Cameron Winter

9. února 2018 v 16:17 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Cameron Winter

Datum narození: neznámé

Rodina/Vztahy: neznámé

Povolání/Role: ředitel společnosti Solstice Technologies


"Oba víme, že zbraně založené na mutacích jsou naše budoucnost. Nebylo by lepší být před ostatními o krok napřed?"
- Winter se pokouší přimět dr. Tatopoulose a tým H.E.A.T., aby pro něj pracovaliCameron Winter

Cameron Winter, ředitel společnosti Solstice Technologies zabývající se biotechnologiemi a robotikou, je dle slov dr. Elsie Chapman "jeden z nejatraktivnějších a nejbohatších výkoných ředitelů, nemluvě o tom, že je to techno-guru." Winter navštěvoval stejnou vysokou školu jako dr. Nick Tatopoulos, pro kterého vymyslel přezdívku "Niklák", jelikož mu předpovídal, že si během své kariéry víc nevydělá. Aby si ověřil spojitost mezi Godzillou a týmem H.E.A.T. a zároveň otestoval svůj nejnovější vynález, nalákal Godzillu následovaného týmem v Heat Seekeru k hromadě ryb a zaútočil na obřího ještěra letkou Kybermuch. Když si Winter vše potvrdil, nabídl týmu H.E.A.T., aby pro něj pracoval a chtěl Godzillovi aplikovat neurostimulátor, kterým by ho údajně bylo možné zpacifikovat, kdyby se vymkl kontrole. Jelikož však dr. Tatopoulos z vlastní zkušenosti věděl, že vše ve spojitosti s Cameronem Winerem má nějaký háček, za celý tým nabídku i neurostimulátor odmítl.


Winter provází tým H.E.A.T. po svém zařízení

Později nechal Winter vyprovokovat Godzillu pomocí ponorky vysílající vysokofrekvenční zvuk, aby zaútočil na tým H.E.A.T., což přimělo jeho členy začít uvažovat o použití neurostimulátoru. Randy se za zády dr. Tatopoulose vydal za Winterem, který mu na oplátku slíbil, že zařídí, aby byl přijat zpět na školu, ze které byl vyloučen. Randy pak pomocí robota N.I.G.E.L.a aplikoval neurostimulátor do Godzillova ucha. Ukázalo se však, že Winter Randyho podvedl a že pomocí neurostimulátoru získal plnou kontrolu na Godzillovými motorickými funkcemi a následně ho přiměl zaútočit na vojenskou základnu Fort Berkley, aby pak mohl armádě prodat nové vybavení jako náhradu za škody způsobené Godzillou. Winterův plán je nakonec překazen Randym, který přeprogramoval Kybermouchy, které odstranily Godzillův neurostimulátor a upozornil na Wintera majora Hickse, který vyslal vojenskou policii, aby Wintera zatkla.


Winter je zatčen příslušníky vojenské policie

Winter byl z vězení nakonec podmínečně propuštěn a vytvořil hybridní klon Godzilly. Jeho kůže byla odolná proti Godzillovu atomovému dechu a schopná splynout s jakýmkoliv prostředím, což tomuto Chameleonovi, jak byl nazván Randym Hernandezem, poskytovalo dokonalé maskování. Chameleon ovládaný neurostimulátorem byl vyslán působit škody na pomezí států New York, New Jersey a Connecticut, kde byl očitými svědky kvůli svému podobnému vzhledu mylně identifikován jako Godzilla. To bylo součástí Winterova plánu, který zahrnoval omámení Godzilly sedativy obsaženými v připravené hromadě ryb, jeho střet s Chameleonem, z něho by hybrid vzešel jako vítěz a následný prodej Chameleona armádě. Tentokrát Winterův plán překazil agent Francouzské tajné služby Phillipe Roaché, který zasáhl Chameleona střelou s chemickým činidlem, jejímž účinkem hybrid zkameněl a následně se rozpadl na kusy. Winter byl dopaden dr. Tatopoulosem na své lodi kotvící poblíž základny týmu H.E.A.T. na Staten Islandu, odkud však stihl uniknout těsně předtím, než aktivoval sebedestrukci plavidla.


Godzilla bojuje s Chameleonem

Po neúspěchu s Chameleonem Winter zařídil útěk z vězení pro tři lovce Dalea, Hanka a Billa, kteří se už v minulosti pokusili ulovit Godzillu. Poskytl jim trojici strojů nazvaných Ještěrobijci, s jejichž pomocí mohli Godzillu pronásledovat na souši, ve vodě i ve vzduchu. Společným úsilím týmu H.E.A.T., majora Hickse a Godzilly jsou všas všechny tři stroje zneškodněny a lovci posálni zpět do vězení. Winter, k nevoli dr. Tatopoulose, opět uniká zatčení, jelikož jeho personál prohlásil, že lovci stroje ukradli a odprodal technologii Ještěrobijců armádě.


Ještěrobijci


"Cink-cink!"
- citoslovce, kterým Winter napodobuje zvuk pokladny, když se chlubí, jakou uzavřel výhodnou obchodní dohodu


Postavě Camerona Wintera propůjčil hlas americký herec David Newsom (*1962).


David Newsom


Související články

Solstice Technologies


Kam dál?
<| Generál Albondiga | Rozcestník postav | Dale, Hank a Bill |>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama