Červ Manda

2. srpna 2017 v 19:32 | Alfaraptor |  TriStar
Původní název: Manda the Worm

Druh: obří zmutovaný červ (?)

Předpokládané pohlaví: hermafrodit

Potrava: maso, organické složky půdy (?)

Délka (odhad): zřejmě více než 90 metrů

Hmotnost: neznámá


Charakteristika

Název tohoto monstra je poctou mořskému drakovi Mandovi s typickým protáhlým tělem a krátkými končetinami, který se poprvé objevil ve filmu Podmořská bitevní loď z roku 1963.


Náčrt (vlevo) a perokresba Mandy od hlavního designéra monster seriálu Godzilla, Fila Barlowa

Hadovité tělo Mandy je na předním konci zakončeno bizarní hlavou bez očí a s tlamou se třemi velkými zuby v horní čelisti, z nichž prostřední je největší a s dvěma zuby v dolní čelisti. Na bradě se nachází dva hmatové výrůstky. Dva páry menších růžků vyrůstají po stranách horní čelisti a další tři na temeni vytvářejí malý hřebínek. Dva páry větších, dozadu zahnutých rohů rostou za hlavou.Tělo je ze hřbetní a břišní strany nestejně článkované, na každém břišním článku, kromě asi prvních tří vyrůstá pár parapodií opatřených drápy, které slouží k pohybu. Jak vypadá druhý konec těla není známo.


Manda se spolu s pavoukem Gusem, Megalonem a Létajícím Giganem chystá zaútočit na Godzillu

K tomu, jakými vlastnostmi se červ Manda vyznačuje, neexistují žádné informace. Dá se však předpokládat, že své hadovité tělo dokáže ovinout kolem nepřítele nebo kořisti a udolat je smrtícím stiskem podobně, jako jeho filmový protějšek. V intru seriálu je vidět pouze krátce, když se vynořuje z vody, aby se přidal k ostatním monstrům chystajícím se zaútočit na Godzillu.


Nákres Mandy, pavouka Guse a dalších dvou neznámých monster na propagačním materiálu k seriálu

Je možné, že vzhled Mandy posloužil jako základ nebo alespoň inspirace pro obřího zmutovaného mnohoštětinatého červa zvaného El Gusano Gigante.


Finální stádium El Gusana Gigante

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 2. srpna 2017 v 22:45 | Reagovat

Páni, tento tvor je opravdu je hrozivý!! Nechtěl bych, aby mě toto stvoření svým hadovitým tělem ovinulo - z takového sevření bych se už asi živý nedostal :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama