Listopad 2017

Plukovník/major Anthony Hicks

2. listopadu 2017 v 20:17 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Anthony Hicks

Datum narození: kolem roku 1950 (seriál)

Rodina/Vztahy: neznámé

Povolání/Role: armádní vedoucí týmu studujícího prvního Godzillu, plukovník armády Spojených států amerických (film), major armády Spojených států amerických, velitel jednotky specializované na lov mutací (seriál)


"Panebože, je to jen dvě stě mil od východního pobřeží a my nevíme, co to je."
- plukovník Hicks je frustrovaný z nedostatku informací o Godzillovi, který směřuje k městu New YorkPlukovník Anthony Hicks

Plukovník Anthony Hicks byl armádní vedoucí týmu studujícího prvního Godzillu. V roce 1998 byl povolán do Panamy, kde byly nalezeny první stopy Godzillovy existence. Zde se poprvé setkal s dr. Nickem Tatopoulosem, který byl k týmu přeřazen ze svého výzkumu radioaktivních žižal v Černobylu. Hicks s týmem dále navštívili Jamajku, kde se nacházel vrak rybářské lodi napadené Godzillou. Když se monstrum objevilo v New Yorku, byl Hicks pověřen jeho nalezením a zničením. Jeho vojáci se s Godzillou v ulicích města několikrát střetli, avšak ten jim byl vždy schopný utéct nebo je nějak přechytračit. Poté, co dr. Tatopoulos analýzou vzorku Godzillovy krve zjistil, že je monstrum březí a že se dokáže rozmnožovat asexuálně, naléhal na plukovníka Hickse, aby se místo na samotného Godzillu zaměřili na nalezení a zničení jeho hnízda, aby tak zabránili rozšíření jeho potomků.


Plukovník Hicks a dr. Tatopoulos na poradě vědeckého týmu a příslušníků armády

Hicks však nemohl požadavku dr. Tatopoulose vyhovět, protože byl vázán rozkazy svých nadřízených. Godzillu se armádě podařilo nahnat do řeky Hudson, kde byl zdánlivě zabit ponorkami. Dr. Elsie Chapaman, která podporovala návrh dr. Tatopoulose, se podařilo přemluvit plukovníka Hickse, aby nakonec vydal rozkaz najít Godzillovo hnízdo, ačkoliv to bylo nad jeho pravomoce. Po shlédnutí živého vysílání z Madison Square Garden ukázujícího záběry nespočtu mláďat Godzilly nařídil Hicks budovu vybombardovat. Skupina přeživších, mezi nimiž byli dr. Tatopoulos, jeho přítelkyně Audrey Timmonds, kameraman Victor "Bivoj" Palotti a agent Francouzské tajné služby Philippe Roaché, které se podařilo z Madison Square Garden uniknout, byla Godzillou pronásledována na Brooklynský most, kde monstrum uvízlo v jeho lanoví. Na plukovníkův rozkaz trojice stíhacích letounů F -18 Hornet vyslala dohromady celkem 12 střel, jenž ukončily Godzillův život.


Major Hicks a dr. Tatopoulos prohledávají trosky Madison Square Garden

Po smrti Godzilly a jeho mláďat trval dr. Tatopoulos na tom, aby byly znovu prozkoumány trosky Madison Square Garden, pro případ, že by nějaké mládě bombardování přežilo. Na místo byl vyslán pátrací tým ve dvou armádních helikoptérách, jehož členy byli i major Hicks a dr. Tatopoulos. Kvůli narušené statice oblasti se dr. Tatopoulos propadl hlouběji do podzemí, kde nalezl klubající se mládě Godzilly, které posléze zahnal na útěk. Major Hicks byl o této skutečnosti informován právě ve chvíli, kdy týmu studujícímu prvního Godzillu oznamoval, že ho rozpustil a nalezení mláděte dostala na starost armáda. S příchodem zpráv o záhadných útocích a mizejících lodích na pobřeží Jamajky byl Hicks pověřen prošetřením incidentů, jelikož panovalo podezření, že viníkem je Godzilla. Od agentky Francouzské tajné služby, Monique DuPre, však dostal tip, že byl Godzilla spatřen u výzkumného zařízení dr. Tatopoulose na Staten Islandu. Majorovi muži dorazili na místo s tanky, helikoptérami a stíhačkami.


Major Hicks má vztek na dr. Tatopoulose, že mu zatajil přítomnost Godzilly

Godzilla byl po jejich zásahu prohlášen za mrtvého, ale útoky na Jamajce stále pokračovaly. Vyšlo najevo, že za nimí stály Obří zmutované sépie, které k hladině přilákaly také jejich predátora, obřího zmutovaného korýše přezdívaného Crustaceous Rex. Hicks byl povolán zpátky na Jamajku, kde byl svědkem souboje přeživšího Godzilly a C-Rexe. Setkal se zde také s dr. Tatopoulosem, který se ho snažil přesvědčit o přínosu Godzilly v boji proti dalším mutacím, jenž by se mohly časem objevit. Když major viděl, jak Godzilla porazil obřího korýše a vysvobodil z mořského dna lodě uvězněné v dehtu produkovaném sépiemi, odvolal útok a nechal monstrum k úlevě dr. Tatopoulose uniknout.


Major Hicks odvolává útok na Godzillu

Spolupráce majora Hickse s členy bývalého týmu studujícího prvního Godzillu, nyní známými pod jménem tým H.E.A.T. pokračovala i nadále s výskytem dalších mutací. Hicks, kterému bylo za porážku prvního Godzilly svěřeno velení nad jednotkou specializovanou na lov mutací, byl mnohdy stavěn do zapeklitých situací, kdy se musel rozhodnout, jestli dá v případě Godzilly přednost rozkazům nebo vlastnímu úsudku. Jelikož však chápal, že monstrum je spíše "nutné zlo" potřebné k zvládnutí situace než nepřítel, neváhal kvůli němu porušovat pravidla a vymýšlet si pro nadřízené různé výmluvy, proč nevydal svým mužům rozkaz zaútočit na Godzillu.


Hicks probírá s členy týmu H.E.A.T. strategii proti Obřím zmutovaným kolibříkům

V alternativní budoucnosti byl major Hicks jedním z předních členů odboje proti mutacím označovaným jako D.R.A.G.M.A., které téměř vyhubily lidstvo. Jako zoufalé řešení vypustil všechny mutace z armádního výzkumného zařízení zvaného Ostrov monster, ty však protivníkům podlehly. Během boje s těmito mutacemi přišel o pravou paži a ušní boltec, které byly nahrazeny mechanickými protézami pravděpodobně sestrojenými dr. Mendelem Cravenem.


Major Hicks s mechanickými protézami


"Jednoho dne mi dojdou výmluvy, Nicku. Obzvlášť, když už není našim malým tajemstvím."
- major Hicks upozorňuje dr. Tatopoulose, že nebude moci bránit Godzillu věčně


Postavu plukovníka/majora Hickse ve filmu ztvárnil a v seriálu jí propůjčil hlas americký herec Kevin Dunn (*1956). V českém znění filmu mu propůjčil hlas herec Jiří Štěpnička (*1947).


Kevin Dunn
Zdroj


Kam dál?
<| Monique DuPre | Rozcestník postav | Philippe Roaché |>