Srpen 2017

Nepoužité mutace a monstra pro seriál Godzilla

19. srpna 2017 v 11:39 | Alfaraptor |  TriStar
Během výroby animovaného seriálu navazujícího na film Godzilla z roku 1998 bylo vytvořeno několik designových návrhů pro mutace a monstra, která se měla objevit v propagačních materiálech nebo jejichž vzhled byl později přepracován či nahrazen jinou mutací.


Kresby návrhů nepoužitých mutací či monster od Fila Barlowa pojmenovaných
po japonských monstrech filmového studia TOHO
Zleva: Anguirus, Biollante, Gabara a organická a mechanická verze Moguery
Zdroj


Anguirus

Původní název: Anguirus

Druh: radiací ozářený dinosaurus (?)

Předpokládané pohlaví: samec

Potrava: maso (?)

Rozměry: neznámé


Charakteristika

Název této mutace je poctou Anguirovi, masožravému druhu ankylosaura ozářenému radiací z atomové bomby, který se poprvé objevil ve filmu Godzilla vrací úder z roku 1955.

Anguirova hlava je zdobena trojicí špičatých rohů, dvěma páry rohů po stranách hlavy a pěticí na bradě. V tlamě se nachází ostré zuby. Jak vypadá zbytek těla není známo, ačkoliv lze předpokládat, že je čtyřnohé a chráněné kostěným krunýřem s ostny. Tělo mutace zvané Obří želva se v mnoha ohledech Anguirovi velice podobá.


Obří želva


Biollante

Původní název: Biollante

Druh: mutace s kombinací rostlinných a živočišných znaků (?)

Předpokládané pohlaví: samice

Potrava: živiny z půdy (?)

Rozměry: neznámé, pravděpodobně neomezené


Charakteristika

Název této mutace je poctou genetickému kříženci člověka, růže a Godzilly, který se poprvé objevil ve filmu Godzilla vs. Biollante z roku 1989.

Hlava Biollante, připomínající lidskou lebku, směrem dolů vybíhá v několik úponkovitých útvarů, které zřejmě tvoří i zbytek těla. Od hlavy směrem k hřbetu se táhne zvláštní lem. Odkazem na tuto mutaci v jsou zřejmě Masožravé rostliny z ostrova Santa Marta, které zmutovaly v důsledku podzemních jaderných testů.


Zmutované masožravé rostliny


Gabara

Původní název: Gabara

Druh: imaginární monstrum (?)

Předopkládané pohlaví: samec

Potrava: žádná (?)

Rozměry: neznámé


Charakteristika

Název tohoto monstra je poctou Gabarovi, násilnickému monstru existujícímu ve fantazii malého chlapce Ichira z filmu Godzilla, Minilla, Gabara: Útok všech monster z roku 1969.

Zvláštností Gabarovy hlavy vybíhající v dlouhý dozadu směřující výrůstek jsou dva ústní otvory plné ostrých zubů a dohromady deset očí, čtyři po stranách horní tlamy a dvě po stranách spodní tlamy. Z hrudi vyrůstá osamocený bodec. Monstrum Crackler vzniklé nahromaděním negativních myšlenek a pocitů svého stvořitele je nejspíš Gabarovým nástupcem.


Crackler


Moguera

Původní název: Moguera

Druh/Typ: mimozemské monstrum/kyborg (?)

Předpokládané pohlaví: samec

Potrava: maso (?)

Rozměry: neznámé


Charakteristika

Název tohoto monstra/robota je poctou obřímu robotovi Moguerovi, který se poprvé objevil ve filmu Obranné síly Země z roku 1957.

Moguerova úzká hlava, která je v horní část zploštělá a s tlamou plnou dlouhých špičatých zubů připomíná žraloka kladivouna. Spekuluje se, že měl být Godzillou poražen, aby byl později oživen v podobě kybroga, stejně jako byl první Godzilla zabitý naváděnými střelami na Brooklynském mostě oživen Mimozemšťany z Leviathanu jako KyberGodzilla.


KyberGodzilla


Dvě neznámá monstra

Původní názvy: žádné

Druhy: neznámé

Předpokládaná pohlaví: samci

Potrava: neznámá

Rozměry: neznámé


Charakteritika

Dvě neznámé mutace, či monstra, která se objevila na propagačním materiálu k sérii figurek společnosti Trendmasters spolu s pavoukem Gusem a červem Mandou mají savčí a hmyzí vzhled.


Propagační materiál se dvěma neznámými monstry, pavoukem Gusem a červem Mandou od Fila Barlowa

Zatímco savčí monstrum připomíná Obřího potkana, totožnost druhého monstra zůstává záhadou.


Obří potkan


"Dravý pták"

Původní název: Bird of Prey

Druh: blíže nespecifikovaný okřídlený tvor

Předpokládané pohlaví: samec

Potrava: maso

Rozměry: neznámé


Charakteritika

Hadovité tělo tohoto tvora je v přední části vybaveno tlamou se zuby a hmatovými útvary, párem netopýřích křídel a ocasem s chápavým zakončením tvořeným čtveřicí zahnutých drápů. Jedna z verzí má na břišní straně těla také několik párů panožek.


Návrh designu "Dravého ptáka" od Fila Barlowa

Toto monstrum bylo později nahrazeno Mrazivou Mantou kvůli faktu, že seriál obsahoval příliš mnoho ptačích monster.


Mrazivá Manta


Samice Godzilly

Původní název: Female Godzilla

Druh: radiací ozářený leguán

Pohlaví: samice

Potrava: ryby

Rozměry: neznámé


Charakteritika

Samice Godzilly měla mít zřejmě shodné atributy s Godzillou "Juniorem", jako svižnost, atomový dech, schopnosti plavat a norovat, byla však nejspíš o něco menší a lehčeji stavěná.


Náčrt vzhledu samice Godzilly od Fila Barlowa

Jelikož však producentům nepřipadalo nutné mít v seriálu dalšího jedince Godzilly, rozhodli se nahradit samici Godzilly samicí zmutovaného varana komodského přezdívanou Komodithrax.


Komodithrax

Nový plakát a trailer k filmu Godzilla: Planeta monster

17. srpna 2017 v 15:14 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Včerejšek nám přinesl dvě novinky k chystanému anime filmu Godzilla: Planeta monster. Jedná se o plakát s postavami a Godzillou a druhý trailer se zatím nezveřjněnými záběry z filmu.

Info ze stránky godzilla-anime.com

Poslední léto 20. století. V ten den si lidé začali uvědomovat, že nejsou jedinými vládci planety Země.

Příchod obřích tvorů známých jako "kaiju" (japonský výraz pro monstra) a staršlivé bytosti, která všechna monstra zabíjí: Godzilly. Během bitev proti kaiju trvajících půl století lidstvo zažívá neustálé porážky, až nakonec přichází s plánem opustit Zemi. V roce 2048 skupina lidí vybraná umělou inteligencí pod správou centrální vlády nastaupuje na mezihvězdnou uprchlickou vesmírnou loď "Aratrum" mířící k "Tau Cetus e", planetu vzdálenou 11,9 světelného roku. Avšak přírodní podmínky na Tau e se od těch pozemských výrazně lišily a nebyly vhodné pro oslídlení člověkem.

Jeden z pasažérů, mladík Haruo, který byl ve svých čtyřech letech svědkem toho, jak Godzilla zabil jeho rodiče, už dvacet let nemyslí na nic jiného, než jak vrátí zpět na Zemi a porazí Godzillu. Když se šance na nový domov rozplyne, stává se skupina Haruových stoupenců majoritou a prosazuje dlouhou a nebezpečnou cestu hyperprostorem zpět na Zemi.

Na Zemi však uběhlo 20 000 let a stal se z ní neznámý svět s ekosystémem ovládaným Godzillou.

Podaří se lidstvu dobýt Zemi zpět? A ovládne Haruo svůj osud?Filmový plakát s Godzillou a postavami Yuko Tani (vlevo), Haruo Sakai (uprostřed), Muluel Galg (vlevo) a Metofes (za trojicí)


Druhý trailer k filmu

Vybrané záběry z traileru


Godzilla pustošící město


Signatura Godzilly na informačním displeji


Pravděpodobně útok monster označovaných jako Servum s detailem tlamy jednoho z nich v levé části záběru


Pohled zblízka na hlavu Godzilly


Film Godzilla: Planeta monster má stanovenou premiéru na 17. listopadu 2017.

Megalon

10. srpna 2017 v 10:48 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Megalon

Druh: obří zmutovaný brouk (?)

Pohlaví: samec

Potrava: maso (?)

Výška: neznámá

Délka: neznámá

Hmotnost: neznámá


Charakteristika

Název této mutace je poctou monstru Megalonovi, který se poprvé objevil ve filmu Godzilla vs. Megalon (1973).


Perokresba Megalona od hlavního designéra monster seriálu Godzilla, Fila Barlowa

Bizarní hlava této mutace je ozdobena dvojicí zakřivených rohů a zvláštně tvarovaným ústním otvorem po stranách lemovaným párem bodců. Na "krku" se z obou stran nachází dohromady šest párů vzdušnic. Přední končetiny jsou čtyřprsté a vybavené drápy. Na zádech se zřejmě nacházejí krovky ukrývající po sebou křídla. Jak vypadá zbytek těla není známo.


Megalon se spolu s dalšími monstry chystá zaútočit na Godzillu

Kromě pravděpodobné schopnosti letu se dá o dalších Megalonových schopnstech pouze spekulovat. V intru se objevuje pouze krátce, když se spolu s pavoukem Gusem, červem Mandou a Létajícím Giganem vynořuje z vody, aby se utkal s Godzillou. Některé prvky jeho vzhledu byly nejspíš později zakonponovány do mutací Meganožka/Obří cikáda a Obří vodní brouk.


Meganožka/Obří cikáda


Obří vodní brouk


Kam dál?
<| Pavouk Gus | Rozcestník mutací a monster | Godzilla/Kybergodzilla |>


Zemřel herec Haruo Nakajima, muž, který ztvárnil prvního Godzillu

8. srpna 2017 v 13:21 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Fanoušky filmových monster včera večer zasáhla smutná zpráva o smrti japonského herce Harua Nakajimy, který podlehl zápalu plic ve věku 88 let. Nakajima za svého života ztvárnil nespočet monster pro japonské filmové studio TOHO a seriál Ultraman, avšak jeho nejslavnější rolí zůstává první Godzilla z roku 1954, který dal vzniknout žánru japonských filmů s monstry. Kostým tohoto Godzilly vážil kolem 100 kilogramů, takže se v něm velice těžce pohybovalo a teplota uvnitř dosahovala až 140°C, což natáčení moc neusnadňovalo. Jelikož dostal jen velice málo instrukcí k tomu, jak by se měl Godzilla pohybovat, vydal se studovat pohyb medvědů do Tokijské zoo. Z dalších známých monster ztvárnil například také obřího pterosaura Rodana ze stejnojmenného filmu (1956), larvu obří můry Mothry (1961), Frankensteinovo monstrum Gairu (1966), King Konga (1967) a jeho poslední rolí byl Godzilla z filmu Godzilla vs. Gigan: Rozkaz k zničení Země (1972).


Haruo Nakajima v kostýmu Godzilly z roku 1966


Také Godzillové na Ostrově monster truchlí nad touto ztrátou


Nakajima v roce 2013

"Já jsem originál, ten skutečný. Můj Godzilla byl nejlepší."
- Haruo Nakajima (1929 - 2017)


Pavouk Gus

4. srpna 2017 v 18:33 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Gus the Spider

Druh: zmutovaný pavouk (?)

Pohlaví: samec

Potrava: maso

Výška (odhad): 80 metrů

Délka (odhad): 80 metrů

Hmotnost (odhad): 250 tun


Charakteristika

Název tohoto monstra je odvozeno od jména jednoho z kolegů hlavního designéra monster pro seriál Godzilla, Fila Barlowa.


Perokresba designu pavouka Guse od Fila Barlowa

Tělo tohoto pavoukovce je rozděleno na srostlou hlavohruď a objemný zadeček se čtveřicí výrůstků na svrchní straně a bodcem obklopeným párem snovacích bradavek. V přední části hlavohrudi zaujmou svěrací pár makadel a směrem dovnitř obrácená klepítka (chelicery). Zvláštností jsou pouhé tři páry článkovaných kráčivých končetin, ačkoliv normálně mají pavouci ještě o jeden pár navíc.


Pavouk Gus se spolu s Megalonem, červem Mandou a Létajícím Giganem chystá zaútočit na Godzillu

O schopnostech pavouka Guse, kromě faktu, že dokáže kráčet po vodě, neexistují žádné informace. Dá se však předpokládat, že disponuje jedovatými chelicerami a dokáže produkovat lepkavá vlákna pavoučiny. V intru se objevuje pouze krátce, když se přidává k ostatním monstrům chystajícím se zaútočit na Godzillu.


Nákres pavouka Guse, Mandy a dalších dvou neznámých monster na propagačním materiálu k seriálu

Pavouk Gus byl později zřejmě přepracován do podoby jiného pavoukovce zvaného Obří zmutovaná Černá vdova.


Obří zmutovaná Černá vdova


Kam dál?
<| Červ Manda | Rozcestník mutací a monster | Megalon |>


Červ Manda

2. srpna 2017 v 19:32 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Manda the Worm

Druh: obří zmutovaný červ (?)

Předpokládané pohlaví: hermafrodit

Potrava: maso, organické složky půdy (?)

Délka (odhad): zřejmě více než 90 metrů

Hmotnost: neznámá


Charakteristika

Název tohoto monstra je poctou mořskému drakovi Mandovi s typickým protáhlým tělem a krátkými končetinami, který se poprvé objevil ve filmu Podmořská bitevní loď z roku 1963.


Náčrt (vlevo) a perokresba Mandy od hlavního designéra monster seriálu Godzilla, Fila Barlowa

Hadovité tělo Mandy je na předním konci zakončeno bizarní hlavou bez očí a s tlamou se třemi velkými zuby v horní čelisti, z nichž prostřední je největší a s dvěma zuby v dolní čelisti. Na bradě se nachází dva hmatové výrůstky. Dva páry menších růžků vyrůstají po stranách horní čelisti a další tři na temeni vytvářejí malý hřebínek. Dva páry větších, dozadu zahnutých rohů rostou za hlavou.Tělo je ze hřbetní a břišní strany nestejně článkované, na každém břišním článku, kromě asi prvních tří vyrůstá pár parapodií opatřených drápy, které slouží k pohybu. Jak vypadá druhý konec těla není známo.


Manda se spolu s pavoukem Gusem, Megalonem a Létajícím Giganem chystá zaútočit na Godzillu

K tomu, jakými vlastnostmi se červ Manda vyznačuje, neexistují žádné informace. Dá se však předpokládat, že své hadovité tělo dokáže ovinout kolem nepřítele nebo kořisti a udolat je smrtícím stiskem podobně, jako jeho filmový protějšek. V intru seriálu je vidět pouze krátce, když se vynořuje z vody, aby se přidal k ostatním monstrům chystajícím se zaútočit na Godzillu.


Nákres Mandy, pavouka Guse a dalších dvou neznámých monster na propagačním materiálu k seriálu

Je možné, že vzhled Mandy posloužil jako základ nebo alespoň inspirace pro obřího zmutovaného mnohoštětinatého červa zvaného El Gusano Gigante.


Finální stádium El Gusana Gigante


Kam dál?
<| Létající Gigan | Rozcestník mutací a monster | Pavouk Gus |>


Létající Gigan

1. srpna 2017 v 15:53 | Alfaraptor |  TriStar

Původní název: Flying Gigan

Druh: blíže nespecifikovaný zmutovaný tvor připomínající netopýra

Předpokládané pohlaví: samec

Potrava: maso (?)

Výška (odhad): 90 metrů

Hmotnost (odhad): 250 tun

Rozpětí křídel (odhad): 180 metrů


Charakteristika

Název tohoto monstra je poctou kybernetickému vesmírnemu monstru Giganovi, který se poprvé objevil ve filmu Godzilla vs. Gigan: Rozkaz k zničení Země z roku 1972.


Létající Gigan nad sochou Svobody

Kulaté hlavě dominuje obří tlama s výraznými dvěma páry zahnutých špičáků obsahujících jed a dvěma trojicemi menších zubů v dolní čelisti. Na obou čelistech se nachází pár vouskovitých útvarů s pravděpodobně smyslovou funkcí. Bizarně vypadající oči zajišťující výborný zrak, jsou umístěny po stranách hlavy. Krátké zavalité tělo je zakončeno ocasem, u jehož kořene se nachází pár ploutvovitých útvarů. Horní končetiny jsou přeměněny v křídla tvořená kožnatou blánou nataženou mezi čtyřmi prsty, pátý netvoří plochu křídla a je zakončený drápem. Místo dolních končetin má monstrum zvláštní chapadla vyrůstající z hrudi.


Godzilla bojuje pod vodou s Létajícím Giganem

Kromě vynikajícího zraku a jedových zubů není známo, zda Létající Gigan disponuje nějakými dalšími zvláštními schopnostmi. Na obrázku nad tímto odstavcem je vidět, jak pod vodou bojuje s Godzillou, není však jisté, zda se ve vodě dokáže pohybovat nebo do ní byl vtažen Godzillou. V Intru je vidět, jak prolétá kolem sochy Svobody a přidává se k dalším monstrům v boji proti Godzillovi.


Designový návrh Létajícího Gigana s odlišným barevným schématem
Autor: Fil Barlow

Některé aspekty designu Létajícího Gigana lze zahlédnout u několika mutací, které se objevily v různých epizodách seriálu. Jedná se především o Obřího netopýra (křídla), Mrazivou Mantu (ploutve u kořene ocasu) a Zmutoavanou medůzu (tlama s výraznými zuby).


Obří netopýr


Mrazivá Manta


Zmuovaná medůza


Kam dál?
<| Rozcestník mutací a monster | Červ Manda |>