Časový přehled událostí MonsterVersa a seznámení s novými monstry z filmu Godzilla: Král monster

21. července 2017 v 21:43 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Minulý týden se na oficiální facebookové stránce filmu Kong: Ostrov lebek objevilo nové video odhalující informace o časovém přehledu událostí pro filmovou a komiksovou sérii MonsterVerse, v němž bylo také nepřímo poukázáno na monstra, která se mají objevit v chystaném filmu Godzilla: Král monster navazujícím na snímek z roku 2014. Zde uvádím překlad údajů z videa doplněný vlastními poznámkami. Původní video můžete shlédnout ZDE.


1915

Štěpení atomu


Obecná teorie relativity Alberta Einsteina vede k štěpení atomu a k počátku atomového věku. Tento milník lidské evoluce probouzí pradávné tvory živící se jadernou energií.

Alfaraptorova poznámka: Tato situace je popsána v komiksu Godzilla: Probuzení (2014), kde svržení atomové bomby na japonské město Hiroshima v roce 1945 probouzí obří pradávný mnohobuněčný organismus označovaný jako Shinomura.


1943

Napadení lodi U.S.S. Lawton


Loď U.S.S. Lawton byla potopena obřím neznámým tvorem. Z tisícovky mužů na palubě přežil pouze William Randa.


Fotografie vraku U.S.S. Lawton

Alfaraptorova poznámka: Dle rozsahů škod lze usuzovat, že útočícím monstrem byl pravděpodobně Godzilla. Randa se později přidal k organizaci Monarch a o třicet let později se zúčastnil expedice na Ostrov lebek (viz níže), kde zahynul.


1946

Založení Monarchu


Kvůli utajení incidentu U.S.S. Lawton zakládá perzident Truman neoficiální "jednotku Monarch", malý výzkumný tým zaměřený na systematické studium "Masivních Neurčitelných Terestrických Organismů". Spousta Trumanových spojenců v soukromí zpochybňuje důvěryhodnost teorií týmu a pracuje na udržení jeho extence v tajnosti.


1952

Velký smog v Londýně


Zmatení meteorologové a popírající atmosféričtí fyzikové, tento nevysvětlitelný jev spatřily ulice Londýna zahlcené obřími mračny vzduch znečišťujícího kouře. Monarch předpokládá, že máchání křídel obřího tvora mohlo vytvořit anticyklónu, která rozšířila vzdušné znečištění po celém městě.

Alfaraptorova poznámka: Tato zmínka obsahuje příliš málo informací, než aby se dalo s jistotou určit, o jakého tvora se jedná.


1954

Globalizace Monarchu


Na počátku věku atomových bomb pořádá Monarch, mezinárodní koalice vědců, tajné mise, aby pochopili M.U.T.O., které neoficiálně schvaluje a monitoruje generál MacArthur. (zbytek textu chybí).


1959

Sibiřská záhada


Uprostřed Studené války vyfotografovalo ruské špionážní letadlo obří zadržovací zařízení vystavěné kolem masy ledu na Sibiři. Znak Monarchu je viditelně vytištěný na střeše zařízení.

Alfaraptorova poznámka: Opět nedostatek informací k přesnějšímu určení tvora.


1973

Mise: Lebka


Monarch uzavírá tajné spojenectví s Landsatem a 1. leteckou brigádou 3. roty útočných helikoptér kvůli podniknutí expedice na mytický "Ostrov lebek" v nezmapovaném koutě Jižního Tichomoří. Setkává se s božským superdruhem známým jako Kong a brzy zjišťuje, že zde lidstvo nemá co dělat.

Alfaraptorova poznámka: Děj filmu Kong: Ostrov lebek (2017).


1991

Isla de Mona


Tajný tým Monarchu vyhlašuje karanténní zónu kolem spícího ostrovního vulkánu, pod záminkou "environmentálního výzkumu". Během následujících let se z malé vědecké základny stává plnohodnotné zadržovací zařízení kolem ústí vulkánu.

Alfaraptorova poznámka: S největší pravděpodobností se zde o obřího pterosaura Rodana. Bližší informace níže v článku.


1995

Návrat na Ostrov Lebek


Bezpečnostní důstojník Monarchu Aaron Brooks se vzpírá svému otci a vede neohlášnou expedici na Ostrov Lebek, aby zjsitil, co se stalo s Kongem od dob expedice v roce 1973.

Alfaraptorova poznámka: Události z expedice Aarona Brookse jsou popsány v komiksové sérii Ostrov lebek: Zrození Konga ( 2017).


1999

Roztavení jaderného reaktoru v Janjiře


Alfaraptorova poznámka: Údálost z filmu Godzilla (2014).


2005

Záhadný žoldák


Bývalý Britský plukovník a agent MI-6, Jonah Alan, je zavřen do pákistánského vězení po střetu s agenty Monarchu. Alan a jeho skupina žoldáků byli chyceni při pokusu proniknout přes stěny podzemního naleziště M.U.T.O.


2009

Chrám můry


Mytografická studie čínských chrámů zavedla Monarch do vysokohorské džungle provincie Jün-nan. Dr. Emma Russel a její tým sledovali bioakustickou signaturu do předtím neobjeveného megalitického chrámu, uvnitř kterého leží obří kukla. Zevnitř je detekován rychlý srdeční tep.

Alfaraptorova poznámka: Popis odpovídá kukle obří můry Mothry. Další informace níže v článku.


2012

Zpráva v láhvi


Pár dnů před ochodem do penze dostává veterán Monarchu, Houston Brooks, kódovanou zprávu od svého syna. Expedice na Ostrov lebek odhalila nové překvapivé informace o původu Konga a jeho roli na ostrově.

Alfaraptorova poznámka: Události z komiksové série Ostrov lebek: Zrození Konga (2017).


2014

Bitva o San Francisco


Existence obřích superdruhů je odhalena světu, když se Godzilla střetne se dvěma M.U.T.O. v centru San Francisca, které bylo při tom zničeno. Svět sleduje, jak Godzilla brání náš svět a nastoluje rovnováhu v přírodě. Pro Monarch nastal čas vystoupit ze stínů.


2016

Monstrum nula


Když Monarch nachází zvláštní superdruh uvězněný pod antarktickou ledovou pokrývkou, vyvíjí dr. Vivienne Graham úsilí vybudovat tajné zadržovací a výzkumné zařízení kolem spícího tvora. V jejích tajný poznámkách se nachází zvláštní věta: "Ďábel má tři hlavy."

Alfaraptorova poznámka: Popis odpovídá tříhlavému monstru King Ghidorahovi. Další informace níže v článku.

Monstra z filmu Godzilla: Král monster

Chystané pokračování filmů Kong: Ostrov lebek (2017) a Godzilla (2014) s názvem Godzilla: Král monster, jehož natáčení právě probíhá, s premiérou stanovenou na 22. března 2019, představí trojici monster, která se objevila už dříve po boku Godzilly v mnoha filmech, hrách, knihách, komiksech a dalších médiích. Jedná se o obřho pterosaura Rodana, obří můru Mothru a tříhlavé monstrum King Ghidoraha. Všichni čtyři se naposledy střetli ve filmu ze série Showa s názvem Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964).


Záběr na bitvu z filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi
Zleva: Godzilla, King Ghidorah, Rodan a Mothra (na Rodanových zádech)

V rámci MonsterVersa už však bylo možné spatřit tato monstra na jeskynních malbách ukázaných v potitulkové scéně filmu Kong: Ostrov lebek. Připravil jsem si pro vás krátké info o každém z nich v rámci série Showa i jejich nadcházejících rolí v MonsterVersu.


Rodan


Rodan na jeskynní malbě

Obří pterosaurus Rodan zřejmě přebývá ve vulkánu na ostrově Isla de Mona, kde bylo v roce 1991 založeno výzkumné a později také zadržovací zařízení Monarchu. Lze zde vidět jistou paralelu s filmovou sérií Showa, v níž Rodan se svojí družkou obývali japonský vulkán Aso ve filmu Obří nebeské monstrum Rodan (1956), odkud se také Rodan vynořil o osm let později ve filmu Tři obří monstra: největší bitva na Zemi. Podobně jako v tomto filmu nejspíš i v Králi monster spojí svoje síly s Godzillou a Mothrou proti tříhlavému monstru King Ghidorahovi.


Mothra


Jeskynní malba Mothry

Kukla obří můry Mothry se známkami života byla objevena dr. Emmou Russel a její týmem v horském chrámu v čínské provincie Jün-nan. Podobně také v sérii Showa se Mothra těší velké úctě domorodých obyvatel Dětského ostrova, kteří jí vystavěli svatyni a považují ji za své božstvo, jak bylo možné vidět ve filmech Mothra (1961), Godzilla vs. Mothra (1964), Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964) a Godzilla, Mothra, Ebirah: Velký souboj v Jižních mořích (1966). Na rozdíl od filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi však nejspíš v Králi monster neuvidíme její larvální stádium, zřejmě pouze kuklu a dospělce, který se pravděpodobně jako v Showa filmu přidá ke Godzillovi a Rodanovi, aby porazili King Ghidoraha. Podle jeskynní malby lze usuzovat, že se jedná o několikátou generaci, která se opět jako v sérii Showa rozmnožuje partenogenezí, tedy bez potřeby partnera opačného pohlaví.


King Ghidorah


Nástěnná malba King Ghidoraha


King Ghidorah byl nalezen v roce 2016 zamrzlý v ledu na území Antarktidy. Dr. Vivienne Graham chtěla, aby kolem něj bylo vystavěno výzkumné a zadržovací zařízení. Také si poznamenává, že má tvor tři hlavy. Ve filmové sérii Showa byl King Ghidorah vesmírné monstrum ovládané mimozemskými civilizacemi a také úhlavní nepřítel Godzilly. Pod nadvládou mimozemšťanů označovaných jako Xané byl známý jako Monstrum nula. Poprvé se objevil ve filmu Tři obří monstra: Největší bitva na Zemi (1964) a dále ve filmech Velká válka monster (1965), Godzilla vs. Gigan: Příkaz k zničení Země (1972) a naposledy se objevuje (v rámci kontinuity série Showa) ve filmu Útok pochodujících monster (1968). Jedna z nevyřčených otázek, která čeká na zodpovězení, je King Ghidorahův původ. Zatím není jisté, zda bude MonsterVerse King Ghidorah vesmírného původu jako jeho Showa protějšek nebo jestli se vyvinul na Zemi. Rovněž není známo, zda přežije střet s ostatními monstry, či jestli ho uvidíme i v dalším filmovém pokračování s názvem Godzilla vs. Kong, které je plánováno na rok 2020. Na to si nejspíš ještě budeme muset počkat.


Jeskynní malba zobrazující střet Godzilly a King Ghidoraha


Film Godzilla: Král monster má stanovenou premiéru na 22. března 2019.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kryptoraptor kryptoraptor | 22. července 2017 v 15:06 | Reagovat

nádherně shrnuto. Na oba dva filmy se rozhodně těším.

2 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 22. července 2017 v 16:30 | Reagovat

[1]: Díky, taky už se nemůžu dočkat. :-)

3 dinosaurss dinosaurss | Web | 23. července 2017 v 3:01 | Reagovat

Parádní počtení!!
King Ghidorah nebude vůbec snadno porazitelný protivník... A Godzilla vs. Kong bude naprosto epický, to už vím teď. :D

4 dinosaurss dinosaurss | Web | 23. července 2017 v 3:01 | Reagovat

A děkuji za gratulaci. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama