Leden 2018

Phillipe Roaché

31. ledna 2018 v 13:59 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Phillipe Roaché

Datum narození: neznámé

Rodina/Vztahy: neznámé

Povolání/Role: agent Francouzské tajné služby/nadřízený Monique DuPre


"Jsem patriot. Miluji svoji zemi. Chápete? Je mojí povinností ji chránit. Občas ji musím dokonce chránit před ní samotnou. Před chybami, které jsme udělali. Chybami, o kterých nechceme, aby se svět dozvěděl."
- Roaché vysvětluje dr. Tatopoulosovi své záměryPhillipe Roaché

Roaché a jeho společníci Jean-Jacques a Jean-Luc byi pověřeni francouzkou vládou, aby zahladili stopy po následcích jaderných pokusů, které byly uskutečněny v 60. letech na atolu Muruora nacházejícím se ve Francouzské Polynésii. V roce 1998 byli vysláni na Tahiti vyslechnout jediného přeživšího z potopeného japonského tankeru. Starý námořník, silně zasažený radiací, byl však natolik vyděšený, že jediné slovo, které byl ze sebe schopný vypravit, bylo "Gojira". Trojice se poté vypravila na Jamajku v přestrojení za zástupce pojišťovny La Rochelle zdokumentovat vrak lodi, který byl na pobřeží vytažen nějakým obřím tvorem. Zde se také poprvé setkali s dr. Tatopoulosem a plukovníkem Hicksem.


Roaché pozoruje vrak lodi na pobřeží Jamajky

Krátce po příchodu obřího tvora do New Yorku sem také Roaché přesunul svoji operační základnu a pomocí štěnice umístěné na límec kabátu starosty Eberta sledoval postup armády proti nastalé hrozbě. Když byl dr. Tatopoulos vyloučen z vědeckého týmu studujícího Godzillu, jak byl tvor v médiích nazván po úniku informací z videokazety, kterou odcizila Tatopoulosova přítelkyně Audrey Timmonds, čekal Roaché na vědce přestrojený za řidiče taxíku, aby ho unesl a místo na letiště odvezl na svou základnu, jelikož mu chtěl pomoci najít a co nejdřív zničit Godzillovo hnízdo, na rozdíl od armády, pro kterou bylo důležitější nejdřív zničit samotného Godzillu.


Roaché provází dr. Tatopoulose svou dobře zásobenou základnou

Roaché, jeho tým a dr. Tatopoulos našli Godzillovo hnízdo na stadionu Madison Square Garden, kde však přišli na to, že na zničení okolo 200 vajec nemají dostatek výbušnin. Vejce se začala líhnout a mláďata zaútočila na tým, protože z nich cítila pach ryb povalujících se všude okolo. Jean-Jacques a Jean-Luc během útoku mláďat zahynuli. Při útěku Dr. Tatopoulos a Roaché narazili na Audrey a kameramana Victora "Bivoje" Palottiho, kteří přišli natočit záběry hnízda. Před malými Godzilly se všichni zavřeli ve studiu nad sportovní arénou odkud Audrey odvysílala reportáž v níž dr. Tatopoulos vysvětloval, jakou hrozbu představují mláďata se schopností asexuálního rozmnožování. Po shlédnutí reportáže dal plukovník Hicks rozkaz k vybombardování Madison Square Garden. Roaché a ostatní stihli budovu opustít v poslední chvíli.


Roaché čistí cestu k východu

Výbuch budovy přilákal Godzillu, který si chtěl na lidech vybít svoji frustraci kvůli zabitým potomkům. Dr. Tatopoulos a ostatní nasedli do taxíku řízeného Roachém. Pomocí taxikářských rádiových frekvencí kontaktovali armádu a navedli Godzillu na Brooklynský most, kde byl zabit střelami stíhaček F-18 Hornet.


Roaché s ostatními ujíždějí před Godzillou

Po zjištění, že jedno z Godzillových mláďat přežilo, Roaché pověřil svoji podřízenou, agentku Monique DuPre zabitím mláděte. Angentka DuPre informovala o výskytu Godzilly u výzkumného zařízení dr. Tatopoulose na Staten Islandu majora Hickse, který se mezitím zabýval útoky Zmutovaných krakatic na Jamajce, jenž byly dříve připisovány právě Godzillovi. Když byla přistižena při krádeži dat z Tatopoulosova počítače, pokusila se vědce přesvědčit, aby se pustil do zkoumání jamajského incidentu, přičemž mu nabídla poskynutí výzkumného plavidla později známého jako Heat Seeker, vybavení a osobní ochranu. Dr. Tatopoulos nakonec nabídku přijal. Ačkoliv agentka DuPre zpočátku na Godzillu pohlížela jen jako na hrozbu nelišící se od ostatních mutací, postupem času uznala možnost existence určité náklonnosti tohoto monstra k dr. Tatopoulosovi. Toto přesvědčení, spolu s několika případy, kdy Godzilla zachránil týmu život, ji dokonce přimělo vzepřít se Roachého rozkazům, když se její nadřízený pokusil zabít Godzillu, který byl křivě obviněn z nevyprovokovaných útoků. Jelikož Roaché ve svém záměru neuspěl, nařídil Monique, aby i nadále zůstala s týmem H.E.A.T. a monitorovala činnost Godzilly.


Agentka DuPre vysvětluje Roachému, že Godzilla nepředstavuje hrozbu

Naposledy Roaché kontaktoval agentku DuPre kvůli objevu laboratoře francouzského genetika dr. Fleurieho, který prováděl nezákonné pokusy s DNA. Tým H.E.A.T. se na místě setkal s jedním z přežívajících experimentů schopných imitovat DNA a podobu organismů, s nimž přišel do styku.


Agentka DuPre si pročítá složku o dr. Fleuriem


"Ugh, tohle, že je kafe?!"
- Roaché se pohoršuje nad americkou kávou, kterou mu přinesl jeho podřízený


Postavu Phillipa Roachého ve film ztvárnil francouzský herec Jean Reno (*1948) a v seriálu jí propůjčil hlas americký herec Keith Szarabajka (*1952). V českém znění filmu jí propůjčil hlas herec Jan Kanyza (*1947).


Jean Reno
Zdroj


Související článkyKam dál?
<| Plukovník/major Anthony Hicks | Rozcestník postav | Audrey Timmonds |>