Červ Manda

2. srpna 2017 v 19:32 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Manda the Worm

Druh: obří zmutovaný červ (?)

Předpokládané pohlaví: hermafrodit

Potrava: maso, organické složky půdy (?)

Délka (odhad): zřejmě více než 90 metrů

Hmotnost: neznámá


Charakteristika

Název tohoto monstra je poctou mořskému drakovi Mandovi s typickým protáhlým tělem a krátkými končetinami, který se poprvé objevil ve filmu Podmořská bitevní loď z roku 1963.


Náčrt (vlevo) a perokresba Mandy od hlavního designéra monster seriálu Godzilla, Fila Barlowa

Hadovité tělo Mandy je na předním konci zakončeno bizarní hlavou bez očí a s tlamou se třemi velkými zuby v horní čelisti, z nichž prostřední je největší a s dvěma zuby v dolní čelisti. Na bradě se nachází dva hmatové výrůstky. Dva páry menších růžků vyrůstají po stranách horní čelisti a další tři na temeni vytvářejí malý hřebínek. Dva páry větších, dozadu zahnutých rohů rostou za hlavou.Tělo je ze hřbetní a břišní strany nestejně článkované, na každém břišním článku, kromě asi prvních tří vyrůstá pár parapodií opatřených drápy, které slouží k pohybu. Jak vypadá druhý konec těla není známo.


Manda se spolu s pavoukem Gusem, Megalonem a Létajícím Giganem chystá zaútočit na Godzillu

K tomu, jakými vlastnostmi se červ Manda vyznačuje, neexistují žádné informace. Dá se však předpokládat, že své hadovité tělo dokáže ovinout kolem nepřítele nebo kořisti a udolat je smrtícím stiskem podobně, jako jeho filmový protějšek. V intru seriálu je vidět pouze krátce, když se vynořuje z vody, aby se přidal k ostatním monstrům chystajícím se zaútočit na Godzillu.


Nákres Mandy, pavouka Guse a dalších dvou neznámých monster na propagačním materiálu k seriálu

Je možné, že vzhled Mandy posloužil jako základ nebo alespoň inspirace pro obřího zmutovaného mnohoštětinatého červa zvaného El Gusano Gigante.


Finální stádium El Gusana Gigante


Kam dál?
<| Létající Gigan | Rozcestník mutací a monster | Pavouk Gus |>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 2. srpna 2017 v 22:45 | Reagovat

Páni, tento tvor je opravdu je hrozivý!! Nechtěl bych, aby mě toto stvoření svým hadovitým tělem ovinulo - z takového sevření bych se už asi živý nedostal :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama