Červenec 2018

Červencové Monsternovinky

31. července 2018 v 18:45 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Měsíc červenec byl doslova nabitý novinkami ze světa monster a my se na ně v tomto rekapitulačním článku hned vrhneme!


Anime Godzilla

Od 18. července 2018 byl na platformě Netflix zpřístupněn pro zbytek světa druhý ze tří anime filmů o Godzillovi s názvem Godzilla: Město mechanizované pro závěrečnou bitvu (Gojira Kessen Kidō Zōshoku Toshi), v němž mladík Haruo a jeho společníci pokračují ve snaze vybojovat si zpět planetu Zemi z područí Krále monster.


Trailer k filmu

Japonská premiéra závěrečného dílu trilogie s názvem Godzilla: Požírač planet (Gojira Hoshi wo Kū Mono), v němž se má objevit tříhlavé monstrum King Ghidorah, je stanovena na listopad 2018, zatímco pro zbytek světa bude dostupný opět o něco později prostřednictvím Netflixu.


San Diego Comic-Con 2018

I letošní ročník kalifornského setkání fanoušků sci-fi, fantasy, komiksů, her a dalších žánrů přinesl několik novinek ze světa monster - jmenovitě ukázky chystaných Godzillích figurek od společnosti NECA a také trailer k novému MonsterVerse filmu s názvem Godzilla: Král monster.


NECA figurky

Společnost NECA po dlouhé odmlce způsobené problémy s licencemi představila na Comic-Conu hned tři nové Godzillí figurky. Ačkoliv jsou dvě z nich zrecyklovaými skulpty z dřívějška s novým příslušenstvím, i tak představují zajímavé kousky, které ozvláštní jakoukoliv sbírku.

První z nich je Shin Godzilla ze stejnojmenného filmu z roku 2016 s atomovým dechem. Od klasické figurky Shin Godzilly z loňska se liší nově vymodelovanou hlavou s roztáhnutou spodní čelistí, fialově žhnoucími ostny na zádech a ocasu a dvěma modely atomvého dechu, které lze zasunout do obou Shin Godzillových tlam (druhá menší tlama se nachází na konci ocasu). Datum vydání bylo stanoveno na listopad 2018, což znamená, že u nás by se tato figurka mohla objevit někdy na začátku roku 2019.


Shin Godzilla s atomovým dechem
Zdroj

Druhou figurkou je plakátový Godzilla z americké verze původního japonského filmu Godzilla (Gojira) z roku 1954, která se v USA v roce 1956 obejvila pod názvem Godzilla: Král monster! (Godzilla: King of the Monsters! - pozor na záměnu s filmem chystaným na přístí rok). V podstatě se jedná o figurku Godzilly z roku 1954, kterou NECA vydala v roce 2015, v tomto případě však vyvedenou v barvách odpovídajících zbarvení na plakátu. Příslušenstvím k této figurce bude samotný plakát ve formě diorámy, v níž bude možné Godzillu vystavit. Datum vydání ještě nebylo stanoveno.


Plakátový Godzilla
Zdroj

Ačkoliv předchozí dvě figurky mohly být pro někoho zklamáním, ta následující by jim to měla rozhodně vynahradit. Poslední figurkou je Godzilla z filmu King Kong vs. Godzilla (Kingu Kongu tai Gojira) z roku 1962. Tento ve své době velice finančně úspěšný film měl pro obě monstra dvě prvenství - byl to první film, v němž se obě monstra střetla a také to byl pro každé z nich první barevný film, v němž se objevila. V neoficiální anketě webu Toho Kingdom o nejžádanější NECA figurky se design tohoto Godzilly umístil na prvním místě. Mnoha sběratelům se tak konečně splnily jejich dlouho nevyslyšené prosby. Stejně jako u předchozí figurky, ani zde ještě není známo datum vydání.


Godzilla 1962
Zdroj


Godzilla: Král monster

Kromě figurek byl na Comic-Conu zveřejněn také první trailer k chystanému MonsterVerse filmu s názvem Godzilla: Král monster (Godzilla: King of the Monsters) navazujícímu na filmy Kong: Ostrov lebek (Kong: Skull Island, 2017) a Godzilla (Godzilla, 2014). Záběrům dominuje zejména čtveřice hlavních monster: Godzilla, obří pterosaurus Rodan, obří motýl Mothra a tříhlavé monstrum King Ghidorah. Kromě samotného Krále monster, jehož vzhled se od předchozího filmu trochu změnil, však z ostatních monster vidíme jen siluety nebo jen části jejich těl. Na jejich celkové odhalení asi asi budeme muset počkat do dalšího traileru nebo až na samotný film.


Trailer k filmu s českými titulky

Současně s trailerem byl spuštěn také web Monarch Sciences, který tvoří satelitní mapa Země s vyznačenými základnami organizace Monarch, která se v rámci MonsterVersa zabývá studiem monster. Soudě podle prvních tří odemknutých lokací, na nichž se nachází Mothra, Rodan a Ghidorah a informace o nich, lze usuzovat, že se i na ostatních, zatím uzamčených základnách, nacházejí další monstra a tyto základny budou postupem času zpřístupněny. Kromě toho lze na mapě sledovat Godzillu, který se volně pohybuje oceánem.


Ukázka mapy se základnami. Červené čáry značí trasu Godzillovy plavby
Zdroj

Společnost NECA oznámila, že k filmu kromě Godzilly vydá také figurky Rodana, Mothry i Ghidoraha. Je to poprvé, kdy NECA vydá nějaká jiná monstra mající spojitost s Godzillou, jelikož až doteď měla licenci pouze na Krále monster.

Zpráva o druhém ročníku Mezinárodní konference expertů na fiktivní tvory

16. července 2018 v 22:08 | Alfaraptor |  Novinky a oznámení
Logo konference
Autor: JPRex

Od čtvrtka 21. června do středy 4. července 2018 probíhal druhý ročník Mezinárodní konference expertů na fiktivní tvory. S celkovou délkou 14 dní bylo její trvání oproti minulému ročníku téměř čtyřnásobně delší. Místem konání byly tentokrát opět z větší části JPRexovy Jurské ostrovy, avšak v závěru se konference přesunula také na pár dní na Alfaraptorův Ostrov monster. Zde uvádím krátký souhrn programu jednotlivých dní konference:


Jurské ostrovy

DEN PRVNÍ

Čtvrtek, 21 června 2018

Příjezd na ostrov Nublar, přivítání s JPRexem a seznámení s novými geneticky vytvořenými pravěkými tvory. Večer posezení v Margaritaville.


I dinosauři se umí odvázat
Autor: JPRex


DEN DRUHÝ

Pátek, 22 června 2018

Během dne probíhalo sledování archivních záznamů o historii a působení společností InGen a Masrani Global na ostrovech Nublar a Sorna mezi lety 1993 a 2015. Večer se Alfaraptor a JPRex účastnili promítání dokumentu o záchraně posledních přežívajících dinosaurů z ostrova Nublar, který byl zničen vulkánem Sibo.


Alfaraptor a JPRex (vlevo) se chystají do kina
Autor: JPRex


DEN TŘETÍ

Sobota, 23 června 2018

Celodenní výlet do Zoo Budapešť v Maďarsku, kde jsme načerpali a vyměnili cenné chovatelské zkušenosti, rady a tipy. Večer proběhlo promítání snímku o útoku obřích zmutovaných tvorů (albínské gorily, vlka a krokodýla), kteří zaútočili na americké Chicago letos na jaře.


Mláďata emu hnědého (Dromaius novaehollandiae) svými nároky na péči připomínají mladé Gallimimy
Autor: Alfaraptor


DEN ČTVRTÝ

Neděle, 24. června 2018

Mapování terénu Las Cinco Muertes spojené s obědem v místní stylové restauraci. Později proběhla rekonstrukce útoku samice Velociraptora na návštěvnické centrum ostrova Nublar z roku 1993. Večer hraní mystické videohry zvané Jumanji.


Detail zrekonstruovaného modelu
Autor: JPRex


DEN PÁTÝ

Pondělí, 25. června 2018

Kulturní návštěva San José a nedalekého rekreačního střediska. Večer účast v historické bitvě proti složkám Innovative Online Industries ve virtuální realitě zvané Oasis.


Alterega Alfaraptora a JPRexe během bitvy o Oasis
Zdroj: Parzival


DEN ŠESTÝ

Úterý, 26. června 2018

Inspekce ostrova a výborný maďarský guláš připravený věhlasným kuchařem Alejandrem. Večer absolvování virtuálního simulátoru přežití na ostrově Sorna.


Alejandrova vyhlášená specialita
Foto: Alfaraptor


DEN SEDMÝ

Středa, 27. června 2018

Diskuze nad rozšiřováním parků a volná zábava z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek.


Pohled na zařízení jednoho z ostrovů Las Cinco Muertes
Autor: Alfaraptor


DEN OSMÝ

Čtvrtek, 28. června 2018

Testování nového prototypu standardního safari vozidla InGenu.


Alfaraptor a JPRex s testovaným vozem
Autor: JPRex


Ostrov monster

DEN DEVÁTÝ

Pátek, 29. června 2018

Přesun na Ostrov monster, prohlídka zařízení a monster držených na ostrově. Večer shlédnutí snímku o historii ostrova a kilaakské invazi na Zemi, která se odehrála v roce 1999.


Monstra z Ostrova monster a tříhlavé monstrum King Gidorah
Autor: Alfaraptor


DEN DESÁTÝ

Sobota, 30. června 2018

Pozorování a studium mláděte poddruhu obřího japonského vlkodlaka.


Mládě japonského vlkodlaka ve svém přirozeném prostředí
Autor: JPRex


DEN JEDENÁCTÝ

Neděle, 1. července 2018

Výlet do hlavního města státu Rolisika a prohlídka jeho technologických vymožeností, záchrana Baryonyxe a mláděte Velociraptora od překupníků dinosaurů. Večer shlédnutí historického snímku o objevení obří prehistorické želvy Gamery v roce 1965.


Mládě Velociraptora se seznamuje s Baryonyxem
Autor: JPRex


DEN DVANÁCTÝ

Pondělí, 2. července 2018

Absolvování virtuálních simulací pro přežití na dinosaury obývaných tropických ostrovech, později setkání s uznávaným odborníkem na monstra s krycím jménem Apokalypsa. Večer shlédnutí historického snímku o útoku obřích mravenců na americké město Los Angeles v roce 1954.


Záběr ze simulátoru - verze 55
Autor: Alfaraptor


DEN TŘINÁCTÝ

Úterý, 3. července

Návštěva obce Bystřín a lokalit údajného výskytu místního humanoidního kryptida. Večer shlédnutí snímku o hypotetické realitě, v níž místo lidské civilizace existuje vyspělá civilizace tvořená ostatními lidoopy.


JPRex zkoumá lesnatou lokalitu, v níž byl kryptid údajně spatřen


DEN ČTRNÁCTÝ

Středa, 4. července 2018

Ukončení konference a návrat JPRexe na Jurské ostrovy.Příští ročník konference se bude konat opět za rok v létě a jako obvykle se budete moci těšit na její souhrn, který se zde objeví krátce po jejím skončení.


Alfaraptor a JPRex se svými alter egy
Autor: JPRex