Květen 2018

Květnové Monsternovinky

26. května 2018 v 22:31 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Měsíc květen byl poměrně plný novinek týkajících se světa monster. Pojďme se na ně podívat!


Godzilla anime

18. května mělo v Japonsku premiéru pokračování anime filmu Godzilla: Planeta monster (Gojira Kaijū Wakusei) s názvem Godzilla: Město mechanizované pro závěrečnou bitvu (Gojira Kessen Kidō Zōshoku Toshi), v němž lidstvo spolu s mimozemskými spojenci usiluje o znovudobytí Země z područí Godzilly a dalších monster, která se z něj vyvinula. V tomto díle se má objevit také antigodzillovská zbraň Mechagodzilla, která se velice krátce mihla už v prvním filmu. Mimo Japonsko bude tento film dostupný k shlédnutí později v tomto roce na filmovém a seriálovém webu Netflix.


Trailer k filmu Godzilla: Město mechanizované pro závěrečnou bitvu


Mechagodzilla na propagačním plakátu
Zdroj

Závěrečný díl trilogie s názvem Godzilla: Požírač planet (Gojira Hoshi wo Kū Mono), v němž se má objevit tříhlavé monstrum King Ghidorah, má stanovenu japonskou premiéru na listopad 2018, zatímco pro zbytek světa bude dostupný opět o něco později prostřednictvím Netflixu.


Plakát k filmu Godzilla: Požírač planet
Zdroj


20. výročí filmu Godzilla (1998)

20. května oslavil své druhé kulatiny první americký film s Godzillou režiséra Rolanda Emmericha. Tento snímek a především monstrum, které se v něm objevilo, dodnes vyvolává mezi fanoušky rozporuplné reakce - hlavně kvůli tomu, jak výrazně se liší design a vlastnosti (absence atomového dechu, malá odolnost vůči konvenčním zbraním, vyhýbáni se přímému boji) realisticky ztvárněného amerického Godzilly od jeho japonského protějšku.


Plakát k filmu
Zdroj

Internetová encyklopedie o monstrech Wikizilla vytvořila k tomuto výročí dvě tematická videa. První se zabývá vyvrácením mýtu o změně jména amerického Godzilly na Zilla. Když byl v roce 2004 v japonském filmu Godzilla: Final Wars použit design prvního amerického Godzilly pro nové monstrum zvané Zilla, které bylo japonským Godzillou velice rychle poraženo, začali odpůrci amerického filmu šířit nepravdivé informace o tom, že se tato změna týká i monstra z filmu z roku 98 a jeho potomka z animovaného seriálu.


Video o mýtu o přejmenování prvního amerického Godzilly na Zillu

Druhé video je Kaiju profil obou zmíněných monster - prvního amerického Godzilly a japonského Zilly. Ačkoliv vzhled a schopnosti obou monster jsou identické, nesdílejí stejnou časovou kontinuitu ani universum a jsou tedy považována za samosatně existující monstra.


Kaiju profil prvního amerického Godzilly a Zilly


Posun premiéry filmu Godzilla: Král monster

Premiéra očekávaného pokračování filmu Godzilla z roku 2014 bude posunuta z 22. března 2019 až na 31. května 2019. Důvodem je konkurence filmů jako Disneyho hraný remake animované klasiky Dumbo nebo marvelovek Captain Marvel a Avengers 4.


Godzilla z roku 2014


Budoucnost Godzilly studia TOHO

Studio TOHO představilo své plány pro budoucnost Godzillovských filmů. Kromě oznámení, že se neplánuje pokračování Shin Godzilly (2016), bylo odhaleno, že po posledním americkém MonsterVerse filmu s názvem Godzilla vs. Kong, který se plánuje na rok 2021, vznikne nové sdílené universum, v němž budou vznikat crossovery podobně jako ve filmovém universu Marvel filmů nebo v již zmíněném MonsterVersu, přičemž se počítá s tím, že by tyto filmy byly vydávány s ročním, maximálně dvouročním rozesrupem. Na to, zda se TOHO se pokusí jít ve stopách éry Showa (1954-1977), kde už se o něco podobného japonští filmaři v mírnější podobě pokoušeli nebo zda se toto sdílené universum bude ubírat úplně jiným směrem, si ještě budeme muset počkat.


Zdroje[Zpět do archivu Novinek a oznámení]