Victor "Bivoj" Palotti

4. února 2018 v 14:59 | Alfaraptor |  TriStar
Jméno: Victor Palotti

Datum narození: neznámé (někdy kolem roku 1963)

Rodina/Vztahy: Lucy Palotti (manželka), KD Palotti (syn z alternatiní budoucnosti)

Povolání/Role: kameraman televeizní stanice WIDF


"Ježišmarjájosef, to je... to je.. kus!"
- Bivoj je ohromen velikostí GodzillyVictor "Bivoj" Palotti

Victor Palotti, přezdívaný Bivoj (v originále Animal), pochází ze čtvrti Bensonhurst nacházející se newyorkském městském obvodu Brooklyn. Se svojí manželkou Lucy a jejich společnou kamarádkou Audrey Timmonds pracuje v televizní stanici WIDF, kde zastává funkci kameramana. V roce 1998 se stal prvním člověkem, který pořídil záběry neznámého obřího tvora, později nazvaného Godzilla, který se objevil v ulicích New Yorku. Tento odvážný čin ho však téměř stál život, jelikož ho Godzilla málem zašlápnul.


Bivoj se podruhé narodil

Bivoj za své hrdinství sklidil od kolegů obdiv a uznání, ne však od své manželky. Krátce poté byl vyslán, aby z helikoptéry natočil záběry evakuace Manhattanu, kde se Godzilla poprvé objevil. Když došlo vyloučení dr. Tatopoulose z vědeckého týmu studujícího Godzillu kvůli reportáži o monstru obsahující tajné informace, které odcizila Audrey, tak se Bivoj pustil do proásledování taxíku, do něhož vědec nastoupil, aby odjel na letiště. Místo toho však dorazil ke skladišti, kam jako Bivoj zjistil, byl dr. Tatopoulos unesen agentem Francouzské tajné služby Phillipem Roachém, který chtěl Tatopoulosovi pomoci najít a zničit Godzillovo hnízdo.


Bivoj sleduje dění ve skladišti

S nově nabytými informacemi se Bivoj vrátil k Audrey, která se trápila nad tím, co způsobila a nabídl jí možnost vše odčinit, když s ním půjde ve stopách dr. Tatopoulose a Roachého a získají záběry hnízda. Audrey nakonec souhlasila a přes systém tunelů newyorkského metra dorazili až k stadionu Madison Square Garden, který si Godzilla vybral za své hnízdo. Při útěku před líhnoucími se mláďaty se setkali s dr. Tatopoulosem a agentem Roachém, který Bivojovi rozbil kameru, aby už na veřejnost neuniklo více záběrů Godzilly. Čtveřice se před mláďaty zavřela ve sportovním studiu nad stadionem, odkud Audrey, za asistence Bivoje za kamerou, odvysílala v živém vstupu záběry hnízda a rozhovor s dr. Tatopoulosem, který žádal armádu, aby byla budova zničena. Po shlédnutí reportáže dal plukovník Hicks rozkaz k vybombardování Madison Square Garden, z niž skupina stačila uniknout v poslední chvíli.


Bivoj obsluhující kameru ve studiu

Výbuch budovy přilákal Godzillu, který si chtěl na lidech vybít svoji frustraci kvůli zabitým potomkům. Čtveřice nasedla do taxíku řízeného Roachém. Pomocí taxikářských rádiových frekvencíkontaktovali armádu a navedli Godzillu na Brooklynský most, kde byl zabit střelami stíhaček F-18 Hornet. Bivoj později ke svému zklamání zjistil, že mu Roaché v nestřeženém okamžiku vytáhl z kamery, kterou si vzal ze studia, kazetu se všemi záběry Godzilly a hnízda, kterou mu prý "hodlá vrátit, až z ni něco vymaže."


Ani při hrozícím nebezpečí Bivoj nepřestává natáčet

Potom, co Audrey získala u WIDF místo reportérky, se Bivoj stal jejím kameramanem. Při honbě za zpravodajskými senzacemi se stali svědky mnoha zvláštních událostí, v nich figuroval tým H.E.A.T. vedený dr. Tatopoulosem, přežívající potomek Godzilly a mnoho podivných mutací ohrožujících svět.


Audrey a Bivoj s údivem hledí na přežívajícího potomka Godzilly

V alternativní budoucnosti, kdy byl svět ovládnut nebezpečnými mutacemi zvanými D.R.A.G.M.A., které vyhubily většinu života na Zemi, se Bivoj stal jedním z mnoha pohřešovaných, kteří těmto tvorům zřejmě padli za oběť. Zanechal po sobě manželku a syna pojmenovaného KD Palotti.


KD Palotti


"Proč mi tohle pořád všichni dělají?"
- Bivoj si stěžuje na to, že mu agentka Monique DuPre zakázala nátačet uvnitř Heat Seekeru


Postavu Victora "Bivoje" Palottiho ve filmu ztvárnil americký herec Hank Azaria (*1964) a v seriálu mu propůjčil hlas americký herec Joe Pantoliano (*1951). V českém znění filmu mu propůjčil hlas herec Jan Šťastný (*1965).


Hank Azaria
Zdroj


Související články

Kam dál?
<| Audrey Timmonds | Rozcestník postav | Dr. Felix Hoenikker|>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama