Září 2017

Dinokomunita na DISCORDU!

17. září 2017 v 15:18 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Dinokomunita, jejíž součástí je i blog Monster Island existuje už nějakou dobu, ale zatím se její vývoj nijak významně nepohnul. Proto se to její zakladatelka a "matka" Dinokomunity, Viza, rozhodla trošku změnit a Dinokomunitu postrčit trochu dál. V plánu byl (a možná ještě je) Dinokomunitní blog, přesto se rozhodla dočasně pomoci ostatním ke sjednocení a vytvořit alternativu na Discordu.

A nebojte se! Není to o tom, že by byla Dinokomunita na Discordu určený pouze pro dinomaniaky z Blog.cz; tento Discord je určený všem! Přivítáme mezi sebou každého, i když nemá blog, nebo ho má někde jinde, a nesouvisí ani s prehistorickou tématikou! Kamarádů a společných zájmů není nikdy dost, a kdo ví, s kým si padnete do noty!

Připojte se k nám na Discordu!


(Kliknutím na ikonku se dostanete přímo na stránku Dinokomunity)

Co je to Discord?
Discord je komunikační prostředek, umožňující volání, chatování
a vytváření skupin. Nejlepší na tom je, že je zcela zdarma!


Související odkazy:
Monique DuPre

13. září 2017 v 18:16 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Monique DuPre

Datum narození: kolem roku 1973 (?)

Rodina/Vztahy: kapitán Briggs (bývalý přítel), Randy Hernandez (současný přítel)

Povolání/Role: agentka Francouzské tajné služby, poradkyně v taktických záležitostech pto tým H.E.A.T.


"Mohu vám poskytnout nejmodernější výzkumné plavidlo, stejně tak jako zbraně a ehm... ochranu."
- Agentka DuPre se po domnělém zabití posledního potomka prvního Godzilly
snaží přesvědčit dr. Tatopoulose, aby se pustil do zkoumání dalších mutacíMonique DuPre

Agentka Francouzské tajné služby francouzskovietnamského původu, přezdívaná kolegyní dr. Elsie Chapman "Žabožroutka" (v originále French Fry = Hranolka, z anglického French fried potatoes, tedy Brambory smažené na francouzský způsob), Monique DuPre zběhlá v bojových uměních a zacházením s téměř jakoukoliv zbraní či technikou, byla pověřena svým nadřízeným Philippem Roachém zlikvidovat posledního žijícího potomka prvního Godzilly. Monique informovala o výskytu Godzilly u výzkumného zařízení dr. Tatopoulose na Staten Islandu majora Hickse, který se mezitím zabýval útoky Zmutovaných krakatic na Jamajce, jenž byly dříve připisovány právě Godzillovi. Po příjezdu amrády na Staten Island a domnělém zabití Godzilly se agentka DuPre vydala získat data o monstru z počítače dr. Tatopoulose, přičemž však byla odhalena jeho asistentem Randym Hernandezem. Monique se dr. Tatopoulose snažila přesvědčit, aby se pustil do zkoumání jamajského incidentu, přičemž mu nabídla poskynutí výzkumného plavidla později známého jako Heat Seeker, vybavení a osobní ochranu. Dr. Tatopoulos nakonec nabídku přijal.


Agentka DuPre ukazuje dr. Tatopoulosovi rozmazanou fotografii Zmutované krakatice

V návaznosti na výskyt dalších mutací byl pod vedením dr. Taopoulose založen Humanitární Environmentální/Ekologický Analyzační Tým, zkráceně H.E.A.T., jehož členkou se stala i agentka DuPre, jejíž špionážní výcvik a zdroje zbraní a techniky se staly pro tým důležitým a nezbytným přínosem. Ačkoliv zpočátku na Godzillu pohlížela jen jako na hrozbu nelišící se od ostatních mutací, postupem času uznala možnost existence určité náklonnosti tohoto monstra k dr. Tatopoulosovi. Toto přesvědčení, spolu s několika případy, kdy Godzilla zachránil týmu život, ji dokonce přimělo vzepřít se Roachého rozkazům, když se její nadřízený pokusil zabít Godzillu, který byl křivě obviněn z nevyprovokovaných útoků. Jelikož Roaché ve svém záměru neuspěl, nařídil Monique, aby i nadále zůstala s týmem H.E.A.T. a monitorovala činnost Godzilly. Naposledy ji Roaché kontaktoval kvůli objevu laboratoře francouzského genetika dr. Fleurieho, který prováděl nezákonné pokusy s DNA. Tým H.E.A.T. se na místě setkal s jedním z přežívajících experimentů schopným imitovat DNA a podobu organismů, s nimž přišel do styku. Před svým zničením však DNA imitátor na sebe vzal podobu Godzilly, takže nebylo možné zjistit, který z nich je ten skutečný. Dr. Tatopoulos však dokázal poznat dvojníka od pravého Godzilly a zničit ho, čímž, Monique uvěřila, že opravdu pozná Godzillu lépe než kdokoliv jiný. Ohledně vztahů s ostatními členy týmu působí chování agentky DuPre na první pohled poměrně chladně, arogantně a povýšenecky. Spíše to však souvisí se snahou nepoškodit si svoji profesionální pověst. Ve skutečnosti Monique neváhá riskovat svůj život pro své kolegy i v těch nejnebezpečnějších situacích.


Monique pročítá složku o experimentech dr. Fleurieho od Philippa Roachého

V minulosti se Monique sblížila s kapitánem Briggsem z americké armády, se kterým se opět setkala při vyšetřování incidentu s Obřími zmutovanými kolibříky v San Franciscu, avšak podrobnější informace o tomto vztahu nejsou známy. Během jejího působení v týmu H.E.A.T. se do ní zamiloval asistent dr. Tatopoulose Randy Hernandez. Monique však určitou dobu jeho přítomnost spíše jen tolerovala, jelikož ho místo toho, aby jí pomáhal, musela častokrát zachraňovat, nicméně, když Monique odmítla pozvání na koncert jeho oblíbené kapely a Randy místo ní pozval dr. Candice Kirk, bylo poprvé vidět nějaký zájem o Randyho ze strany Monique. Po záchraně Godzilly ze zápasnické arény pořadatele Maximiliana Spiela se Randy od Monique dokonce dočkal polibku, ačkoliv její vysvětlení bylo, že ho chtěla pouze umlčet, jelikož se na ni snažil celý den udělat dojem svojí špatnou francouzštinou.


Randymu se konečně splnil jeho sen


"Možná, že o tom tvorovi víš víc než jsem byla schopná připustit."
- Agentka DuPre před dr. Tatopoulosem uznává svoji chybu v úsudku poté,
co zničil DNA imitátora, který na sebe vzal podobu Godzilly


Agentce Monique DuPre v seriálu propůjčila hlas kanadská herečka Brigitte Bako (*1967).


Brigitte Bako
Zdroj


Kam dál?
<| Randy Hernandez | Rozcestník postav | Major/plukovníkAnthony Hicks |>


Randy Hernandez

10. září 2017 v 16:09 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Randy Hernandez

Datum narození: kolem roku 1980 (?)

Rodina/Vztahy: Monique DuPre (přítelkyně)

Povolání/Role: student, výzkumný asistent dr. Tatopoulose, systémový specialista týmu H.E.A.T.


"Říkal jsem to předtím a říkám to i teď: Nikdy nepodceňujte Krále ještěrů!"
- Randy se raduje z dalšího vítězství GodzillyRandy Hernandez

Randy Hernandez byl studentem na technické škole Empire State Tech, odkud byl vyloučen za neoprávněné hackování školní počítačové sítě. Byl tak donucen nastoupit na mnohem méně prestižní Norfolk County Community College, jelilož ho ostatní školy odmítaly kvůli jeho hackerské pověsti. V roce 1997 byl přijat dr. Tatopoulosem jako jeho výzkumný asistent a později se stal systémovým specialistou pro tým H.E.A.T., pro nějž vymyslel původní název Hodně výkonný Environmentální Atakující Tým (High Performance Environmental Attack Team), později změněný dr. Tatopoulosem a dr. Chapman na Humanitární Environmentální/Ekologický Analyzační Tým. Randy rovněž navrhl logo týmu a pojemnoval ikonické plavidlo týmu zvané Heat Seeker (výraz pro teplem naváděnou střelu, doslova "Hledač tepla"), které vyzdobil hrozivě vyhlížející žraločí tlamou. Pro Godzillu má nespočet přezdívek, například G-Man, Chlapák (Big Guy), Král ještěrů (Lizard King) nebo Pan G (Mr. G), rovněž je autorem názvů některých mutací. Kromě autombilů a motocyklů umí kormidlovat také Heat Seeker a pilotovat Heatkoptéru.


Randy dokončuje výzdobu Heat Seekeru

Kvůli práci pro tým H.E.A.T. byla Randyho školní docházka velice sporadická, nicméně jeho hackerské a programátorské dovednosti byly v mnoha případech nedocenitelné. Bývalý spolužák dr. Tatopoulose, Cameron Winter Randymu nabídl, že zařídí, aby ho opět přijali na Empire State Tech, když Godzillovi implantuje Neurostimulátor, který by údajně dokázal Godzillu v případě nouze zklidnit. Randy byl ale Nickem a ostatními přistižen při činu, když poslal N.I.G.E.L.a, aby Godzillovi přistoj aplikoval a než stačil dr. Tatopoulos rozhodnout, Randy raději sám tým opustil. Když ale vyšlo najevo, že implantát slouží k ovládání Godzilly, kterému Winter nařídil zaútočit na vojenskou základnu, aby od něj armáda musela nakoupit nové vybevení, Randy přeprogramoval Winterovy hmyzu podobné drony označované jako Kybermouchy, aby zničily Godzillův Neurostimulátor a svedly na falešnou stopu střely stíhaček, které byl vyslány monstrum zabít. Winter byl zatčen poté, co Randy o incidentu informoval majora Hickse. Dr. Tatopoulos nakonec svého asistenta opět přijal do týmu a z Randyho se stal pilný student.


Žádné elektronické zabezpečení nepředstavuje pro Randyho překážku

Po určitý čas panovala jistá rivalita a nevraživost mezi Randym a dr. Cravenem. Randy si častokrát pohrával, k Mendelově nelibosti, s jazykovým softwarem robota N.I.G.E.L.a, měnil mu přízvuk nebo osobnostní nastavení, což mnohokrát vedlo k N.I.G.E.L.ovu poškození nebo přímo zničení. Nakonec však mezi nimi vzniklo pevné přátelství, když byli donuceni spolu přežít v divočině poté, co je napadla obří zmutovaná houba Armilaria.


V nouzi jdou všechny křivdy stranou

Už na první pohled se Randy zamiloval do mladé agentky Francouzské tajné služby, Monique DuPre, která je také členkou týmu H.E.A.T. a zajišťuje mu vybavení. Monique však určitou dobu jeho přítomnost spíše jen tolerovala, jelikož ho místo toho, aby jí pomáhal, musela častokrát zachraňovat, nicméně, když Monique odmítla pozvání na koncert jeho oblíbené kapely a Randy místo ní pozval dr. Candice Kirk, bylo poprvé vidět nějaký zájem o Randyho ze strany Monique. Po záchraně Godzilly ze zápasnické arény pořadatele Maximiliana Spiela se Randy od Monique dokonce dočkal polibku, ačkoliv její vysvětlení bylo, že ho chtěla pouze umlčet, jelikož se na ni snažil celý den udělat dojem svojí špatnou francouzštinou.


Randymu se konečně splnil jeho sen


"Já své problémy řeším a své kámoše nenechávám ve štychu."
- Randy vysvětluje Cameronu Winterovi, že už se od něj nenechá využívat na úkor svých přátel


Postavě Randyho Hernandeze v seriálu propůjčil hlas kanadský herec Rino Romano (*1969).


Rino Romano


Kam dál?
<| Dr. Mendel Craven | Rozcestník postav | Monique DuPre |>


Dr. Mendel Craven

9. září 2017 v 18:47 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Mendel Craven

Datum narození: někdy kolem roku 1962 (?)

Rodina/Vztahy: rodiče (jména neznámá), Dr. Elsie Chapman (přítelkyně)

Povolání/Role: odborník na vyhledávací technologie, vynálezce a odborník na robotiku pro tým H.E.A.T., zástupce vedoucího týmu H.E.A.T.


"Hepčí! Promiňte, senná rýma."
- Dr. Craven se chystá podat ruku dr. Tatopoulosovi, do které právě kýchnulDr. Mendel Craven

Dr. Mendel Craven, který získal dva doktoráty a je autorem knihy Virus Ebola a vy: Deset jednoduchých kroků k prevenci, v minulosti vyvinul sledovací systém pro armádu Spojených států amerických, který dokáže najít objekt o velikosti americké padesáticentové mince (cca 30,5 milimetru). Už od mládí trpí nespočtem nemocí a alergií, jmenovitě k "několika druhům stromů a keřů, většině trav, několika tuctům zvířat, přibližně pětadvaceti potravinám a gumě a gumovým výrobkům." Během práce v týmu dr. Elsie Chapman, který studoval prvního Godzillu, se dr. Cravenovi podařilo získat kazetu od Francouzské tajné služby obsahující videonahrávku potopeného japonského tankeru a starého rybáře, jediného přeživšího z lodi, který neustále opakoval slovo Gojira. Ačkoliv dr. Craven zpochybňoval názory dr. Tatopoulose týkající se původu a fyziologie Godzilly, ukázalo se, že byly pravdivé, jako například existence hnízda s vejci na stadionu Madison Square Garden. Dr. Chapman poslala dr. Cravena na tento fakt upozornit plukovníka Hickse, který nařídil budovu vybombardovat.


Dr. Chapman a dr. Craven sledují záběry hnízda z Madison Square Garden

Po smrti Godzilly a jeho mláďat se dr. Craven opět stavěl skepticky k obavám dr. Tatopoulose, že by některé z Godzillových vajec přežilo bombardování. Nicméně se zapojil do pátrání po mláděti, se kterým se Nick setkal a jako pomoc poskytl svého robota N.I.G.E.L.a. Při rozmisťování akustických bójí vydávajícíh zvuk prvního Godzilly k nalákání mláděte se monstrem setkal v tváří v tvář. Na rozdíl od Nicka nebo Elsie však Mendel neměl zpočátku ke novému Godzillovi tolik důvěry a raději by ho viděl mrtvého nebo nějakým způsobem zpacifikovaného.


Práce v terénu nepatří mezi Mendelovy oblíbené činnosti

V návaznosti na výskyt dalších mutací byl pod vedením dr. Tatopoulose založen Humanitární Environmentální/Ekologický Analyzační Tým, zkráceně H.E.A.T., jehož členem se stal i dr. Craven. Navzdory své bázlivé povaze, kvůli níž málem zvažoval opuštění týmu, dokázal Mendel v nejednom případě zachránit své kolegy nebo Godzillu díky svým vynálezům, jejichž životnost je však mnohdy velice krátká. Dr. Tatopoulos ho za jeho zásluhy jmenoval zástupcem vedoucího týmu H.E.A.T.


Dr. Craven dokáže vyrobit cokoliv téměř z čehokoliv

Po určitý čas panovala jistá rivalita a nevraživost mezi dr. Cravenem a asistentem dr. Tatopoulose, Randym Hernandezem. Randy, který je systémovým specialistou týmu H.E.A.T. a zkušeným hackerem, si častokrát pohrával, k Mendelově nelibosti, s jazykovým softwarem robota N.I.G.E.L.a, měnil mu přízvuk nebo povahové nastavení, což mnohokrát vedlo k N.I.G.E.L.ovu poškození nebo přímo zničení. Nakonec však mezi nimi vzniklo pevné přátelství, když byli donuceni spolu přežít v divočině poté, co je napadla obří zmutovaná houba Armilaria.


V nouzi jdou všechny křivdy stranou

Už během působení v týmu studujícím prvního Godzillu bylo možné pozorovat jisté nevyřčené sympatie mezi dr. Cravenem a dr. Chapman, které se mírně začaly prodírat na světlo, když Elsie v radostné eufórii ze smrti prvního Godzilly Mendela políbila. Jiank ale většina pokusů dr. Cravena sblížit se zůstala nepovšimnutá, včetně situace, kdy byli jeden druhému vybráni seznamkou jako vhodní kandidáti na partnera. Průlom nastal až poté, co se Elsie setkala Mendelem v alternativní budoucnosti, kde vedl odboj proti mutacím označovaným jako D.R.A.G.M.A., které téměř vyhubily lidstvo.


Dr. Craven z alternativní budoucnosti

Po návratu do současnosti se projevily Elsiiny skutečné city k němu, jak se ukázalo například při návratu miniponorky zaklíněné na těle Hlubokomořské ryby nebo po vysvobození Godzilly z bojové arény pořadatele Maximiliana Spiela.


Mendel dostává od Elsie polibek za hrdinství při záchraně Godzilly


"Já nevím, Nicku. Na tohle se nehodím. Jsem myslitel, ne muž činu."
- Dr. Craven pochybuje o svých schopnostech a zvažuje odchod z týmu H.E.A.T.


Postavu dr. Mendela Cravena ve filmu ztvárnil a v seriálu mu propůjčil hlas americký herec Malcolm Danare (*1962). V českém znění filmu mu hlas propůjčil herec Jiří Knot (*1949).


Malcolm Danare
Zdroj


Kam dál?
<| Dr. Elsie Chapman | Rozcestník postav |
Randy Hernandez |>


Dr. Elsie Chapman

5. září 2017 v 13:21 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Elsie Chapman

Datum narození: kolem roku 1963 (?)

Rodina/Vztahy: Jack Chapman (otec), Peg Chapman (matka), Katherine Chapman (mladší sestra), Bradley (švagr, manžel Katherine), Lawrence Cohen (bývalý snoubenec) Dr. Mendel Craven (přítel)

Povolání/Role: paleontoložka Národního institutu paleontologie, vedoucí týmu studujícího prvního Godzillu, paleobioložka týmu H.E.A.T.


"Teropod Allosaurus. Druh ohromného plaza, který vyhynul v období křídy."
- Dr. Chapman chybně klasifikuje Godzillu jako druh masožravého dinosauraDr. Elsie Chapman

Dr. Elsie Chapman je nejstarší dcerou Jacka a Peg Chapmanových. Vystudovala obor paleobiologie a vedla výzkum v Národním institutu paleontologie. Později, na začátku léta roku 1998, přijala nabídku armády Spojených států na místo vedoucí vědeckého týmu, který studoval prvního Godzillu, jehož součástí byli také dr. Niko "Nick" Tatopoulos a dr. Mendel Craven. Godzillovy stopy a škrábance na vraku lodi přivedly Elsie k teorii, že by se mohlo jednat o přežívajícího jedince masožravého dinosaura rodu Allosaurus, ta však byla záhy vyvrácena dr. Taopoulosem, který poukázal na spojitost s radiací, abnormální velikost tvora a místo jeho původu. Krátce poté, co se Godzilla objevil v New Yorku se do města přesunul také tým dr. Chapman. Když byl dr. Tatopoulos vyloučen z týmu kvůli úniku přísně tajných informací o Godzillovi, které byly na kazetě odcizené jeho bývalou přítelkyní Audrey Timmonds, stihl ještě upozornit Elsie, aby plukovníku Hicksovi řekla, ať co nejdříve naleznou a zničí Godzillovo hnízdo s vejci, jelikož ze vzorku krve zjistil, že je monstrum březí. Armáda však místo toho věnovala veškeré své úsilí zabití Godzilly a hnízdo pro ni představovalo nižší prioritu. Potom, co se v televizi objevilo živé vysílání z budovy Madison Square Garden zamořené mláďaty Godzilly, dr. Chapman poslala dr. Cravena sehnat plukovníka Hickse, který nařídil sportovní halu vybombadovat.


Dr. Chapman a dr. Craven sledují živé vysílání z Madison Square Garden

Po smrti Godzilly a jeho mláďat byl tým dr. Chapman oficiálně rozpuštěn. Elsie však byla, na rozdíl od dr. Tatopoulose, velice skeptická ohledně možnosti, že by některé z Godzillových vajec přežilo bombardování. Opět byla uvedena v omyl, když se u Nickova výzkumného zařízení na Staten Islandu objevil nový Godzilla, který se vylíhnul z jediného přeživšího vejce a vykazoval náklonnost k dr. Tatopoulosovi. Původně chtěla existenci monstra nahlásit majoru Hicksovi, ale nakonec byla dr. Tatopoulosem přesvědčena o tom, že nepředstavuje nebezpečí. Na rozdíl od něj se však snaží na Godzillu pohlížet pouze jako na předmět svého výzkumu bez jakýchkoliv citových vazeb.


Elsie se pod Nickovým dohledem chystá nakrmit Godzillu rybami

V návaznosti na výskyt dalších mutací byl pod vedením dr. Taopoulose založen Humanitární Environmentální/Ekologický Analyzační Tým, zkráceně H.E.A.T., jehož členkou se stala i dr. Chapman. Tento krok však nelibě nesli její rodiče, kteří neschvalovali její životní styl, počínaje zkrachovalým vztahem s ornitologem Leonardem Cohenem, přes spolupráci s armádou, až po cestování a boj s nebezpečnými mutacemi. Svůj názor nakonec změnili, když je Elsie zachránila před útokem Mrazivé Manty během svatebního obřadu své mladší sestry Katherine.


Mladší sestra Katherine, její snoubenec Bradley (vlevo) a manželé Chapmanovi

Už během působení v týmu studujícím prvního Godzillu bylo možné pozorovat jisté nevyřčené sympatie mezi dr. Chapman a dr. Cravenem, které se mírně začaly prodírat na světlo, když Elsie v radostné eufórii ze smrti prvního Godzilly Mendela políbila. Ačkoliv občas flirtuje také s dr. Tatopoulosem, zdá se, že je to dáno spíše její povahou a že tak nečiní za účelem navázání milostného vztahu. Toto chování se nejčastěji vyskytuje v přítomnosti Nickovy přítelkyně Audrey, kterou to neskutečně vytáčí, jelikož ho podezřívá, že má s Elsie tajný poměr. Během práce v týmu H.E.A.T. se jí dr. Craven snažil lehce nadbíhat, avšak jeho snažení bylo z větší části nepovšimnuto, včetně situace, kdy byli jeden druhému vybráni seznamkou jako vhodní kandidáti na partnera. Průlom nastal až poté, co se Elsie setkala Mendelem v alternativní budoucnosti, kde vedl odboj proti mutacím označovaným jako D.R.A.G.M.A., které téměř vyhubily lidstvo. Po návratu do současnosti se projevily její skutečné city k němu, jak se ukázalo například při návratu miniponorky zaklíněné na těle Hlubokomořské ryby nebo po vysvobození Godzilly z bojové arény pořadatele Maximiliana Spiela.


Mendel dostává od Elsie polibek za hrdinství při záchraně Godzilly


"Metody dr. Tatopoulose se dají nejlépe popsat jako nekonvenční, ne-li sebevražedné.
Nicméně, navzdory běžnému povědomí o masožravých dinosaurech, se zdá,
že tento tvor loví pouze pokud je to nutné."
- poznámka dr. Chapman o vztahu dr. Tatopoulose a Godzilly


Postavu dr. Elsie Chapman ztvárnila ve filmu americká herečka Vicki Lewis (*1960) a v seriálu jí propůjčila hlas americká herečka Charity James (*1958). V českém znění filmu jí propůjčila hlas herečka Miriam Chytilová (*1965).


Vicki Lewis


Kam dál?
<| Dr. Niko "Nick" Tatopoulos | Rozcestník postav | Dr. Mendel Craven |>


Dr. Niko "Nick" Tatopoulos

3. září 2017 v 22:20 | Alfaraptor |  TriStar

Jméno: Niko Tatopoulos

Datum narození: někdy kolem roku 1970 (?)

Rodina/Vztahy: Audrey Timmonds (přítelkyně)

Zaměstnání/Role: biolog, člen Jaderné regulační komise, vedoucí týmu H.E.A.T.


"Víte, to není nepřítel, co vám chce utéct. Je to jen zvíře."
- Dr. Tatopoulos vysvětluje tehdy ještě plukovníku Hicksovi povahu prvního GodzillyDr. Niko "Nick" Tatopoulos

Dr. Niko "Nick" Tatopoulos vystudoval obor Lékařská geografie. Během studia si od svého spolužáka Camerona Wintera vysloužil nelichotivou přezdívku Niklák (americká padesáticentová mince vyrobená z niklu), protože mu předpovídal, že si nikdy víc nevydělá. Také se v této době seznámil s Audrey Timmonds, která připravovala reportáž o jeho protijaderné demonstraci. Jejich přátelství později přerostlo do téměř čtyři roky trvajícího vztahu, během nějž se zúčastňovali akcí na podporu ekologie. Vztah však skončil krátce poté, co Audrey odmítla jeho žádost o ruku. Nick se později stal členem Jaderné regulační komise, v naději, že tak může narušit systém používání jaderné energie zevnitř. Kvůli nasbírání důkazů k podložení svých tvrzení, zahájil v roce 1995 studium vlivu radioaktivního spadu na populaci žížal v okolí bývalé jaderné elektrárny u ukrajinského města Černobyl. V roce 1997 přijal za svého asistenta vysokoškolského studenta Randyho Hernandeze.


Fotografie Nicka a Audrey z jejich studentských let

Na začátku léta roku 1998 byl Dr. Tatopoulos donucen na žádost Armády Spojených států amerických přerušit svůj tři roky trvající výzkum žížal a vydat se do Panamy, kde ho plukovník Anthony Hicks, který mu kvůli problémům se zapamatováním Nickova jména přezdívá "Žížalář", seznámil s dr. Mendelem Cravenem a dr. Elsie Chapman, vedoucí speciálního týmu studujícího neznámého obřího plaza, jehož existenci dokazovaly radioaktvní stopy, zprávy o dvou potopených lodích a videonahrávka výslechu jednoho z přeživších, starého japonského námořníka stále opakujícího slovo Gojira. Po získání vzorku tvorovy tkáně z vraku vyplavené lodi dr. Tatopoulos vyvrátil hypotézu své kolegyně dr. Chapman o přežívajícím dinosaurovi a prosadil svoji vlastní myšlenku, že se jedná o nový živočišný druh vzniklý působením radiace.


Dr. Tatopoulos se chystá odebrat vzorek Godzillovy tkáně z vraku lodi

Poté, co tvor na své cestě potopil tři rybářské lodě poblíž východního pobřeží Spojených států amerických a nakonec vylezl na souš ve městě New York, kde působil škody na budovách a majetku, dr. Tatopoulos a zbytek týmu doprovázeni vojáky nalezli v drážním systému metra, v němž si zvíře vybudovalo své doupě, spousty ryb, kterými se zřejmě živilo. Nick proto navrhl, aby byla na otevřené prostranství navezena hromada ryb a odstraněny poklopy kanálů, aby tvor návnadu ucítil. Plán vyšel a dr. Tatopoulos se setkal tváří v tvář s obrovským ještěrem. Armáda ve snaze zabít tvora zahájila útok, ale obří plaz prokázal nečekanou hbitost a vychytralost a bez problémů unikl. Dr. Tatopoulos našel na zemi krvavou louži, po zranění, které zvířeti způsobila střelba armády, z níž odebral vzorek pro další analýzu.


Setkání s Godzillou

Pro ověření své hypotézy se dr. Tatopoulos vydal do lékárny nakoupit různé druhy těhotenských testů. Setkal se při tom s Audrey, s níž se neviděl dlouhých osm let a která se mezitím stala asistentkou televizního reportéra Charlese Caimana a pozval ji na čaj. Po aplikaci vzorku krve na test Nick zjistil, že je tvor březí a ryby nejspíš shormažďuje pro svá mláďata. Ihned odešel oznámit svůj objev zbytku týmu a nechal Audrey v jeho stanu samotnou. Audrey našla tajnou nahrávku s informacemi o tvorovi, kterou odcizila, aby ji mohla použít ve své reportáži. Když se informace o obřím plazovi, nyní přezdívaném Godzilla , objevily v televizi, byl dr. Tatopoulos z týmu vyloučen. Během jízdy taxíkem, který ho měl odvézt na letiště, Nick zjistil, že byl unesen agentem Francouzské tajné služby Philippem Roaché snažícím se zahladit stopy po jaderných testech, které Francie prováděla v 60. letech ve Francouzské Polynésii, jejichž výsledkem byl Godzilla. Nabídl dr. Tatopoulosovi pomoc s nalezením hnízda, jelikož z tajných odposlechů věděl, že americká armáda existenci hnízda neopovažovala za potvrzenou.


Roaché provází dr. Tatopoulose svou dobře zásobenou základnou

Roaché, jeho tým a dr. Tatopoulos našli Godzillovo hnízdo na stadionu Madison Square Garden, kde však přišli na to, že na zničení okolo 200 vajec nemají dostatek výbušnin. Vejce se začalaí líhnout a mláďata zaútočila na tým, protože z nich cítila pach ryb povalujících se všude okolo. Při útěku Dr. Tatopoulos a agent Roaché narazili na Audrey a jejího kameramana Victora "Bivoje" Palottiho, kteří přišli natočit záběry hnízda. Před malými Godzillami se všichni zavřeli ve studiu nad sportovní arénou odkud Audrey vysílala reportáž v níž dr. Tatopoulos vysvětloval, jakou hrozbu představují mláďata se schopností asexuálního rozmnožování. Po shlédnutí reportáže dal plukovník Hicks rozkaz k vybombardování Madison Square Garden. Dr. Tatopoulos a ostatní stihli budovu opustít v poslední chvíli.


Dr. Tatopoulos vysvětluje před kamerou, jaké nebezpečí mláďata představují

Výbuch budovy přilákal Godzillu, který si chtěl na lidech vybít svoji frustraci kvůli zabitým potomkům. Dr. Tatopoulos a ostatní nasedli do taxíku řízeného Roachém. Pomocí taxikářských rádiových frekvencí kontaktovali armádu a navedli Godzillu na Brooklynský most, kde byl zabit střelami stíhaček F-18 Hornet. Nick a Audrey společně přihlíželi, jak z Godzilly pomalu vyprchává život, zatímco jejich vztah zase pomalu ožíval.


Nick a Audrey opouštějí mrtvého Godzillu

Po vítězství nad Godzillou dr. Tatopoulos naléhal na čerstvě povýšeného majora Hickse, aby se vrátili prohledat Madison Square Garden, jestli některá z vajec náhodou nepřežila výbuch. Na místo byl vyslán pátrací tým ve dvou armádních helikoptérách. Kvůli narušené statice oblasti se Nick propadl při průzkumu hlouběji do podzemí, kde nalezl osamělé Godzillí vejce, které se právě začalo klubat. Mládě ale nezaútočilo, protože považovalo dr. Tatopoulose za svého rodiče, jelikož z něj cítilo pach tekutiny z vajec, do které spadl. Přesto Nick mládě zahnal a to se uteklo skrýt do řeky Hudson.


První setkání dr. Tatopoulose s malým Godzillou

Doktoři Tatopoulos, Chapman a Crawen se od majora Hickse dozvěděli, že jejich tým, který studoval prvního Godzillu byl rozpuštěn a úkol nalézt mládě nyní dostala na starost armáda. Nick se však obával, že nový Godzilla nebude nalezen včas a ničení začne nanovo. Navrhl proto zorganizovat vlastní pátrání a studium tvora z jeho výzkumného zařízení na Staten Islandu, kde mu vypomáhal jeho asistent Randy Hernandez. Pomocí bójí vydávajících zvuk prvního Godzilly mělo být mládě nalákáno do nastražené pasti plné ryb. K překvapení všech však mládě během několika týdnů dorostlo do výšky 10 metrů, takže se do pasti nemohlo vejít. Dr. Tatopoulos zjistil, že si ho mládě pamatuje. Další testy prokázaly kromě vysoké inteligence a náklonnosti k dr. Tatopoulosovi, on níž se mohl přesvědčit během invaze Mimozemšťanů z Leviathanu, když se Godzilla musel rozhodnout, jestli se postaví na stranu svého adoptivního otce Nicka nebo svého skutečného rodiče, jehož mimozmešťané vzkřísili jako KyberGodzillu, že se tento Godzilla nedokáže rozmnožovat asexuálně a že vůči lidem není nepřátelský, pokud není vyprovokován. Major Hicks se však díky anonymnímu telefonátu dozvěděl, že se Godzilla nachází u Staten Islandu a poslal proti němu své vojáky, aby monstrum zabili.


Dr. Tatopoulos brání Godzillu vlastním tělem před vojáky majora Hickse

Když byl Godzilla zdánlivě zabit armádními zbraněmi, vydal se dr. Tatopoulos a jeho kolegové na Jamajku prozkoumat záhadné útoky na lodě dříve připisované Godzillovi. Objevili zde Obří zmutované sépie a zmutovaného korýše přezdívaného Crustaceous Rex, před nimiž je připlul zachránit Godzilla, který, jak se ukázalo, vojenský útok přežil. Po předložení argumentů dr. Tatopoulose a poté, co monstrum vysvobodilo potopené lodě polapené do hustého dehtu produkovaného krakticemi, major Hicks nakonec nechal Godzillu žít pod Nickovým dozorem.


Major Hicks je přesvědčován dr. Tatopoulosem o důležitosti Godzilly při výskytu dalších mutací

V návaznosti na výskyt dalších mutací byl pod vedením dr. Taopoulose založen Humanitární Environmentální/Ekologický Analyzační Tým, zkráceně H.E.A.T., jehož dalšími členy jsou doktoři Chapman a Craven, Tatopoulosův asistent Randy Hernandez a agentka Francouzské tajné služby, Monique DuPre. Tým si vytyčil za cíl, pomáhat na místech, kde byl nahlášen výskyt mutací nebo jiných zvláštních tvorů. Mezi dr. Tatopoulosem a Godzillou vznikl velice úzký vztah, kvůli kterému monstrum doprovází tým na všech jeho cestách a chrání ho před jakýmkoliv nebezpečím.


Tým H.E.A.T. a Godzilla

Při spolupráci s týmem H.E.A.T. a Godzillou se cesty dr. Tatopoulose a Audrey, která získala místo televizní reportérky, střídavě spojují a rozcházejí. Když ji Nick podruhé požádal o ruku, Audrey opět odmítla s tvrzením, že jsou příliš zaměstnáni svou prací. Ačkoliv se ani jeden z nich nehodlá vzdát své kariéry pro toho druhého, oba pevně doufají, že by se z jejich vztahu jednoho dne mohlo stát mnohem víc.


Nick a Audrey si užívají vzácné společné okamžiky


"On je ten jediný, kdo stojí mezi námi a každou další mutací, která vyleze ze svého doupěte.
A věřte mi, majore, že se objeví další."

- Dr. Tatopoulos přesvědčuje majora Hickse, aby nezabíjel jediného žijícího potomka prvního Godzilly


Postavu dr. Niko "Nicka" Tatopoulose ve filmu zvárnil americký herec Matthew Broderick (*1962) a v seriálu mu propůjčil hlas americký herec Ian Ziering (*1964). V českém znění filmu mu propůjčil hlas herec Vladimír Dlouhý (1958 - 2010).


Matthew Broderick v roce 2017


Kam dál?
<| Rozcestník postav | Dr. Elsie Chapman |>


Rozcestník postav série TriStar/Centropolis

3. září 2017 v 22:18 | Alfaraptor |  TriStar


Dr. Niko "Nick" Tatopoulos


Dr. Elsie Chapman


Dr. Mendel Craven


Randy Hernandez


Monique DuPre


Plukovník/major Anthony Hicks


Phlippe Roaché


Audrey Timmonds


Victor "Bivoj" Palotti


Dr. Felix Hoenikker


Generál Albondiga


Cameron Winter


Dale, Hank a Bill


Dr. Alexander Preloran


Dr. Ted Hoffman a dr. Hans Sopler


Sidney Walker


Lawrence Cohen


Chad Gordon


Dr. Hugh Trevor


Dr. Yukiko Ifukube


Manželé Chapmanovi


Katherine a Bradley


Susan Sanders


Meg, Steve a Kevin


Dr. Anton Fleurie


Paul Dimanche


Georges


Dr. Abrim Kasam


Kapitán Briggs


Tobias Wilson


Plukovník Charles Tarrington


Dr. George Taylor


Alexandra Springer


KD Palotti


Dr. Jonathan Insley


Kapitán Rob Moore


Dr. Candace Kirk


Milo Sanders


Maximillian Spiel


[ Zpět na rozcestník série TriStar/Centropolis ]