíst zde na blogu. Demo obsahuje zatím pouze kompletní první úroveň, včetně intra, nastavení ovládání, zvuku a obrazových filtrů, jukeboxu, kde si můžete přehrát některé skladby z původního soundtracku hry a zatím neaktivní bestiář monster a techniky. Hra běží plynule za snímkové frekvence krásných 60 snímků za sekundu, takže její zpomalování při velkém množství objektů na obrazovce, jako kdysi, už je minulostí. Máte možnost zahrát si jak za Godzillu, tak i za Mothru, která má navíc nový speciální útok. Z nepřátelských bossů se zde vyskytují robot Moguera a obří sépie Gezora, u níž poprvé zjistíte, že se hrou není něco v pořádku. O dalším vývoji hry vás budu i nadále informovat.


Nový útok Mothry v podobě zelených projektilů


Tohle je teprve začátek děsivých úkazů, které hru provázejí


Důležité odkazy:

Český překlad NES Godzilla Creepypasty od Alfaraptora a JPRexe

Oficiální stránky NES Godzilla Creepypasty, kde si můžete stáhnou i demo


Zpráva o prvním ročníku Mezinárodní konference expertů na fiktivní tvory

19. července 2017 v 17:57 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Od středy 12. července do neděle 16. července 2017 jsem se účasnil prvního ročníku Mezinárodní konference expertů na fiktivní tvory pořádané na kostarickém ostorvě Nublar, domově světoznámých dinosauřích parků Jurský park a Jurský svět, kde jsem se setkal s jejich ředitelem JPRexem. Zde uvádím krátký souhrn programu jednotlivých dnů konference:

Logo konference
Autor: JPRex

Den první

Středa, 12. července 2017


Příjezd na ostrov, přivítání s JPRexem, krátká prohlídka přírody ostrova a plánování dalšího programu konference nad skleničkou v Margaritaville.


Margaritaville
Foto: archiv autora


Den druhý

Čtvrtek, 13. července 2017


Oficiální zahájení konference. Inspekce jednotlivých zařízení obou parků a výlet k vulkánu Sibo, nejvyšší dominantě ostrova. Večer studium přehledu historických událostí Nublaru, jeho parků i Stanoviště B.


Vulkán Sibo
Foto: archiv autora

Den třetí

Pátek, 14. července 2017


Praxe v terénu, seznámení s pravěkými tvory vytovřenými společností International Genetic Technologies (InGen) a vybranými exempláři monster z Ostrova monster, výměna poznatků a chovatelských tipů. Později proběhla hlavní část konference, v níž se probíral původ Godzilly, jeho přednosti a slabiny a srovnání anatmických znaků s dinosaury čeledi Tyrrannosauridae. V závěru dne byla promítána dokumentární studie o možném vývoji geneticky modifikovaných lidoopů a jejich vlivu na planetární ekosystémy a interakci s člověkem.


Alfaraptor představuje trojici monster Doratů
Foto: archiv autora


JPRex krmí mládě triceratopse
Foto: archiv autora


Bouřlivá diskuze
Foto: archiv autora

Den čtvrtý

Sobota, 15. července 2017


Návštěva přírodního parku s miocénní přírodou, pozorování místní fauny a flóry. Večer shlédnutí historického dokumentu o monstrech ostrova Solgell.


Alfaraptor s rodinkou bezrohých nosorožců
Foto: archiv autora


JPRex s nepravou šablozubou kočkou
Foto: archiv autora


Den pátý

Neděle, 16. července 2017


Ukončení konference a přípravy na návrat na Ostrov monster. Adopce mláděte leguánovitého typu Godzilly, jehož příbuzný dnes údajně žije nedaleko newyorkského Staten Islandu a doprovází tým H.E.A.T. na jeho výpravách za mutacemi. Toto mládě, spolu se svým odrostlejším sourozencem, bylo objeveno JPRexem u překupníka pravěkých tvorů, který je vydával za velké dinosaury, odkud byli zachráněni. Mládě je v současnosti v karanténní oblasti Ostrova monster, kde je spolu s jedincem Shin Godzilly, který dorazil pár dní po konferenci a čekají na začlenění do ostrovní fauny.


Alfaraptor a JPRex se zachráněnými Godzilly
Foto: archiv autora


Další ročník konference se bude konat příští rok v létě a to přímo zde na Ostrově monster!!!

Oznámení o neaktivitě na blogu

12. července 2017 v 8:51 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Od středy 12. července, do neděle 16. července 2017 bude aktivita blogu přerušena z důvodu nepřítomnosti admina, který se účastní konference v rámci programu mezinárodní spolupráce mezi pobočkami Ostrova monster.

Děkuji za pochopení.

- Alfaraptor


Vyhlášení výsledků kvízu TriStar Godzilla II

9. července 2017 v 21:53 | Alfaraptor |  Soutěže
Od úterka do soboty jste měli možnost zůčastnit letního kvízu TriStar Godzilla II. Celkem se zúčastnili tři soutěžící, což je celkem pěkné číslo. Než se však pustíme do samotného předávání diplomů, prozradíme si správné odpovědi na soutěžní otázky:

1) Tvůrce robotů známých jako Ještěrobijci nebo mutace označované jako Chameleon má jméno Cameron:

d) Winter


2) Stříbrná Hydra zaútočila na horníky v dolech u městečka Blind Rock v roce:

b) 1949


3) Obří socha okřídleného lva jménem Norzzug byla ochráncem starověkého města:

a) Amon-Ra


4) Jakou událost narušila Mrazivá Manta?

c) svatbu


5) Který hladový tvor vysvobodil ze skleněné bubliny Ohnivé monstrum?

b) žralok


6) Jak zní název insekticidu použitého v bombě, která zničila kolonii Obřích zmutovaných Černých vdov?

d) Pyrethrin


7) Pod jakou zkratkou vystupuje ekoteroristická organizace, která zaútočila na výzkumné zařízení Ostrov monster?

c) S.C.A.L.E.


8) Samice obřího varana komodského žijící se svým vejcem na jednom s Aleutských ostrovů měla přezdívku:

a) Komodithrax


9) Mutace zvaná Armillaria patří mezi:

b) houby


10) Bažinný netvor je také nazýván L'espirit du marais, což v překladu znamená:

d) Duch bažiny


BONUS

11) Jak se nazývá tým pod vedením dr. Nicka Tatopoulose, který za doprovodu Godzilly cestuje po světě a zneškodňuje nebezpečné mutace?

H.E.A.T.


12) Pod jaký názvem je znám robot dr. Mendela Cravena, který je téměř při každé akci týmu poškozen nebo zcela zničen?

N.I.G.E.L.


Tak a nyní se končeně můžeme pustit do předávání diplomů. Podobně jako minule i dnes bude předávání poněkud netradiční. Je mi ctí, že vás mohu přivítat na newyorkském Staten Islandu, domově proslulého týmu lovců mutací a monster zvaného H.E.A.T.!


Alfaraptor: Zdravím, Nicku, jak se daří?

Nick: Alfaraptore! Rád tě vidím. Vítám vás u nás. Doufám, že jste měli cestu bez problémů.

Alfaraptor: No... až na to, že jsme museli třikrát zastavovat, abychom vytáhli JPRexe z vody, protože se neustále nakláněl přes zábradlí lodi, když vyhlížel Godzillu-

SKREEEEEEOOOOOOOOOONNNK!!!


(Náhle se vzedmou vody a přes molo přístavu, na kterém všichni stojí, se převalí ohormná vlna, jak z hlubin vyplouvá Godzilla. Členové týmu H.E.A.T., Alfaraptor i soutěžící jsou mokří od hlavy až patě, JPRex nadšeně poskakuje a ukazuje na Godzillu.)

Elsie: Vzpomeň čerta...

Mendel: (kýchá)

Randy: Sakra, G-Mane, vždyť už jsem se dneska sprchoval!

Monique: (Odfoukne si mokré vlasy z tváře, ale dál zachovává kamenný výraz v tváři.)

Nick: (ke Godzillovi) Klid, chlapáku! Ano, mluvili jsme o tobě. Ale nic se neděje. Jdi zpátky! Zpátky do vody!

Godzilla: (Nakloní hlavu na stranu a tázavě zamručí. Potom vyleze na souš, lehne si na nádvoří velitelství týmu H.E.A.T. a sleduje dění na molu z povzdálí.)

Nick: (k návštěvě) Za tohle se omlouvám, občas bývá neopatrný.

Alfaraptor: Ale to nic. Trocha osvěžení v takovém vedru není na škodu. Můžeme se tedy pustit do předávání diplomů?

Nick: (zasměje se) Ale samozřejmě. Mendele?

Mendel: (vytáhne kapesní počítač) Hned to bude.

(Ozývá se mechanické bzučení a pískání, jak přijíždí robot N.I.G.E.L. Na krku má červeného motýlka a v jedné ruce drží bílou obálku.)

N.I.G.E.L.: Ahoj, děti, vítám vás na ostrově Sodor!

(Mendel zlostně blýskne očima po Randym, který, se snaží potlačit smích. Směje se i návštěva.)

N.I.G.E.L.: Jaký krásný den v našem sousedství. Umíte říct "sousedství"?

(Robot vjíždí na kluzké molo a začíná zrychlovat. Míjí tým H.E.A.T. i návštěvu a končí svoji jízdu pádem do vody. Na hladinu vyplouvá jen červený motýlek.)

Mendel: N.I.G.E.L.e!!! Neeeeeeeeeee!!!

(Monique ve vzduchu zachytává obálku, která N.I.G.E.L.ovi při pádu vypadla z ruky. Beze slov ji předává Nickovi, který ji otevírá.)


Nick: (čte) Všichni tři soutěžící prokázali vynikající a dosáhli plného počtu bodů. Protože máme tři první místa, budeme je vyhlašovat podle toho, jak se účastnící do kvízu přihlásili. Jako prvního tady máme-

(Godzilla varovně vrčí a vzhlíží k obloze. Poblíž velitelství týmu H.E.A.T. přistává armádní helikoptéra a z ní vystupuje major Hicks, který se netváří zrovna přátelsky.)


Major Hicks: (křičí) Vy jste se snad zbláznil, Žížaláři! Co tady dělají ti civilisté, když je tu Godzilla? Jste normální? (ke Godzillovi) Mazej pryč, potvoro, slyšíš? Kšá, kšá!

(Překvapený Godzilla se tázavě podívá na Nicka. Ten jen omluvně pokrčí rameny. Godzilla se odplazí zpátky do vody, ale stále bedlivě sleduje dění na souši.)

Nick: Žádný strach, majore, tohle je návštěva z alternativní reality, kde o nás natočili film a seriál. Tady Alfaraptor a jeho soutěžící za námi přijeli kvůli vyhlášení soutěže, kterou Alfaraptor uspořádal.

(Major Hicks se tváří, že ničemu z toho, co Nick řekl, ani trochu nevěří.)

Elsie: Jo, jak jinak chcete vysvětlit, že nejsou stejně kreslení jako my?

Major Hicks: (nervózně se poškrábe pod vojenskou čepicí) Asi na tom něco bude. (přívětivěji) Takže vy tady vyhlašujete výsledky soutěže? Když jsem začínal v armádě, tak jsem občas uváděl zábavné večery pro naši jednotku. Jó, to bývaly časy.

Nick: A nechtěl byste nám vyhlásit prvního soutěžícího?

Major Hicks: Mohl bych? (bere si od Nicka papír se soupisem soutěžících, čte) Jako prvního tady máme JPRexe z blogu Jurassic Islands. Za své vynikající výsledky dostává diplom s KyberGodzillou, jak si přál. Gratuluji!


(Všichni tleskají, JPRex přebírá od majora Hickse diplom a potřásá si s ním rukou, major Hicks předává papír zpět Nickovi.)

Major Hicks: Omlouvám se, ale nemohu tady déle zdržovat, povinnosti volají. Gratuluji i ostatním soutěžícím. A Nicku, snažte se přístě lépe hlídat tu svoji přerostlou ještěrku.

Nick: Majore, vždyť víte, že Godzilla není nepřítel.

Major Hicks: (odchází) Já ano, ale mí nadřízení nikoliv.

Nick: (čte) Druhým soutěžícím, který se do kvízu přihlásil, je Apo-

Audrey: Ahoj, Nicku!


Nick: (překvapeně) Audrey, Bivoji! Co tady děláte?

Bivoj: (k návštěvě) Čaute, děcka!

Audrey: Jsem snad tvoje přítelkyně, ne? To se ani nemůžu zastavit na návštěvu? A vůbec, co se to tady vlastně děje? To už pořádáš i exkurze?

Nick: To jsou návštěvníci z alternativní reality, kteří nás znají jen z filmu a seriálu. A uspořádali o nás soutěž.

Audrey: No páni! Reportáž století a ty se mi o tom ani neopovažuješ říct? Pro koho si to schováváš? Lucku Borhyovou?

Bivoj: (komentuje hádku) Pozor! Problémy v ráji!

(Audrey bez zeptání vytrhává Nickovi z rukou papír se soupisem soutěžících.)

Audrey: Co to tady máš? Hmm, když už nic tak vyhlásím alespoň dalšího soutěžícího. (čte) Druhým soutěžícím, který se do kvízu přihlásil, je Apokalypsa. Za své bezchybné odpovědi získává diplom s Keizer Ghidorahem, o nějž si zažádal. Blahopřeji! (polohlasně koutkem úst k Bivojovi) Co je sakra Keizer Ghidorah?

Bivoj: Nemám tušení...


(Potlesk, Apokalypsa přebírá diplom od Audrey, potřásá si s ní rukou a dostává od ní polibek na tvář, kterým chtěla vyprovokovat Nicka. Ten se tváří, jako že nic nevidí. Vrací mu papír. Bivojovi zvoní mobli. Prohodí do něj několik slov a pak se obrací na Audrey.)

Bivoj: Audrey, volali ze studia! Prý máme jít natočit otevření toho nového kongresového centra, kde má mít úvodní řeč starosta Ebert.

(Oba bez rozloučení odcházejí.)

Nick: Myslím, že můžeme vyhlásit třetího soutěžícího. (čte) Jako poslední se přihlásil Dinosaurss-

(Odmlčí se. Chvíli je ticho.)

Nick: Hmm, to je zvláštní. Nikdo mě nepřerušuje. (pokračuje) Jako poslední se přihlásil Dinosaurss, který rovněž dosáhl skvělých výsledků a získává tak diplom s King Kobrou. Opět velká gratulace!


(Všichni tleskají, Dinosaurss přebírá od Nicka diplom a potřásá si s ním rukou.)

Nick: No a to je k vyhlašování výsledků kvízu TriStar Godzilla vše. Děkuji, Alfaraptore, že jsi nás se svými soutěžícími navštívil a doufám, že se spolu zase někdy uvidíme u nějaké další soutěže.

(Všichni si podávají ruce a loučí se.)

Alfaraptor: I já vám děkuji za to, že jste přijali naši nabídku k vyhlášení výsledků a přeji hodně štěstí při cestách za mutacemi. Určitě se ještě setkáme u mnoha dalších soutěží a projektů.


První trailer k anime filmu Godzilla: Planeta monster

7. července 2017 v 14:41 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Včera byl zveřejněn první trailer k anime filmu Godzilla: Planeta monster. V prvním díle plánované trilogie budeme svědky toho, jak se lidstvo pokusí získat zpět svoji planetu poté, co z ní bylo před mnoha tisíci lety vyhnáno příchodem monster v čele s Godzillou.

Trailer k filmu

VAROVÁNÍ, NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST ČLÁNKU OBSAHUJE INFORMACE, KTERÉ MOHOU VYZRADIT DĚJ NEBO ZÁPLETKU FILMU! POKUD SI TYTO ÚDAJE NECHCETE VYZRADIT, POKRAČUJTE NA KONEC ČLÁNKU!

Kromě Godzilly viděného v posledních vteřinách traileru, které ho jste měli možnost spatřit už dříve na oficiálním filmovém plakátu, lze v traileru spatřit také další nové monstrum svírající v čelistech jednoho z členů výpravy na Zemi. Podle oficiálního popisu na stránce http://godzilla-anime.com se jedná o monstrum zvané Servum, poddruh Godzilly, který byl objeven výsadkem vojáků, který přistál na Zemi.


Servum

Servum má z 97% shodnou genetickou informaci s Godzillou, který byl v roce 2032 zasažen jadernou válečnou hlavicí. Podobně jako Godzilla, má i Servum velice odolnou kůži a dokáže produkovat elektromagnetický puls. Existují dva typy tohoto monstra, létající a červovitý, který žije v podzemí. Létající se živí červovitým a červovitý se živí menšími živočichy, čímž vzniká potravní řetězec.

KONEC ČÁSTI VYZRAZUJÍCÍ MOŽNÝ DĚJ NEBO ZÁPLETKU FILMU

Film Godzilla: Planeta monster má stanovenu japonskou premiéru pro širokou veřejnost na 17. listopadu 2017.

Kvíz TriStar Godzilla II

4. července 2017 v 11:57 | Alfaraptor |  Soutěže
Prázdniny máme sice v plném proudu, ale počasí je všelijaké. Tak proč se nepustit do nějaké soutěže? V tomto kvízu máte možnost otestovat své znalosti o animovaném pokračování filmu Godzilla z roku 1998 zodpovězením 10 otázek zaměřených na epizody seriálu. Opět připomínám, že zde nebudou žádné velké chytáky a všechny odpovědi jsou dohledatelné zde na blogu. Počet soutěžících je neomezený a zúčastnit se může každý. Své odpovědi můžete psát do komentářů pod článkem do sobotní půlnoci, 8. července 2017.


Takže tolik k organizaci a teď hurá na otázky. Přeji všem zúčastněným hodně štěstí a co nejvíc správných odpovědí:


1) Tvůrce robotů známých jako Ještěrobijci nebo mutace označované jako Chameleon má jméno Cameron:

a) Spring
b) Summer
c) Autumn
d) Winter

2) Stříbrná Hydra zaútočila na horníky v dolech u městečka Blind Rock v roce:

a) 1948
b) 1949
c) 1950
d) 1951

3) Obří socha okřídleného lva jménem Norzzug byla ochráncem starověkého města:

a) Amon-Ra
b) Tikal
c) Damašek
d) Massassi

4) Jakou událost narušila Mrazivá Manta?

a) pohřeb
b) prezidentské volby
c) svatbu
d) oslavy konce školního roku

5) Který hladový tvor vysvobodil ze skleněné bubliny Ohnivé monstrum?

a) krab
b) žralok
c) chobotnice
d) muréna

6) Jak zní název insekticidu použitého v bombě, která zničila kolonii Obřích zmutovaných Černých vdov?

a) Xantofyl
b) Myozin
c) Steptomycin
d) Pyrethrin

7) Pod jakou zkratkou vystupuje ekoteroristická organizace, která zaútočila na výzkumné zařízení Ostrov monster?

a) F.E.A.T.H.E.R.
b) H.A.I.R.
c) S.C.A.L.E.
d) T.R.I.C.H.O.M.E.

8) Samice obřího varana komodského žijící se svým vejcem na jednom s Aleutských ostrovů měla přezdívku:

a) Komodithrax
b) Kamacuras
c) Kamoebas
d) King Ghidorah

9) Mutace zvaná Armillaria patří mezi:

a) rostliny
b) houby
c) živočichy
d) živé nerosty

10) Bažinný netvor je také nazýván L'espirit du marais, což v překladu znamená:

a) Zabiják z bažin
b) Postrach bažiny
c) Mstitel z bažin
d) Duch bažiny


BONUS

Pokud si nejste jistí, neznáte odpověď na některou z otázek nebo jen máte rádi výzvy, jsou tady pro vás dvě záchranné otázky, kterými můžete vylepši své skóre:

11) Jak se nazývá tým pod vedením dr. Nicka Tatopoulose, který za doprovodu Godzilly cestuje po světě a zneškodňuje nebezpečné mutace?

12) Pod jaký názvem je znám robot dr. Mendela Cravena, který je téměř při každé akci týmu poškozen nebo zcela zničen?


Vyhlášení výsledků proběhne 9. července 2017. Nezapomeňte k svým odpovědím připsat, co tematického byste si přáli na diplom.